Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (16)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Р123.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Шкарупа В. Ф. 
Основи екології та безпеки товарів народного споживання : Підруч. / В. Ф. Шкарупа; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - К., 2002. - 314 c. - Бібліогр.: 78 назв. - укp.

Висвітлено основні питання сучасної екології, охорони навколишнього середовища, раціонального природокористування, екології харчових продуктів та інформаційного забезпечення безпеки товарів народного споживання за умов формування ринкових відносин у торгівлі. Розглянуто екологічні проблеми антропогенного забруднення атмосфери та космічного простору, гідросфери, біосфери, літосфери. Проаналізовано антропогенний вплив на гідросферу та його негативні наслідки. Розкрито значення та екологічні функції біосфери, джерела забруднення. Наведено характеристику інгредієнтів шкідливих речовин, їх токсичності та шкідливої дії на природу, класифікацію забруднень за характером дії на організм людини, вимоги до якості питної води.

Освещены основные вопросы современной экологии, охраны окружающей среды, рационального природопользования, экологии пищевых продуктов и информационного обеспечения безопасности товаров народного потребления в условиях формирования рыночных отношений в торговле. Рассмотрены экологические проблемы антропогенного загрязнения атмосферы и космического пространства, гидросферы, биосферы, литосферы. Проанализировано антропогенное влияние на гидросферу и его негативные последствия. Раскрыты значение и экологические функции биосферы, источники загрязнения. Приведены характеристика ингредиентов вредных веществ, их токсичности и вредного действия на природу, классификация загрязнений по характеру действия на организм человека, требования к качеству питьевой воды.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1я73-1 + Р123.54я73-1

Шифр НБУВ: ВА631328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Нога І. В. 
Механізм дії високого тиску і температури на деякі мікроорганізми та вітаміни : автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук / І. В. Нога; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2008. - 17 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА357164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Григорович Г. О. 
Невротичні розлади у працівників вугільної галузі (клініка, діагностика, принципи відновної терапії і профілактики) : Автореф. дис... канд. мед. наук / Г. О. Григорович; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. - Х., 2007. - 20 c. - укp.

На підставі результатів комплексного вивчення структури невротичних розладів і проведеної ідентифікації клінічної феноменології у працівників вугільної галузі, визначено клінічні та діагностичні особливості, а також розроблено принципи диференційованої відновлювальної терапії. Найбільш частими розладами психічної сфери даних працівників є гостра реакція на стрес (F 43.0) - 32,3 %, тривожно-фобічні (F 40) - 24,0 %, соматоформні розлади (F 45) - 23,6 %. За цього для працівників підземних виробіток найбільш характерними є гостра реакція на стрес (32,3 %) і тривожно-фобічні розлади (24,0 %), для допоміжного персоналу - соматоформні розлади (23,6 %) і генералізований тривожний розлад (15,0 %). Для всіх хворих характерний підвищений рівень реактивної й особистісної тривожності. Виявлено високий рівень інтраверсії та нейротизму. За типами організації особистості 59,8 % становили особи з сенситивною та психоастенічною організацією, 19,6 % - з істероїдною, 13,1 % - з ригідною, 7,5 % - з іпохондричною та нав'язливою. Розроблено комплексну систему мультимодальної психотерапії та психологічної корекції непсихотичних розладів невротичного реєстру у працівників вугільної промисловості, грунтуючись на головних патогенетичних механізмах їх формування, що дозволяє поліпшити показники медичної та соціальної ефективності. Установлено високу ефективність застосування гіпносугестивної, когнітивної й особистісно-орієнтованої психотерапії за їх сполучення з метою проведення комплексного лікування зазначених розладів, а саме - у 78 % випадків у шахтарів і у 82 % - працівників наземного персоналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3 + Р123.506.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА349109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Забруднення продуктів харчування радіонуклідами, пестицидами, нітратами : навч. посіб. / уклад.: А. В. Бабюк; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2007. - 49 c. - укp.

Проаналізовано шляхи забруднення продуктів харчування шкідливими речовинами в процесі технології виготовлення, зокрема, нітратами, радіонуклідами, пестицидами, їх вплив на здоров'я людей, а також особливості зменшення вмісту даних речовин у продовольчій сировині та продуктах харчування.

Проанализированы пути загрязнения продуктов питания вредными веществами в процессе технологии изготовления, в частности, нитратами, радионуклидами, пестицидами, их влияние на здоровье людей, а также особенности уменьшения содержания данных веществ в продовольственном сырье и продуктах питания.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.5я7-1

Шифр НБУВ: ВА723615 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ковальчук Н. М. 
Оцінка потенційного інтегрального ризику для споживачів сільськогосподарської продукції, забрудненої пестицидами одного хімічного класу (на прикладі фунгіцидів класу тріазолів) / Н. М. Ковальчук, С. Т. Омельчук // Лікар. справа. - 2011. - № 7/8. - С. 37-43. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Наведено різні показники оцінки потенційного інтегрального ризику комбінації залишкового вмісту тріазолів, які одночасно можуть міститися в урожаї сільськогосподарської продукції (СГП), базуючись на токсикологічній оцінці складових комбінації. Показано, що ризик для здоров'я населення у разі споживання забрудненої тріазолами СГП прийнятний за індексом небезпеки, точок відліку та інтегрального ризику, перевищує допустиме значення за критерієм "межа безпечної комбінованої експозиції".


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бабчук С. М. 
Контроль вмісту кадмію в посуді комп'ютерною системою / С. М. Бабчук, Л. Р. Бабчук // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2012. - № 6/2. - С. 14-17. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розроблено модель процесу негативного впливу кадмію на організм людини, яка створює підгрунтя для синтезу комп'ютерної системи контролю вмісту кадмію в посуді, направленого на недопущення негативного впливу даного важкого металу на організм людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.5 + Р284.412

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сімахіна Г. О. 
Технологічні аспекти підвищення біодоступності основних функціональних нутрієнтів / Г. О. Сімахіна // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2013. - № 50. - С. 16-22. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

На підставі літературних та експериментальних досліджень установлено залежність біодоступності вітамінів і мінеральних елементів в організмі людини від форми використаних нутрієнтів, що вимагає науково обгрунтованих підходів у разі збагачення ними харчових середовищ. Зокрема, збагачення середовищ аскорбіновою кислотою вимагає її введення у вигляді монопрепарату або у поєднанні з іншими біологічно активними речовинами синергічної дії; ефект накопичення мінеральних елементів в органічній формі у рослинних матеріалах зростає в декілька разів щодо неорганічної.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Погребняк О. О. 
Методи обробки продуктів на сучасному харчовому виробництві / О. О. Погребняк // Ліки України. - 2015. - № 4. - С. 21-27. - укp.

Зауважено, що з кожним роком чисельність населення нашої планети зростає все більш швидкими темпами. Аби вижити, людство змушено виробляти зростаючі в обсягах запаси харчової сировини. І головне завдання на сьогодні полягає в тому, щоб ці продукти були безпечними. Тому на виробників харчових продуктів лягає відповідальність за якість та безпечність продуктів харчування, а на сучасного споживача збільшується потік інформації щодо різних способів обробки продуктів. Викладено основні методи обробки продуктів харчування, які сьогодні застосовують сучасні виробники.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.5 + Л816

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Сусол Н. 
Ітеративна модель управління ризиками приготування небезпечної продукції ресторанного господарства / Н. Сусол, М. Микийчук // Вимірюв. техніка та метрологія : міжвід. наук.-техн. зб. - 2016. - Вип. 77. - С. 156-164. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розроблено модель управління ризиками небезпечності продукції на стадії виготовлення, що є уніфікованим підходом послідовно інтегрованих ітерацій з комплексом заходів: ідентифікації, оцінювання, моніторингу та контролю ризиків, які базуються на взаємозв'язку принципів і завдань теорії управління ризиками. Запропонована модель управління є системним підходом постійного визначення ризиків за умов щоденної виробничої практики підприємств галузі, що є комплексним з набором процедур контролю та моніторингу ризиків. За аналітичним оглядом науково обгрунтованих фактів, доведених результатів лабораторного дослідження, на підставі аналізу їх джерел, можливого впливу на здоров'я та життя споживачів, причин і потенційних наслідків визначено види ризиків небезпечності продукції: ризик харчової токсикоінфекції, ризик токсичного отруєння та ризик невідповідності технічним вимогам.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70321 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Клюсов О. М. 
Професійна адаптація медичних працівників, які надають паліативну допомогу / О. М. Клюсов, О. В. Калачов, І. Р. Мухаровська // Реабілітація та паліатив. медицина. - 2016. - № 2. - С. 51-54. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Показано, що медичні працівники, які працюють у сфері паліативної допомоги, зазнають психічного стресу високої інтенсивності, що зумовлює порушення професійної адаптації. У зв'язку з цим медичний персонал потребує формування та покращання навиків професійної взаємодії, проведення профілактики емоційного вигорання та психокорекції проявів професійної дезадаптації. Проведення медико-психологічних заходів серед співробітників відділення паліативної медицини Київського міського клінічного онкологічного центру позитивно позначилося на підвищенні рівня знань стосовно психологічних особливостей інкурабельних онкологічних хворих, членів їх родин та психології медичних працівників, усвідомленні власних особливостей реагування на психотравмуючу інформацію та поведінку у стресовій ситуації, покращенні комунікативних навиків та вмінь застосовувати адекватні стратегії поведінки в конфліктних ситуаціях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)2,1 п + Р123.59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101321 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Козій Т. В. 
Вплив антимікробного пакування на забезпечення якості і безпечності харчових продуктів в умовах війни / Т. В. Козій, С. О. Почтарьов // Екон. вісн. ун-ту/Ун-т Григорія Сковороди в Переяславі. - 2022. - Вип. 53. - С. 67-72. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Предмет дослідження - необхідність забезпечення антимікробного пакування з використанням антимікробних речовин як органічного, так і неорганічного походження для забезпечення якості і безпечності харчових продуктів в надзвичайних умовах: війни, пандемії і та ін. Мета роботи - висвітлення необхідності створення гігієнічної безпеки здоров'я населення і забезпечення безпеки продуктів харчування, що мають вирішальне значення для виживання в умовах війни та епідеміологічної ситуації. Галузь застосування результатів. Результати дослідження можуть бути використані у діяльності виробничих підприємств, підприємств товарознавчої галузі, закладів вищої освіти для підвищення ефективності практичної підготовки фахівців з товарознавства. Результати роботи. На основі проведеного дослідження розглянуто вплив антимікробного пакування на забезпечення якості і безпечності харчових продуктів в надзвичайних ситуаціях в країні (війні, пандеміях та ін.). Висновок: отже, основне призначення упаковки харчових продуктів - захистити їх від мікробного та хімічного забруднення, від кисню, водяної пари та світла. Тому тип упаковки відіграє важливу роль у визначенні терміну придатності харчових продуктів, особливо для зберігання в особливих умовах. Завдяки правильному вибору пакувальних матеріалів і технології пакування можна гарантувати високу якість і свіжість продукту протягом часу, необхідного для його промислового виробництва і споживання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.7 + Р123.53 + Л818.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського