Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (17)
Пошуковий запит: (<.>U=П682-451.22$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
Категорія:    
1.

Волошин Р. В. 
Жирнокислотний склад загальних ліпідів печінки курчат-бройлерів відразу після забою і після 6-місячного зберігання / Р. В. Волошин, В. Г. Янович // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 1/2. - С. 28-31. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено дані про жирнокислотний склад загальних ліпідів печінки курчат-бройлерів, рівень вітаміну Е у раціоні яких становив відповідно 10, 20, 40, 80 і 160 мг/кг, відразу після забою і після 6-місячного зберігання в замороженому стані. Встановлено, що відносний вміст арахідонової кислоти в загальних ліпідах печінки курчат-бройлерів вірогідно дозозалежно збільшується у разі підвищення рівня вітаміну E в раціоні. У цьому випадку в загальних ліпідах печінки курчат-бройлерів вірогідно зменшується відносний вміст пальмітоолеїнової і ліноленової кислот.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.22 + Л931-9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Волошин Р. В. 
Жирнокислотний склад ліпідів грудних м'язів курчат-бройлерів за різного вмісту вітаміну E в їх раціоні після тривалого зберігання / Р. В. Волошин // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 1/2. - С. 77-80. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено дані про жирнокислотний склад загальних ліпідів грудних м'язів курчат-бройлерів за різного рівня вітаміну E в раціоні відразу після забою і після 6-місячного зберігання у замороженому стані. Показано збільшення вмісту арахідонової кислоти у грудних м'язах курчат-бройлерів у разі підвищення рівня вітаміну E в раціоні та незначне її зменшення після тривалого зберігання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-272.513 + П682-451.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Волошин Р. В. 
Жирнокислотний склад ліпідів печінки курчат-бройлерів за різного вмісту вітаміну E в їх раціоні після тривалого зберігання / Р. В. Волошин // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 3. - С. 106-109. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено дані про жирнокислотний склад загальних ліпідів печінки курчат-бройлерів відразу після забою і після 6-місячного зберігання в замороженому стані за різного вмісту вітаміну E в раціоні. В результаті досліджень не виявлено вірогідних різниць у жирнокислотному складі ліпідів печінки курчат-бройлерів після 6-місячного зберігання у порівнянні з жирнокислотним складом ліпідів печінки курчат-бройлерів відразу після забою.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-273.906 + П682-451.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дух О. І. 
Зміни вмісту вітаміну А в жовтку яєць і тканинах курей та їх ембріонів за різного його рівня в раціоні птиці батьківського стада / О. І. Дух, С. О. Вовк // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 1/2. - С. 165-168. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено дані щодо вмісту вітаміну А у печінці, крові і жовтку яєць дорослих курей та печінці і залишковому жовтку 19-добових ембріонів залежно від рівня вказаного вітаміну в раціоні батьківського стада. Встановлено, що збільшення в нормодопустимих кількостях вітаміну А в комбікормі племінних курей у репродуктивний період вірогідно підвищує вміст цього вітаміну у їх печінці, жовтку яєць та печінці і залишковому жовтку одержаних 19-добових ембріонів. Зростання рівня вітаміну А в печінці і залишковому жовтку ембріонів та в печінці і жовтку яєць дорослих курей залежно від рівня ретинолу в комбікормі характеризується певною закономірністю та специфікою.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.22 + П682-273

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Яремко Р. М. 
Антиоксидантний статус організму курчат яєчних ліній у ранньому віці і фактори його регуляції : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 03.00.04 / Р. М. Яремко; УААН. Ін-т земл-ва і біології тварин. - Л., 1999. - 18 c. - укp. - рус.

Представлені дані про зміни антиоксидантного статусу курчат яєчного напрямку продуктивності в період з 30- до 60-добового віку. Встановлено, що в період найбільш інтенсивного росту курчат з 38- до 45-добового віку в їх організмі різко посилюються процеси перекисного окиснення ліпідів. Запропоновано способи зменшення інтенсивності перекисного окиснення ліпідів в організмі курчат у вказаний період, в основі яких лежить використання в їх годівлі водорозчинних препаратів селену (селеніту натрію) і вітаміну Е (аквавіту-Е). Встановлений позитивний вплив використання добавок вітаміну Е і селену у годівлі курчат яєчних ліній на їх ріст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.22,022 + П682-451.232,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Коц В. П. 
Взаємодія вітамінів А і Е та ряду мікроелементів в організмі курей залежно від рівня в кормі : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.13 / В. П. Коц; УААН. Ін-т тваринництва. - Х., 2005. - 21 c. - укp.

Досліджено взаємодію мікроелементів цинку, марганцю, селену, вітамінів A та E в організмі племінних курей-несучок. Проаналізовано особливості нагромадження даних речовин на тканинному рівні, досліджено їх вплив на продуктивні ознаки та деякі біохімічні показники обміну речовин й обгрунтовано шляхи підвищення вітамінного та антиоксидантного статусу організму птиці. Проведено порівняльне вивчення динаміки вмісту мікроелементів цинку, марганцю та селену, які входять до складу антиоксидантних ферментів. Досліджено активність даних ферментів у тканинах курей, вміст продукції перекисного окиснення ліпідів і жиророзчинних вітамінів. Показано, що збагачення раціону мікроелементами та вітаміном E сприяє підвищенню антиоксидантного статусу організму, зниженню рівня перекисних процесів у тканинах і покращанню відтворних і продуктивних якостей птиці. Встановлено кореляційний зв'язок між рівнем мікроелементів у кормі, їх кількістю в органах і тканинах та активністю перекисного окиснення ліпідів. Встановлено негативний вплив нестачі мікроелементів на зниження активності глутатіонзалежних ферментів. Вперше встановлено, що одночасне використання мікроелементів і вітамінів A та E сприяє максимальному гальмуванню перекисних процесів. Доведено вплив комплексної вітамінно-мінеральної домішки на біологічну активність окремих ланок антиоксидантної системи крові та функціональних тканин організму птиці, що сприяє підвищенню заплідненості яєць, виводу молодняка та несучості курей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335409 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Дух О. І. 
Антиоксидантний стан і ліпідний склад тканин курей та ембріонів за корекції вітаміном А й каротиноїдами : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / О. І. Дух; Ін-т біології тварин НААН. - Л., 2011. - 18 c. - укp.

Вперше досліджено вплив різного рівня вітаміну А та каротиноїдів у комбікормі племінних курей у період інтенсивної несучості на ліпідний склад та антиоксидантний стан тканин курей та їх ембріонів. Встановлено, що зростання у складі комбікорму для курей у репродуктивний період рівня вітаміну А з 10 000 до 40 000 та каротиноїдів з 8-ми до 32-х мг на кг комбікорму підвищує в крові та печінці курей та ембріонів вміст фосфоліпідів і загальних ліпідів, збільшує в складі останніх рівень ненасичених і зменшує рівень насичених жирних кислот, а також знижує в їх крові вміст продуктів ПОЛ і підвищує активність супероксиддисмутази, каталази та рівень церулоплазміну. Вперше визначено оптимальний рівень вітаміну А та каротиноїдів у раціоні курей у репродуктивний період, показано їх вплив на депонування цього вітаміну та токоферолу у жовтку яєць, в тканинах курей та ембріонів, а також на виводимість курчат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.22 + П682-272.513

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385800 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Костюк І. О. 
Особливості біологічного окиснення в печінці курей різного віку при збагаченні їх раціону вітамінами А і Е : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.13 / І. О. Костюк; НААН України, Ін-т тваринництва. - Х., 2011. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.22 + П682-273.906

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385213 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кучерук М. Д. 
Санітарно-гігієнічне та клініко-експериментальне обгрунтування застосування нутріцевтиків курчатам-бройлерам : автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / М. Д. Кучерук; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2009. - 24 c. - укp.

Вивчено та науково обгрунтовано направленого коригування мікробіоценозу травного каналу курчат-бройлерів пребіотиком Біо-Мос та 1 %-м колоїдним розчином наночастинок срібла з метою підвищення стійкості птахів до умовно-патогенної бактеріальної флори, поліпшення перебігу травних процесів у їх організмі та, відповідно, підвищення продуктивності. Встановлено, що вказані препарпти стабілізують порушений, внаслідок недотримання чинних санітарно-гігієнічних норм і правил утримання молодяку птиці, мікросимбіоценоз травного каналу курчат-бройлерів шляхом зниження концентрації у вмістимому кишечнику та посліді представників умовно-патогенної та патогенної мікрофлори. Доведено, що зниження кількості патогенів у кишечнику сприяє зменшенню їх виділення з послідом у зовнішнє середовище та контамінації останього, за рахунок чого зменшується мікробне забруднення повітря пташників та рекоментамінація птахопоголів'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-612.2 + П682-451.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368197 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Волошин Р. М. 
Вміст продуктів перекисного окиснення ліпідів у скелетних м'язах і печінці курчат-бройлерів за різного вмісту вітаміну E в раціоні / Р. М. Волошин, Л. Л. Юськів // Біологія тварин. - 2005. - 7, № 1/2. - С. 81-84. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено дані про вплив підвищеного рівня вітаміну E в раціоні курчат-бройлерів на вміст продуктів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) у скелетних м'язах і печінці. Показано обернену залежність між вмістом продуктів ПОЛ у скелетних м'язах і печінці курчат-бройлерів та вмістом вітаміну E в їх раціоні.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.22 + П682-612.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Волошин Р. В. 
Жирнокислотний склад загальних ліпідів скелетних м'язів курчат-бройлерів, за різного вмісту вітаміну E в раціоні після тривалого зберігання в замороженому стані / Р. В. Волошин, Л. І. Сологуб // Біологія тварин. - 2007. - 9, № 1/2. - С. 106-109. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Наведено дані про жирнокислотний склад загальних ліпідів грудних м'язів курчат-бройлерів, яким згодовували комбікорм з різним вмістом вітаміну E, після 6-місячного зберігання в замороженому стані. Встановлено дозозалежний більший вміст арахідонової і стеаринової та менший вміст лінолевої та пальмітоолеїнової кислот при підвищенні рівня вітаміну E в раціоні 6-місячного зберігання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Гудима В. Ю. 
Жирнокислотний склад загальних ліпідів у печінці і яйцепроводі курей-несучок за різного рівня вітаміну ДV3D у раціоні / В. Ю. Гудима, В. Г. Янович // Біологія тварин. - 2010. - 12, № 2. - С. 113-116. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Гудима В. Ю. 
Метаболічний профіль крові курей-несучок за різного рівня вітаміну ДBV3D в раціоні / В. Ю. Гудима, В. Г. Янович // Біологія тварин. - 2010. - 12, № 1. - С. 68-70. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.22 + П682-273.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Дух О. І. 
Ліпідний склад печінки ембріонів курей залежно від рівня вітаміну А у раціоні батьківського стада / О. І. Дух, С. О. Вовк // Біологія тварин. - 2012. - 14, № 1. - С. 237-240. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Встановлено, що рівень вітаміну А у раціоні племінних курей у період інтенсивної яйцекладки є істотним фактором впливу на процеси обміну ліпідів і жирних кислот у печінці ембріонів, про що свідчать суттєві зміни рівня фосфоліпідів, загальних ліпідів та їх жирнокислотного складу в тканинах цього органу на 19-добовій інкубації.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-273.906 + П682-451.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Волошин Р. В. 
Вміст продуктів пероксидації та жирнокислотний склад ліпідів у скелетних м'язах і печінці курчат-бройлерів залежно від технології зберігання та кількості токоферолу в раціоні : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 03.00.04 / Р. В. Волошин; НААН, Ін-т біології тварин. - Л., 2012. - 16 c. - укp.

Вперше встановлено дозозалежне зростання вмісту вітаміну E та зменшення продуктів пероксидного окиснення ліпідів (ПОЛ) у грудних м'язах, м'язах стегна та печінці курчат-бройлерів у разі збільшення кількості токоферолу в раціоні від 10 до 160 мг/кг комбікорму. Виявлено підвищення вмісту фосфоліпідів і арахідонової кислоти в загальних ліпідах у м'ясі та печінці курчат-бройлерів у разі збільшення кількості токоферолу в комбікормі. Відзначено, що зберігання м'яса та печінки курчат-бройлерів упродовж 6-ти міс у замороженому стані спричиняє зменшення в продуктах кількості вітаміну E, однак, суттєво не впливає на вміст продуктів ПОЛ, окремих класів ліпідів і поліненасичених жирних кислот у загальних ліпідах. Встановлено, що умови вирощування, технології зберігання та обробки м'яса курчат-бройлерів впливають на інтенсивність процесів ПОЛ, вітамінів A і E.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.22 + П682-273.906

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА389117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Костюк І. О. 
Особливості використання сукцинату як енергетичного субстрату тканинного дихання за умов накопичення вітаміну Е в печінці курей / І. О. Костюк // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2014. - № 1. - С. 68-74. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

У зв'язку із застосуванням бурштинової кислоти (сукцинату) як фактора метаболічної корекції в раціонах тварин та у ветеринарній медицині, актуальним є дослідження особливостей використання цієї речовини як енергетичного субстрату тканинного дихання. Важливим для ефективного застосування метаболічної корекції є вивчення впливу вітаміну E - як мембранотропного фактора - на окиснення сукцинату мітохондріями печінки. Встановлено стимуляцію вільного окиснення сукцинату в мітохондріях печінки під дією високих доз вітаміну Е у раціоні курей, що важливо враховувати в разі можливого сумісного застосування вітаміну E і сукцинату, як енеріотропних факторів метаболічної корекції у птиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.22 + П682-273.90

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Дух О. 
Сумарний вміст ліпідів і фосфоліпідів у крові та печінці курей при додатковому введенні вітаміну А до раціону / О. Дух, С. Вовк // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2010. - Вип. 53. - С. 3-8. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Наведено результати досліджень із вмісту сумарних ліпідів і фосфоліпідів у сироватці крові та печінці племінних курей породи Шавер-579 у період інтенсивної яйцекладки. Встановлено пряму залежність між вмістом сумарних ліпідів і фосфоліпідів у крові та печінці курей та дозою згодованого їм вітаміну А, що вказує на тісний зв'язок рівня цього вітаміну в крові з процесами метаболізму ліпідів і фосфоліпідів у тканинах. Відзначено зростання рівня ненасичених жирних кислот у складі сумарних ліпідів печінки курей, з одночасним зменшенням рівня насичених жирних кислот.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-273.91 + П682-451.22 + Е60*734.26*725.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Гудима В. Ю. 
Вплив вітаміну Dsub3/sub на морфологічні показники крові та неспецифічну резистентність курей-несучок / В. Ю. Гудима, І. В. Вудмаска // Біологія тварин. - 2014. - 16, № 4. - С. 30-36. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.22 + П682.273.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Ратич І. Б. 
Вплив різного рівня жиророзчинних вітамінів у складі ячмінно-бобових раціонів курей на процеси ПОЛ та несучість / І. Б. Ратич, А. В. Гунчак, О. М. Стефанишин, В. О. Кисців, Б. Б. Лісна, У. А. Мартинюк, С. І. Коретчук // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2017. - Вип. 18, N 2. - С. 46-52. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського