Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (13)Книжкові видання та компакт-диски (50)
Пошуковий запит: (<.>U=П876.181$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 68
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Довгопол В. Ф. 
Новий препарат для лікування молочної залози у тварин / В. Ф. Довгопол, В. П. Плугатирьов // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 3. - С. 21-22. - укp.

Викладено результати випробувань створеного авторами на основі бішофіту Полтавського екологічно чистого препарату "Санобіт" для лікування маститів у корів та інших тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911-7,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Адамова О. Б. 
Деякі гематологічні, біохімічні та імунологічні показники здорових і хворих на субклінічний мастит корів після нашкірного застосування полтавського бішофіту / О. Б. Адамова // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 1999. - № 5. - С. 71-73. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено результати фізіологічних, гематологічних, біохімічних, імунологічних та бактеріологічних досліджень здорових і хворих на субклінічний мастит корів після нашкірного застосування полтавського бішофіту, лікувальний ефект після якого досягається через 2,8 +- 0,4 діб, а у разі застосування антибіотиків - 4,6 +- 0,3 діб. У крові корів після нашкірного застосування бішофіту достовірно збільшується кількість еритроцитів, гемоглобіну та магнію. Механізм його дії на організм тварин потребує подальшого вивчення.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лысенко С. Е. 
Некоторые показатели качества молока при субклиническом мастите коров / С. Е. Лысенко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2002. - № 2-3. - С. 100-101. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Проведено діагностику прихованої форми маститу з 5 %-ним розчином димастину. Визначено віковий склад корів у стадії лактації з прихованою формою маститу. Вивчено фізико-хімічні показники молока в разі субклінічного маститу. Проведено бактеріологічне дослідження молока та визначено чутливість мікроорганізмів до антибіотиків.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Довгопол В. Ф. 
Ефективність препарату "Санобіт" у лікуванні серозного, катарального та субклінічного маститів корів / В. Ф. Довгопол, В. П. Плугатирьов // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2005. - № 2. - С. 61-63. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Результати п'ятирічних клінічних досліджень, проведених на 209 коровах, свідчать про високу ефективність препарату бішофіту полтавського "Санобіт" у лікуванні субклінічного, серозного та катарального маститів. Установлено також вірогідне підвищення деяких показників імунобіологічної резистентності організму хворих тварин під впливом "Санобіту".


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Тоцька Н. В. 
Вивчення асортименту ветеринарних препаратів для лікування маститів у корів / Н. В. Тоцька, Т. Г. Ярних // Фармац. журн. - 2008. - № 2. - С. 34-39. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проанализирован ассортимент лекарственных средств для лечения коров, больных маститом. Определено, что на рынке ветеринарных препаратов Украины недостаточно отечественных лекарственных форм. Для лечения матитов у коров необходимо разрабатывать комбинированные лекарственные препараты с широким спектром терапевтического действия. Следует расширять номенклатуру лекарственных средств на основе новой комбинации противомикробных средств. Наиболее рациональной лекарственной формой для данной патологии является мягкая лекарственная форма в шприц-тубах для интрамаммарного применения, отечественное производство которых необходимо развивать.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911 + П855.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Киричко О. Б. 
Вплив розчину полтавського бiшофiту на динамiку комплементарної активностi сироватки кровi корiв / О. Б. Киричко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2008. - № 1. - С. 131-132. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено результати дослiджень динамiки комплементарної активностi сироватки кровi здорових та хворих на субклiнiчний мастит корiв у разі зовнiшнього застосування розчину полтавського бiшофiту з рiзними iнтервалами. Спостережено пiдвищення її рiвня. Найбiльш ефективним було застосування розчину полтавського бiшофiту з iнтервалами 12 та 24 години.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-272.539 + П876.181-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Панич О. П. 
Порівняльна оцінка терапевтичної ефективності препаратів при лікуванні корів, хворих на мастити / О. П. Панич, В. П. Музика, Р. В. Камінський, О. І. Чайковська, М. В. Пашковська // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 3. - С. 189-191. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати порівняльної оцінки терапевтичної ефективності різних антимікробних препаратів вітчизняного та зарубіжного виробництва у випадку лікування корів, хворих на серозно-катаральні мастити. Діагноз підтверджено лабораторним методом за допомогою МОЛ-ТЕСТу, виготовленого фірмою "Biowet" (Польща). Препарати мастифлок і сінулокс LC показали кращий лікувальний ефект у порівнянні з препаратами мастивет, мастивет-плюс і мастисан-А. Так, терапевтична ефективність препаратів мастифлок і сінулокс LC становила 85,7 %, а препаратів мастивет, мастивет-плюс і мастисан-А - 57,6, 71,4 і 57,6 %, відповідно. Видужання корів підтверджено одержанням негативних результатів лабораторного дослідження молока за допомогою МОЛ-ТЕСТу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Руденко П. А. 
Асоціації умовно патогенних бактерій в патології великої рогатої худоби : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.03 / П. А. Руденко; Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини УААН. - Х., 2002. - 20 c. - укp.

Вивчено мікробні асоціації у випадках ендометритів, маститів у корів і шлунково-кишкових, респіраторних захворювань новонароджених телят у дванадцяти господарствах восьми районів Луганщини. Встановлено, що у фермерських біоценозах циркулює від трьох до шести умовно патогенних видів бактерій, які викликають різноманітні патології у корів і новонароджених телят. Ідентичність бактерій, виділених від корів і телят, підтверджується антигенною спорідненістю бактерій у разі різних захворювань, відсутністю антагонізму між бактеріями, ізольованими з одного господарства та позитивним впливом інактивованого полібактеріну, виготовленого з культур бактерій, які циркулюють у даному господарстві. Визначено, що під впливом антропогенних факторів і факторів зовнішнього середовища відбувається зміна головних співчленів паразитоценозу, їх кількості в асоціаціях, антагоністичних властивостей, а також зміна чутливості мікрофлори до антибіотиків. Виготовлено експериментальну серію інактивованого полібактеріну. Вперше вивчено клітинні та гуморальні фактори імунної відповіді у корів і телят на введення інактивованого полібактеріну, виготовленого з культур бактерій, які циркулюють у даному господарстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.311-1-8 + П876.181-1-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА319173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Сухін В. М. 
Використання біологічно активних речовин і електроанальгезії для підвищення резистентності, продуктивності та лікування маститів у корів : Автореф. дис... канд. вет. наук : 03.00.13 / В. М. Сухін; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. - Д., 2000. - 16 c. - укp.

Використання гідрогумату коровами у дозі 100 мг на кг живої маси протягом 21 доби зумовило зростання кількості еритроцитів, вмісту гемоглобіну, загального білка, фракцій альбумінів, білкового коефіцієнта та каротину. У газоенергетичному обміні спостережено збільшення споживання кисню та енергетичних витрат у разі зниження вентиляції легень. У лактуючих корів згодовування гідрогумату сприяє ефективнішому використанню поживних речовин раціону, а також впливу на синтетичні процеси у печінці й у молочній залозі та молочну продуктивність. У глибокотільних корів - підвищує резистентність, попереджує післяродові захворювання, а також стимулює репродуктивну функцію. Лікування катаральних маститів у корів гідрогуматом у комбінації з мастицидом або пластизолом сприяє нормалізації показників крові та молока, стимуляції метаболічних процесів під час лікування катаральних маститів у корів, а також скороченню терміну лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29 гідрогумат + П876.181-911-7,022

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: РА309563 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Плахотнюк І. М. 
Вплив стану молочної залози на відновлення відтворної функції корів за гіпофункції яєчників : автореф.дис ... канд. вет. наук : 16.00.07 / І. М. Плахотнюк; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2009. - 20 c. - укp.

Наведено теоретичне та практичне обгрунтування методики сонографічного дослідження вим'я у корів і встановлено негативний вплив на тереоїдогенез запалення молочної залози, що спричиняє анафродизію. За результатами проведених досліджень розроблено й обгрунтовано методику ультразвукового дослідження вим'я. Встановлено зв'язки між станом статевих органів у корів і поширеністю маститу, а також між запаленням молочної залози та проявом статевої циклічності, заплідненістю та вмістом статевих гормонів у тварин. Розроблено й обгрунтовано комплексні схеми лікування корів за одночасного прояву гіпофузії яєчників і маститу. Доведено, що комплексне лікування корів, спрямоване на регулювання іннервації, метаболізму, репарації та регенерації клітин гонад і молочної залози та стимулювання розвитку фолікулів у яєчниках шляхом використання новокаїнотерапії, фолігону та протимікробного препарату мастієт форте, є найбільш ефективною схемою лікування за одночасного прояву гіпофункції яєчників і маститу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.62-911 + П876.181-911-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА366549 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Вальчук О. А. 
Гострий катаральний мастит у високопродуктивних корів (поширення, етіопатогенез та лікування) : автореф. дис... канд. вет. наук / О. А. Вальчук; Нац. аграр. ун-т. - К., 2007. - 18 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА353910 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Салецька О. В. 
Діагностика, терапія і профілактика серозного маститу у свиноматок : автореф. дис... канд. вет. наук / О. В. Салецька; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. - Л., 2008. - 20 c. - укp.

Вперше вивчено характер метаболічних змін крові (біохімічні показники та вміст пролактину) та співпадання основних діагностичних тестів за умов розвитку серозного маститу у свиноматок. Науково обгрунтовано симптоматику та динаміку соматичних клітин і мікробне обсіменіння секрету уражених пакетів молочних залоз, виявлено його вплив на життєздатність і збереженість приплоду у свиноматок за серозного маститу. Вперше у порівняльному аспекті вивчено терапевтичну й економічну ефективність різних схем патогенетичної терапії свиноматок за серозного маститу та динаміку змін метаболічних показників крові у процесі їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-925

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355451 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Зажарська Н. М. 
Етіопатогенез, симптоматична і патогенетична терапія мастита у корів : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.07 / Н. М. Зажарська; Харк. зооветеринар. ін-т. - Х., 2001. - 19 c. - укp.

Вивчено етіопатогенез серозного та катарального маститу, а також вплив лазерного випромінювання, антибіотиків, новокаїну на неспецифічну реактивність організму корів, хворих на мастит. Визначено ефективність лазеротерапії у порівнянні з іншими лікувальними методами. За допомогою проведених досліджень доведено, що у разі запалення молочної залози в крові спостерігаються суттєві порушення морфо-біохімічного складу, зміни факторів неспецифічної реактивності організму, імунодефіцитного стану. Вперше проведено тривале вивчення динаміки морфо-біохімічних, імунологічних показників і показників неспецифічної резистентності крові корів, хворих на мастит, у ході лікування їх лазерним приладом СТП-5, мастилексом, який містить гентаміцин і цефалексин, та з використанням новокаїнової блокади. Обгрунтовано перевагу лазера над загальноприйнятими методами лікування маститу. Доведено, що низькоінтенсивне лазерне випромінювання від напівпровідникового діоду є високоефективним засобом під час лікування корів, хворих на серозний і катаральний мастит. Визначено позитивну дію лазерного випромінювання на морфо-біохімічні та імунологічні показники крові корів. Встановлено доцільність використання патогенетичних методів лікування серозного та катарального маститу замість етіотропних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313788 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Киричко О. Б. 
Мікрофлора молока та показники резистентності здорових і хворих на субклінічний мастит корів при застосуванні полтавського бішофіту : Автореф. дис... канд. вет. наук / О. Б. Киричко; Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини УААН. - Х., 2006. - 20 c. - укp.

Розглянуто методи підвищення природної резистентності тварин, зокрема хворих на субклінічний мастит корів, на основі природної екологічно чистої суміші мінералів - розчину полтавського бішофіту (РПБ). Вивчено склад та властивості мікрофлори, а також рівні неспецифічної природної резистентності клінічно здорових і хворих корів до та після застосування РПБ. Розроблено схему бактеріологічного дослідження молока під час даної патології. Описано метод застосування РПБ як препарату для стимуляції неспецифічної резистентності організму тварин та лікування хворих на субклінічний мастит корів шляхом втирання РПБ у шкіру вимені ураженої запаленням частки протягом 5 - 7-ми хвилин після доїння з інтервалом 12 і 24 год. Визначено токсичність і здатність РПБ до кумулятивної та шкірно-резорбтивної дій за результатами дослідів на білих мишах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-7 + П60-273.97

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Левківська Н. Д. 
Мікрофлора секрету молочної залози та імунологічна реактивність організму корів, хворих на мастит : автореф. дис... канд. вет. наук / Н. Д. Левківська; Одес. держ. аграр. ун-т. - О., 2008. - 18 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358958 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Балим Ю. П. 
Поширення маститів у корів, розробка засобів їх профілактики та терапії з застосуванням йодофорів : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.03 / Ю. П. Балим; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. - Х., 2004. - 19 c. - укp.

Встановлено домінуючу роль агалактійного стрептокока у виникненні маститів, виявлено тенденцію щодо погіршення ситуації в літній та осінній періоди, особливо за наявності несприятливих погодних умов. Встановлено зв'язок між порушеннями технологічного процесу одержання молока та виконанням ветеринарно-санітарних заходів у забезпеченні системи виробництва молока високої якості. Теоретично обгрунтовано та розроблено систему ветеринарно-санітарних заходів щодо профілактики та лікування маститів з використанням вітчизняних йодофорів ("Синтайод", "Савейодим", "Йод-неонол"). Доведено їх нешкідливість та безпеку застосування в рекомендованих дозуваннях, лікувально-профілактичну та економічну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330569 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Крижанівський В. Я. 
Розроблення пристрою та дослідження способу електропунктурної терапії маститу корів : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.17 / В. Я. Крижанівський; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2002. - 19 c. - укp.

Удосконалено частотно-вибірну модель збудження біологічної структури, що дозволяє спростити її аналіз під час дослідження процесу збудження різними стимульованими сигналами. На підставі аналізу моделі показано, що під час збудження біологічної структури найбільш ефективним за енергетичним критерієм і критерієм максимуму напруги є прямокутний імпульс, до якого наближається пилкоподібний спадний імпульс. На базі формування функціонального співвідношення імпедансів двох локальних суміжних ділянок, що забезпечують високу точність та ефективність їх визначення незалежно від стану шкіри та сили притискання електродів до неї, розроблено спосіб і пристрій для визначення місцеположення біологічно активних точок їх електростимуляції.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-7-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317217 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Дмитрів О. Я. 
Субклінічний мастит у корів (етіологія, патогенез, методи діагностики і профілактики) : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.07 / О. Я. Дмитрів; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. - Л., 2002. - 17 c. - укp.

За результатами досліджень обгрунтовано доцільність комплексної діагностики субклінічного маститу корів з урахуванням послідовності розвитку запального процесу. Доведено діагностичне та прогностичне значення цитологічного складу та лейкограми молока, за профілем яких можна простежити патогенез хвороби. Експериментально апробовано та розвинуто лабораторні методи діагностики субклінічного маститу корів за показниками змін pH молока, кількості соматичних клітин та різновиду виділених мікроорганізмів. Доведено визначальну роль мікробів у етіології субклінічного маститу. Обгрунтовано доцільність комплексного використання методів патогенетичної, етіотропної та неспецифічної терапії хворих корів та розроблено методику медикаментозної профілактики субклінічного маститу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321380 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Шпилева Л. О. 
Імунобіологічна реактивність корів, хворих на субклінічний мастит, і її зміни після лазеротерапії : Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / Л. О. Шпилева; Нац. аграр. ун-т. - К., 2003. - 20 c. - укp.

На підставі результатів проведених досліджень установлено, що захворювання корів на субклінічний мастит (СМ) призводить до порушень морфобіохімічного складу крові, гуморальних факторів неспецифічного захисту та розвивається імунодефіцитний стан. Комплексно вивчено дію лазерного випромінювання, мастисану-Б і новокаїнової блокади за Д.Д.Логвіновим на гістроструктуру молочної залози. Зазначено, що дане випромінювання позитивно діє на залозисту тканину вим'я в порівнянні з менш ефективною дією антибіотиків. Доведено високу терапевтичну ефективність низькоінтенсивного лазерного випромінювання від напівпровідникового діоду. Виявлено позитивну дію даного випромінювання на морфобіохімічні та імунологічні показники крові корів. Показано доцільність його застосування у процесі лікування СМ у корів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Хомутов С. Л. 
Клінічний і субклінічний мастит корів та об|рунтування екологічно безпечних засобів терапії і профілактики : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.07 / С. Л. Хомутов; Сум. нац. аграр. ун-т. - Суми, 2011. - 20 c. - укp.

Розроблено та впроваджено в виробництво препарат на основі фітокомпонентів (НіжнодійЩ) і натрію гіпохлориту (ВетОкс-1000) для терапії та профілактики клінічного серозного та субклінічного маститу у корів. Це дозволяє одержувати молоко, що не містить залишків антибіотиків та інших екологічно небезпечних речовин. Визначено ступінь поширення і роль мікроорганізмів в етіології маститів. Розроблено й апробовано нові лікувально-профілактичні хіміотерапевтичні засоби: МетрисанЩ, серветки дезінфікуючі для домашніх тварин. Встановлено нові властивості препаратів Бровадез-плюс, ФітосептЩ і Іммунейт, які надають підставу для широкого застосування їх у системі протимаститних заходів у галузі молочного скотарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА382761 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського