Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>U=П872.435$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Романюк В. Л. 
Морфологічні зміни щитовидної залози у телят і козенят із вродженим зобом / В. Л. Романюк // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2002. - № 5-6. - С. 37-40. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

У новонароджених телят і козенят, хворих на зоб, установлено значне зростання абсолютної та відносної маси щитовидної залози, а також її розмірів і об'єму. Виявлені морфологічні особливості щитовидної залози можуть бути додатковим біологічним індикатором йодної недостатності довкілля та одним із елементів екологічного моніторингу тиреоїдної патології у тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.435-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Романюк В. Л. 
Морфофункціональна характеристика щитовидної залози у корів з неблагополучного по зобу господарства Рівненщини / В. Л. Романюк, Л. П. Камінська // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2002. - № 2-3. - С. 82-84. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

У більшості дослідних корів з неблагополучного щодо зобу господарства Рівненщини за результатами морфологічних досліджень установлено зростання абсолютної та відносної маси щитовидної залози, яке супроводжується розвитком колоїдного зобу - гіпотиреозу та характеризує вікові морфофункціональні зміни щитовидної залози у популяції тварин за умов порушення екологічної рівноваги біогеоценозів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.435(4Укр-4Рів)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Романюк В. Л. 
Функціональний стан щитовидної залози у корів з неблагополучних по ендемічному зобу господарств Рівненщини / В. Л. Романюк, Л. Л. Симиренко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2002. - № 1. - С. 63-65. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.435-911(4Укр-4Рів) + П60-273.95(4Укр-4Рів)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Гараздюк Г. В. 
Вплив парентерального введення мікроелементів на гормональний стан корів / Г. В. Гараздюк, Н. С. Андріуца // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 3. - С. 32-34. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Представлено результати клінічних досліджень корів різних географічно-кліматичних зон Чернівецької області (гірської, передгірної і лісостепу), хворих на гіпотиреоз. Наведено позитивні зміни показників функції ендокринних залоз (підвищення рівня трийодтироніну, тироксину та тиреотропного гормону) у відповідь на парентеральне введення мікроелементів (цинку і йоду) на масляній основі у разі аліментарної, симптоматичної та кліматичної неплідності корів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.59 + П872.435-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Романюк В. Л. 
Патофізіологічні та екологічні аспекти уродженого ендемічного зоба у телят на Рівненщині : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.13 / В. Л. Романюк; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2002. - 17 c. - укp.

За результатами гістологічних досліджень установлено гіперфункцію щитовидної залози у більшості хворих на зоб новонароджених телят. На підставі одержаних даних обгрунтовано механізм розвитку уродженого ендемічного зоба одночасно за абсолютною та відносною масою щитовидної залози. Наведено методичні рекомендації "Диспансеризація великої рогатої худоби".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.435-911-8(4УКР-4РІВ) + П871.911-8(4УКР-4РІВ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Буйко Н. В. 
Влияние йодоселеносодержащего препарата "Йодис-вет" на качество мяса цыплят-бройлеров / Н. В. Буйко // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 3. - С. 129-135. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Обсуждена необходимость создания новых ветеринарных препаратов для применения в птицеводстве. Также выделяется проблема селеновой и йодной недостаточности, наблюдаемой у людей и животных на территории Республики Беларусь. Предложено решение обеих вышеописанных проблем - новый йодоселеносодержащий препарат "Йодис-вет", разработанный сотрудниками Института экспериментальной ветеринарии им. С. Н. Вышелесского (Беларусь, Минск). "Йодис-вет" оказал положительное влияние на биологическую ценность мяса цыплят-бройлеров, на содержание в мясе йода, селена, фолиевой кислоты, аминокислот и холестерина.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.58 + П872.435-961

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Грицик О. Б. 
Вплив цеолітовмісного препарату на показники загальної резистентності у телят, хворих на гіпотиреоз / О. Б. Грицик, В. Л. Романюк, М. С. Мандигра, М. М. Мірошниченко // Вісн. Білоцерків. держ. аграр. ун-ту : зб. наук. пр. - 1999. - Вип. 9. - С. 265-270. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Встановлено, що згодовування цеолітовмісного препарату телятам, хворим на гіпотиреоз, стабілізує вміст клітин крові, підвищує синтез гемоглобіну та не впливає на показники імунітету.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.435

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Тесарівська У. І. 
Йодний дефіцит - актуальна проблема для України : (огляд) / У. І. Тесарівська // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, N 2. - С. 459-466. - Бібліогр.: 51 назв. - укp.

Захворювання щитоподібної залози своєю сумарною частотою в популяції виходить на перше місце серед ендокринної патології. Для нашої країни це захворювання є об'єктом зацікавленості, оскільки через недостатній вміст йоду в грунтах регіонів, віддалених від моря, гористих місцевостях з частими повенями, у низці берегових регіонів тощо, великі території України виявились тією чи іншою мірою ендемічними щодо ризику розвитку так званих йоддефіцитних станів. Йод необхідний для синтезу гормонів щитоподібної залози, яка регулює роботу всього організму. Гормони, які вона виробляє - тироксин (Т4) та трийодтиронін (Т3) впливають на розмноження, ріст, диференціювання тканин та обмін речовин. Проявами йодної недостатності може бути різке зниження фізичної й розумової працездатності, сонливість, млявість, погіршення пам'яті та інші симптоми. У дітей відбуваються порушення розумового та фізичного розвитку. Ліквідацію нестачі йоду в харчуванні можна завдячувати харчовим продуктам рослинного та тваринного походження, що є носіями високих концентрацій йоду. Забезпечення сільськогосподарських тварин цим елементом за допомогою кормових добавок, ліків та інших засобів, що містять йод - це один з шляхів усунення йододефіциту як у людей, так і у тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.435 + Р120.121.2(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського