Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=П523$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Денисюк П. В. 
Влияние осцилляторного расширения условий среды на выживание эмбрионов / П. В. Денисюк // Наук. пр. Полтав. держ. аграр. акад. Сільськогосп. науки. - 2002. - 1. - С. 117-119. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Зазначено, що примусова осциляція або ритмічне розширення умов середовища, замість примусової стабілізації, розширює різноманітність умов розвитку ембріонів і підвищує частку тих з них, що виживають, а це, йомовірно, впливає на процес природної селекції.


Індекс рубрикатора НБУВ: П523

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж62509 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Левкін А. В. 
Біотехнічна система лазерного ділення ембріонів у тваринництві : Автореф. дис... канд. техн. наук / А. В. Левкін; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. - Х., 2007. - 21 c. - укp.

Розглянуто питання розробки автоматизованої системи ділення ембріонів у тваринництві. Проаналізовано мікрохірургічну технологію ділення ранніх ембріонів за допомогою заміни етапу безпосереднього ділення ембріона - біотехнічною системою на базі використання лазерного випромінювання. Описано підсистему управління потужністю лазера на основі використання мікроконтролера AVR ATmega16(L) і асемблер - програми. Обгрунтовано методи для фокусування лазерного випромінювання на ембріон і оптимізації траєкторії руху лазерного променя по ембріону під час різання. За результатами біотехнічної лазерної системи доведено, що вихід життєздатних половинок ембріонів збільшується на 15 - 20 %, скорочується час ділення від 5 до 10 разів, зменшується чисельність персоналу та витрати лабораторії мікроманіпуляцій з ембріонами на 30 - 45 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П523 + П537.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА350743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лисенко О. В. 
Оптико-електронна система оцінки життєздатності ембріонів тварин : Автореф. дис... канд. техн. наук / О. В. Лисенко; Харк. наці. ун-т радіоелектрон. - Х., 2006. - 20 c. - укp.

Уточнено та доповнено перелік існуючих параметрів оцінки ембріонів. Обгрунтовано перспективність використання оптичного випромінювання з метою одержання інформації щодо життєздатності ембріона. Досліджено оптичні властивості ембріонів на різних стадіях розвитку. Розроблено еталони зображень ембріонів на різних стадіях розвитку. Еталонні зображення розроблено на засадах R - функцій. Запропоновано алгорит розпізнання щодо випадків: рівнозначності та нерівнозначності параметрів ембріона й еталона, а також максимальної розбіжності їх параметрів. Запропоновано алгоритм визначення параметрів еталона за умов динаміки його параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П523в732

Шифр НБУВ: РА343644 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дацьків О. М. 
Імунний статус плодів і телят з різним антенатальним розвитком : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 03.00.13 / О. М. Дацьків; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. - Л., 2002. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П523 в76 + П841.4 в76

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Nomina embryologica veterinaria = Міжнародна ветеринарна ембріологічна номенклатура : (термінол. слов.) / В. Т. Хомич, Н. В. Дишлюк, Т. А. Мазуркевич, Ж. Г. Стегней. - Київ : НУБіП України, 2018. - 117 c. - Бібліогр.: с. 117 - укp. - лат.

У термінологічному словнику латинською і українською мовами наведено сучасні міжнародні ембріологічні терміни, які використовують у ветеринарній медицині. Матеріал подано у систематизованому вигляді згідно номенклатури ембріології тварин, цитології та гістології.


Індекс рубрикатора НБУВ: П523 я212 + Е0*333 я212

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА827549 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Штапенко О. В. 
Біотехнологічні аспекти регуляції гаметогенезу для корекції раннього ембріонального розвитку тварин : автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.20 / О. В. Штапенко; Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" . - Київ, 2019. - 40 c. - укp.

Роботу присвячено вивченню впливу екзогенних чинників на процеси спермато- та ембріогенезу тварин за умови in vitro і in vivo та удосконалення біотехнологічних способів їх регуляції та корекції. Результати досліджень формують нові уявлення про особливості перебігу гаметогенезу ссавців за дії екзогенних чинників, що дозволяє з’ясувати причини виникнення і розвитку порушень репродуктивної функції та розробити профілактичні заходи їх попередження. Розроблено методи об’ємної культуральної системи для культивування ооцитів та ембріонів in vitro, а також культивування культур клітин маткового походження на поверхнях, модифікованих різними прищепленими полімерними біологічно сумісними наноповерхнями. Культивування 2-х клітинних ембріонів миші на об’ємній культуральній системі клітин яйцепроводів та ендометрію, створеній на біогелі, сприяє повноцінному розвитку ранніх ембріонів in vitro, стимулює поділ бластомерів, зменшує кількість ембріонів із затримкою розвитку та формуванню бластоцист. Доведено, що використання культури клітин яйцепроводів кролиць для кокультивування деконсерваваних доімплантаційних ембріонів миші на 6,38 – 6,55 % підвищує рівень дроблення до стадії бластоцисти. На модельних системах в умовах in vitro та in vivo порушення гаметогенезу ссавців досліджено на всіх ланках репродуктивної системи від механізмів клітинної відповіді, розвитку гамет до імплантаційної здатності, посиленню ембріонально-маткової взаємодії та перебігу раннього ембріогенезу. Встановлено, що зниження відтворювальної здатності самиць, рання ембріональна летальність зумовлена характером і ступенем порушень чоловічої та жіночої репродуктивної функції ссавців за дії екологічних факторів, порушенням ендокринного та метаболічного профілів, дисбалансом мікроелементного статусу організму. Для нормалізації відтворювальної здатності самиць та попередження негативної дії екопатологічних чинників на організм, розроблено комплексний ліпосомальний препарат органічних сполук мікроелементів, біопротекторна дія яких щодо активації імплантаційної та ембріональної здатності, посилення ембіронально-маткової взаємодії доведена у експериментальних дослідженнях. Ефективність біотехнологічного способу стимуляції відтворювальної здатності самиць підтверджена результатами виробничих перевірок та апробації препарату "Ліпоорганік".


Індекс рубрикатора НБУВ: П523

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442251 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського