Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>U=П60-273.902$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
Категорія:    
1.

Солодка Л. О. 
Характер зв'язків між окремими представниками мікрофлори рубця при хронічному надходженні $E bold {nothing sup 137 roman Cs} з кормами / Л. О. Солодка, В. М. Войціцький // Укр. радіол. журн. - 2001. - 9, вип. 3. - С. 321-325. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Ключ. слова: микрофлора рубца, аэротолерантные бактерии и актиномицеты, структура микробного комплекса
Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.902

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Стефанишин О. М. 
Вплив джерела азоту на ріст і життєдіяльність мікроорганізмів рубця телят / О. М. Стефанишин, І. В. Лучка, Л. І. Сологуб // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 3. - С. 205-208. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.902 + П60-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Ткач І. М. 
Вплив добавки до раціону корів бікарбонату натрію на ферментативні процеси в рубці / І. М. Ткач, І. В. Вудмаска, В. Г. Стояновський // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 3. - С. 157-161. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

У вмісті рубця корів, що одержували раціон з підвищеною кількістю концентрованих кормів виявлено зниження концентрації білкового азоту, яке, враховуючи меншу концентрацію аміаку, пов'язане з пригніченням гідролізу протеїну кормів, що викликано зростанням у вмісті рубця корів концентрації лактату і, відповідно, зниженням рН. Домішка до раціону бікарбонату натрію нормалізувала показник рН та активізувала синтез мікробного білка у рубці. У разі збільшення в раціоні корів частки неструктурних вуглеводів у вмісті рубця зростала кількість триацилгліцеролів і знижувалася кількість моноацилгліцеролів, диацилгліцеролів і вільних жирних кислот. Домішка до раціону бікарбонату натрію значно зменшувала цей вплив. Згодовування коровам концентратного раціону без соди, у порівнянні з сінажним раціоном, знижувало жирність молока з 3,74 % до 3,04 %. Введення до раціону корів, які утримувались на концентратному раціоні, бікарбонату натрію у кількості 1 % від сухої речовини попереджувало зниження вмісту жиру в молоці, який у цієї групи тварин складав 3,78 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.902 + П60-451.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дубінський В. В. 
Вплив препарату URSOCYCLIN190 на ферментативні процеси у вмісті рубця корів (IBin vitroD) / В. В. Дубінський // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 3. - С. 38-43. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.59 + П60-273.902

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Ульянко Н. С. 
Деякі показники вмісту рубця бугайців за виразкової хвороби язика / Н. С. Ульянко, П. І. Локес // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2009. - № 2. - С. 90-91. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

У бугайців чорно-рябої породи з виразковими ураженнями язика відмічено накопичення кислот у вмісті рубця. При цьому загальна кислотність зростає до 30,69 ммоль/л, що на 25 % більше фізіологічної норми, а реакція на активність зброджування глюкози зменшується. Як відомо, інфузорії рубця великої рогатої худоби подрібнюють корм, збільшуючи його поверхню, внаслідок чого він стає доступнішим для бактеріальних ферментів. За зменшення їхньої кількості до 0,45 млн/мл погіршуються процеси перетравлення білків, крохмалю, цукрів, частково клітковини - інфузорії не встигають засвоювати аміак. Збільшення його вмісту призводить до всмоктування через стінку рубця в кров, звідки він потрапляє у печінку, порушуючи її функціональний стан, внаслідок чого розвивається загальна інтоксикація організму.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.30-911 + П60-273.902

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Костюк В. К. 
Особливості будови внутрішньоорганного лімфатичного русла сичуга свійського бика / В. К. Костюк // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2008. - № 3. - С. 123-127. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Встановлено, що внутрішньоорганне лімфатичне русло стінки сичуга свійського бика включає поверхневу і глибоку сітки лімфатичних капілярів та сплетення судин слизової оболонки, сітки лімфатичних капілярів і сплетення судин м'язової оболонки та сітку лімфатичних капілярів і сплетення лімфатичних судин серозної оболонки. Вказано на особливості їх будови.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.902

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Костюк В. К. 
Постнатальний період онтогенезу лімфатичного русла рубця свійського бика / В. К. Костюк // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2009. - № 3. - С. 111-114. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Встановлено, що ріст та розвиток компонентів внутрішньоорганного лімфатичного русла рубця свійського бика триває до 2,5 - 3-річного віку. У трирічних тварин усі морфометричні показники внутрішньоорганного лімфатичного русла досягають максимального розвитку й залишаються практично незмінними впродовж усього періоду стабілізації (до 7-річного віку). Далі, після періоду стабілізації, настає період редукції лімфатичних капілярів та судин. Передусім деструктивним змінам піддаються лімфатичні капіляри поверхневої сітки слизової оболонки. Після цього настає редукція лімфатичних капілярів і судин інших шарів стінки рубця.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.902

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Волторністий А. В. 
Антиоксидантна система мікроорганізмів рубця великої рогатої худоби і роль мінеральних елементів у її регуляції : автореф. дис... канд. біол. наук / А. В. Волторністий; Ін-т біології тварин УААН. - Л., 2008. - 20 c. - укp.

Здійснено біохімічне дослідження особливостей перекисних процесів і ферментної ланки антиоксидантного захисту в клітинах бактерій та інфузорій рубця великої рогатої худоби (ВРХ) та з'ясовано роль вітаміну E, а також певних макро- та мікроелементів у регуляції активності антиоксидантних ферментів. У клітинах бактерій та інфузорій рубця ВРХ виявлено продукти перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) (гідропероксидів ліпідів та малонового діальдегіду й антиоксидантні ферменти супероксиддисмутази, каталази, глутатіонпероксидази), які запобігають розвитку оксидаційного стресу у мікроорганізмів рубця. У бактерій більш активна каталаза, а у клітинах інфузорій - глутатіонпероксидаза. У разі додавання до середовища вітаміну E та селену окремо, а також разом з вітаміном E у клітинах бактерій та інфузорій у процесі інкубації вірогідно зменшується вміст продуктів ПОЛ (гідропероксидів ліпідів, малонового діальдегіду) та підвищується активність антиоксидантних ферментів (супероксиддисмутази, каталази). За умов інкубації змішаної фракції мікроорганізмів рубця, у середовище якого додавали S (II) Cr і (III), а також солі цинку, нікелю, заліза та марганцю, вміст гідропероксидів ліпідів та малонового діальдегіду в клітинах бактерій вірогідно зменшується, а у разі додавання S (VI) Cr і (VI) - збільшується. Зміни вмісту продуктів ПОЛ у клітинах інфузорій у разі додавання в середовище зазначених мінеральних елементів проявляються меншою мірою. У разі додавання в інкубаційне середовище S (VI) і Cr (VI), а також солей цинку, нікелю, заліза та марганцю у клітинах бактерій та інфузорій вірогідно підвищується активність супероксиддисмутази,

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.902 + Е60*734.237 рубець

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358061 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Дзень Є. О. 
Вплив введення хелатної сполуки хрому у рубець бугаїв дворічного віку на концентрацію хрому в окремих біологічних субстратах / Є. О. Дзень, Ю. Т. Салига, І. В. Лучка, Г. Г. Денис // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2010. - Вип. 11, N 1. - С. 34-38. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено експериментальні дані про вплив введення хелатної сполуки хрому у рубець бугаїв 28-місячного віку у кількості 3,5 мг чистого елемента в день на тварину на концентрацію хрому в їх крові, калі та вмістимому рубця. Показано, що найвищий вміст хрому в крові, вмістимому рубця та калі бугаїв встановлено на 30-й день від початку введення хромметіоніну у рубець. Без додавання хромметіоніну у рубець, концентрація хрому в крові бугаїв була в три рази меншою, у порівнянні до його концентрації у вмістимому рубця та калі. Із внесенням у рубець бугаїв хелатної сполуки хрому його концентрація у крові в розрахунку на сиру масу на 30-й день від початку введення збільшувалася майже в 5 разів, у вмістимому рубця - в 9 разів, а в калі - в 2 рази.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-272.539 + П60-273.902

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Дзень Є. О. 
Концентрація хрому та активність амінотрансфераз у вмістi рубця і в крові бугайців при згодовуванні їм добавки хром метіоніну / Є. О. Дзень, І. В. Лучка, Г. Г. Денис, А. В. Волторністий // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 3. - С. 196-200. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено експериментальні дані про вплив згодовування домішки хрому у вигляді хромметіоніну до раціону бугайців 15-місячного віку в кількості 0,8 мг чистого елемента в день на тварину на його концентрацію і активність аспартатамінотрансферази і аланінамінотрансферази у крові і вмістимому рубця бугайців. Показано, що найвищий вміст хрому в крові бугайців встановлено на 45-й день від початку згодовування хромметіоніну, у вмістимому рубця його концентрація майже не змінювалася. В інші періоди досліджень ступінь засвоєння хрому виражений меншою мірою. Активність аспартатамінотрансферази і аланінамінотрансферази у крові дещо підвищувалася, а у вмістимому рубця - знижувалася.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-272.539 + П60-273.902

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Вудмаска І. В. 
Обмін азотних сполук та утворення летких жирних кислот в екосистемі рубця тварин за інкубування з генетично модифікованими соєвими бобами / І. В. Вудмаска, Р. П. Параняк, О. П. Сухорська, М. Р. Параняк // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2010. - № 3. - С. 41-45. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.902 + П60-451.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Дубінський В. В. 
Ферментація силосу у системі "штучний рубець" (IBin vitroD) з різним рівнем чистого білка / В. В. Дубінський, В. В. Влізло // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 3. - С. 200-206. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.902 в605

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Шелевач А. В. 
Азотовий обмін у рубці бугайців при згодовуванні різних форм клітковиновмісного корму / А. В. Шелевач, Й. Ф. Рівіс // Біологія тварин. - 2006. - 8, № 1/2. - С. 191-195. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Вивчено динаміку концентрації загального, білкового, аміачного та амінного азотів, а також ізовалеріанової кислоти у рідкому вмісті рубця бугайців у разі згодовування різних форм клітковиновмісного корму.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.24 + П60-273.902

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Волторністий А. В. 
Вплив мінеральних елементів на деякі показники життєдіяльності мікроорганізмів рубця великої рогатої худоби / А. В. Волторністий, Л. І. Сологуб, М. Г. Герасимів // Біологія тварин. - 2006. - 8, № 1/2. - С. 222-226. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.902

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Мелікян С. М. 
Вплив нітрату і нітриту на систему антиоксидантного захисту у мікроорганізмів рубця великої рогатої худоби / С. М. Мелікян, Л. І. Сологуб // Біологія тварин. - 2006. - 8, № 1/2. - С. 140-144. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.237 + П60-273.902

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Вудмаска І. В. 
Обмін ліпідів у рубці корів при збільшенні вмісту цукру в раціоні / І. В. Вудмаска // Біологія тварин. - 2006. - 8, № 1/2. - С. 176-180. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Наведено дані про вплив цукру, у разі підвищеного його рівня в раціоні корів, на вміст ліпідів, окремих їх класів і жирнокислотний склад. Підвищення частки цукру в раціоні корів веде до посилення синтезу фосфоліпідів і зниження синтезу розгалужених жирних кислот і жирних кислот з непарною кількістю вуглецевих атомів, до зниження інтенсивності ліполізу та біогідрогенізації поліненасичених жирних кислот у рубці.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.24 + П60-273.902

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Невоструєва І. В. 
Вміст загальних та вільних амінокислот у рубці корів при згодовуванні екструдованого ріпакового шроту / І. В. Невоструєва, І. В. Вудмаска // Біологія тварин. - 2010. - 12, № 2. - С. 225-228. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено результати досліджень впливу екструдованого ріпакового шроту на вміст білкових і вільних амінокислот у рубці корів. Встановлено, що збільшення в раціоні корів кількості важкорозщеплюваного протеїну призводить до зростання у вмісті рубця корів концентрації білкових амінокислот і зниження кількості вільних амінокислот, що зумовлено зменшенням протеолізу білків екструдованих домішок. У складі білків вмісту рубця корів, яким згодовували екструдований ріпаковий шрот, зростала концентрація лізину, аргініну, треоніну, валіну, метіоніну, ізолейцину, фенілаланіну, аспарагінової кислоти, проліну, цистину. Серед вільних амінокислот виявлено менше гістидину, аргініну, метіоніну, лейцину, глютамінової кислоти і проліну.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451 + П60-273.902

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Дзень Є. О. 
Розщеплюваність кормів у рубці бугаїв за різної тривалості їх інкубації IBin situD та при введенні хелатної сполуки хрому у рубець / Є. О. Дзень // Біологія тварин. - 2010. - 12, № 2. - С. 210-214. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451 + П60-273.902

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Войтюк О. А. 
Перетворення форміату і його вплив на окремі метаболічні процеси в рубці : Дис...канд. біол. наук: 03.00.04 / О. А. Войтюк; УААН, Інститут фізіології і біохімії тварин. - Львів, 1995. - 150 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.237 рубець + П60-273.902,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС48330 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Войтюк О. А. 
Перетворення форміату і його вплив на окремі метаболічні процеси в рубці : Дис...канд. біол. наук: 03.00.04 / О. А. Войтюк; УААН, Інститут фізіології і біохімії тварин. - Львів, 1995. - 150 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.237 рубець + П60-273.902,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС48330 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського