Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>U=П872.4-925$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Вержиховський О. М. 
Профілактика метаболічних порушень у свиноматок і лікування поросят за диспепсії та гастроентериту : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.01 / О. М. Вержиховський; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2010. - 24 c. - укp.

Встановлено, що недостатність в кормах раціону кальцію, фосфору, феруму, купруму, цинку, кобальту, мангану та йоду зумовлює зміни клінічного стану, морфологічних та імунологічних показників крові, обмінних процесів і функціонального стану печінки поросних свиноматок, що проявляється метаболічними порушеннями, еритроцитозом, нейтрофілією, гіпокальціємією, порушенням кальцієфосфорного співвідношення, підвищенням активності аспартат- і аланінамінотрансфераз, лужної фосфатази, низькими показниками клітинного та гуморального захисту. З'ясовано, що застосування даним тваринам препарату Суімін-П проявляється вищими показниками плодючості, більшою масою тіла новонароджених поросят і нижчими показниками їх захворюваності та загибелі. Визначено, що комплексні мінеральні препарати Йодіон-1 і Иодіон-2 нормалізують клінічний стан організму, гемопоез, біохімічні й імунологічні показники крові у хворих на диспепсію новонароджених і хворих на гастроентерит відлучених поросят. Встановлено, що застосування даних препаратів значно скорочує терміни лікування поросят і забезпечує високий відсоток їх збереженості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.4-925 + П872.333-925 + П872.334-925

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА371040 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Михалюк О. В. 
Вплив препаратів "Кальценон" та "Кальфосет" на організм молодняку свиней на відгодівлі при порушеннях мінерального обміну / О. В. Михалюк, В. П. Бассараб, О. М. П'ятничко, Н. Е. Лісова, О. А. Максимович, О. Б. Петришин // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, № 2/3. - С. 196-201. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено результати досліджень морфологічних та біохімічних показників крові свиней у разі застосування препаратів кальценон і кальфосет. Покращання загального стану піддослідних тварин засвідчив клінічний огляд поросят на 7-му добу після введення препаратів: вони стали краще рости, були більш активними, нормалізувався апетит. За результатами кіінічного огляду тварин на 14-ту добу після введення препаратів не виявлено будь-яких відхилень у розвитку та поведінці поросят, припинилися поноси та приступи судом.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-44 + П872.4-925

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Грушанська Н. Г. 
Теоретичне та експериментальне обґрунтування неінвазивних методів діагностики порушень обміну мінеральних речовин у великої рогатої худоби і свиней : автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 16.00.01 / Н. Г. Грушанська; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2019. - 40 c. - укp.

Викладено результати комплексної діагностики порушень обміну мінеральних речовин у корів і свиноматок центральної та північно-східної біогеохімічних зон України з використанням неінвазивних методів. Доведено, що застосування розроблених приладу ОК-1, методики й обладнання для визначення біофізичних параметрів (клінічних показників) організму корів (температури тіла, частоти дихальних рухів, скорочень серця і рубця) свідчить про відсутність достовірної різниці за цими показниками у тварин центральної та північно-східної біогеохімічних зон, порівняно з використанням класичних методів діагностики. Це дозволяє економити час дослідника у 1,8 - 2 рази і надає можливість стандартизувати вказані параметри з накопиченням масиву даних у електронних базах. Досліджено вміст купруму, феруму, цинку, кобальту, алюмінію, хрому та ніколу у слині корів і свиноматок в період лактації та удосконалено методики відбору неінвазивних біологічних субстратів для багатоелементного аналізу. Визначено концентрацію купруму, феруму, цинку, кобальту, алюмінію, хрому та ніколу у волоссі корів і свиноматок у північно-східній та центральній біогеохімічних зонах України. За застосування для профілактики мікроелементозів у корів біологічно-активної добавки "Оксимінкор", до складу якої входять купруму, цинку та кобальту лактат, кислота бурштинова, натрієва сіль гумінових кислот і глауконіт, упродовж 28 діб в крові тварин достовірно підвищується вміст гемоглобіну на 16 %, купруму - в 1,3 раза, цинку - в 1,4 раза та збільшується кількість еритроцитів на 12,8 %. За застосування для профілактики мікроелементозів у свиноматок біологічно-активної добавки "Суілактомін-окси", до складу якої входять купруму, цинку та кобальту лактат, кислота бурштинова, натрієва сіль гумінових кислот і глауконіт, у крові тварин достовірно підвищується вміст кобальту в 4,5 раза, купруму - в 1,1 раза, цинку - в 1,4 раза, а у слині вміст феруму - в 1,4 раза.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.4-911 + П872.4-925 + П60-272.52 + П65-272.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438382 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Постой Р. В. 
Кортико-вегетативна регуляція обміну речовин у холостих свиноматок та методи його корекції : автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 03.00.13 / Р. В. Постой; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2020. - 44 c. - укp.

Увагу приділено науковому обґрунтуванню ролі кортико-вегетативних механізмів у регуляції обміну речовин в організмі холостих свиноматок, особливостей перебігу адаптаційних процесів залежно від вегетативного статусу та типологічних особливостей вищої нервової діяльності, розробленню способу корекції обміну речовин. З'ясовано, що сила, врівноваженість і рухливість нервових процесів у корі півкуль великого мозку мають достовірний вплив на показники обміну речовин у крові холостих свиноматок за фізіологічних умов. Натомість, тонус автономної нервової системи має менш виражений вплив на метаболічні процеси в організмі тварин і переважно взаємопов'язаний із метаболізмом вуглеводів. Встановлено, що активність ферментних систем організму холостих свиноматок залежить від типологічних особливостей діяльності нервової системи. Зазначено, що у період адаптації до дії технологічного подразнення зростає роль кортико-вегетативних механізмів у регуляції метаболічних процесів в організмі свиноматок. Це підтверджується даними дисперсійного та кореляційного аналізів, які показали достовірну залежність динаміки показників обміну білків, ліпідів і вуглеводів від сили, врівноваженості та рухливості процесів збудження та гальмування в корі півкуль великого мозку. Водночас, дія технологічного подразника зумовлює посилення впливу тонусу автономної нервової системи на обмін білків та ліпідів в організмі свиноматок. З'ясовано, що типологічні особливості діяльності нервової системи визначають швидкість адаптаційних процесів в організмі холостих свиноматок. Проведеними дослідженнями доведено можливість застосування міцелярної системи з інкапсульованим α-токоферолацетатом для корекції фізіолого-біохімічних процесів в організмі свиноматок і поліпшення продуктивності за промислових умов утримання. З'ясовано, що ефект від застосування вітамінного препарату має різний прояв у тварин залежно від типу вищої нервової діяльності та вегетативного статусу. Крім того, застосування міцелярної системи з інкапсульованим альфа-токоферолацетатом змінює кортико-вегетативну регуляцію показників обміну речовин у крові холостих свиноматок.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.4-925 + П65-273.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА447047 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського