Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (56)Книжкові видання та компакт-диски (307)
Пошуковий запит: (<.>U=П212.2-4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 271
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Засуха Т. В. 
Біоенергетична оцінка технологій вирощування кормових і зернофуражних культур : Метод. рек. / Т. В. Засуха, М. М. Пономаренко, Д. П. Беліченко, Ю. І. Однорог, В. М. Смалиус; Ін-т розведення і генетики тварин УААН. - К. : ТОВ "Міжнар. фін. агенція", 1998. - 22 c. - Бібліогр.: 6 назв. - укp. - рус.

На прикладі технології процесу вирощування кукурудзи на зерно приводяться розрахунки затрат сукупної енергії по окремих статтях при вирощуванні цієї культури. При цьому застосовані енергетичні еквіваленти основних засобів виробництва можуть бути використані як довідковий матеріал.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4я82

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р83617 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Макарчук Т. Л. 
Влияние смеси гербицидов ацетала и атразина на растения кукурузы / Т. Л. Макарчук, Е. Ю. Мордерер, Г. Ф. Золотарева, А. А. Дубровская // Физиология и биохимия культур. растений. - 2000. - 32, № 1. - С. 64-68. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Вивчено зміну фітотоксичності гербіциду ацетала у відношенні до рослин кукурудзи у разі його застосування у суміші з атразином, який зменшує вірогідність пошкодження рослин кукурудзи ацеталом. Висловлено припущення, що зміна фітотоксичності ацетала за присутності атразина зумовлена впливом останнього на накопичення ацетала у проростаючому насінні.


Ключ. слова: гербициды, комплексы, взаимодействие
Індекс рубрикатора НБУВ: П478.59,025 + П212.2-467

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Писаренко П. В. 
Вплив гербіцидів і їх сумішей з мінералізованою (пластовою) водою на засміченість посівів кукурудзи та їх урожайність / П. В. Писаренко, Г. І. Назаренко, С. В. Манжос // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 1999. - № 3. - С. 17-19. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Встановлено, що для боротьби з бур'янами на посівах кукурудзи, передусім чорнощиром нетреболистним, доцільно використовувати суміші гербіцидів різного спектра дії (раундап, прімекстра, діален С) з мінералізованою (пластовою) водою (300 л/га). У поєднанні з агротехнічними прийомами боротьби це забезпечує більш ефективне пригнічення усіх біотипів бур'янів, сприяє підвищенню урожаю кукурудзи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-467.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Жемела Г. П. 
Вплив деяких агротехнічних заходів вирощування на забур'яненість та вологозабезпечення кукурудзи / Г. П. Жемела, В. В. Шевельов // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 2. - С. 12-15. - укp.

Встановлено, що забур'яненість посівів кукурудзи залежить від строків сівби та густоти стояння рослин. Найвища врожайність гібридів забезпечується за густоти стояння 60 - 70 тис. рослин на гектар за строків сівби 1 та 8 травня.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-451.1,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мацко П. В. 
Грунтозахисна технологія вирощування сої і кукурудзи в зрошуваній сівозміні / П. В. Мацко, А. В. Мелашич, О. М. Димов // Тавр. наук. вісн. - 1999. - Вип. 11, ч. I. - С. 61-64. - укp.

Досліджено, що використання грунтозахисної технології (водозберігаючого режиму зрошення, безполивного обробітку грунту, мульчування його поверхні, помірних доз мінеральних добрив) під час вирощування ранньостиглих сортів сої забезпечує підвищення родючості грунту та збереження енергоресурсів без істотного зниження продуктивності. Застосування подібної технології для вирощування кукурудзи на зерно призводить до зниження її врожаю на 14,1-16,9 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Зозуля О. Л. 
Зв'язок кліматичних умов з основними показниками інтенсивності вологовіддачі зерна в самозапилених ліній кукурудзи / О. Л. Зозуля, Я. Г. Цицюра // Зб. наук. пр. Вінниц. держ. аграр. ун-ту. - 2001. - Вип. 9. - С. 10-13. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено результати досліджень впливу кліматичних факторів (середньодобової температури, дефіциту вологості повітря, суми опадів) на процеси вологовіддачі в розрізі окремих міжфазних періодів вегетації самозапилених ліній кукурудзи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кукурудза харчова та кормова : Зб. наук. пр. / ред.: М. І. Конопля. - Луганськ : Вид-во СУДУ, 1999. - 86 c. - укp.

Містяться результати наукових досліджень з питань вирощування кукурудзи на харчові та кормові цілі. Приведені дані з найважливіших питань технології, впливу агрометеорологічних й агротехнічних факторів на ріст, розвиток, урожайність та якість зерна цукрової, розлусної, кремнистої, зубоподібної та інших підвидів кукурудзи. Висвітлені питання боротьби з бур'янами при вирощуванні кукурудзи без застосування хімічних методів захисту рослин, дається біоенергетична оцінка основних ланок технології виробництва зерна харчової кукурудзи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4(2УКР-4ЛУГ) я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Григоренко Н. В. 
Мутагенный эффект гербицида титуса у кукурузы / Н. В. Григоренко, Е. А. Ларченко // Цитология и генетика. - 2000. - 34, № 5. - С. 50-54. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

За тестами хромосомних аберацій та генних мутацій вивчено мутагенний ефект нового гербіциду тітусу на кукурудзі. Показано, що досліджуваний препарат характеризується певною мутагенною активністю, яка інколи перевищувала рівень спонтанного мутування в 5 - 7 разів. Наголошено, що необхідно суворо дотримуватися рекомендованих доз, оскількі навіть незначне їх збільшення може призвести до суттєвих генетичних наслідків. Дуже важливо дотримуватись фази розвитку культурної рослини, в якій рекомендовано внесення гербіциду. Використання тітусу в посівах кукурудзи на ділянках гібридизації та в розсадниках розмноження елітних і суперелітних ліній взагалі не бажане.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-434

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Прокопенко Л. С. 
Потенційні можливості формування урожаю силосної маси і зерна сучасними гібридами кукурудзи в умовах південної частини центрального Лісостепу України / Л. С. Прокопенко, Р. В. Олонічева, О. І. Яропуд, В. М. Чепіжак // Питання підвищ. продуктивності тваринництва: Зб. наук. пр. / Вінниц. держ. с.-г. ін-т. - 1999. - Вип. 6. - С. 208-213. - укp.

Вивчено процеси формування зерна гібридів кукурудзи, занесених до "Реєстру сортів рослин України на 1997 рік" за умов Центрального Лісостепу України. Встановлено, що за відношенням маси качанів, обгорток, листя до маси всієї рослини гібриди істотно відрізняються. Найбільшу масу листя мали гібриди у фазі молочно-воскової стиглості зерна. Виділено найбільш перспективні гібриди для виробництва фуражного зерна кукурудзи за умовах південної частини центрального Лісостепу України. Рекомендовано враховувати фактичну вологість їх зерна на кінець вересня.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-47

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Васюра С. А. 
Продуктивність кукурудзи на силос при тривалому беззмінному вирощуванні / С. А. Васюра, А. С. Жарлінська // Корми і кормовиробництво. - 1998. - № 41. - С. 33-37. - укp.

Висвітлюється вплив тривалого беззмінного вирощування кукурудзи на деякі показники родючості грунту і її продуктивність залежно від удобрення.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-491,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63891 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Гусєв М. Г. 
Продуктивність та якість врожаю кукурудзи та її сумішок у післяукісних посівах при зрошенні / М. Г. Гусєв // Зрошув. земл-во. - 1998. - № 41. - С. 62-67. - укp.

Вивчено особливості вегетації та продуктивність післяукісних кормових культур у сумісних посівах для забезпечення кукурудзи протеїном та збільшення виробництва повноцінних зелених кормів у літній період.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-458,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Конопля М. І. 
Розлусна кукурудза на Сході України / М. І. Конопля, С. В. Маслійов. - Луганськ : Шлях, 1999. - 155 c. - Бібліогр.: 183 назв. - укp.

Узагальнено відомості про походження, народогосподарське значення, ботанічну класифікацію та біологічні особливості розлусної кукурудзи. У технології вирощування цього малопоширеного підвиду кукурудзи основну увагу акцентовано на прийоми обробітку грунту, способи та строки сівби, густоту стояння рослин для гібридів різних груп стиглості. Наведено економічну та біоенергетичну ефективність вирощування розлусної кукурудзи на Сході України.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4(2УКР5),021

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: ВА594311 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Уманець Н. О. 
Роль процесів реутилізації вуглецю і азоту у формуванні зернової продуктивності гібридів кукурудзи за різних умов вирощування / Н. О. Уманець, Б. І. Гуляєв // Физиология и биохимия культур. растений. - 2000. - 32, № 3. - С. 179-183. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

За умов вегетаційного досліду вивчено ефективність засвоєння азоту рослинами гібридів кукурудзи Піонер 3978 (США) і Сатурн (Україна), роль розподілу та перерозподілу азоту і вуглецю у формуванні їх зернової продуктивності у разі посухи та дефіциту азоту. Показано, що неспецифічна стійкість генотипів кукурудзи до водного та азотного стресів значною мірою пов'язана з ефективністю засвоєння азоту протягом репродуктивного періоду, яка забезпечує підвищену стійкість фотосинтетичного апарату до дії стресів.


Ключ. слова: гібриди кукурудзи, посуха, дефіцит азоту, засвоєння азоту, реутилізація азоту та вуглецю, зернова продуктивність
Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-47,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Сметанська І. М. 
Фізіолого-агрохімічні аспекти формування врожаю та якості кукурудзи на силос / І. М. Сметанська // Зб. наук. пр. Вінниц. держ. аграр. ун-ту. - 2000. - Вип. 7. - С. 57-65. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто динаміку наростання площі листової поверхні, утворення сухої речовини та формування чистої продуктивності фотосинтезу посівах кукурудзи Одеська-80, яка вирощувалася на карбонатному легкосуглинковому грунтах і лесоподібних суглинках північної частини Лісостепу. Досліджено вплив добрив на врожай зеленої маси, його структуру та якість: вміст "сирого" білка, "сирої" золи та клітковини.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-491(4Укр),025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Липовий В. Г. 
Вплив способу сівби, густоти рослин і добрив на ріст і розвиток гібридів кукурудзи різних груп стиглості / В. Г. Липовий // Зб. наук. пр. Вінниц. держ. аграр. ун-ту. - 2000. - Вип. 7. - С. 33-37. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-434,025 + П212.2-451,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69948 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Вихрачев В. Н. 
Агроэкологическое обоснование мер повышения урожайности кукурузы в севооборотах Левобережья Лесостепи Украины : Моногр. / В. Н. Вихрачев. - Сумы : Изд-во СумДУ, 2003. - 97 c. - Библиогр.: 196 назв. - рус.

На основе результатов экспериментальных исследований установлены наиболее оптимальные параметры густоты и уровня минерального питания растений кукурузы на зерно и силос с учетом их влияния на продуктивность последующих культур севооборота. Определена эффективность применения интенсивных технологий в процессе выращивания сельскохозяственных культур в условиях Левобережной Лесостепи Украины, установлена продуктивность звеньев севооборота. Разработаны оптимальные, экологически безопасные и экономически оправданные способы ухода за посевами кукурузы с учетом их влияния на последующие культуры севооборота.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА652533 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Пащенко Ю. М. 
Адаптивні і ресурсозбережні технології вирощування гібридів кукурудзи : монографія / Ю. М. Пащенко, В. М. Борисов, О. Ю. Шишкіна. - Д. : Арт-Прес, 2009. - 224 c. - Бібліогр.: с. 191-221. - укp.

Розглянуто проблеми підвищення урожайності зерна та зниження витрат у технологіях вирощування кукурудзи. Розкрито основні прийоми сортової технології та принципи добору гібридів кукурудзи за умов степової зони України. Науково обгрунтовано технологічні системи вирощування кукурудзи на основі біологічного потенціалу гібридів і застосування ресурсозбережних заходів. Запропоновано модель вирощування холодостійких гібридів у ранніх посівах. Наведено концепцію контролю та формування покриття грунту рослинними рештками. Визначено напрями ресурсоощадження в сортових технологіях вирощування кукурудзи.

Рассмотрены проблемы повышения урожайности зерна и снижения затрат в технологиях выращивания кукурузы. Раскрыты основные приемы сортовой технологии и принципы подбора гибридов кукурузы в условиях степной зоны Украины. Научно обоснованы технологические системы выращивания кукурузы на основе биологического потенциала гибридов и применения ресурсосберегающих мер. Предложена модель выращивания холодостойских гибридов в ранних посевах. Изложена концепция контроля и формирования покрытия почвы растительными остатками. Определены направления ресурсосбережения в сортовых технологиях выращивания кукурузы.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА714915 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Дранищев Н. И. 
Влияние густоты растений на фотосинтетическую деятельность и урожайность биотипов кукурузы различных групп спелости / Н. И. Дранищев, Е. Н. Кадурин // Зб. наук. пр. Луган. держ. аграр. ун-ту. - 2001. - 12,[ювіл. вип.]. - С. 23-28. - Библиогр.: 8 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-47

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69669 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Ткачук А. В. 
Вологозабезпеченість та водозберігаючий режим зрошення кукурудзи в умовах правобережного лісостепу України / А. В. Ткачук // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2002. - № 1. - С. 23-26. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

За показниками щоденних запасів вологи наведено кількісну характеристику вологозабезпеченості та оцінено тривалість певних рівнів зволоження метрового шару грунту за кожен день критичного періоду вегетації кукурудзи. Запропоновано водоощадні режими зрошення кукурудзи за розрахунковими значеннями щоденних вологозапасів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-408(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Рибак В. К. 
Вплив бактеризації на врожайність чистих і змішаних посівів кукурудзи і сої на чорноземі вилугуваному / В. К. Рибак // Мікробіол. журн. - 2003. - 65, № 4. - С. 37-42. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Ключ. слова: біопрепарати, мікроорганізми, змішані посіви кукурудзи і сої, урожайність, взаємовідносини рослин
Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-434 + П212.2-434

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського