Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>U=П60-273.95$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Еременко В. И. 
Состояние и резервы иммуно-эндокринной системы у разных пород крупного рогатого скота в ранний период постнатального онтогенеза / В. И. Еременко // Розведення і генетика тварин. - 1999. - Вип. 31-32. - С. 69-70. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.95 + П836.325

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж62935 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Романюк В. Л. 
Функціональний стан щитовидної залози у корів з неблагополучних по ендемічному зобу господарств Рівненщини / В. Л. Романюк, Л. Л. Симиренко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2002. - № 1. - С. 63-65. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.435-911(4Укр-4Рів) + П60-273.95(4Укр-4Рів)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Янович Д. О. 
Вміст йоду і селену та метаболічний профіль у крові великої рогатої худоби в різних ландшафтних зонах західного регіону України : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.16 / Д. О. Янович; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 2005. - 18 c. - укp.

Уперше досліджено взаємозалежність між вмістом йоду та селену у кормах і певними біохімічними показниками (вмістом йоду і селену, концентрацією тиреоїдних гормонів, активністю глутатіонпероксидази, вмістом продуктів перекисного окиснення ліпідів: білків і ліпідів) у крові великої рогатої худоби (ВРХ) в окремих районах ландшафтних зон західного регіону України - Карпат, Прикарпаття, Лісостепу. На підставі одержаних результатів зроблено висновок про нестачу досліджуваних мікроелементів та значні коливання концентрації йоду в кормах ВРХ у певних районах Прикарпаття, а також про взаємозв'язок між вмістом цих мікроелементів та концентрацією тироксину й активністю глутатіонпероксидази у крові ВРХ, виявлено значні відмінності у відношенні тироксин/трийодтиронін, які не обумовлені вмістом йоду та селену у кормах. Установлено, що перинатальне введення великій рогатій худобі селену у формі селеніту натрію спричинює підвищення його концентрації, а також концентрації трийодтироніну у сироватці крові та посилення активності глутатіонпероксидази в еритроцитах. З'ясовано, що введення селену досліджуваним тваринам призводить до зниження концентрації гідроперекисів ліпідів і малонового діальдегіду, до змін у складі білків і ліпідів у крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.95 + П60-451.232

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340020 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Заїка С. С. 
Морфофункціональний стан ендокринних залоз в системі гіпофіз - наднирники - яєчники у великої рогатої худоби в умовах радіоактивного забруднення : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.02 / С. С. Заїка; Нац. аграр. ун-т. - К., 2005. - 17 c. - укp.

Уперше в Україні проведено комплексні дослідження будови гіпофіза, наднирникових залоз яєчників у великої рогатої худоби (ВРХ), вирощеної на території III зони радіоактивного забруднення з застосуванням гістологічних, гістохімічних та морфометричних методик. Установлено, що малоінтенсивне іонізувальне опромінення спричинює зміни у мікроструктурі, а також абсолютних і відносних величин морфометричних показників досліджених органів. Відзначено, що ці зміни свідчать про розвиток патологічних і компенсаторно-пристосувальних процесів у організмі ВРХ. Установлено середні, тісні та зворотні показники кореляції між масою тіла тварин, органометричними та тканинними компонентами ендокринних залоз, що доводить залежність розвитку організму тварин від морфофункціонального стану гіпофіза, наднирникових залоз та яєчників ВРХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.95 + П60-271.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340034 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мандигра М. С. 
Вплив довготривалого використання препарату "Амілоїдин" на функцію щитовидної залози у лактуючих корів / М. С. Мандигра, І. Л. Назаренко, А. Я. Марциновська, І. М. Лук'яник // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 75-80. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Йодистий препарат "Амілоїдин" високоефективний під час лікування ендемічного зобу у ВРХ, підвищує функцію щитовидної залози (ЩЗ) протягом 20 днів, що супроводжується врегулюванням співвідношення кальцію до фосфору. В разі цього підвищений синтез гормонів до 30 дня згодовування препарату починає уповільнюватись шляхом регуляторних впливів, приводячи до адаптації ЩЗ до підвищеного рівня надходження йоду в організм тварин. Природний дефіцит йоду є хоча і головною, проте не єдиною причиною зобної трансформації ЩЗ, що характерно господарствам, де широко застосовуються в якості кормів хрестоцвіті культури та кукурудза.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.59 + П60-273.95

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Долецький С. П. 
Функціональний стан щитоподібної залози у високопродуктивних корів при порушенні мінерального обміну речовин в їх організмі / С. П. Долецький // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 20-25. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проведено дослідження функціонального стану щитоподібної залози (ЩЗ) у високопродуктивних корів різних геохімічних зон України. Показано, що у сироватці крові високопродуктивних тварин, хворих на мікроелементози та остеодистрофію, знижується рівень трийодтироніну і тироксину, що вказує на гіпофункцію ЩЗ. Найбільш виражений гіпотиреоз був виявлений у корів за одночасного перебігу мікроелементозів (переважно недостатність йоду, кобальту, цинку) та остеодистрофії. Зниження рівня тиреоїдних гормонів призводить до різкого збільшення концентрації тиреотропного гормону гіпофіза у сироватці крові корів, особливо в західній та північно-східній геохімічних зонах України. У клінічно здорових високопродуктивних корів не виявлено вірогідної різниці щодо концентрації гормонів ЩЗ і гіпофіза залежно від геохімічної зони.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.95

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сімонов М. Р. 
Вміст гормонів щитоподібної та прищитоподібної залоз у плазмі крові високопродуктивних корів на різних фазах лактації та періодах утримання / М. Р. Сімонов // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2013. - Вип. 14, № 1/2. - С. 59-62. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано вміст тиреотропного гормону, трийодтироніну, тироксину, паратгормону та кальцитоніну у плазмі крові високопродуктивних молочних корів на різних фазах лактації та періодах утримання. Найнижчий вміст трийодтироніну, тироксину та кальцитоніну і найвищий паратгормону реєструється у плазмі крові корів, які знаходяться на початку лактації. На піку та у кінці лактації відбувається зростання активності гіпофізу та щитоподібної залози. У літньо-пасовищний період утримання, у порівнянні із зимово-стійловим, встановлено вірогідно вищі показники трийодтироніну, тироксину та кальцитоніну.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.97 + П60-273.95

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Шабранський О. В. 
Вивчення стану щитовидної залози великої рогатої худоби, яка утримувалася в зоні відчуження Чорнобильської АЕС / О. В. Шабранський, Л. В. Яцута // Доп. НАН України. - 2001. - № 5. - С. 196-199. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.95

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського