Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (16)
Пошуковий запит: (<.>U=П.е(4УКР) л2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Миронівський інститут пшениці ім. В.М. Ремесла Національної академії аграрних наук України (1912 - 2012) / ред.: В. С. Кочмарський; НААН України, Миронів. ін-т пшениці ім. В.М. Ремесла. - Миронівка, 2012. - 814 c. - Бібліогр.: с. 649-815. - укp.

Висвітлено історію створення розвитку та діяльності Миронівської селекційно-дослідної станції, структурних підрозділів МІП НААН, творчий шлях всесвітньо відомого вченого, талановитого селекціонера, засновника Миронівського інституту, двічі Героя Соціалістичної Праці, академіка АН СРСР і ВАСГНІЛ В.М. Ремесла. Узагальнено основні наукові здобутки станції та інституту за вказаний період. Наведено біографічні дані та основні наукові та виробничі здобутки організаторів наукової та виробничої діяльності станції та інституту. Вміщено спогади ветеранів праці та видатних учених про наукову та виробничу діяльність закладу в різні історичні періоди. Подано хронологічний покажчик публікацій за 1912 - 2011 рр., який включає описи 3 555 наукових праць, що засвідчує високу ефективність наукової роботи вчених Миронівського інституту пшениці ім. В.М. Ремесла.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.е(4УКР) л2

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО31210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Корзун О. В. 
Науково-організаційні засади ведення сільськогосподарської дослідної справи України (1939–1945) : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.07 / О. В. Корзун; Національна академія аграрних наук України, Національна наукова сільськогосподарська бібліотека. - Київ, 2020. - 43 c. - укp.

Проведено комплексне науково-історичне дослідження, у якому узагальнено тенденції розвитку сільськогосподарської дослідної справи України в 1939 - 1945 рр. на основі репрезентативного джерельного матеріалу, значну частину якого вперше введено до наукового обігу. Доведено, що Друга світова війна вплинула на усі складові галузевого дослідництва, яке зазнало одного з найбільших в своїй історії кризового стану, спричиненого непоправними людськими та науковими втратами, значним матеріально-технічним розоренням, суттєвим скороченням науково-дослідної, видавничої діяльності інституцій аграрного дослідництва, що певним чином загальмувало розвиток аграрної науки. Визначено, що цей період був неоднозначним і суперечливим в розвитку вітчизняної сільськогосподарської дослідної справи. Охарактеризовано, що кампанія з евакуації галузевого дослідництва стала небувалою за розмахом і характером подією в історії сільськогосподарської дослідної справи, був цілком виправданим в економічному, науковому, кадровому розумінні заходом. Обґрунтовано, що дана галузь науки, її науковий потенціал мав стратегічно важливе значення для різних політичних сил щодо ефективного освоєння природних багатств українських земель, з метою вирішення продовольчого забезпечення особового складу воюючих армій та населення. Висвітлено стан і форми наукового супроводу ведення сільського господарства, ресурсне забезпечення та наукову проблема сільськогосподарської дослідної справи та її внесок у відбудовчий процес в УРСР у 1943 - 1945 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.е(4УКР) л22 + П.г(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Інститут кормів та сільського господарства Поділля НААН: історія та сьогодення : [монографія] / В. Ф. Петриченко, О. В. Корнійчук, І. С. Задорожна, В. С. Задорожний. - Київ : Аграрна наука, 2023. - 206 c. - Бібліогр.: с. 192-206 - укp.

У монографії на основі аналізу інформаційних джерел відстежено історію становлен¬ня та розвитку Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН, об’єктивно оцінено внесок учених Інституту в дослідження у галузі кормовиробництва та створен¬ня сортових ресурсів польових культур у контексті розвитку вітчизняної аграрної науки. За п’ятдесятирічну історію свого функціонування Інститут позиціонував себе як акаде¬мічну і провідну науково-дослідну установу України, науково-методичний та селекцій¬но-технологічний Центр з кормових ресурсів, діяльність якого спрямована на вирішення продовольчої безпеки держави, розв’язання актуальних завдань створення інноваційних сортових ресурсів, виробництва високоякісних кормів та ефективного їх використання у галузі тваринництва. Розраховано на науковців, студентів і викладачів навчальних закладів I—IV рівнів акредитації, спеціалістів-аграріїв та широкий загал читачів, які цікавляться історією роз¬витку аграрної науки в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.е(4УКР) л2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА866860 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського