Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (15)
Пошуковий запит: (<.>U=П832$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Грабовий О. М. 
Вплив ацетилхоліну, норадреналіну та їх антагоністів на посттравматичну регенерацію шкіри та периферичного нерва : Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.09 / О. М. Грабовий; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2000. - 35 c. - укp.

Вивчено реактивні властивості регенеруючих тканин відносно до ацетилхоліну та норадреналіну. Визначено участь даних речовин у регуляції процесів репаративної регенерації. З'ясовано можливість використання препаратів, що діють на периферичні холін- та адренергічні процеси, для цілеспрямованої зміни перебігу регенерації. Доведено, що у регуляції процесів репаративної регенерації безпосередню участь беруть ацетилхолінова та норадреналінова месенжерні системи, а регенеруючі тканинні комплекси, які утворююються в процесі гоєння ампутаційних ран задньої кінцівки у сьоголіток ставової жаби, посттравматичної регенерації шкіри та сідничого нерва у щурів, здатні реагувати у відповідь на дію ацетилхоліну та карбахоліну, норадреналіну, атропіну та пропранололу. Досліджено можливість індукції регенерації тазової кінцівки у сьоголіток ставової жаби шляхом локальної дії на рану кукси карбахоліну. Встановлено можливість цілеспрямованої модифікації післятравматичної регенерації шкіри з радикальною зміною перебігу ранового процесу за допомогою комбінованої дії препаратів, що діють на периферичні холін- та адренергічні процеси.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р251.254 + П832,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311289 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Савченко І. Г. 
Морфофункціональні особливості піднебінних мигдаликів свині в нормі і при патології : Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / І. Г. Савченко; Нац. аграр. ун-т. - К., 1998. - 17 c. - укp. - рус.

Дисертаційна робота присвячена вивченню морфофункціональних особливостей піднебінних мигдаликів свиней в нормі і при патології. Вивчена топографія, макро- і мікроструктура, мікробний пейзаж вмісту крипт цих органів клінічно здорових тварин та при окремих інфекційних і неінфекційних хворобах в постнатальному періоді онтогенезу. Цитоморфологічними і цитохімічними дослідженнями встановлено, що піднебінні мигдалики свині поєднують в собі функцію центрального і периферійного органів імуногенезу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*694.17*73,022 + П65-263,022 + П832,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302047 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Зон Г. А. 
Патологоанатомічний розтин трупів тварин : навч. посіб. під час підготов. фахівців напряму "Ветеринарна медицина" у ВНЗ III - IV рівнів акредитації М-ва аграр. політики України / Г. А. Зон, М. В. Скрипка, Л. Б. Івановська. - Вид. 2-ге, допов. - Суми : Вид. Мрія-1, 2012. - 243 c. - Бібліогр.: с. 243. - укp.

Розглянуто аспекти патологоанатомічної роботи, питання розтину трупів різних видів тварин, знезараження місць розтину та знешкодження трупних залишків, оформлення документації розтину, відбір патологічного матеріалу, виготовлення макро- і мікропрепаратів тощо. Увагу приділено особливостям роботи лікаря ветеринарної медицини в ізоляторі, санітарній бойні, на утильзаводі, в лабораторії. Зазначено, що розтин трупів тварин треба проводити за денного освітлення в спеціально обладнаних приміщеннях (секційних залах, прозекторіях) або на скотомогильниках. Обладнені секційні приміщення можуть бути в державних лабораторіях ветеринарної медицини, лікувальних закладах, цехах і заводах з виробництва м'ясокісткового борошна. Заборонено проводити розтин трупів у тваринницьких приміщеннях, на пасовищах та в інших місцях скупчення тварин. Необхідно дотримуватися заходів особистої та загальної безпеки, стежити, щоб заразний матеріал не потрапив на обличчя, шию, халат та оточуючі предмети.


Індекс рубрикатора НБУВ: П832 с24 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА751939 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Загребельний В. О. 
Порівняльна характеристика сучасних методів відбору проб із туш тварин / В. О. Загребельний, О. М. Якубчак, І. М. Деркач // Біологія тварин. - 2012. - 14, № 1. - С. 654-659. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проведено порівняльний аналіз сучасних методів відбору проб із туш тварин. Наведено результати мікробіологічного дослідження проб, відібраних за допомогою деструктивного і недеструктивних методів. Перевагою руйнівного методу є те, що вирізання поверхневих тканин із туші надає можливість зібрати усі бактерії, що перебувають на вибраній ділянці. Повторюваність і відтворюваність деструктивного методу є менш мінливими у порівнянні з недеструктивними. Недоліком деструктивного методу є несприятливий вплив на цілісність туші, що закономірно обмежує його використання. Недеструктивні методи дозволяють провести оцінку великих ділянок туші.


Індекс рубрикатора НБУВ: П832 с24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Горальський Л. П. 
Основи гістологічної техніки і морфофункціональні методи дослідження у нормі та при патології : навч. посіб. / Л. П. Горальський, В. Т. Хомич, О. I. Кононський; ред.: Л. П. Горальський; Житомир. нац. агроекол. ун-т. - Вид. 5-те, змін. й допов. - Житомир : ЖНАЕУ, 2019. - 285 c. - Бібліогр.: с. 275-276 - укp.

Викладено актуальні питання щодо гістологічної техніки й описано основні методи морфофункціональних досліджень, які широко використовуються у біології, ветеринарній і гуманітарній медицині. Зазначено, що морфофункціональні методи досліджень в даний час набули широкого застосування у науково-дослідній роботі, практичній діяльності спеціалістів ветеринарної та гуманної медицини і в навчальній роботі. За їх допомогою одержують знання про будову і функції організму тварин і людини на різних рівнях його структурної організації як в нормі, так і при патології. Ці знання дають змогу практичним лікарям аналізувати особливості метаболічних процесів, які відбуваються у клітинах, тканинах та органах і призводять до порушення гомеостазу організму при патології. Обгрунтовано, що ці методи мають вирішальне значення для постановки і уточнення діагнозу та розроблення тактики лікування хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: П832 я73 + Е0*66 с5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА838483 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ветеринарна клінічна біохімія : підручник / В. І. Левченко, В. В. Влізло, І. П. Кондрахін, Д. О. Мельничук, В. Л. Галяс, В. В. Сахнюк, В. І. Головаха, В. А. Томчук, В. А. Грищенко, М. І. Цвіліховський, Л. І. Апуховська, Л. Г. Слівінська, А. Ю. Мельник; ред.: В. І. Левченко, В. В. Влізло. - 2-е вид., перероб. та допов. - Біла Церква : Білоцерків. кн. ф-ка, 2019. - 415 c. - Бібліогр.: с. 411 - укp.

Висвітлено питання загальної клінічної біохімії та клінічної біохімії за патології окремих органів і систем. Визначено об'єкт дослідження клінічної біохімії. Розглянуто обмін вуглеводів за патології внутрішніх органів. Виявлено клініко-біохімічну оцінку обміну ліпідів за патології внутрішніх органів. Досліджено водно-іонний обмін за метаболічних хвороб і патології внутрішніх органів. Визначено кислотно-основний баланс за внутрішніх хвороб. Увагу приділено клінічнній вітамінології.


Індекс рубрикатора НБУВ: П861.2 я73 + П832 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848285 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського