Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (6)Книжкові видання та компакт-диски (47)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Н712.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 36
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Hromnyuk A. 
Conceptual analysis of the architecture of modern interiors of food facilities in Lviv, Kyiv and Odesa = Концептуальний аналіз архітектури сучасних інтер'єрів підприємств харчування міст Львова, Києва та Одеси / A. Hromnyuk // Architectural Studies. - 2021. - 7, № 1. - С. 32-41. - Бібліогр.: 40 назв. - англ.

Наведено концептуальний аналіз предметно-просторового середовища сучасних підприємств громадського харчування у Львові, Києві та Одесі. Вони славляться найбільшим розмаїттям надзвичайних тематичних і багатофункціональних закладів. Розроблено класифікацію смислових і художніх рішень інтер'єрів для відвідувачів цих закладів. Їх різновиди окреслені за такими ознаками: стилістичний напрямок, сюжетно-тематичний напрямок, жанровий зміст і предметно-чуттєвий зміст, гастрономічна спеціалізація, імітація чи відтворення певного історичного типу закладів харчування. Встановлено, що на концепцію підприємства громадського харчування та його тематичну спрямованість також часто впливає історичне минуле будівлі: тип закладу, його основні функції та стилістичне рішення. Сформульовано основні підходи до проектування архітектури сучасних інтер'єрів закладів харчування в контексті їх художньо-образного вирішення: концептуалізм, еклектика, екологічність, традиціоналізм, функціоналізм, символізм, інноваційність та експерименталізм. Визначено додатковий спектр послуг і спеціальних функцій, які доповнюють концептуальний дизайн тематичних установ. Це реабілітаційна, культурно-освітня функція (наявність музеїв, книжкових магазинів, бібліотек, лекцій і тематичних зустрічей, майстер-класів, музичних концертів, художніх виставок), розваги (риболовля, кіно, дискотека, караоке, стендап-вистави, театральні вистави, театральні вистави) акції, що передбачають різноманітні ігри), наявність ремонту велосипедів, дитячої кімнати, тематичного магазину або можливість провести час із тваринами. Визначено основні тенденції зростання актуальності та ідентифікації закладів харчування, що сприяють зростанню їх популярності, привабливості та відвідуваності. Це: гастрономічна спеціалізація; акцент на художньо-образне рішення; універсальність і доступність додаткових послуг; інтерактивність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н712.523(4УКР-4ЛЬВ-2Л) + Щ113(4УКР-4ОДЕ-2О)927.12 + Щ113(4УКР-4ЛЬВ-2Л) + Щ110.511

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ратушинський Н. В. 
Архітектура пасажів центральної частини міста Львова : автореф. дис. ... канд. архітектури : 18.00.01 / Н. В. Ратушинський; Національний університет "Львівська політехніка". - Львів, 2021. - 28 c. - укp.

Розглянуто етапи формування архітектурно-планувальної та об'ємно-просторової організації пасажів у структурі центрів великих історичних міст на прикладі Львова. Зазначено, що система міських пасажів Львова остаточно сформувалася до 1925 року, коли було закінчено всі оздоблювальні роботи в Марійському пасажі. Історично в місті функціонувало 19 пасажів, це, як правило, були торгові вулиці з контрольованим заїздом, класичними в розумінні пасажами були лише пасаж Міколяша, Марійський пасаж і базар Гредлів. Наведено результати дослідження з історії розвитку пасажів як архітектурно-функціональних елементів центрів міст. Визначено основні історичні функціонально-просторові типи пасажів і їх композиційно-планувальні принципи організації. На основі перелічених чинників сформовано ряд рекомендацій із проєктування, відтворення та реставрації пасажів в умовах історично сформованого середовища центрів міст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н712.5-022.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА452546 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кулик А. В. 
Дизайн вхідних груп вбудованих об'єктів обслуговування (на прикладі підприємств торгівлі) : автореф. дис. ... канд. мистецтвознавства : 17.00.07 / А. В. Кулик; Київський національний університет культури і мистецтв. - Київ, 2021. - 19 c. - укp.

Дисертаційне дослідження присвячене особливостям формування та дизайну вхідних груп об’єктів обслуговування, вбудованих та вбудовано-прибудованих у перші поверхи житлових будинків. Надано науково-методологічну оцінку історіографії досліджень проблеми та розглянуто її термінологічні аспекти. Простежено еволюцію формування вхідних груп вбудованих об’єктів обслуговування. Виявлено та систематизовано основні чинники, що впливають на їх формування. Розкрито особливості розташування, елементи дизайну вхідних груп вбудованих об’єктів обслуговування та узагальнено їх класифікації. Визначено композиційно-просторові засади та принципи формування вхідних груп вбудованих об’єктів обслуговування, а також особливості їх колористичних та світлотехнічних вирішень. Розроблено методичні пропозиції щодо проєктування вхідних груп вбудованих об’єктів обслуговування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н712.5-022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА452455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Іванишин В. 
Вивчення інженерно-геологічних умов ділянки під будівництво двоповерхової будівлі магазину квітів на пальовому фундаменті на вулиці Незалежності / В. Іванишин, В. Бугай, М. Корзаченко // Техн. науки та технології. - 2020. - № 1. - С. 329-336. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Інженерно-геологічні дослідження під будівництво будь-якого об'єкта є обов'язкові, а тому завжди актуальні. Територія Чернігова вкрита четвертинними відкладами. Їх товщина, літологія часто змінюється на площі та в розрізі, що є негативним фактором при будівництві різних об'єктів. Тому перед початком будівництва цих об'єктів потрібно детально вивчати інженерно-геологічні умови відповідних ділянок для забезпечення стійкості збудованих будівель чи споруд. Публікації по темі статті відсутні. Недостатньо вирішеною складною проблемою на території Чернігівської області та Чернігова є поширення, товщини та літологія четвертинних відкладів. Детальне дослідження інженерно-геологічних умов ділянки під будівництво двоповерхової будівлі магазину квітів на пальовому фундаменті на вулиці Незалежності в III мікрорайоні житлового масиву "Масани". Досліджувана ділянка за результатами вивченої геоморфології знаходиться на Чернігівсько-Городнянській морено-зандровій рівнині в приводороздільній частині рік Стрижень та Білоус, яка відноситься до басейну р. Білоус. За тектонічною схемою - це північно-західна частина Дніпровсько-Донецької западини. Рельєф ділянки полого рівнинний з нахилом на південь і абсолютними відмітками поверхні землі від 142 до 143,4 м. Ділянка є найнижчою на території мікрорайону. Через неї відбувається поверхневий стік. Інженерно-геологічна модель її будови грунтується на геологічних розрізах 1 - 1' - 4 - 4', в яких виділені інженерно-геологічні елементи (ІГЕ) I - ХVI. Геологічний розріз до глибини 15 м представлений сучасними техногенними, верхньочетвертинними, середньочетвертинними і неогеновими відкладами. Грунтові води безнапірного типу знаходяться на глибинах 1,5 - 1,6 м. Висновки: товща відкладів на ділянці неоднорідна. У ній виділено 12 інженерно-геологічних елементів. У багатоводні періоди рівень грунтових вод може піднятися до денної поверхні, тому потрібно передбачити гідроізоляцію фундаментів і підлог підвалів, регулювання поверхневого стоку. Вода неагресивна.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н702.1-021.2 + Н712.512-021.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Sleptsov O. 
Features of functional-planning solutions in the architecture formation of contemporary Iranian shopping and entertainment complexes = Особливості функціонально-планувальних вирішень у формуванні архітектури сучасних торгово-розважальних комплексів Іраку / O. Sleptsov, A. Soltani // Architectural studies. - 2019. - 5, № 1. - С. 53-57. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

У ході дослідження, основаного на аналізі сучасного досвіду архітектурної організації торгово-розважальних комплексів (ТРК), виявлено основні функціонально-планувальні схеми (ФПС) ТРК. Наведено правильний підхід щодо композиційних вирішень і формування ТРК і проаналізовано вже наявні моделі цього типу будівель у сучасних мегаполісах, зокрема розглянуто великі торгові та розважальні комплекси. Основна спрямованість дослідження полягає в пошуку необхідних аспектів розвитку простору ТРК за рахунок його модернізації, його універсальності та взаємодоповнюваності різних функціональних зон. Складні ФПС ТРК охоплюють широкий перелік зон, що блокуються завдяки розвиненій комунікаційній системі взаємозв'язків (вертикальних і горизонтальних). Систематизація сучасних типів ТРК має дуже велике значення у визначенні принципів їх архітектурно-планувальної організації. ТРК прийнято класифікувати за такими основними ознаками як величина, планувальна організація і місце в системі обслуговування, сезонність використання, композиційне рішення та форма плану, розташування в планувальній структурі міста. Для ФПС ТРК найхарактернішими є чотири основні типи цієї будівлі: малі, середні, великі й дуже великі (комплекс).


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.5 + Н712.53-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Kolesnikova N. 
Urban localization principles of public catering enterprises = Принципи розміщення підприємств громадського харчування в структурі міста / N. Kolesnikova // Architectural studies. - 2019. - 5, № 2. - С. 149-155. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Розглянуто основні варіанти розміщення підприємств громадського харчування в структурі міст і населених пунктів, виявлено їхні характерні особливості та надано рекомендації щодо розташування окремих типів підприємств громадського харчування в варіантах розміщення. Для аналізу варіантів розміщення було взято приклади розміщення підприємств громадського харчування сучасних вітчизняних і закордонних обєктів харчування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н712.5-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Sleptsov O. 
Features of functional-planning solutions in the architecture formation of contemporary Iranian shopping and entertainment complexes = Особливості функціонально-планувальних вирішень у формуванні архітектури сучасних торгово-розважальних комплексів Іраку / O. Sleptsov, A. Soltani // Architectural studies. - 2019. - 5, № 1. - С. 53-57. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

У ході дослідження, основаного на аналізі сучасного досвіду архітектурної організації торгово-розважальних комплексів (ТРК), виявлено основні функціонально-планувальні схеми (ФПС) ТРК. Наведено правильний підхід щодо композиційних вирішень і формування ТРК і проаналізовано вже наявні моделі цього типу будівель у сучасних мегаполісах, зокрема розглянуто великі торгові та розважальні комплекси. Основна спрямованість дослідження полягає в пошуку необхідних аспектів розвитку простору ТРК за рахунок його модернізації, його універсальності та взаємодоповнюваності різних функціональних зон. Складні ФПС ТРК охоплюють широкий перелік зон, що блокуються завдяки розвиненій комунікаційній системі взаємозв'язків (вертикальних і горизонтальних). Систематизація сучасних типів ТРК має дуже велике значення у визначенні принципів їх архітектурно-планувальної організації. ТРК прийнято класифікувати за такими основними ознаками як величина, планувальна організація і місце в системі обслуговування, сезонність використання, композиційне рішення та форма плану, розташування в планувальній структурі міста. Для ФПС ТРК найхарактернішими є чотири основні типи цієї будівлі: малі, середні, великі й дуже великі (комплекс).


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.5 + Н712.53-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Kolesnikova N. 
Urban localization principles of public catering enterprises = Принципи розміщення підприємств громадського харчування в структурі міста / N. Kolesnikova // Architectural studies. - 2019. - 5, № 2. - С. 149-155. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Розглянуто основні варіанти розміщення підприємств громадського харчування в структурі міст і населених пунктів, виявлено їхні характерні особливості та надано рекомендації щодо розташування окремих типів підприємств громадського харчування в варіантах розміщення. Для аналізу варіантів розміщення було взято приклади розміщення підприємств громадського харчування сучасних вітчизняних і закордонних обєктів харчування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н712.5-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Слєпцов О. С. 
Вплив кліматичних зон Ірану на проектування торгово-розважальних комплексів / О. С. Слєпцов, А. А. Солтані // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Архітектура. - 2019. - 1, № 1. - С. 91-98. - Бібліогр.: 97 назв. - укp.

Розглянуто основні кліматичні зони Ірану та їх вплив на формування архітектури торгово-розважальних комплексів (ТРК) і дизайн інтер'єру сучасних торгових приміщень. Висвітлено питання формування різних функціональних блоків, об'єднаних в єдину модель ТРК. У разі порівняння стандартного зовнішнього об'ємно-просторового вирішення, внутрішнє оздоблення часто виконують під впливом національних традицій і культурно-релігійних особливостей країни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н712.5-022.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:Архіт. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Алімадад Солтані Алі 
Принципи формування архітектури торгово-розважальних комплексів в Ірані : автореф. дис. ... канд. архітектури : 18.00.02 / Алімадад Солтані Алі; Київ. нац. ун-т буд-ва і архітектури. - Київ, 2019. - 24 c. - укp.

Проаналізовано наукові роботи, нормативні документи теми дослідження, визначено основні етапи розвитку торгових площ і торгово-розважальних комплексів (ТРК). Виявлено основні фактори, що впливають на формування ТРК Ірану: соціально-економічні, містобудівні, природно-кліматичні, функціонально-типологічні, технічні, культурно-традиційні й екологічні чинники. Проаналізовано закордонний та вітчизняний досвід архітектурних вирішень ТРК. Визначено методику дослідження. Проаналізовано функціональну групу приміщень, що формує структуру ТРК. З'ясовано вплив архітектурно-конструктивних вирішень на формування та розвиток ТРК. Встановлено основні ознаки класифікації ТРК для Ірану: розміщення у структурі міста, планувальна організація, типологія, сезон використання (відкритий, закритий, напіввідкритий тип), композиційні вирішення та форма плану, конструктивні вирішення. Виділено принципові схеми рекомендованого розміщення ТРК у структурах міст Ірану. Розроблено номенклатуру перспективних типів ТРК: І тип - малі, II тип - середні, III тип - великі, IV тип - комбіновані. Визначено принципи архітектурно-планувальної організації, а саме: основні (ситуативної адаптивності (містобудівного просторового розміщення), варіативності, естетично-візуального сприйняття) та додаткові (економічної ефективності, екологічної безпеки та безбар'єрності архітектурного середовища). Рекомендовано прийоми для формування архітектури ТРК Ірану. Запропоновано композиційні прийоми архітектурно-просторової організації ТРК та їх характеристики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.5(5ІРН)6 в2:Н + Н712.53-022.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Головатий Р. Р. 
Управління безпекою на стадії планування проектів створення об'єктів з масовим перебуванням людей : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.22 / Р. Р. Головатий; Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Львівський державний університет безпеки життєдіяльності. - Львів, 2018. - 24 c. - укp.

Дисертаційна робота присвячена розробці моделей та методів управління безпекою в проектах створення об’єктів з масовим перебуванням людей на стадії планування. Вдосконалено класифікацію загроз і класифікацію торгово-розважальних центрів для проектів створення об’єктів з масовим перебуванням людей, які відрізняються від існуючих введенням нової класифікаційної ознаки характеристики безпеки та поняття складності об’єкта, що дає змогу підвищити рівень ідентифікації ризиків у проектах цього типу. На основі семантичного аналізу розширено та доповнено термінологічну базу управління проектами/програмами/портфелями проектів шляхом введення означень в частині продуктів проектного управління: "об’єкт з масовим перебуванням людей", "торгово-розважальний центр", "торгово-розважальний комплекс", "комплексна цінність стану об’єкта", що доповнюють науково-методичну базу в частині управління безпекою в проектах створення об’єктів з масовим перебуванням людей, будівельних і інфраструктурних проектів. Розроблено імітаційну модель життєвого циклу проекту створення об’єкта з масовим перебуванням людей, яка реалізована у виді мультиагентної системи та дає змогу врахувати динамічні умови зміни параметрів функціонування об’єкта, що впливають на безпеку системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н712.53-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433852 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Ветров В. М. 
Проектування об'єктів готельно-ресторанного господарства : навч. посіб. для студ. ВНЗ / В. М. Ветров, Т. І. Юдіна; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського. - Донецьк : ДонНУЕТ, 2013. - 207 c. - Бібліогр.: с. 198-201 - укp.

Викладено теоретичні аспекти щодо проектування зон забудови під готель, окремих елементів будівлі та об'єктів готельно-ресторанного господарства, функціональних груп приміщень готелю та закладів ресторанного господарства. Розглянуто питання щодо вимог проектування допоміжних інженерних систем та об'єктів готелю. Подано основні теоретичні та прикладні положення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н711.33-022 я73 + Н712.523-022 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА776947 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Ніколаєнко В. В. 
Методика архітектурного формування загальноміської системи громадського харчування : автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.01 / В. В. Ніколаєнко; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. - Макіївка, 2013. - 19 c. - укp.

Визначено ієрархічну структуру загальноміської системи громадського харчування. Уточнено фактори, що вливають на архітектурне формування загальноміської системи громадського харчування та її об'єктів. Удосконалено класифікацію архітектурних об'єктів та суб'єктів загальноміської системи громадського харчування. Вперше розроблено методики архітектурного формування загальноміської системи громадського харчування та оціннювання якості архітектурних об'єктів системи. Обгрунтовано методичні та типологічні рекомендації щодо оптимізації архітектурно-просторових рішень архітектурних об'єктів загальноміської системи громадського харчування м. Полтави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н712.52-022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398844 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Мостова Л. М. 
Організація та проектування закладів ресторанного господарства : навч. посіб. для студ. ВНЗ напряму підготов. "Професійна освіта" / Л. М. Мостова, К. В. Свідло, Т. А. Лазарєва; Укр. інж.-пед. акад., Харк. торг.-екон. ін-т КНТЕУ. - Х. : УІПА, 2012. - 351 c. - Бібліогр.: с. 350-351. - укp.

Викладено методику проектування та організації виробництва у закладах ресторанного господарства (ЗРГ). Розглянуто питання класифікації підприємств і послуг, принципів і стадій проектування, формування та розміщення мережі ЗРГ. Запропоновано методику проведення основних технологічних розрахунків ЗРГ. Проаналізовано етапи моделювання сервісного процесу, визначено об'ємно-планувальні вирішення ЗРГ. Зазначено, що за сучасних умов ЗРГ мають можливість самостійно визначати для себе стратегію та тактику діяльності на підставі маркетингових досліджень ринку, впровадження останніх досягнень НТП, появи нових технологій, ефективних форм господарювання та управління.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)424.14 я73 + Н712.523-022 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА756788 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Грицюк Л. С. 
Проектування закладів харчування : навч. посіб. / Л. С. Грицюк, С. М. Лінда, В. Б. Якубовський; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л. : Вид-во Львів. політехніки, 2012. - 181 c. - (Архіт. громад. споруд). - Бібліогр.: с. 169-170. - укp.

Подано класифікацію закладів харчування та їх загальні характеристики. Висвітлено основні принципи проектування таких закладів, розглянуто основні групи приміщень та планувальні елементи закладів громадського харчування. Значну увагу приділено принципам проектування закладів громадського харчування закритого типу (на виробничих підприємствах та в адміністративних закладах, дитячих дошкільних закладах, навчальних закладах, закладах охорони здоров'я, у спортивних фізкультурно-оздоровчих спорудах, культурно-видовищних закладах, закладах соціального захисту). Наведено нормативи визначення площ і складу приміщень, їх функціональний взаємозв'язок. Викладено основи проектування інтер'єрів закладів харчування, акцентовано на предметно-просторовій організації інтер'єру, оздоблювальних матеріалах, декоруванні та кольоровому вирішенні, світловому дизайні, декоративних елементах та фітодизайні закладів громмадського харчування).


Індекс рубрикатора НБУВ: Л99-4-02 я73 + Н712.52-022 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС53992 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Торкаман Ахмад 
Архітектурно-планувальна організація чарункових торговельних комплексів у містах Ірану : автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.02 / Торкаман Ахмад; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2012. - 20 c. - укp.

Виявлено специфічні зв'язки між архітектурно-планувальною структурою базарів і нових торговельних комплексів, а також у визначено номенклатуру традиційних елементів просторів і прийомів рішень іранських базарів, необхідних під час проектування сучасних чарункових торговельних комплексів (ЧТК) в Ірані. Розроблено загальну класифікацію ЧТК за важливими ознаками. Уточнено багаторівневу функціональну структуру ЧТК. Комплексно розглянуто архітектурно-планувальну організацію ЧТК Ірану, в результаті чого визначені регіональні особливості планувальних схем ЧТК. Визначено принципи функціонально-планувальної й об'ємно-просторової організації, а також-принципів і прийомів організації внутрішніх просторів ЧТК і комунікаційно-розподільчих просторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н712.51-028.5 + Щ113(5ІРН)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Ратушинський Н. В. 
Принципи формування внутрішнього середовища пасажів / Н. В. Ратушинський // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2012. - № 728. - С. 169-176. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано основні принципи формування внутрішнього середовища пасажів, до яких належить функціонально-просторова і композиційна структура пасажу та розміщення пасажу в структурі кварталу. Згідно з цими принципами узагальнено планувальну структуру львівських пасажів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н712.51-022 + Н820.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Ільченко Н. Б. 
Проектування торговельних об'єктів : навч. посіб. / Н. Б. Ільченко, О. О. Кавун; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - К., 2011. - 284 c. - Бібліогр.: с. 277-283. - укp.

Висвітлено проблеми визначення суб'єктом господарювання потреби в будівництві нового торговельного об'єкта або реконструкції існуючого, оцінення потенціалу місця розташування такого об'єкта. Розкрито особливості впливу наявних пішоходних та автомобільних потоків на асортиментний профіль магазину. Увагу приділено основним вимогам до проектування торговельної та неторговельної площі магазину, облаштування зон приймання та зберігання товарів, підготовки їх до продажу, порядку розміщення торговельно-технологічного обладнання у торговельній залі. Розглянуто питання розподілу функціональних зон планування складських приміщень, а також методи розрахунків їх техніко-економічних характеристик. Наведено проектні вимоги до вибору земельних ділянок та їх облаштування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.21 я7 + Н712.51-022 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА748594 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Аттавна Б. С. 
Принципи архітектурно-планувальної організації торгово-розважальних комплексів (на прикладі країн Близького Сходу) : автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.02 / Б. С. Аттавна; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2011. - 20 c. - укp.

Висвітлено соціологічні аспекти створення торгово-розважальних комплексів (ТРК), розглянуто еволюцію основних історичних етапів розвитку близькосхідних і закордонних ТРК. Розроблено класифікаційну матрицю будівель ТРК і простежено відмінності їх функціонування, виявлено фактори, які впливають на формування ТРК. Сформовано рекомендації щодо проектування основних функціонуючих зон в структурі малих, середніх і великих ТРК, визначено склад і параметри приміщень ТРК. Рекомендовано принципи архітектурно-планувальної організації ТРК. Запропоновано основні конструктивні системи для проектування та будівництва ТРК, визначено соціально-економічну ефективність проектних рішень ТРК. Розроблено рекомендації з розміщення ТРК в міській забудові й організації ділянок, надано пропозиції з номенклатури типів ТРК із розробленням до неї об'єктів-представників, рекомендовано об'ємно-просторові рішення ТРК на основі протяжних, компактних і розчленованих композиційних схем. Виявлено прийоми формування об'ємно-просторової організації інформаційно-розподільчих пристроїв ТРК із застосуванням даної номенклатури елементів благоустрою, малих архітектурних форм і реклами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н712.53-022.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА380949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Крамарчук А. П. 
Пошкодження залізобетонних збірних конструкцій покриття торгового ринку у м. Мукачево внаслідок впливу сейсмічних дій / А. П. Крамарчук, Б. М. Ільницький // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2010. - № 664. - С. 53-57. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено результати пошкоджень залізобетонних збірних конструкцій покриття торгового ринку у м. Мукачево внаслідок впливу сейсмічних дій і неякісного виготовлення, а також надано рекомендації щодо їх усунення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н441.332 + Н712.5-044

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського