Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>U=П545.112$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Пабат В. О. 
Еколого-зоотехнічні вимоги до кормових ресурсів зони Закарпаття Низинного України / В. О. Пабат, Г. М. Мартинюк. - К. : Наук. думка, 2004. - 45 c. - Бібліогр.: с. 45. - укp.

Наведено екологічну характеристику зони Закарпаття Низинного України, визначено хімічний склад і поживність кормів даної зони для великої рогатої худоби, овець, коней, свиней. Проаналізовано вміст амінокислот, вуглеводів, макро- та мікроелементів і вітамінів з метою збалансування раціонів годівлі відповідно до "Деталізованих норм годівлі сільськогосподарьких тварин", що сприятиме економії кормів на 8 - 12 % на одиницю тваринної продукції.

Приведена экологическая характеристика зоны Закарпатья Низинного Украины, определен химический состав и питательность кормов данной зоны для крупного рогатого скота, овец, лошадей и свиней. Проанализировано содержание аминокислот, углеводов, макро- и микроэлементов для сбалансировки рационов кормления в соответствии с "Детализированными нормами кормления сельскохозяйственных животных", что способствует экономии кормов на 8 - 12 % на единицу животноводческой продукции.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.112

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р102601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Коцюмбас І. Я. 
Актуальні питання видової диференціації білків тваринного походження, наявних в кормах, методами ДНК-діагностики / І. Я. Коцюмбас, Т. Р. Левицький, Б. І. Назар, Г. В. Кушнір, О. М. Брезвин, О. І. Чайковська // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 4. - С. 163-167. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати досліджень наявності білків тваринного походження у кормах для сільськогосподарських тварин та птиці, сухих і консервованих кормах для домашніх тварин за допомогою методу полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) упродовж 2001 - 2007 рр. За весь період досліджено 805 проб, з них 11,2 % позитивних. Максимальний відсоток позитивних проб виявлено у 2002 р. - 36,8 %. Із досліджених зразків найбільша кількість позитивних проб припадала на корми для непродуктивних тварин (12,9 %), продукти тваринного походження та фарші (30 %). Впровадження контролю наявності тканин жуйних тварин з використанням методу ПЛР дозволяє запобігти фальсифікації продукції та попереджує поширення пріонних інфекцій, що має важливе економічне і епідеміологічне значення.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.112

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гузь Ю. А. 
Визначення хронічної токсичності нового мікосорбенту "Кормосан191" при оральному застосуванні білим щурам / Ю. А. Гузь // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 3. - С. 415-419. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2*725-642 + П545.112

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Маменко О. М. 
Вплив рівня забрудненості кормів важкими металами на вміст соматичних клітин у молоці корів та його якість / О. М. Маменко, С. В. Портянник // Агроекол. журн.. - 2008. - № 2. - С. 23-28. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Висвітлено результати науково-господарських дослідів на лактуючих коровах, проведених в агробіогеоценозах, забруднених важкими металами: кадмієм, свинцем та ін. Наведено технологічні можливості зниження кількості соматичних клітин у молоці до світових стандартів якості за допомогою спеціальних преміксів і біологічно активних препаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.112 + П811.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Долайчук О. П. 
Активність ферментів переамінування у тканинах щурів двох поколінь за згодовування сої традиційного та трансгенного сортів / О. П. Долайчук, Р. С. Федорук, А. П. Киричук // Біологія тварин. - 2012. - 14, № 1. - С. 306-310. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено результати досліджень активності амінотрансфераз у крові та тканинах печінки і серця щурів двох поколінь, яким згодовували боби сої нативного і трансгенного сортів. Активність ферментів білкового обміну зберігалася на фізіологічному рівні, що свідчить про нормальний перебіг метаболічних процесів у досліджуваних тканинах з участю амінотрансфераз під час додавання до раціону сої. Однак, відзначено вірогідно нижчу активність АсАТ у крові та тканинах печінки самців щурів першого покоління обох дослідних груп. У крові самців III групи вірогідно нижчою була й активність аланінамінотрансферази. У крові самок дослідних груп обох поколінь спостерігалася тенденція до нижчої активності трансаміназних ферментів, яка була більш вираженою для тварин, яким згодовували трансгенну сою. Встановлені відмінності активності окремих ензимів за згодовування бобів сої традиційного і генетично модифікованого сортів можуть зумовлюватися наявністю біологічно активних та антипоживних речовин у насінні сої цих сортів та особливостями їх впливу на обмінні процеси.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.112

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Брезвин О. М. 
Контроль мікотоксинів та їх знешкодження : автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 16.00.04 / О. М. Брезвин; Львів. нац. ун-т ветеринар. медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького. - Л., 2012. - 36 с. - укp.

Вперше здійснено моніторинг вмісту мікотоксинів у зерні західного регіону України та встановлено максимально допустимі рівні фумонізинів. Застосовано принципово новий підхід до аналізу фумонізинів у кормах, що надало можливість проведення їх моніторингу в кормовій сировині, кормових домішках і кормах. Науково обгрунтовано та розроблено методи мікотоксикологічного контролю кормів і кормових домішок за допомогою біосенсорів. Уперше запропоновано метод, що дозволяє за допомогою біосенсорів селективно виявити якісний і кількісний вміст мікотоксинів у кормах. Створено експериментальний прототип приладу для експрес-аналізу мікотоксинів. Розроблено методи корекції дезінтоксикаційних систем організму тварин у разі мікотоксикозів. Проведено комплексну фармако-токсикологічну й експериментальну перевірку запропонованого розчину високочистого натрію гіпохлориту та кормової домішок альфасорб у разі мікотоксикозів лабораторних щурів, курей і поросят.


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.4 + П545.112

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА394341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Дармограй Л. М. 
Дослідження розчинності протеїну кормів різного походження та вмісту біологічно активних речовин в умовах in vitro / Л. М. Дармограй // Біологія тварин. - 2014. - 16, № 3. - С. 29-32. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проведено порівняльні дослідження розчинності протеїну кормів за умов in vitro різного походження: зерно пшениці, зерно сої, шроти соняшнику, глютен, а також насіння галеги, листочки галеги, сіно галеги, яке було заготовлене у фазі бутонізації та початку цвітіння. Встановлено значний вплив виду корму на ступінь розчинності протеїну. Згідно з проведеними дослідженнями виявлено, що розчинність протеїну досліджуваних кормів знаходиться в межах 7,4 - 69,0 %. Найвищий показник розчинності протеїну був у шроті соняшнику (69,0 %), а найнижчий досліджуваний показник встановлено у глютені (7,4 %). Показник розчинності протеїну насіння галеги становить 50,0 %, у листосточках галеги - 40,0 %, сіна - 37,0 % від його загальної кількості. Результати досліджень вказують, що глютен відноситься до кормів з низьким рівнем розчинності, протеїн Galega orientalis (La) - із середнім, а соя і шроти соняшнику - із високим ступенем розчинності протеїну. Досліжено якісну оцінку вмісту біологічно активних речовин в органах рослин Galega orientalis (La). Виявлено високий вміст флавоноїдів і сапонінів у розеткових листках, а також аскорбінової кислоти в органах цієї рослини і пелюстках. Високий вміст дубильних речовин встановлено у пелюстках Galega orientalis (La). У коренях досліджуваної рослини міститься високий вміст кумаринів і водорозчинних поліцукрів. Фітохімічне дослідження органів рослини Galega orientalis (La) вказує на відсутність у ній серцевих глікозидів і антраглікозидів. Окреслено перспективи подальших досліджень цієї проблеми.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.112

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського