Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>U=П871.12$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Піддубняк О. В. 
Показники гемопоезу у коней та діагностика його змін за паталогії : автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / О. В. Піддубняк; Білоцеркв. нац. аграр. ун-т. - Біла Церква, 2009. - 22 c. - укp.

Наведено фізіологічні величини показників популяційного складу еритроцитів, стан їх кислотної резистентності, ферум-трансферинового комплексу (ЗФЗЗ, НФЗЗ, вмісту трансферину, коефіцієнта насичення трансферину ферумом) і 2,3-дифосфогліцерату (2,3-ДФГ) у коней різних порід, вікових груп і фізіологічного стану (кобили в останні місяці жеребності та після пологів). Вивчено адаптивні можливості гемопоезу та їх вплив на результативність у спортивних коней під час максимальних навантажень, зокрема, зміни фракційного складу еритроцитів, їх кислотної резистентності, показників метаболізму феруму. Зазначено, що найбільш інформативними діагностичними тестами оцінки гемопоезу у коней за енцефалопатії (причина - кормове отруєння алкалоїдами та мікотоксинами) є олігоцитемія (у 72,7 % хворих), пойкілоцитоз (у 90,9 %), гіперсидеремія величини ЗФЗЗ і активності 2,3-ДФГ (у 100 %), за гепатопатії - олігоцитемія, олігохронемія, гіпохромія, гіпосидеремія, підвищені величини ЗФЗЗ і активності 2,3-ДФГ (у 40,0 %), латентенного перебігу нефротичного синдрому - олігоцитемія (64,0 %), олігохромемія (81,8 %), гіперсидеремія (36,4 %), зниження величини НФЗЗ (72,7 %) та підвищення активності 2,3-ДФГ (у 100,0 %) та за лептоспіроносійства та прихованого перебігу ринопненвмонії - гіпосидеремія (у 37,5 і 53,9 % відповідно), гіпертрансферинемія (у 64,7 і 46,1 %), низьке насичення трансферину ферумом (у 52,9 і 30,8 %) і підвищення активності 2,3-ДФГ (у 70,6 і 53,8 % відповідно). З'ясовано, що під впливом стимулятора обміну речовин - Катозалу в лошат поступово (упродовж першого місяця життя) стабілізуються показники метаболізму феруму й індикатора гіпоксії - 2,3-ДФГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П611-273.91 + П871.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА366384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ображей А. Ф. 
Хвороби коней : довідник / А. Ф. Ображей, З. С. Клестова, І. В. Белендик, А. П. Старчеус; ред.: О. В. Зубенко. - К. : Альфа-стевія, 2013. - 194 c. - Бібліогр.: с. 193 - укp.

Викладено відомості про хвороби коней інфекційної етіології та про ті, що спричинені іншими факторами. Подано інформацію щодо симптомів, особливостей перебігу захворювань, чинників, що їх спричиняють, та заходів боротьби з ними, а також щодо діагностики хвороб, рекомендації з профілактики та лікування. Розглянуто такі інфекційні хвороби як сказ, африканська чума однокопитних, японський енцефаліт, віспа коней, хвороба Хендра, мит, лістеріоз, сап, правець, ботулізмхламідіоз, туляремія, колібактеріоз тощо. Подано інформацію про такі хвороби крові, кровотворних органів та органів кровообігу як міокардит, розширення серця, міокардоз, гемолітична анемія, лімфопенія, флебіт, лімфоекстравазат.


Індекс рубрикатора НБУВ: П871.12 я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС55057 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського