Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=П872.351-911$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Кручиненко О. В. 
Патолого-анатомічні та гістологічні зміни в печінці й печінкових лімфатичних вузлах корів за фасціольозної інвазії / О. В. Кручиненко, І. С. Дахно, Г. П. Дахно // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2009. - № 3. - С. 83-86. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Встановлено наявність характерних патолого-анатомічних змін у печінці та печінкових лімфатичних вузлах корів за фасціольозної інвазії. Фасціольоз у корів супроводжується патолого-анатомічними змінами у печінці (ангіохоліт, периангіохоліт), особливо в правій, квадратній і хвостатій частках, а за результатами гістологічних досліджень - глибокими деструктивними стромально-судинними та некротично-дистрофічними змінами. У печінкових лімфатичних вузлах за фасціольозної інвазії патолого-анатомічні зміни характеризуються лімфаденітом, ангіосклерозом і гемосидерозом.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.351-911 + П873.623.2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дубін О. М. 
Гепато-остеодистрофічний синдром у молодняку великої рогатої худоби на відгодівлі : Автореф. дис... канд. вет. наук / О. М. Дубін; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. - Біла Церква, 2006. - 24 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.431-911 + П872.351-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА345687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кібкало Д. В. 
Інформативність біохімічних показників сполучної тканини в диференціальній діагностиці гепатодистрофії і цирозу печінки у корів : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.01 / Д. В. Кібкало; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. - Біла Церква, 2004. - 20 c. - укp.

Експериментально й теоретично обгрунтовано інформативність біохімічних показників сполучної тканини печінки та сироватки крові корів для диференціальної діагностики гепатодистрофії та цирозу. Вивчено перерозподіл окремих фракцій глікозаміногліканів (ГАГ) за наявності цирозу печінки у корів. Вперше в сироватці крові тварин визначено ліміти показників, що характеризують стан сполучної тканини: глікопротеїнів, загальних хондроїтинсульфатів і фракцій ГАГ. У процесі дослідження експериментальних моделей гострого токсичного гепатиту та цирозу печінки виявлено зміни фракційного складу глікозаміногліканів печінки щурів та зв'язок їх рівня з показниками метаболітів обміну глікопротеїнів і ГАГ у сироватці крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.351-911-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА334729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Магрело Н. В. 
Обгрунтування впливу абіотичних чинників середовища на розлади функцій печінки та методи їх профілактики у корів : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.06 / Н. В. Магрело; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького. - Л., 2010. - 20 c. - укp.

Вивчено екологічні особливості зон розташування господарств, у яких проводились дослідження. Досліджено гігієнічні умови утримання великої рогатої худоби, вплив сезонних, екологічних і технологічних чинників утримання на клінічний стан та гематологічні показники корів, ефективність згодовування вітамінно-мінеральної суміші з метою зменшення впливу несприятливих чинників середовища на організм тварин. Встановлено у корів порушення функціонального стану організму, зокрема печінки. Визначено, що в печінці даних тварин розвивається застійна гіперемія, зерниста дистрофія, а за тривалого утримання проліферативне запалення та цироз. Доведено, що згодовування коровам суміші дефіцитних у раціоні мікро- та макроелементів, вітамінів і метіоніну в стійловий період утримання у вигляді вітамінно-мінеральної суміші позитивно впливає на нормалізацію процесів, а також покращення функціонального стану організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.351-911-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА371353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Вовкотруб Н. В. 
Зміни рівня сечовини у молоці за порушення функціонального стану печінки у високопродуктивних корів / Н. В. Вовкотруб // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 3/4. - С. 122-127. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.351-911-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Приступа О. І. 
Функціональний стан печінки у корів за дії препарату "Гепален" / О. І. Приступа, І. М. Петрух, М. Р. Сімонов, В. І. Левченко, В. В. Влізло // Біологія тварин. - 2012. - 14, № 1. - С. 436-439. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проведені дослідження показали, що у крові корів, хворих на жирову гепатодистрофію, порушується білоксинтезувальна функція печінки, що виражалося вірогідним зниженням вмісту альбуміну, підвищенням кількості глобулінових фракцій та виникненням диспротеїнемії. Водночас у корів зростає активність АсАТ, АлАТ, ГЛДГ. Після лікування хворих корів препаратом "Гепален" у крові збільшувався вміст альбумінів, зникала диспротеїнемія, поліпшувалася сечовиноутворювальна функція печінки, відновлювалася структура гепатоцитів, що підтверджувалося зменшенням активності АсАТ, АлАТ та ГЛДГ.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.351-911-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Влізло В. В. 
Гепатоцеребральний синдром у великої рогатої худоби / В. В. Влізло // Вісн. аграр. науки. - 1999. - № 8. - С. 29-33. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Під час хвороб печінки у великої рогатої худоби порушується її знешкоджуюча функція, що спричиняє нагромадження в організмі ендотоксинів: аміаку, фенолу, індолу, меркаптану, ароматичних (тирозин, фенілаланін, триптофан) та сірковмісних (метіонін) амінокислот, низькомолекулярних жирних кислот (масляна, валеріанова, капронова), кетонових тіл, некон'югованого білірубіну, які патогенно діють на мозкову тканину, викликаючи розвиток гепатоцеребрального синдрому. Патологія має типові симптоми ураження центральної нервової системи і печінки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.351-911-5,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського