Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (38)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П256.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 41
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Базюк С. О. 
Ефект додавання рідкого поживного середовища при культивуванні черешні сорту Gisela 5 в умовах in vitro / С. О. Базюк, М. С. Кобилецька // Фізіологія рослин і генетика. - 2022. - 54, № 4. - С. 340-350. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Іванова І. Є. 
Формування фонду вітаміну С у плодах черешні під впливом погодних чинників / І. Є. Іванова, М. Є. Сердюк, Т. М. Тимощук, М. М. Маренич // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2021. - № 2. - С. 59-66. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Вітамін С відноситься до найбільш важливих природних антиоксидантів, які представлені у плодах черешні. Нині зростає інтерес до біологічно активних сполук кісточкових плодів. Це призводить до необхідності підбору не лише культур, але і окремих сортів з більш високим умістом вітаміну С. Накопичення вітаміну С у плодах черешні залежить від сорту та погодних умов. Мета дослідження - здійснити наукове обгрунтування частки впливу стресових погодних факторів та сортових особливостей на процес формування фонду вітаміну С у плодах черешні впродовж 2008 - 2019 рр. Для проведення дослідження були обрані плоди черешні 33 сортів трьох термінів достигання, вирощених в умовах садівничих господарств південного регіону України. Встановлено, що за середнім вмістом вітаміну С у розрізі сортів раннього терміну достигання виділено плоди сорту Казка, Забута (7,36 мг /100 г та 7,31 мг/100г відповідно). За мінімальною варіативністю показника за роками досліджень виділено сорт: Бігаро Бурлат (Vp = 17,9 %). За вмістом вітаміну С та варіативністю їх формування найбільш перспективними з технологічної точки зору були сорти середнього та пізнього термінів достигання Кордія (10,63 мг /100 г при Vp = 17,1 %), Міраж (10,67 мг/100г при Vp = 14,0 %). Доведено, що впродовж періоду досліджень домінуючий вплив на формування фонду вітаміну С для ранньої та пізньої груп сортів виявляли погодні умови. Для групи сортів середнього терміну достигання на накопичення вітаміну С виявлено більший вплив сортових особливостей. З погляду на отримані результати двофакторного дисперсійного аналізу прогнозувати вміст вітаміну С у плодах черешні раннього та пізнього термінів достигання доцільно за середніми значеннями, а не окремо для кожного помологічного сорту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.12-272.5 + П256.12-280.2

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Василишина О. В. 
Вплив обробки полісахаридними композиціями на антиоксидантні ферменти плодів вишні під час зберігання / О. В. Василишина // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2020. - № 1. - С. 67-73. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.1-486 + Л91-309-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Василишина О. В. 
Вплив обробки полісахаридними композиціями на антиоксидантні ферменти плодів вишні під час зберігання / О. В. Василишина // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2020. - № 1. - С. 67-73. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.1-486 + Л91-309-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Василишина О. В. 
Зміни біохімічних показників плодів вишні залежно від сорту та способу заморожування / О. В. Василишина, Є. П. Постоленко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2019. - № 1. - С. 18-26. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.1-36 + Л913.207

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Іванович Я. І. 
Генетичне профілювання для маркер-опосередкованого добору сортів черешні (Prunus avium L.) української селекції : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.22 / Я. І. Іванович; Національна академія наук України, Інститут харчової біотехнології та геноміки. - Київ, 2018. - 23 c. - укp.

Вивчення генетичного різноманіття українських сортів черешні з використанням ДНК-маркерів важливо для проведення цілеспрямованих селекційних досліджень, контролю сортової ідентичності та генетичної стабільності клонів, управління колекціями генетичних ресурсів та захисту прав селекціонерів. Генетичне профілювання українських сортів та форм черешні (всього 110 генотипів) з використанням молекулярних маркерів (MM: IRAP, REMAP, ISSR, SSR) кількох типів було проведено для оцінки їх дискримінаційних можливостей, вибору найбільш придатних ММ для рутинного використання та підбору мінімально необхідних наборів мікросателітних локусів для ідентифікації генотипів, формування генетичних профілів сортів та доповнення паспортів сортів, оцінки генетичної спорідненості генотипів. Аналіз генетичної структури вибірки з 94 генотипів дозволив виявити десять генетичних пулів, чотири з яких виявились раніше неописаними. До пулів 4 та 10 ввійшли сорти при створенні яких, імовірно, було використано ряд ландрас та інших форм місцевого походження. Генетичні пули 6 та 9 сформовані переважно Fr F3 нащадками сортів Дрогана жовта та Валерій Чкалов. Дослідження генів господарсько-цінних ознак полягало в ідентифікації алельних варіантів гена PavCNR12 та генів S-локусу. Запропоновано новий метод ідентифікації алельних варіантів гена PavCNR12 із застосуванням кодомінантних CAPS-маркерів. З використанням розробленого методу встановлено алельний стан гена PavCNR12 у 70 сортів черешні та виявлено суттєве переважання частоти бажаного алеля PavCNRl2- 1 над алелями -2 та -3. Для 70 сортів черешні української селекції та десяти форм ідентифіковано 14 відомих апелів самонесумісності, 5-генотипи та 17 груп перехресної несумісності. Серед українських сортів черешні найбільш поширеними є алелі S], S3, S4, 5s, Se та Sg. Характерним є домінування апелів S$ та Sg, що відрізняє українські сорти від інших європейських.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.12-31

Шифр НБУВ: РА435618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бондаренко Л. Ю. 
Моделювання процесу калібрування насіння вишні / Л. Ю. Бондаренко, О. О. Вершков // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2017. - Вип. 17, т. 2. - С. 89-94. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень процесу калібрування насіння вишні. Одержано математичну модель та оптимальну область протікання процесу. Встановлено раціональні режими, які забезпечать якісне калібрування насіння плодових кісточкових культур.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.1-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Василенко В. І. 
Адаптивність нових сортів та елітних форм вишні в умовах Лісостепу України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.07 / В. І. Василенко; НААН України, Ін-т садівництва. - Київ, 2016. - 20 c. - укp.

Наведено результати оцінки господарсько-біологічних особливостей 11-ти сортів вітчизняної та зарубіжної селекції і 7-ми елітних форм вишні протягом 2009 - 2014 pp., а також їх пристосованості до біотичних та абіотичних факторів в правобережній частині західного та східного Лісостепу України. Більшість із них віднесено до групи середньорослих. Наведено характеристику їх плодів за товарними та споживчими якостями і вмістом основних поживних речовин, висвітлено потенційну продуктивність і врожайність. Розроблено математичну модель впливу погодних умов на врожайність дерев. На основі аналізу комплексу господарсько-біологічних ознак та економічної ефективності виробництва плодів в районі досліджень рекомендовано вирощувати сорти "Петрова родинка", "Богуславка", "Встреча", "Солидарность" і "Хейман". Сорт "Дочь Ярославны" запропоновано перевірити в зоні Степу України.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.11-36

Шифр НБУВ: РА422002 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Шкіндер-Барміна А. М. 
Господарсько-біологічна оцінка сортів вишні в умовах Південного Степу України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.07 / А. М. Шкіндер-Барміна; НААН України, Ін-т садівництва. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Мета дослідження - оцінювання біологічних особливостей сортів вишні та дюків за умов Південного Степу України з метою виявлення кращих для впровадження у виробництво та використання в селекції. Наведено результати вивчення фенологічних фаз розвитку та особливостей росту дерев у досліджуваних 25-ти сортів вишні та дюків. Установлено польову зимо- та морозостійкість генеративних бруньок та бутонів сортів, їх стійкість до моніліального опіку та кокомікозу. Досліджено органогенез генеративних бруньок, мейоз при мікроспорогенезі та якість пилку. Визначено ступінь самоплідності та підібрано запилювачі. Виділено врожайні сорти, надано характеристику якості та хімічного складу плодів. Розроблено математичні моделі залежності врожайності сортів вишні від погодних умов Південного Степу України. Визначено кращі сорти вишні для зазначеного регіону, які рекомендуються для широкої виробничої перевірки та використання в селекційній роботі, спрямованій на одержання нових урожайних сортів з плодами високої якості.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.11-36

Шифр НБУВ: РА407935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Кіщак О. А. 
Наукові основи промислової культури черешні в Лісостепу України : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.07 / О. А. Кіщак; НААН України, Ін-т садівництва. - Київ, 2014. - 36 c. - укp.

На основі результатів комплексних досліджень з урахуванням ситуації на внутрішньому та зовнішньому ринку плодів, а також природного й економічного потенціалу Лісостепу України за умов зміни клімату обгрунтовано та розроблено ефективні способи вирощування адаптованих слаборослих підщеп і сорто-підщепних комбінувань, формування та обрізування дерев, а також нові високопродуктивні типи інтенсивних насаджень, які забезпечують конкурентоспроможність продукції. Проведено групування підщеп за силою росту, та обгрунтовано їх кількісний оптимум та співвідношення для нових садів. Основні результати роботи знайшли практичне застосування у створенні та продуктивному використанні маточників підщеп, закладених горизонтальним способом, а також розсадників та інтенсивних насаджень черешні.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.12

Шифр НБУВ: РА408018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Одинцова В. А. 
Взаємозв'язок обводнення генеративних бруньок черешні з фенокліматографічним показником їх розвитку / В. А. Одинцова // Физиология растений и генетика. - 2014. - 46, № 2. - С. 165-170. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Представлено результати досліджень динаміки обводнення генеративних бруньок черешні в зимово-весняний період, а також темпу накопичення деревами градусо-годин росту, необхідних для початку цвітіння. Встановлено взаємозв'язок між змінами температури повітря, які враховано у ході визначення градусо-годин росту, та обводненням генеративних бруньок.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.12

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Корзіна Н. В. 
Індукований морфогенез та клональне мікророзмноження безвірусних сортів черешні i in vitro /i : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.20 / Н. В. Корзіна; Нікіт. ботан. сад. - Ялта, 2010. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.12-313

Шифр НБУВ: РА376229 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Кирієнко С. В. 
Результати вивчення інтродукованих видів роду IBCerasusD Mill. в умовах Лівобережного Полісся / С. В. Кирієнко // Інтродукція рослин. - 2010. - № 2. - С. 20-24. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.1-39(4УКР1)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Меженський В. М. 
Ітродукція нових видів і гібридів роду IBCerasusD Mill. в Україні / В. М. Меженський, О. І. Сичов // Інтродукція рослин. - 2009. - № 3. - С. 18-26. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.11-39(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Упир Л. В. 
Вивчення складу та морфолого-анатомічних ознак плодоніжок вишні / Л. В. Упир, В. П. Попович, В. П. Руденко, В. С. Кисличенко // Фітотерапія. - 2008. - № 1. - С. 56-59. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.1-264

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24348 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Барабаш Т. М. 
Оцінка вирощування саджанців черешні та вишні на клонових підщепах / Т. М. Барабаш // Вісн. аграр. науки. - 2007. - № 9. - С. 70-72. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати вивчення впливу клонових підщеп на ріст, вихід і якість саджанців черешні та вишні.

Приведены результаты изучения влияния клоновых подвой на рост, выход и качество саженцев черешни и вишни.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.1-45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Бублик М. О. 
Льодоутворення у тканинах рослин вишні / М. О. Бублик, О. І. Китаєв, В. А. Скряга // Вісн. аграр. науки. - 2007. - № 9. - С. 16-19. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Описано екзотермічні процеси, що відбуваються під час льодоутворення у тканинах приростів і бруньок десяти сортів вишні на основі методу диференційно-термічного аналізу. Визначено параметри екзотерм, які допомагають розподілити досліджені сорти на групи за зимостійкістю.

Описаны экзотермические процессы, происходящие в период лёдообразования в тканях приростов и почек десяти сортов вишни на основе метода дифференционно-термического анализа. Определены параметры экзотерм, способствующие распределению исследуемых сортов на группы по зимостойкости.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.11-275.93с25

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Скряга В. А. 
Господарсько-біологічна оцінка сортів і підщеп вишні в північному Лісостепу України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук / В. А. Скряга; УААН. Ін-т садівництва. - К., 2007. - 19 c. - укp.

Вивчено особливості росту сорто-підщепних комбінувань вишні у розсаднику. За комплексом господарсько-біологічних ознак проведено оцінку придатності вегетативних підщеп ВСЛ-2, Л-2 і ПН для 10-ти перспективних сортів вишні у порівнянні з сіянцями сорту "Антипка". Наведено результати вивчення особливостей ростових процесів у дослідженої культури. Установлено параметри спектральних характеристик листя, що корелюють з потенційною продуктивністю. Визначео морозо-, зимо-, жаро- та посухостійкість сортів, їх стійкість до основних захворювань. Досліджено анатомоморфологічні зміни генеративних бруньок. Виділено високоврожайні сорти, підібрано кращі сорти-запилювачі. Надано характеристику якості та хімічного складу плодів. Узагальнено результати досліджень та визначено кращі сорти вишні для північного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.11-453

Шифр НБУВ: РА349369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Лукічова Л. О. 
Біотехнологічні прийоми оздоровлення і клонального мікророзмноження вишні (ICerasus vulgarisD Mill.) і сливи (IPrunus domesticaD L.) у Криму : Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / Л. О. Лукічова; УААН. Нікіт. ботан. сад - Нац. наук. центр. - Ялта, 2004. - 21 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.1-275 + П256.2-275

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333266 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Туровцев Н. И. 
Помология : В 5 т. Т. 4. Слива, вишня, черешня / Н. И. Туровцев, Л. И. Тараненко, В. В. Павлюк, В. Ф. Ласкавый, В. Ф. Мищенко. - К. : Урожай, 2004. - 271 c. - рус.

Освещены история и современное состояние культуры сливы, вишни и черешни, приведены их ботанические характеристики. Проанализированы их основные биологические особенности. Описаны сорта данных фруктовых культур, выращиваемых в промышленных и коллекционных насаждениях Украины. Приведен один из разделов Реестра сортов растений Украины, включающий 17 сортов сливы, 16 - вишни и 54 - черешни, которые в результате многолетнего изучения в научных учреждениях и государственных сортучастках признаны лучшими по сравнению з известными сортами для выращивания в конкретных почвенно-климатических условиях.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.1я2 + П256.2 я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: В338884 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського