Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>U=П811.35$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Піскун В. І. 
Параметри базової технології переробки стоків на племфермі ВСАТ "Агрокомбінат "Слобожанський" / В. І. Піскун // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2002. - № 4. - С. 63-64. - укp.

Викладено результати експедиційного обстеження очисних споруд племферми ВСАТ "Агрокомбінат "Слобожанський" та пропозиції щодо їх реконструкції.


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.35(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Чумак В. О. 
Аналіз електрофізичних методів знешкодження стоків тваринницьких комплексів / В. О. Чумак // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2012. - Вип. 12, т. 1. - С. 164-171. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто методи дезінфекції стоків тваринницьких комплексів із використанням різних фізичних факторів. Проаналізовано ефективність використання описаних методів у сільському господарстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.35 + Н761.220.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Швед О. М. 
Низькозатратні біотехнології очищення висококонцентрованих азотовмісних стічних вод / О. М. Швед, Р. О. Петріна, О. Я. Карпенко, В. П. Новіков // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 3/4. - С. 385-389. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано принципи очищення стічних вод комплексів тваринництва та стан галузі в Україні. Визначено, що найбільш оптимальними технологіями очищення є біотехнології фіторемедіації, анаеробної ферментації та анаеробного окиснення амонію. Проведено дослідження біотехнології анаеробного окиснення амонію - анамокс (anammox аnaerobic ammonium oxidation). У межах проведення експериментальних досліджень здійснено аналіз наявності та поширення анамокс-бактерій на Львівських каналізаційних очисних спорудах. Здійснено іммобілізацію мікроорганізмів на синтетичних носіях на різних стадіях процесу очищення та проведено двоступеневе культивування у біореакторах з синтетичним селективним середовищем з метою виділення анамокс-бактерій. Іммобілізовані мікроорганізми можна використати у системах очищення стічних вод з високим вмістом амонію, в т.ч. і стічних вод комплексів тваринництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Довгій Ю. Ю. 
Порівняльна ефективність знезаражування гною різних видів сільськогосподарських тварин реагентами хімічної природи / Ю. Ю. Довгій, Д. В. Фещенко, Н. О. Рябцева, В. А. Корячков, О. А. Згозінська // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2013. - № 2. - С. 92-94. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Іванова О. В. 
Гігієнічна оцінка стоків свинарських підприємств за вмістом лікарських препаратів та стероїдних гормонів : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.06 / О. В. Іванова; КМ України, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2014. - 21 c. - укp.

Проведено дослідження вмісту гормонів і гормоноподібних сполук, сульфаніламідних препаратів, антибіотиків, антигельмінтиків у гнойових стоках свинарських підприємств та в калових масах свиней різних виробничих груп. Визначено видовий склад і виявлено основний шлях їх потрапляння та виведення з організму тварин. Поглиблено сучасні уявлення щодо кумулятивної дії нандролону в організмі тварин, пов'язані з накопиченням продуктів його перетворення - норандростерону та норетіхоланолону, в печінці, нирках та м'язах, що розширює розуміння процесів впливу згаданого препарату на функціональний стан внутрішніх органів тварин. Підтверджено, що нандролон та його метаболіти виводяться з організму тварин з фекаліями, а їх кількість у екскрементах залежить від дози гормона. Дія нандролону в організмі не пов'язана із впливом на морфологічний склад крові й фракційний склад білків плазми крові та характеризується зміною ліпідного обміну за рахунок зниження вмісту тригліцеринів і підвищення рівня холестеролу в крові. Вперше доведено, що склад антимікробних засобів гнойових стоків змінюється у різних технологічних груп свиней, а вміст антибіотиків, сульфаніламідних препаратів, гормональних препаратів та антигельмінтиків у відходах свинарських підприємств є важливим критерієм їх гігієнічної оцінки. Обробка гнойових стоків свинокомплексу шляхом фракціонування й аеробної біоферментації не забезпечує повної деструкції сульфаніламідних препаратів, антибіотиків та антигельмінтиків, про що свідчить наявність останніх у стічній воді, активному мулі та у воді ставу-накопичувача. Вказано на доцільність використання результатів досліджень щодо наявності залишків ветеринарних препаратів, а саме - хлорамфеніколу, антибіотиків тетрациклінової групи, сульфаніламідних препаратів, антигельмінтиків та рактопаміну у кормах, гнойових стоках як додаткових критеріїв оцінки безпечності сировини свинарських підприємств, які широко практикують застосування в системі профілактики хвороб тварин превентивних заходів із збереження поголів'я та забезпечення здоров'я свиней.


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА409243 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Піскун В. І. 
Теорія створення ресурсоощадних технологій обробки стоків / В. І. Піскун // Вісн. аграр. науки. - 2002. - № 8. - С. 52-54. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Викладено теорію створення ресурсоощадних технологій обробки стоків з блоком механічного розділення за промислового виробництва свинини. Доведено, що використання технології обробки стоків для свинокомплексів знижує капітальні вкладення та експлуатаційні витрати.

Изложена теория создания ресурсосохраняющих технологий обработки стоков с блоком механического разделения при промышленном производстве свинины. Доказано, что использование технологии обработки стоков для свинокомплексов снижает капитальные вложения и эксплуатационные затраты.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.220.4 + П811.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Доброжан Ю. В. 
Санітарно-гігієнічна оцінка посліду курей за вмістом антибіотиків : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.06 / Ю. В. Доброжан; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2020. - 22 c. - укp.

Зроблено санітарно-гігієнічну оцінку посліду курей, а також харчових яєць за забруднення антибіотиками в різних концентраціях і комбінаціях, встановлено особливості динаміки залишкового вмісту антибіотиків різних груп за зберігання посліду в мезофільних умовах. Встановлено, що 38,6 % проб посліду курей промислових стад птахофабрик України містять залишки антибактеріальних препаратів, у тому числі антибіотики - 38,2 % від загальної кількості досліджених проб, та 99 % від загальної кількості позитивних. Основними антибіотиками посліду курей були препарати тетрациклінової групи (доксициклін) та фторхінолонової (енрофлоксацин). Описано результати дослідження та виявлення залишкових кількостей протимікробних препаратів у відібраних пробах посліду, а також результати динаміки антибактеріальних препаратів під час зберігання посліду в мезофільних умовах протягом 17 місяців. Встановлено, що випоювання курям промислового стада доксицикліну в терапевтичній та профілактичній дозах впливає на тривалість його виділення у складі яєць та посліду. Отримані дані вмісту залишкової кількості доксицикліну у крові, яйцях та посліді курей під час періоду його випоювання з водою мали великий діапазон коливань, що пов'язано з особливостями його всмоктування в травному апараті, а також високою здатністю до зв'язуванням з білками плазми крові. За профілактичної дози повне виведення доксицикліну з послідом курей-несучок становило 21 добу, а за терапевтичної - 28 діб. Виділення доксицикліну в складі яєць суттєво не залежить від дози антибіотику у питній воді і складає 15-16 діб. Одержані експериментальні дані дають підставу не рекомендувати зберігання посліду курей мезофільним способом у процесі застосування антибіотиків, особливо в комбінаціях.


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445929 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського