Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (7)Книжкові видання та компакт-диски (34)
Пошуковий запит: (<.>U=П26-46$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Шевченко І. В. 
Енергетична ефективність режимів краплинного зрошення винограду / І. В. Шевченко, В. І. Поляков // Виноградарство і виноробство. - 1998. - № 39. - С. 46-51. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Наведено результати енерго-економічного аналізу різних режимів краплинного зрошення виноградників. Показано, що оптимізація поливного режиму зумовлює значне підвищення коефіцієнта енергетичної ефективності вирощування винограду на зрошуваних землях.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: П26-462 + У9(4Укр)325.154.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29034 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Буц А. Е. 
Прибалконная, пристенная и беседочная культура винограда / А. Е. Буц. - Славянск : ЗАО "Печатный двор", 2000. - 68 c. - рус.

Освещены главнейшие вопросы возделывания морозоустойчивого винограда на основе современных данных науки и практики. Предложены ценные рекомендации по выведению штамбовых и кордонных формировок, уходу за плодоносящими растениями на приусадебных, фермерских и садово-огородных участках с целью получения максимального урожая высокого качества, его использования в быту и с лечебной целью. Описаны сорта винограда, основные части виноградного куста.


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-46 я9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605334 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Баранець Л. О. 
Вплив рівня забур'яненості на розвиток оїдіума і продуктивність виноградної рослини в умовах Південного берега Криму : Автореф. дис... канд. с.- г. наук : 06.01.08 / Л. О. Баранець; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". - Ялта, 2004. - 19 c. - укp.

Досліджено проблему захисту рослин від бур'янів за допомогою хімічних засобів боротьби в поєднанні з механічними операціями на виноградниках. Встановлено вплив гербіцидів на видовий склад бур'янів, поширення та шкідливість оїдіума за умов Південного берега Криму. Доведено, що для ефективного захисту винограду від бур'янів доцільно застосовувати наступні препарати: глифосат, 48 % в.р., поаст плюс, 20 % к.е., базагран-М, 37,5 % в.р. За новою технологією захисту винограду від бур'янів передбачено одну обробку гербіцидом у ряду і дві культивації міжрядь. Виявлено, що запропонована технологія дозволяє знизити забур'яненість ділянок на 78 - 98 %, у даному разі є можливість одержувати урожай високої якості. Зазначено, що застосування хімічної прополки сприяє збільшенню продуктивності роботи листового апарата приблизно удвічі. Встановлено позитивний вплив хімічної прополки на ступінь визрівання лози та фотосинтетичну продуктивність виноградної рослини. Надано економічну оцінку застосування гербіцидів для захисту винограду від бур'янів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-467(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328809 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Странішевська О. П. 
Обгрунтування системи захисту виноградників півдня України від бур'янів : автореф. дис... д-ра с.-г. наук / О. П. Странішевська; Нац. аграр. ун-т. - К., 2008. - 44 c. - укp.

У трьох виноградних зонах Криму (південнобережній, західній передгірно-приморській та степовій) і різних агрокліматичних зонах південної степової підзони Причорноморської низовини (Бузько-Дніпровській, Дністровсько-Бузькій, Дніпровсько-Молочанській та Дунайсько-Дніпровській) у 1996 - 2006 рр. вивчено забур'яненість виноградних насаджень, видову структуру та чутливість домінуючих бр'янів і гербіцидів, які використовуються у виноградарстві. Визначено ступінь впливу гербіцидів на ріст, розвиток і продуктивність рослин, урожай і його якість. Досліджено вплив забур'яненості виноградників на поширення та шкідливість грибних хвороб (оїліум, мілдью, сіра гниль) і шкідників (гронова листокрутка). Розроблено регресійні моделі для прогнозування впливу ступеня забур'яненості на елементи продуктивності виноградної рослини, втрати урожаю та зниження його якості. Запропоновано систему захисту промислових виноградних насаджень від бур'янів, яку впроваджено в Криму, на Херсонщині, Миколаївщині та Одещині. Зроблено економічний та енергетичний аналіз ефективності запропонованої системи захисту виноградних насаджень від бур'янів за різних екологічних умов вирощування культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-467.5 + П491.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА357024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Могилюк Н. Т. 
Особливості забур'янення та удосконалення системи захисту промислових виноградників у південно-західному Степу України : автореф. дис... канд. с.-г. наук : 16.01.13 / Н. Т. Могилюк; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2009. - 21 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-467(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА364500 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Березовська С. П. 
Підвищення якості винограду шляхом оперативного управління його водним режимом при мікрозрошенні : Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / С. П. Березовська; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". - Ялта, 2000. - 18 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-462(4УКР-6КРМ),022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310017 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Мазуренко Н. А. 
Підвищення якості урожаю винограду сорту Мускат білий шляхом короткочасного впливу водним стресом в умовах Південного берегу Криму : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.08 / Н. А. Мазуренко; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". - Ялта, 2004. - 17 c. - укp.

Досліджено можливість підвищення кількості та якості урожаю за умови зрошення винограду сорту Мускат білий шляхом впливу короткочасним водним стресом різної глибини в різні фази вегетації. Виявлено, що в результаті короткочасного стресового впливу (I період фази росту, зразу після зав'язування усіх ягід) можливе підвищення якості урожаю винограду сорту Мускат білий. Визначено кількісну міру необхідного стресового впливу в термінах передранкових значень водних потенціалів листя (-0,5-0,6 Мпа). Встановлено, що реалізація стратегії зрошення короткочасним водним стресом даної глибини призводить до інтенсивного цукронагромадження у ягодах сорту Мускат білий, зміни у структурі грона та зниження ушкодженості грибковими захворюваннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-462(4УКР) + П26-47(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328852 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Лисиця О. О. 
Розробка енергоощадних прийомів оптимізації стану ампелофітоценозу : автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.08 / О. О. Лисиця; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова". - О., 2008. - 25 c. - укp.

Вивчено значущість забур'яненості різного рівня та строків сумісної вегетації на стан виноградників, їх урожайність, вартість культивування насаджень за існуючої технології контролю розвитку та чисельності бур'янів. Установлено, що забур'яненість промислових виноградників, які культивуються на малопродуктивних землях лівобережного Нижньодніпров'я, зумовлена особливостями технології догляду за кущами, формуванням і віком рослин, зрідженістю, наявністю та відстанню до джерела постійного надходження насіннєвого матеріалу бур'янів. З'ясовано, що забур'яненісь виноградників старшого віку, що культивуються більше 20-ти років, сформована 68-ма видами бур'янів, що належать до 19-ти родів, серед яких домінують родини айстрових, капустних, злакових. Рівень забур'яненості молодих виноградників значно менший, а видовий склад - бідніший. На ділянці сорту Біанка ідентифіковано 25 видів рослин-засмічувачів, які відносяться до 12-ти родів, серед яких присутні багато- та малорічні, а також одно- та дводольні бур'яни. Прояви негативного впливу бур'янів на домінантну культуру за період фенофаз ріст пагонів і квітування незворотні, якщо навіть згодом бур'яни видалити з насаджень та у подальшому утримувати їх у чистому вигляді. Високий рівень забур'яненості та довгий час сумісної вегетації, зокрема, у фази росту пагонів та квітування, зумовлює втрату врожаю до 0,25 - 0,34 т на кожну тону сирої маси бур'янів. За гостро посушливих умов питомі втрати врожаю ягід суттєво підвищуються. Наведено результати вивчення ефективності нових для виноградарства грунтових гербіцидів. Установлено, що найбільшу

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-36 + П26-467

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА359834 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Дрягін В. Б. 
Рівень нагрузки винограду сортів Ркацителі, Мускат Оттонель, Трамінер рожевий в умовах нижньої передгірської зони Криму при використанні врожаю для приготування виноградного сиропу : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.08 / В. Б. Дрягін; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". - Ялта, 2001. - 16 c. - укp.

Вивчено особливості росту кущів сортів Ркацителі, Мускат Оттонель, Трамінер рожевий, наведено оцінку величини та якості врожаю для приготування виноградного сиропу. Встановлено зв'язки та розв'язано рівняння залежності сили росту кущів, показників продуктивності та якості винограду від величини навантаження. Визначено економічну ефективність вирощування винограду для приготування сиропів за різних рівнів навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-468.1(4УКР-4КРИ) + У9(4Укр)325.154.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317150 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Сілаков В. В. 
Інтенсивна культура винограду в умовах Західної передгірсько-приморської підзони Криму : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.08 / В. В. Сілаков; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". - Ялта, 2001. - 18 c. - укp.

Наведено основні результати досліджень і розробок раціональних для умов агрофірми "Золота балка" систем ведення виноградних насаджень, а також технічних засобів їх реалізації. Надано оцінку зв'язку факторів ампелоекологічного середовища на ділянках і технологічних прийомів закладення, вирощування виноградних насаджень агрофірми з отриманням виноградно-виноробної продукції. Визначено раціональні параметри розмірів насаджень, стану їх рельєфу і порядку розташування рослин на ділянці, що забезпечують стійке отримання основних типів її виноградної та виноробної продукції. Здійснено комплексний і поелементний аналіз енергоємності технологій закладення й обробітку виноградних насаджень, висвітлено основні напрями зниження сукупних енергозатрат у галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-468.2(4УКР-4КРИ) + П491.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317092 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Дерендовська А. І. 
Технологічні основи застосування регуляторів росту на плодоносних столових сортах винограду в умовах Молдови / А. І. Дерендовська, Н. Д. Терентьєв, Каббані Самер // Аграр. вісн. Причорномор'я : зб. наук. пр. - 1999. - Вип. 3 (6). - С. 277-280. - укp.

Представлены результаты исследований по применению регуляторов роста на различающихся по характеру плодообразования столовых семенных сортах винограда в условиях Молдовы.


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-468

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69783 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Власов В. В. 
Оценка условий увлажнения и влагообеспеченность виноградных насаджений в засушливой зоне юга Украины / В. В. Власов // Агроекол. журн.. - 2008. - Спец. вип. - С. 40-46. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Рассмотрены вопросы условий увлажнения и влагообеспечения виноградных насаждений на территории Нижнеднепровья. На основании расчетов влагообеспечения осадков, влажности почвы, гидротермического коэффициента и др., оценено прошлое и современное состояние условий природного увлажнения виноградных насаждений.


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-462(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Павелківська О. Є. 
Обгрунтування режимів краплинного зрошення молодих виноградників столових сортів в умовах Південного Степу України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.02 / О. Є. Павелківська; НААН України, Ін-т вод. пробл. і меліорації. - К., 2013. - 18 c. - укp.

Наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення наукової задачі, що виявляється у практичному обгрунтуванні режимів краплинного зрошення молодих виноградників ранніх столових сортів на чорноземі південному важкосуглинковому Південного Степу України. Експериментальними дослідженнями встановлено закономірності впливу рівнів передполивної вологості грунту на ріст, розвиток, формування скелета молодих кущів винограду, навантаження їх пагонами й одержання високого врожаю винограду столових сортів за умов Південного Степу України. Досліджено процеси водоспоживання виноградника залежно від режиму краплинного зрошення. Досліджено параметри зон зволоження грунту. Досліджено вплив краплинного зрошення молодого виноградника протягом чотирьох років на зміни деяких фізичних, агрохімічних, фізико-хімічних показників грунту. Найкращі умови для росту, розвитку та формування високої врожайності молодих виноградників столових сортів забезпечує режим краплинного зрошення за підтримання передполивної вологості грунту на рівні 80 % найменшої вологомісткості грунту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-462

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА397777 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Чебан В. В. 
Розробка систем ведення та формування кущів винограду в умовах Північного Причорномор'я : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.08 / В. В. Чебан; НААН України, ННЦ "Ін-т виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова". - Одеса, 2011. - 23 c. - укp.

Розроблено системи ведення та формування кущів винограду в умовах Північного Причорномор'я, а саме: схеми садіння рослин, їх формування та навантаження пагонами. Встановлено, що для підвищення продуктивності виноградника і одержання високоякісного винограду сорту Каберне Совіньйон кущі слід формувати за типом Гюйо з висотою штамбів 70 см. Показано, що оптимальна схема садіння рослин складає 3,0 х 1,0 м за навантаження їх 21-м пагоном, близько 70 тис. пагонів на гектар насаджень. Формування кущів у вигляді спірального кордону, завдяки застосуванню спрощеної шпалери, дозволяє на 5,4 та 5,6 тис. грн. скоротити капітальні витрати на створення одного гектара виноградника і на 0,2 та 0,4 року строки їх окупності, а виключення частини операцій з догляду за кущами значно, в 1,7 (сорт Ізабелла) та в 1,9 раза (сорт Рислінг рейнський) знизити витрати ручної праці з догляду за виноградниками.


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-468

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА408493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Авидзба А. М. 
Стратегия реанимации виноградарства Украины / А. М. Авидзба // Вісн. аграр. науки. - 2000. - № 2. - С. 60-62. - рус.

Проаналізовано сучасний стан і шляхи відродження виноградарства та виноробства країни за умов ринкової економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-468.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Скляр С. И. 
Эффективность применения корнепитателей на плодоносящем винограднике в предгорно-степной зоне Крыма / С. И. Скляр // Вісн. аграр. науки. - 2000. - № 10. - С. 15-18. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Досліджено вплив коренепідживлювачів на основні агробіологічні показники кущів, урожайність і якість винограду передгірно-степової зони Криму сортів Ркацителі, Бастардо магарачський та Карабурну.


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-46(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Новицька-Боровська Н. А. 
Вплив регуляторів росту на регенераційну здатність тканин нової підщепи винограду сорту Таїровський 1 / Н. А. Новицька-Боровська // Вісн. аграр. науки. - 2004. - № 11. - С. 67-69. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати вивчення впливу нового регулятора росту реді-стим та альфа-нафтилоцтової кислоти на регенераційну здатність підщепних чубуків. Встановлено, що регулятор росту реді-стим у концентрації 1-2 % є ефективним препаратом для стимулювання калюсо- і коренеутворення підщепних чубуків та у порівнянні з альфа-нафтилоцтовою кислотою - ефективніше стимулює калюсування.

Приведены результаты изучения влияния нового регулятора роста реди-стим и альфа-нафтилуксусной кислоты на регенерационную способность подвойных черенков. Установлено, что регулятор роста реди-стим в концентрации 1-2 % является эффективным препаратом для стимулирования каллюсо- и корнеобразования подвойных черенков, и в сравнении с альфа-нафтилуксусной кислотой - более эффективно стимулирует каллюсование.


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-468.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Мананков М. К. 
Вплив гібереліну на ріст і плодоутворення винограду / М. К. Мананков, О. П. Мананкова, М. Н. Борисенко // Вісн. аграр. науки. - 2003. - № 3. - С. 15-19. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено дані про вплив гібереліну на ріст, розвиток і плодоутворення винограду. Встановлено, що препарат стимулює ріст пагонів та підвищує урожайність різних сортів винограду. Доведено високу ефективність застосування гібереліну на виноградних плантаціях.

Приведены данные о влиянии гиберелина на рост, развитие и плодообразование винограда. Установлено, что препарат стимулирует рост побегов и повышает урожайность разных сортов винограда. Доказана высокая эффективность применения гиберелина на виноградных плантациях.


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-468.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Зеленянська Н. М. 
Вплив фізіологічно активних препаратів на водний режим сортів винограду / Н. М. Зеленянська // Вісн. аграр. науки. - 2003. - № 10. - С. 75-77. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Встановлено, що триразова обробка водними розчинами препаратів сприяє підвищенню обводнення та водозатримувальної здатності листків винограду протягом усього періоду вегетації.

Установлено, что трехразовая обработка водными растворами препаратов способствует повышению обводнения и водоудерживающей способности листьев винограда на протяжении всего периода вегетации.


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-46

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Сєра К. М. 
Модель поширення повітряно-рідинного потоку в кроні виноградного куща при обприскуванні / К. М. Сєра, А. В. Степанов // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2015. - Вип. 15, т. 3. - С. 319-325. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Запропоновано математичну модель процесу поширення повітряно-рідинного потоку, яка базується на гіпотезі про турбулентну дифузію дисперсної суміші у певному об'ємі. Побудова такої моделі має значну актуальність у процесі моделювання процесів обприскування рослин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-46 + П415.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського