Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (7)Книжкові видання та компакт-диски (65)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=П873.61$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 84
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Слободян Р. О. 
Особливості розповсюдження еймеріозу телят у різних зонах України / Р. О. Слободян // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2007. - № 1. - С. 160-161. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проаналізовано дані літератури та власні дослідження щодо особливостей розповсюдження еймеріозу молодняку великої рогатої худоби на території України. Встановлено 66 % екстенсивності інвазії у телят віком від 2-х до 3-х місяців, а також субклінічний перебіг інвазії за EІ y 15 % телят 4 - 12-місячного віку.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.612-911-1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Передера О. О. 
Патолого-анатомічні зміни органів при експериментальній інвазії кролів збудником E. stiedae / О. О. Передера // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2006. - № 4. - С. 214-216. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено результати досліджень основних клінічних ознак та патолого-анатомічних змін у випадку експериментальної інвазії кролів збудником E. stiedae. Встановлено, що найбільш значні патологічні зміни стосувалися печінки. В паренхімі виявляли вогнища деструкції з формуванням абсцесів. Для селезінки характерні явища гепато-лієнального синдрому.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.612-951-38

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Борисевич В. Б. 
Гематологічні зміни у зв'язку з бабезіозним увеїтом у собак / В. Б. Борисевич, Б. В. Борисевич, І. Г. Ткачук // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2008. - № 3. - С. 84-86. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Бабезіоз собак у випадках ускладнення увеїтом супроводжується вираженою активацією системи еозинофільних гранулоцитів, зменшенням фагоцитарної активності та індексу фагоцитозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-953

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Оніщенко Н. Г. 
Анаплазмозно-бабезіозна інвазія овець в умовах Криму : Автореф. дис... канд. вет. наук / Н. Г. Оніщенко; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клін. вет. медицини". - Х., 2006. - 16 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-931-7 + П873.611.6-931-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА345864 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Прус М. П. 
Бабезіоз собак (епізоотологія, патогенез та заходи боротьби) : Автореф. дис... д-ра вет. наук / М. П. Прус; Нац. аграр. ун-т. - К., 2006. - 39 c. - укp.

Викладено матеріали щодо розповсюдження бабезіозу собак в Україні. Наведено дані динаміки захворювання цих тварин протягом року та їх сприйнятливості до збудника залежно від віку, статі та породи. Проведено морфологічні та біохімічні дослідження крові собак як у випадку спонтанного, так і експериментального бабезіозу, а також дослідження сечі хворих тварин. Доведено наявність морфофункціональних змін у печінці, підшлунковій залозі, нирках. З'ясовано, що порушення мінерального обміну в організмі тварин проявляються гіпонатріє-, каліє-, магніє- хлоремією. Показано, що у хворих на бабезіоз собак в перший період гострої фази хвороби розвивається імунодефіцитний стан як клітинної, так і гуморальної ланок імунітету. Вивчено білковий обмін у хворих на бабезіоз собак, що свідчить про розвиток диспротеїнемії та фоні гіпоальбумінемії. На базі патолого-морфологічних досліджень виявлено ураження серця, печінки, підшлункової залози, нирок. Доведено, що терапевтично ефективною та безпечною для тварин дозою диміназен ацетурату є 1,75 мг/кг маси тіла в 3,5 % водному розчині. Запропоновано спосіб комплексного лікування бабезіозу собак. Розроблено методику одержання гіперімунної протибабезіозної сироватки крові та доведено, що її профілактичне застосування запобігає розвитку гострого перебігу хвороби у собак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-953

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344284 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ткачук І. Г. 
Бабезіозний увеїт собак : автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.05 / І. Г. Ткачук; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2009. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-953-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА364431 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Вовкотруб Н. В. 
Нефротичний синдром у високопродуктивних корів і новонароджених телят (патогенез, діагностика і лікування) : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.01 / Н. В. Вовкотруб; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. - Біла Церква, 2005. - 22 c. - укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально апробовано методи діагностики нефротичного синдрому у високопродуктивних корів і телят, хворих на колібактеріоз. Вивчено показники функціонального стану нирок у клінічно здорових високопродуктивних корів і телят першого місяця життя. Досліджено ступінь поширення та механізми розвитку нефротичного та гепаторенального синдромів у високопродуктивних корів. Запропоновано методи діагностики нефротичного синдрому на підставі визначення вмісту креатиніну у сечі та крові, сечовини та білка в сечі, розрахунків коефіцієнта реабсорбції, концентраційного індексу креатиніну та фактора концентрації сечовини. Обгрунтовано доцільність використання як діагностичних критеріїв визначення гепаторенального синдрому у високопродуктивних корів таких чинників, як гіперпротеїнемія, гіпоальбумінемія, позитивних результатів колоїдно-осадових проб, протеїнурії, глюкозурії, зниженого вмісту креатиніну та сечовини в сечі, збільшення відношення білок/креатинін, зменшення показника у 100 % корів концентраційного індексу креатиніну та коефіцієнта канальцевої реабсорбції. Вивчено вплив паранефральної новокаїнової блокади на функціональний стан нирок у комплексному лікуванні високопродуктивних корів з ознаками гепаторенального синдрому. Експериментально обгрунтовано критерії діагностики нефротичного синдрому в телят, хворих на колібактеріоз. Встановлено позитивний вплив урсоліту в комплексній схемі лікування даної патології у хворих тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.61-911-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА336123 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Передера О. О. 
Печінкова форма еймеріозу кролів (біологія збудника, патогенез, заходи боротьби) : автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / О. О. Передера; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2009. - 23 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.612-951

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365906 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Семенко О. В. 
Удосконалення методів зажиттєвої діагностики бабезіозу собак : Автореф. дис... канд. вет. наук / О. В. Семенко; Нац. аграр. ун-т. - К., 2007. - 21 c. - укp.

Розроблено й одержано антиген для серологічної діагностики бабезіозу собак. Вивчено динаміку титру антитіл за експериментального зараження тварин збудником бабезіозу та за умов застосування протибабезіозної гіперімунної сироватки крові з профілактичною та лікувальною метою. Досліджено морфологічні зміни крові за умов бабезіозу собак для їх можливого використання у процесі діагностики та для прогнозування зазначеного протозоозу. Проведено порівняльну характеристику за показниками активності, специфічності й антикомплементарними властивостями виготовленого антигену з антигенами, виготовленими за іншими методиками. З використанням одержаного антигену вивчено динаміку антитілоутворення за умов експериментального бабезіозу та у разі застосування собакам виготовленої гіперімунної протибазезіозної сироватки. Доведено, що застосування цієї сироватки крові зумовлює циркуляцію комплементозв'язувальних антитіл у крові протягом трьох тижнів, що доводить їх лікувально-профілактичні властивості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-953-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА349841 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Горальська І. Ю. 
Гепаторенальний синдром у собак за бабезіозу (діагностика і лікування) : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.01 / І. Ю. Горальська; Білоцерків. нац. аграр. ун-т. - Біла Церка, 2011. - 18 c. - укp.

Вперше встановлено залежність ступеня ураження печінки та нирок від стадії перебігу бабезіозу в собак: за інтенсивності інвазії 5 - 8 % проявляються ознаки гепатопатії, а за інтенсивності 9 % і більше - розвивається патологія печінки та нирок. Встановлено поєднаний перебіг патології, який слід класифікувати як гепаторенальний синдром. Теоретично й експериментально обгрунтовано патогенез синдрому, в основі якого функціональна недостатність гепатоцитів, синдроми цитолізу та холестазу, порушення ренального кровообігу, зниження фільтраційної й екскреторної функцій нирок, свідченням чого є олігурія, гемоглобінурія, протеїнурія, лейкоцитурія, циліндрурія, гіперазотемія та креатинінемія. Розроблено інформативні методи діагностики патології печінки та нирок у собак за гепаторенального синдрому, спричиненого бабезіозом. Визначено методи відновлення функціонального стану печінки та нирок за бабезіозу у собак.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-953

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА379206 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Булавіна В. С. 
Гіардіоз собак (поширення, патогенез, діагностика, лікування) : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.11 / В. С. Булавіна; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2011. - 20 c. - укp.

Вперше в Україні вивчено поширення гіардіозу собак, екстенсивність та інтенсивність інвазії. Встановлено вікову динаміку цього протозоозу, впроваджено сучасні методи зажиттєвої діагностики гіардіозу собак за допомогою розробленого нового методу забарвлення гіардій, реакцій імуноферментного аналізу та полімеразної ланцюгової реакції. Вивчено генотипи гіардій та їх циркуляцію між організмом людини та собаки, особливості патогенної дії збудника гіардіозу на організм собак у разі їх експериментального зараження, установлено ефективність окремих схем лікування хворих на гіардіоз собак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.619-953

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Пчелінська Л. В. 
Патоморфологічні зміни у курей за еймеріозу : автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / Л. В. Пчелінська; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2009. - 21 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.612-961

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367809 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Пономаренко В. Я. 
Протозойні хвороби тварин : монографія / В. Я. Пономаренко. - Х. : Гриф, 2010. - 288 c. - Бібліогр.: 719 назв. - укp.

Наведено результати досліджень бабезіозу собак, еймеріозів птиці, кролів, криптоспоридіозу телят, токсоплазмозу, саркоцистозу, цистоізоспорозу м'ясоїдних, анаплазмозу великої рогатої худоби, гіардіозу собак. Проаналізовано особливості епізоотичного процесу, патогенезу, методів діагностики, профілактики та лікування даних захворювань.

Приведены результаты исследований бабезиоза собак, эймериозов птицы, кроликов, криптоспоридиоза телят, токсоплазмоза, саркоцистоза, цистоизоспороза плотоядных, анаплазмоза крупного рогатого скота, гиардиоза собак. Проанализированы особенности эпизоотического процесса, патогенеза, методов диагностики, профилактики и лечения данных заболеваний.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА728579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Прус М. П. 
Аналіз біохімічних показників сироватки крові коней за бабезіозу / М. П. Прус, Н. С. Штрикуль, А. Ф. Курман, Ю. О. Мокрий // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2010. - № 2. - С. 101-103. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено дані біохімічних показників сироватки крові коней за бабезіозу. Одержані результати дали можливість проаналізувати динаміку біохімічних показників сироватки крові хворих тварин до й після лікування, у порівнянні з контрольною групою. Виявлено підвищення активності одного з інформаційно-діагностичних ензимів - АсАТ та загального білірубіну, що свідчить про розвиток гепатодистрофії у хворих тварин. Ріст активності в крові АсАТ та АлАТ уже після лікування, з одночасним зниженням рівня білка, вказує на прогресування деструктивних змін у печінці, а, отже, на токсичний вплив хіміопрепаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-912-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Курман А. Ф. 
Біохімічні показники крові цуценят-гнотобіотів, хворих на бабезіоз / А. Ф. Курман, Ю. О. Мокрий, П. Ю. Грубіч, В. М. Хандкарян, Л. В. Лепета // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2011. - № 3. - С. 113-114. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Бабезіоз собак відтворено на цуценятах-гнотобіотах за умов Полтавської дослідної станції ІВМ НААН України. Проведено біохімічні дослідження плазми крові дослідних тварин, відзначено зміни активності індикаторних для печінки ферментів АсАТ і АлАТ: у дослідних цуценят-гнотобіотів активність АсАТ була підвищена, а АлАТ - знижена. Спостерігалося збільшення у дослідних тварин кількості креатиніну, сечовини, білірубіну, сечової кислоти, активності ГГТП та зменшення глюкози й активності А-амілази.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-953

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Передера О. О. 
Динаміка біохімічних показників сироватки крові за експериментального інвазування кролів збудником BIE. stiedaeD / О. О. Передера, І. В. Лавріненко, Р. В. Передера // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2011. - № 4. - С. 109-112. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розвиток печінкової форми еймеріозу кролів характеризується біохімічними змінами показників сироватки крові. Встановлено поступове зменшення кількості альбуміну на фоні зниженого вмісту загального білка, значне підвищення прямого і непрямого білірубіну. Зміни біохімічних показників на початкових стадіях захворювання не є специфічними, вони вказують на окремі порушення з боку печінки та метаболічних процесів. На пізніх стадіях захворювання виявляли гіпербілірубінемію та прояви холестазу. Реєстрували зниження рівня глюкози й загального кальцію, що свідчить про порушення вуглеводного та мінерального обмінів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.612-951

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Богач М. В. 
Епізоотологічні аспекти трихомонозної інвазії індиків на півдні України / М. В. Богач, В. Г. Склярук, Н. П. Балан // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 453-456. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Вияснено особливості перебігу трихомонозної інвазії шляхом перехресного інвазування індичат патологічним матеріалом, одержаним від дорослих індичок-трихомонадоносіїв та від голубів. Патологічний матеріал від індиків-носіїв трихомонад спричинив гострий перебіг інвазії з летальністю 75 % і характеризувався катарально-некротичним запаленням кишечнику і печінки. Суспензія, виготовлена із вмісту зобу хворих голубів, викликала хронічний перебіг трихомонозу в індичат з летальністю 16,6 %. Хвороба характеризувалася ознаками катарального і дифтеричного запалення слизової оболонки верхніх ділянок травлення. Встановлено, що голуби є джерелом трихомонозної інвазії, а трихомонади, виділені від них, менш патогенні для індиків.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.614

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Передера О. О. 
Епізоотологічні особливості еймеріозу кролів в окремих районах Полтавської області / О. О. Передера, Р. В. Передера, О. О. Міланко, І. А. Жерносік, Н. С. Щербакова // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2010. - № 3. - С. 151-154. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Одержано дані щодо екстенсивності та інтенсивності еймеріозної інвазії кролів залежно від віку та сезонних факторів. У Полтавській області найвищу екстенсивність й інтенсивність еймеріозної інвазії встановлено серед тварин у господарствах Глобинського району, з максимумом у травні та червні в 2 - 6-місячних кроленят (ЕІ - 65 %, II - 29 - 1318 у 20 полях зору мікроскопа) з характерними для еймеріозу клінічними ознаками.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.612-951-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Меженський А. О. 
Лікування гострого увеїту коней лептоспірозної етіології / А. О. Меженський // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2009. - № 4. - С. 175-177. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

У лікуванні гострого увеїту коней, що перебігає у формі іриту, цикліту та іридоцикліту лептоспірозної етіології, слід поєднувати етіотропну терапію фармазином та інстиляцію в око атропіну (загальноприйнятий спосіб) із застосуванням амізону (удосконалений спосіб). Ефективність за наведеними вище способами лікування іриту, цикліту та іридоцикліту для традиційної схеми лікування склала 67,7; 57,1; 50,0 %, тоді як аналогічний показник при застосуванні тієї ж схеми з додаванням амізону становив 83,3; 85,7; 80,0 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-912-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Курман А. Ф. 
Нові аспекти лабораторної діагностики бабезіозу собак / А. Ф. Курман, П. Ю. Грубіч, Ю. О. Мокрий, Л. В. Лепета // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2011. - № 3. - С. 115-116. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Зазначено, що бабезіоз є одним із актуальних захворювань собак в Україні. Лабораторна діагностика його загальноприйнятою методикою неефективна у разі малої паразитемії. Це спонукає до пошуку нових методів виявлення кровопаразитів. Наведено результати випробування нової методики лабораторної діагностики бабезіозу собак. Для встановлення лабораторного діагнозу на бабезіоз і використання методики в наукових цілях вона потребує подальшого вдосконалення.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-953-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського