Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (10)Книжкові видання та компакт-диски (27)
Пошуковий запит: (<.>U=П60-451.29$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Кушнір С. Л. 
Ефективність використання фітопрепарату "Вітаальменда" в умовах радіоактивного забруднення / С. Л. Кушнір // Зб. наук. пр. Вінниц. держ. аграр. ун-ту. - 2001. - Вип. 9. - С. 146-151. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69948 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Трокоз В. О. 
Вплив біологічно активних речовин лялечок шовкопряда на продуктивність та резистентність телят / В. О. Трокоз, В. І. Карповський, Д. І. Криворучко, В. С. Романченко // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 3. - С. 352-357. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Описано дослідження впливу комплексу біологічно активних речовин із лялечок шовкопряда на показники резистентності та продуктивності телят.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29 + П60-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Голубець О. В. 
Вплив буферної добавки на жирнокислотний склад ліпідів вмісту рубця корів за різного рівня вуглеводів у раціоні / О. В. Голубець // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 1/2. - С. 144-149. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Досліджено вплив домішки бікарбонату натрію на жирнокислотний склад та співвідношення ізомерів жирних кислот у вмісті рубця корів, які одержували раціони з різним вмістом крохмалю та цукру та додаванням до них бікарбонату натрію у кількості 1 % за сухою речовиною. Встановлено, що введення бікарбонату натрію стимулює синтез специфічних для бактерій непарних та розгалужених жирних кислот, сприяє більш інтенсивному перебігу біогідрогенізації поліненасичених жирних кислот. У цьому випадку у вмісті рубця корів, які одержували раціон з більшим вмістом крохмалю і буферною домішкою, збільшувалась кількість ізомеру цис-9, транс-11 С18:2, а у ліпідах вмісту рубця корів, які одержували раціон з більшим вмістом цукру і бікарбонатом натрію - кількість ізомеру транс-11 С18:1, в той час як кількість ізомерів транс-10, цис-12 18:2 та транс-10 18:1 зменшувалась.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29 + П60-273.90

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Цісарик О. Й. 
Ефективність використання насіння ріпаку різних сортів у раціонах дійних корів / О. Й. Цісарик // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 3. - С. 162-171. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Наведено дані досліджень впливу згодовування високопродуктивним дійним коровам дерті з насіння ріпаку сортів Жет-Неф і Тисменицький в кількості, еквівалентній 10 % протеїну раціону, на молочну продуктивність, склад молока та концентрацію гормонів щитоподібної залози. Показано, що згодовування високопродуктивним дійним коровам насіння ріпаку вказаних сортів здійснило позитивний вплив на величину середньодобових надоїв та вміст жиру в молоці, не впливаючи істотно на концентрацію азотових компонентів молока. Згодовування ріпакового насіння не змінило органолептичних властивостей молока. Включення до раціонів корів ріпакового насіння сорту Жет-Неф з підвищеним вмістом глюкозинолатів не зумовило змін концентрації гормонів щитоподібної залози в плазмі крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Величко В. О. 
Клініко-фізіологічний та продуктивний стан організму бугайців на відгодівлі в умовах техногенного навантаження та їх корекція біологічно активними кормовими добавками / В. О. Величко // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 4. - С. 64-69. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено дані про ефективність використання біологічно активних кормових домішок (БАКД) бугайцям, які вирощуються в зонах екологічного ризику. Приведено окремі результати власних досліджень про те, що введення до раціону тварин, які утримуються за таких умов, БАКД корегує обмінні процеси в організмі бугайців на відгодівлі, що супроводжується також оптимізацією вмісту окремих важких металів у крові і тканинах. Встановлено і позитивний вплив БАКД в цілому на фізіологічний стан організму, ветеринарно-санітарну і біологічну оцінку яловичини. Забруднення навколишнього середовища шкідливими токсичними речовинами зумовлює необхідність і актуальність вивчення цієї проблеми в системі повітря - вода - грунт - рослина - тварина - продукти харчування - людина, а також пошук можливостей наукового вирішення медико-біологічних, санітарно-гігієнічних, ветеринарних та екологічних проблем.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29 + П60-60

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Невоструєва І. В. 
Надходження амінокислот у дванадцятипалу кишку корів при різній розщеплюваності протеїну ріпакового шроту / І. В. Невоструєва // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 3. - С. 120-124. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено дані про вплив екструдованого ріпакового шроту у разі згодовування його коровам у вигляді сумішки з зерновими концентратами на розщеплювання протеїну у рубці та поступлення білків і амінокислот у дванадцятипалу кишку. Встановлено, що у разі згодовування коровам екструдованого ріпакового шроту надходження важкорозщеплюваного протеїну з рубця у кишечник зросло на 49,1 %. У цьому випадку вірогідно збільшилося надходження з рубця у дванадцятипалу кишку незамінних амінокислот, а також зросла молочна продуктивність корів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.905 + П60-451.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сухін В. М. 
Використання біологічно активних речовин і електроанальгезії для підвищення резистентності, продуктивності та лікування маститів у корів : Автореф. дис... канд. вет. наук : 03.00.13 / В. М. Сухін; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. - Д., 2000. - 16 c. - укp.

Використання гідрогумату коровами у дозі 100 мг на кг живої маси протягом 21 доби зумовило зростання кількості еритроцитів, вмісту гемоглобіну, загального білка, фракцій альбумінів, білкового коефіцієнта та каротину. У газоенергетичному обміні спостережено збільшення споживання кисню та енергетичних витрат у разі зниження вентиляції легень. У лактуючих корів згодовування гідрогумату сприяє ефективнішому використанню поживних речовин раціону, а також впливу на синтетичні процеси у печінці й у молочній залозі та молочну продуктивність. У глибокотільних корів - підвищує резистентність, попереджує післяродові захворювання, а також стимулює репродуктивну функцію. Лікування катаральних маститів у корів гідрогуматом у комбінації з мастицидом або пластизолом сприяє нормалізації показників крові та молока, стимуляції метаболічних процесів під час лікування катаральних маститів у корів, а також скороченню терміну лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29 гідрогумат + П876.181-911-7,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309563 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Мелікян С. М. 
Вплив нітрату і нітриту на метаболізм у рубці великої рогатої худоби та їх перетворення в дослідах IBin vitroD : автореф. дис... канд. біол. наук / С. М. Мелікян; Ін-т біології тварин УААН. - Л., 2008. - 16 c. - укp.

Дсліждено вплив нітратів і нітритів на життєдіяльність мікроорганізмів рубця великої рогатої худоби. З'ясовано, що у близько третини загальної популяції мікроорганізмів наявна нітратредуктазна активність, за цього інтенсивність відновлення нітритів у рубці нижча, ніж нітратів, а інтенсивність цих процесів у бактерій вища, ніж у інфузорій. Досліджено вплив різних сполук (карбонових кислот, мінеральних елементів) на редукцію нітратів у рубці, зв'язок їх з пероксидними процесами й активністю ферментів антиоксидантного захисту у клітинах мікроорганізмів. Установлено, що під впливом сульфату натрію у вмісті рубця значно знижується активність нітратредуктази, а активаторами нітрат- і нітритредуктази є молібден, залізо, цинк і редуктанти (глутатіон, дитіотреїтол, цистеїн). Окиснений глутатіон зменшує обсяги відновлення нітрату та нітриту. Активність нітритредуктази зростає під впливом етанолу та відбувається нагромадження аміаку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29 + П60-273.90

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358641 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Мартин М. Т. 
Жирнокислотний склад ліпідів плазми крові і молока при використанні у раціонах корів жирових добавок рослинного походження : Автореф. дис... канд. с.-г. наук / М. Т. Мартин; Ін-т біології тварин УААН. - Л., 2006. - 16 c. - укp.

Наведено результати дослідження впливу різної кількості нативної соняшникової та ріпакової олій і виготовлених на їх основі кальцієвих солей жирних кислот у разі їх додавання до раціону лактуючих корів на жирнокислотний склад ліпідів плазми крові та молока, молочну продуктивність, харчову та біологічну цінність молока. Встановлено, що за продуктивною та метаболічною дією ріпакова олія та виготовлені з неї кальцієві солі жирних кислот у разі додавання їх до раціону корів не відрізняються від соняшникової олії та виготовлених з неї кальцієвих солей жирних кислот. Вплив кальцієвих солей, виготовлених з ріпакової і соняшникової олій, у разі додавання їх до раціону корів, на вміст ліпідів і поліненасичених жирних кислот у плазмі крові та молока, молочну продуктивність та якість молока виражений значно більше за вплив нативних олій. Продуктивна та метаболічна дія ріпакової та соняшникової олій та виготовлених з них кальцієвих солей жирних кислот, а також економічна ефективність їх застосування в годівлі корів залежать від їх кількості в раціоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455.43 + П60-451.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА342631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Вудмаска І. В. 
Метаболізм у рубці та його вплив на жирнокислотний склад ліпідів молока корів за різного вуглеводного і ліпідного складу раціону : автореф. дис... д-ра с.-г. наук : 03.00.04 / І. В. Вудмаска; Ін-т біології тварин УААН. - Л., 2008. - 32 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.90 + П60-451.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА359387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Калин Б. М. 
Особливості метаболічних процесів організму худоби в забруднених важкими металами агроекосистемах промислової зони Прикарпаття та їх мікроелементна корекція : автореф. дис... канд. с.-г. наук / Б. М. Калин; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. - Л., 2008. - 19 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29 + П60-273 + Е60*801.1-641.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355828 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Сорокін О. С. 
Технологія виробництва і ефективність використання силосу з амаранту у раціонах великої рогатої худоби : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / О. С. Сорокін; УААН. Ін-т тваринництва. - Х., 2001. - 19 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29силос + П545.146.94амарант

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА316927 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Масюк Д. М. 
Фізіологічний стан організму глибокотільних корів і народжених від них телят під впливом препаратів гумусової природи : Автореф. дис... канд. вет. наук : 03.00.13 / Д. М. Масюк; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. - Л., 1999. - 19 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена вивченню показників крові у глибокотільних корів під впливом гумінату, який застосовували парентеральним шляхом. Виявлено, що цей препарат нормалізує обмінні процеси, сприяє отриманню життєстійкого приплоду. Розроблена доза використання гідрогумату, його позитивний вплив на якість молока. Використання гідрогумату для глибокотільних корів сприяло корекції обміну речовин і енергії у них. Молозиво від корів, що отримували гідрогумат, мало більше поживних речовин, зокрема, жиру, казеїну, лактоглобуліну. Телята, народжені від корів дослідної группи, були більш стійкими до захворювань у порівнянні з їх ровесниками з контрольної групи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Павкович С. Я. 
Інтенсивність росту бичків та зміни в окремих ланках метаболізму ліпідів при додаванні рослинного і тваринного жиру до раціону : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / С. Я. Павкович; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. - Л., 2002. - 17 c. - укp.

Досліджено вплив нативних та "захищених" жирових домішок (кальцієві мила й аміди жирних кислот), виготовлених з використанням яловичого жиру та ріпакової олії, у складі комбікорму бичків на перебіг обмінних процесів в організмі, продуктивність тварин та економічну ефективність відгодівлі. Встановлено, що заміна частини концентратів кальцієвими милами або амідами жирних кислот, виготовленими на основі волового жиру та ріпакової олії (5 % від маси комбікорму), підвищує інтенсивність росту бичків, економічну ефективність відгодівлі, покращує забійні якості туш, позитивно впливає на перебіг метаболічних процесів в організмі. Показано, що введення в рубець кальцієвих мил і, особливо, амідів жирних кислот, виготовлених на основі канолової ріпакової олії, підвищує вміст лінолевої та ліноленової жирних кислот у складі загальних ліпідів рубцевої рідини та хімусу дванадцятипалої кишки бичків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА319673 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Шутяк О. В. 
Використання сухої післяспиртової барди в годівлі корів і бичків при відгодівлі : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / О. В. Шутяк; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького. - Л., 2010. - 22 c. - укp.

Встановлено, що суха післяспиртова барда в раціонах корів має вищу продуктивну дію у порівнянні з гороховою дертю, що проявляється в збільшенні вмісту жиру на 0,1 %, що дає можливість додатково одержати від корови 0,6 л молока базисної жирності за добу. Проаналізовано, що кормова добавка жиромол на основі сухої післяспиртової барди за невизначеного надою молока та вмісту в ньому білка сприяє збільшенню вмісту жиру в молоці корів у порівнянні з бардою на 0,29 %, що підтверджує її високу біологічну цінність. Визначено, що згодовування сухої післяспиртової барди з зерна кукурудзи в порівнянні до дерті горохової сприяє підвищенню приростів живої маси молодняка за відгодівлі на 4,9 % та зменшує витрати корму на одиницю продукції. Розкрито, що використання сухої післяспиртової барди на кормові цілі забезпечує економічну ефективність виробництва молока та яловичини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА371493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Цісарик О. Й. 
Обмін речовин та біохімічний склад молока у корів при згодовуванні насіння ріпаку : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 03.00.04 / О. Й. Цісарик; Нац. акад. аграр. наук України, Ін-т біології тварин. - Л., 2010. - 33 c. - укp.

Вперше визначено вплив згодовування насіння ріпаку (НР) на деякі ланки обміну речовин і секреторну активність молочної залози у корів різного рівня продуктивності та фізіологічного стану. Встановлено оптимальний спосіб підготовки НР та його кількість у раціонах корів. Доведено, що в раціонах високопродуктивних корів НР сприяє підвищенню секреторної активності молочної залози. Вперше досліджено властивості масла, виготовленого з молока корів за згодовування їм НР і доведено, що воно характеризується вищою біологічною цінністю, кращими показниками консистенції за низьких плюсових температур і тенденцією до вищої стійкості та процесів окиснення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.13 + П60-451.29 + П60-60

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА373948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Віщур О. І. 
Вплив препарату антоксан на перекисне окиснення ліпідів і активність антиоксидантної системи організму телят при вакцинації / О. І. Віщур // Біологія тварин. - 2005. - 7, № 1/2. - С. 72-76. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено дані про вплив нового комплексного імуномодулювального препарату з антиоксидантною дією "Антоксан" на процеси перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) і систему антиоксидантного захисту (САЗ) в організмі телят у разі їх вакцинації проти колібактеріозу, сальмонельозу і ентеротоксемії. Виявлено стимулювальний вплив препарату на антитілогенез і активність САЗ та інгібуючий вплив на ПОЛ в організмі імунізованих телят.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.59 + П60-451.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Голубець О. В. 
Вплив різної кількості зернових концентратів і соняшникової макухи в раціоні корів на жирнокислотний склад ліпідів молока та молочну продуктивність / О. В. Голубець, І. В. Вудмаска // Біологія тварин. - 2009. - 11, № 1/2. - С. 162-167. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Досліджено вплив заміни частини зернових кормів у раціоні корів соняшниковою макухою на жирнокислотний склад ліпідів молока з врахуванням співвідношення ізомерів олеїнової і лінолевої кислот. У ліпідах молока корів дослідної групи збільшилася сумарна частка кислот 18:1 за рахунок олеїнової кислоти та ізомеру транс11-18:1, а також зросла кількість цис9,транс11-18:2 кон'югованої лінолевої кислоти. Вміст кислот транс10-18:1 і транс10,цис12-18:2 залишався незмінним. Насичених жирних кислот у молоці корів дослідної групи було менше, а мононенасичених - більше, внаслідок чого індекс насичення ліпідів молока у них вищий, ніж у корів контрольної групи. У корів дослідної групи збільшився середньодобовий надій та валовий вихід жиру і білка.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-64 + П60-451.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Гончарук В. В. 
Використання біологічно активної добавки Пробіо-актив у раціонах бугайців : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / В. В. Гончарук; МОНМС України, Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького. - Л., 2012. - 23 c. - укp.

Викладено матеріали досліджень з вивчення впливу нової біологічно активної домішки Пробіо-актив на продуктивність, перетравність поживних речовин корму, якість яловичини, гематологічні показники, стан органів травної й ендокринної систем бугайців за вирощування на м'ясо. Встановлено, що згодовування Пробіо-актив в дозі 0,3 г/кг концкормів сприяє збільшенню середньодобових приростів бугайців на 139 г (18,7 %) віком 1 - 6 міс, на 122 г (16 %) віком 7 - 10 міс і на 133 г (13,81 %) віком 11 - 17 міс, у разі зменшення витрат корму на 1 кг приросту на 15,71, 13,76 та 12,17 % відповідно, а також підвищення коефіцієнтів перетравності більшості поживних речовин раціону. Немає негативного впливу на якість м'яса, гематологічні показники та структури різних камер шлунка, стимулює розвиток окремих структур панкреатичних острівців, щитовидної залози, пучкової, сітчастої зон кори та мозкової речовин наднирників.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА387475 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Руденко С. С. 
Антиоксидантний статус печінки великої рогатої худоби в регіонах з підвищеним рівнем алюмінію / С. С. Руденко // Вісн. аграр. науки. - 1998. - № 10. - С. 38-40. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Встановлено підвищений рівень гідропероксидів ліпідів у печінці биків, які споживали корм з високим вмістом алюмінію. Апробовано селенову та аскорутинову корекцію антиоксидантної системи за цих умов. Обгрунтовано висновок про доцільність вивчення комбінованої дії зазначених антиоксидантів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського