Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (9)Книжкові видання та компакт-диски (38)
Пошуковий запит: (<.>U=П872.43$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 34
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Трепанобіопсія у визначенні стану кістяка і кісткового мозку у великої рогатої худоби (З акцентом на діагностику, профілактику та лікування остеодистрофії) : Рек. / підгот.: Б. В. Борисевич; Нац. аграр. ун-т. - К. : Знання, 1998. - 24 c. - укp. - рус.

Представлені розробки методу трепанобіопсії кістяка великої рогатої худоби. Встановлено характер змін кістяка і кісткового мозку при аліментарній, ендогенній та радіаційній остеодистрофії. Розроблений метод багатофакторного мас-об'ємного аналізу кісткових зразків, атомно-абсорбційної спектрометрії у визначенні макро- і мікроелементного складу кісткової тканини, запропоновано методику дослідження вмісту кальцію і фосфору в кістковій речовині. Приведено особливості застосування тривітаміну та мінеральної підгодівлі при лікуванні та профілактиці остеодистрофії.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.431-6я82

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р86332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Романюк В. Л. 
Морфологічні зміни щитовидної залози у телят і козенят із вродженим зобом / В. Л. Романюк // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2002. - № 5-6. - С. 37-40. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

У новонароджених телят і козенят, хворих на зоб, установлено значне зростання абсолютної та відносної маси щитовидної залози, а також її розмірів і об'єму. Виявлені морфологічні особливості щитовидної залози можуть бути додатковим біологічним індикатором йодної недостатності довкілля та одним із елементів екологічного моніторингу тиреоїдної патології у тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.435-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Романюк В. Л. 
Морфофункціональна характеристика щитовидної залози у корів з неблагополучного по зобу господарства Рівненщини / В. Л. Романюк, Л. П. Камінська // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2002. - № 2-3. - С. 82-84. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

У більшості дослідних корів з неблагополучного щодо зобу господарства Рівненщини за результатами морфологічних досліджень установлено зростання абсолютної та відносної маси щитовидної залози, яке супроводжується розвитком колоїдного зобу - гіпотиреозу та характеризує вікові морфофункціональні зміни щитовидної залози у популяції тварин за умов порушення екологічної рівноваги біогеоценозів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.435(4Укр-4Рів)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Романюк В. Л. 
Функціональний стан щитовидної залози у корів з неблагополучних по ендемічному зобу господарств Рівненщини / В. Л. Романюк, Л. Л. Симиренко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2002. - № 1. - С. 63-65. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.435-911(4Укр-4Рів) + П60-273.95(4Укр-4Рів)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Гараздюк Г. В. 
Вплив парентерального введення мікроелементів на гормональний стан корів / Г. В. Гараздюк, Н. С. Андріуца // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 3. - С. 32-34. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Представлено результати клінічних досліджень корів різних географічно-кліматичних зон Чернівецької області (гірської, передгірної і лісостепу), хворих на гіпотиреоз. Наведено позитивні зміни показників функції ендокринних залоз (підвищення рівня трийодтироніну, тироксину та тиреотропного гормону) у відповідь на парентеральне введення мікроелементів (цинку і йоду) на масляній основі у разі аліментарної, симптоматичної та кліматичної неплідності корів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.59 + П872.435-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Soltysiak Z.  
Zmiany skorne powodowane niedoborem cynku u brojlerow w trakcie tuczu = Зміни в шкірі бройлерів, викликані недостачею цинку при відгодівлі / Z. Soltysiak, M. Zyla // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 4. - С. 92-100. - Библиогр.: 9 назв. - пол.

Надано характеристику морфологічних змін в шкірі бройлерів, які виникали у процесі відгодівлі у двох господарствах Поморського воєводства (Республіка Польща). Внаслідок пошкоджень зовнішніх покривів вартість таких тушок знижувалась до 30 %. Мета досліджень: встановити причину появи характерних змін на шкірі курчат. Для дослідження було відібрано курчат у віці від 3,5 до 10 тижнів і сформовано 5 дослідних груп: I - бройлери, віком 3,5 тижнів; II - 4 тижні; III - 5 тижнів; IV - 6 тижнів; V - 10 тижнів. Курчата-бройлери віком 2 тижні були як контрольна група. У разі зовнішнього огляду птиці виявлено наявність свіжих ерозій, тріщин з ознаками кровотечі в ділянці клоаки та ран у різній стадії загоювання, які спостерігалися у бройлерів II - V дослідних груп. У внутрішніх органах, зокрема в залозистому шлунку і тонкому кишечнику, виявлено ознаки запалення слизової оболонки. Під час гістологічного дослідження шкіри з уражених ділянок встановлено зміни, характерні для паракератозу. Епідерміс потовщений, розшарований, наявні крововиливи у всіх шарах шкіри, інфільтрація дерми здійснюється лімфоїдними і гістіоцитарними клітинами. У бройлерів 10-тижневого віку спостережено значну кількість фібробластів і колагенових волокон у місцях пошкодження шкіри. Дослідження вмісту цинку в шкірі показало суттєву різницю у курчат, в яких виявляли зміни в шкірі (II - V дослідні групи, вміст цинку коливався 4,6 - 6,1 мг/кг), у порівнянні до птиці, в якої змін у шкірі не виявляли (I дослідна та контрольна групи - 8,4 - 9,6 мг/кг).


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.43-961 + П682-451.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Костюк М. М. 
Біологічна активність і лікувально-профілактична ефективність водорозчинної форми холекальциферолу при остеодистрофії корів : Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / М. М. Костюк; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. - Біла Церква, 1999. - 17 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена вивченню впливу водорозчинної форми холекальциферолу на клінічний стан і показники мінерального, вуглеводного, білкового обмінів, неспецифічної резистентності у лабораторних щурів та корів, хворих на остеодистрофію. Експериментально обгрунтована біологічна активність принципово нової водорозчинної форми холекальциферолу - ліповіду, розроблена оптимальна схема його застосування при внутрішньом'язовому та підшкірному введеннях, доведена профілактична ефективність препарату при остеодистрофії та післяродовій гіпофосфатемії високопродуктивних корів. Встановлені критичні періоди у фосфорно-кальцієвому обміні під час тільності корів та родів і експериментально обгрунтовані ефективні методи профілактики розвитку патології у такі періоди.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.431-911-5,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304849 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Дубін О. М. 
Гепато-остеодистрофічний синдром у молодняку великої рогатої худоби на відгодівлі : Автореф. дис... канд. вет. наук / О. М. Дубін; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. - Біла Церква, 2006. - 24 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.431-911 + П872.351-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА345687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Куєвда М. М. 
Етіологія, діагностика та профілактична терапія аліментарної остеодистрофії свиноматок : Автореф. дис... канд. вет. наук / М. М. Куєвда; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. - Біла Церква, 2006. - 19 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.431-925

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА345688 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Борисевич Б. В. 
Етіологія, патогенез і патоморфологія остеодистрофії великої рогатої худоби : Автореф. дис... д-ра вет. наук : 16.00.02 / Б. В. Борисевич; Нац. аграр. ун-т. - К., 1999. - 35 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено вивченню стану кістяка та кісткового мозку корів на підставі застосування методу трепанобіопсії. Розроблені чотири основні конструкції трепанів. Проведено гістологічне, гістохімічне, атомно-абсорбційне дослідження кісткових зразків. Визначено вміст в них остеотропних макро-і мікроелементів як в нормі, так і при остеодистрофії. Запропоновано хімічні методи виявлення в трепанобіоптатах Сa та P. Розроблено метод визначення в кістковому зразку щільностей: нативної кістки, сухої кістки, органічного матриксу, мінеральних речовин та індексу мінералізації. Вивчено стан кістяка при остеодистрофії корів і молодняка, вплив на скелет тривіта. Встановлена ведуча роль остеодистрофії у виникненні остеотендиніта та патології копитець. Встановлені особливості радіаційної остеодистрофії корів в другій та третій зоні радіаційного забруднення. Визначені гістологічні критерії нормальних станів кісткового мозку та його патологічних змін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.431-911,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305898 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Мельник П. Г. 
Етіопатогенетичний зв'язок патології органів розмноження корів і телиць з мікроелементозами та гіповітамінозами групи В (методи лікування і профілактики) : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.07 / П. Г. Мельник; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. - Л., 2002. - 20 c. - укp.

Визначено етіологічну та патогенетичну роль мікроелементозів (I, Zn, Se) та гіповітамінозів групи В у розвитку патології органів розмноження корів і телиць в окремих регіонах Буковини (гірському, передгір'ї та лісостеповому). Встановлено, що мікроелементози та гіповітамінози групи В проявляються у 35 - 45 % неплідних корів. Залежно від регіону, перебіг отелення проходить з ускладненнями у 14,9 - 37 % корів, у 6,9 - 14,9 % таких тварин відзначено затримання посліду. У післяродовий період субінволюцію матки виявлено у 26,9 - 31,3 %, ендометрити - у 7,8 - 17,9 % корів. У корів і телиць, що утримувались у гірській зоні, атонію матки спостережено у 39,7 %, у лісостеповій - у 24,6 %, а гіпотрофію яєчників та ПЖТ у гірській зоні - у 30 %, у лісостеповій - у 13 %. Клінічно у тварин гірської та передгірної зон (21,4 - 43,8 %) виявлено анафродизію, а серед тварин лісостепової зони - циклічний перегул від 3-х до 5-ти і більше разів відзначено в 70 % неплідних тварин. Вивчено можливість та доведено терапевтичну доцільність застосування ін'єкцій вітамінів групи В і мікроелементів йоду з цинком у ліпосомній емульсії, які посилюють функції щитовидної залози, гіпофізу, наднирників. За даних умов у крові зростає вміст білка, каротину, резервної лужності та зменшується вміст кетонових тіл, що позитивно впливає на патогенез функціональних і морфологічних змін у статевих органах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.42-911-7 + П872.43-911-7 + П872.62-911-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА318049 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Гурський Р. Й. 
Етіопатогенетичні особливості мікроелементної недостатності у корів з біогеохімічних провінцій Івано-Франківської області та методи її корекції : автореф. дис... канд. вет. наук / Р. Й. Гурський; Ін-т біології тварин УААН. - Л., 2007. - 16 c. - укp.

Наведено дані про існування взаємозв'язку між дефіцитом мікроелементів (кобальту, міді, цинку, марганцю) у грунтах, воді та кормах і крові корів з рівнинного, передгірського та гірського регіонів Івано-Франківщини. Доведено, що недостатність мікроелементів негативно впливає на ряд біохімічних процесів і фізіологічних функцій організму корів. Зокрема, виявлено порушення гемопоезу, метаболізму білків і вітамінів (А і Е), антиоксидантного статусу та формування неспецифічної резистентності. Встановлено, що дефіцит мікроелементів та його негативний вплив на організм більше виражений у корів з гірської та передгірської зон Івано-Франківщини у порівнянні з рівнинною. Показано позитивний вплив мінерально-вітамінного преміксу "МультВітаМікс" на корекцію мінеральної та вітамінної недостатності, гемопоезу, антиоксидантного статусу, білкового обміну, природної резистентності у корів з різних біогеохімічних провінцій Івано-Франківщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.43-911 + П60-451.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА354953 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Романюк В. Л. 
Патофізіологічні та екологічні аспекти уродженого ендемічного зоба у телят на Рівненщині : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.13 / В. Л. Романюк; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2002. - 17 c. - укp.

За результатами гістологічних досліджень установлено гіперфункцію щитовидної залози у більшості хворих на зоб новонароджених телят. На підставі одержаних даних обгрунтовано механізм розвитку уродженого ендемічного зоба одночасно за абсолютною та відносною масою щитовидної залози. Наведено методичні рекомендації "Диспансеризація великої рогатої худоби".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.435-911-8(4УКР-4РІВ) + П871.911-8(4УКР-4РІВ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Личук М. Г. 
Рання діагностика, профілактика і лікування мікроелементозів (Se і Co) телят : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.01 / М. Г. Личук; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. - Біла Церква, 2002. - 18 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.439-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Немова Т. В. 
Порушення мінерального обміну в організмі молочних кіз (діагностика і профілактика) : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.01 / Т. В. Немова; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2010. - 22 c. - укp.

Встановлено, що за концентратного типу годівлі без використання кормових домішок не забезпечуються потреби кітних і лактуючих кіз у макро- та мікроелементах. Визначено, що це зумовлює порушення клінічного стану, морфологічних і біохімічних показників крові та взаємопов'язаних обмінних процесів в організмі кітних і лактуючих кіз. Розроблено препарат капремін, який сприяє відновленню клінічного стану тварин, нормалізує вміст у крові макро- та мікроелементів, процеси гемопоезу, метаболізм білків, ліпідів, вуглеводів, забезпечує оптимальні умови для формування, росту та розвитку плодів. Розроблено препарат капремін-лакт, який в період лактації кіз нормалізує клінічний стан, вміст у крові макро- та мікроелементів, процеси гемоцитопоезу та загального метаболізму, забезпечує одержання якісного молока.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.43-932

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА375347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Русин В. І. 
Профілактика мікроелементозів корів в умовах біогеохімічної провінції Львівської області : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.01 / В. І. Русин; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2011. - 18 c. - укp.

Досліджено рівень біотичних мікроелементів у системі грунт - корми - вода - тварина та морфобіохімічні показники крові, встановлено наявність мікроелементозів дійних корів за умов біогеохімічної провінції Кам'янка-Бузького району на Львівщині. Зазначено, що недостатність мікроелементів негативно впливає на гемоцитопоез, обмін білків, активність ферментів та антиоксидантний захист організму, і як наслідок, проявом клінічних ознак мікроелементозів. Запропоновано комплексний мікроелементний препарат полімікровет для профілактики мікроелементозів дійних корів на даній території. Новим є застосування дефіцитних мікроелементів у сполуці з амінокислотами метіонін і лізин у складі препарату полімікровет.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.43-911-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА382562 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Буйко Н. В. 
Влияние йодоселеносодержащего препарата "Йодис-вет" на качество мяса цыплят-бройлеров / Н. В. Буйко // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 3. - С. 129-135. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Обсуждена необходимость создания новых ветеринарных препаратов для применения в птицеводстве. Также выделяется проблема селеновой и йодной недостаточности, наблюдаемой у людей и животных на территории Республики Беларусь. Предложено решение обеих вышеописанных проблем - новый йодоселеносодержащий препарат "Йодис-вет", разработанный сотрудниками Института экспериментальной ветеринарии им. С. Н. Вышелесского (Беларусь, Минск). "Йодис-вет" оказал положительное влияние на биологическую ценность мяса цыплят-бройлеров, на содержание в мясе йода, селена, фолиевой кислоты, аминокислот и холестерина.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.58 + П872.435-961

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Сидоркин В. А. 
Лечение и профилактика селенодефицитных состояний у сельскохозяйственных животных и птицы / В. А. Сидоркин, К. А. Якунин, О. А. Клищенко, М. А. Улизко // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 3. - С. 109-114. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Проведено изучение лечебно-профилактической эффективности препарата Е-селен при различных патологических состояниях у животных и птиц. Установлено, что применение коровам Е-селена способствует профилактике задержания последа и снижению заболеваемости послеродовым эндометритом в 1,7 - 3 раза, а также получению болем жизнеспособного приплода. Комплексное лечение отечной болезни поросят препаратом Е-селен (1 - 2 введения) вместе с другими средствами приводит к выздоровлению 81 - 89 % животных, а однократное его применение за 1 - 1,5 недели до отъема поросят позволяет сократить частоту возникновения отечной болезни на 85 - 93 %. 2 - 3-хкратное применение Е-селена в питьевой воде позволяет добиться выздоровления 80 - 85 % цыплят.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.59 + П872.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Федорович В. Л. 
Остеодистрофія корів у місцевості, збідненій на біогенні мікроелементи : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.01 / В. Л. Федорович; Білоцерків. нац. аграр. ун-т. - Біла Церква, 2013. - 23 c. - укp.

Наведено теоретичне та клініко-експериментальне обгрунтування використання для діагностики субклінічного перебігу остеодистрофії корів маркерів метаболізму сполучної тканини. Досліджено основні етіологічні фактори остеодистрофії корів у місцевості, збідненій на біогенні мікроелементи. Вперше встановлено, що субклінічна форма остеодистрофії корів перебігає у формі поліморбідної патології, яка виявляється симптомами мікроелементозів (Mn, Zn, Cu і Co) та D-гіповітамінозу. Вперше досліджено маркери процесів остеогенезу та резорбції кісткової тканини: лимонної кислоти й остеокальцину у корів за остеодистрофії. Експериментально та теоретично обгрунтовано лікувально-профілактичну ефективність органічних (хелатних) сполук мікроелементів за субклінічного перебігу остеодистрофії корів. Наукова новизна результатів досліджень захищена патентом України на корисну модель "Спосіб профілактики ензоотичної остеодистрофії корів" №31698 UА від 25.04.2008 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.431-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Гриб Ю. В. 
Обгрунтування застосування гліцинатів мікроелементів у профілактиці порушень мінерального обміну у свиней : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.06 / Ю. В. Гриб; М-во аграр. політики та продовольства України, Харк. держ. зоовет. акад. - К., 2012. - 20 c. - укp.

Висвітлено питання ролі хелатних сполук мікроелементів, зокрема гліцинатів заліза, міді, цинку, марганцю та кобальту в профілактиці порушень мінерального обміну у свиноматок та поросят. Встановлено стимулюючий вплив гліцинатів мікроелементів на гідролітичні та трансмембранні процеси в шлунково-кишковому тракті молодняка свиней, процеси еритроцито- та лейкоцитопоезу в організмі поросних свиноматок. Підтверджено тісний вазємозв'язок функціонального стану організму поросних свиноматок з розвитком плодів і новонароджених поросят. Застосування глицінатів заліза, міді, цинку, марганцю та кобальту поросним свиноматкам сприяє високому рівню метаболічних процесів у тканинах, зокрема підвищує рівень глюкози в крові за оптимальних значень показників білкового та ліпідного обміну в тканинах. Обгрунтовано перевагу викристання комплексу гліцинатів заліза, міді, цинку, марганцю та кобальту над неорганічними сполуками в профілактиці порушень мінерального обміну у свиноматок та поросят, про що свідчать показники клінічного стану, метаболічного статусу організму тварин та економічна ефективність застосування даної добавки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.43-925

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393875 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського