Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Р194.64$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Волянський А. Ю. 
Вплив калорійно обмеженої дієти на активність прооксидантно-антиоксидантної системи крові щурів за умов імунізації АДП-анатоксином / А. Ю. Волянський, Ю. В. Никитченко, Л. Л. Симиренко, І. Ю. Кучма, Т. І. Іщенко // Буков. мед. вісн.. - 2007. - 11, № 3. - С. 115-118. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено вплив калорійно обмеженої дієти (КОД) на стан прооксидантно-антиоксидантної системи крові в процесі формування гуморальної імунної відповіді до дифтерійного та правцевого анатоксинів АДП-вакцини в 3-місячних щурів лінії Вістар. У щурів на КОД у порівнянні з щурами, що перебували на стандартному раціоні, вміст гідроперекисів ліпідів у сироватці крові був нижчим, а активність ферментів антиоксидантної системи - на більш підвищеному рівні. Формування гуморальної імунної відповіді на АДП-анатоксин у щурів КОД-моделі відрізнялося від визначеної в щурів, що перебували на стандартному раціоні, за рівнем і тривалістю знаходження антитоксинів у кровотоці, та відбувалося на тлі підвищеної активності антиоксидантних ферментів крові за зниженого вмісту гідроперекисів ліпідів сироватки крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.23-395 + Р194.64-395

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Поліщук О. І. 
Можливості використання сучасних комбінованих АКДП вакцин у світлі нового календаря профілактичних щеплень / О. І. Поліщук, В. А. Васильєва // Соврем. педиатрия. - 2007. - № 1. - С. 204-208. - Бібліогр.: 50 назв. - укp.

Розглянуто дані світового досвіду щодо ефективності та безпеки комбінованої вакцини Infanrix для профілактики дифтерії, правцю та кашлюка з ацелюлярним кашлюковим компонентом та інших багатокомпонентних препаратів на цій основі. Викладено переваги та перспективи використання комбінованих препаратів у програмах імунізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.23-395 + Р194.24-395 + Р194.64-395

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Литвиненко Л. М. 
Удосконалення епідеміологічного нагляду за дифтерією і правцем за результатами серологічних досліджень : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Л. М. Литвиненко; Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України. - К., 2009. - 24 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.23-2 + Р194.64-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА366398 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Правець: проблема стара, але не вирішена / Н. А. Васильєва, О. Л. Івахів, І. С. Іщук, В. В. Сверстюк, О. М. Дивоняк // Інфекц. хвороби. - 2013. - № 1. - С. 61-64. - укp.

Встановлено, що захворюваність на правець підтримується серйозними недоліками у проведенні екстреної специфічної активно-пасивної профілактики у разі травм, а також зниженням протиправцевого імунітету населення внаслідок необгрунтованого відмовлення від щеплень і прорахунків у забезпеченні лікувально-профілактичної мережі вакцинами.

Установлено, что заболеваемость столбняком поддерживается серьезными недостатками в проведении экстренной специфической активно-пассивной профилактики при травмах, а также снижением противостолбнячного иммунитета населения в результате необоснованного отказа от прививок и просчетов в обеспечении лечебно-профилактической сети вакцинами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Пітик М. І. 
Випадок правця на грунті стороннього тіла носового ходу із гострою хімічною перфорацією носової перегородки у нещепленої дитини / М. І. Пітик, І. І. Ліскевич, Р. Й. Котурбаш, Л. Є. Матвіїв, Т. М. Мельник, Я. Л. Криштафович, Л. В. Дельва, Д. Ю. Дельва, О. О. Курташ, В. П. Вальчишин, М. В. Семкович // Галиц. лікар. вісн.. - 2014. - 21, № 3. - С. 77-79. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Правець (tetanus) - тяжке інфекційне захворювання, поширене у багатьох країнах світу. У всьому світі щорічно від правця гине понад 160 000 людей, що перевищує кількість померлих від холери. За міжнародною статистикою, правець займає 3-тє місце серед причин смерті. Правець в Україні і сьогодні залишається значною медичною та соціальною проблемою, оскільки посідає за летальністю 4-те місце після СНІДу та сказу. У середньому в Україні за останні 5 років летальність від правця перевищує 60 %, що певного мірою зумовлено порушеннями в проведенні як планової активної, так і активно-пасивної (після травми) імунізації, що не забезпечує належного захисного рівня протиправцевого імунітету, відсутністю належної санітарно-освітньої роботи та наявністю регіонів з високим ризиком зараження внаслідок обсіменіння грунтів правцевою паличкою (95 - 98 %). У 2007 р. кількість випадків зросло на 4 (до 0,07 на 100 тис. населення), водночас, вперше за останні 7 років в Україні зареєстровано випадок захворювання на правець серед дітей. Коли наявна класична тріада симптомів (тризм, дисфагія, ригідність потиличних м'язів), діагноз правця не складний. Описано випадок генералізованої форми правця у дитини на грунті стороннього тіла носового ходу. Наведено дані про аспекти розвитку й особливості перебігу даного захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.64 + Р194.64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Мотика О. І. 
Ознаки активізації епідпроцесу правця в Україні в сучасний період / О. І. Мотика, І. Д. Геник, О. М. Слесарчук, О. С. Малова, Р. Б. Павлій // Актуал. инфектология. - 2017. - 5, № 5. - С. 250-252. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проведено аналіз показників захворюваності на правець в Україні за період 2010 - 2016 рр. та в інших країнах Європи за період 2010 - 2015 рр. Установлено, що в Україні на відміну від решти країн Європейського регіону спостерігається активізація епідпроцесу правця серед дитячого населення, реєструються випадки захворювань у вікових групах 1 - 4 та 5 - 9 років. Досліджено динаміку популяційного протиправцевого імунітету населення України за період 2009 - 2014 рр. Виявлено тенденцію до швидкого зменшення напруженості популяційного протиправцевого імунітету у всіх вікових групах, формування значного прошарку серонегативних до правця та умовно-захищених осіб.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.64 + Р194.64-2(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мальцева Л. А. 
Столбняк: обзор современных рекомендаций по эпидемиологии, этиологии, патогенезу, клинике, интенсивной терапии в период войн и в мирное время / Л. А. Мальцева, Н. Ф. Мосенцев, И. А. Мальцев, Е. А. Мищенко // Медицина неотлож. состояний. - 2017. - № 3. - С. 86-91. - Библиогр.: 18 назв. - рус.

Представлен обзор современных данных по эпидемиологии, этиологии, патогенезу, клинике, интенсивной терапии столбняка. Отмечено, что наибольшее число заболеваний столбняком отмечается в период войн. Однако и в мирное время столбняк встречается довольно часто: ежегодно в мире умирает около 160 000 человек. В разделе "Этиология, патогенез" отображены данные, касающиеся биохимии тетанолизина и тетаноплазмина, дано определение автономной дисфункции. Представлены классификация тяжести столбняка (ABLETT), диагностические тесты столбняка (Tetanus Outbreak Control Guidelines February 2014). Декларировано, что Intravenous immuneglobulin - IVIG содержит столбнячный антитоксин и может быть использован, если противостолбнячный иммуноглобулин недоступен. Отображены рекомендации по ведению столбняка (Guidelines for the management of accidental tetanus in adult patient 2011). Прогноз исхода заболевания соответствует динамике Control Guideline for Public Health Units 2012.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.64 + Р194.64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ревенко Г. О. 
Клініко-патогенетичне значення правцевого токсину. Клінічний випадок / Г. О. Ревенко, В. В. Маврутенков // Здоровье ребенка. - 2017. - 12, № 1. - С. 92-95. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Правець - це серйозне, потенційно небезпечне для життя інфекційне захворювання, що виникає в результаті попадання в рану спор Clostridium tetani, розвиток якого обмежується поствакцинальним імунітетом. Даний збудник виробляє один з найсильніших токсинів і тетаноспазмін, що зумовлює клінічні прояви. Найбільш частими симптомами захворювання є тризм, дисфагія, сардонічна посмішка та тетанічні судоми на тлі тонічного напруження м'язів. Смерть, як правило, настає внаслідок дихальної або серцевої недостатності. Лікування зазвичай проводиться за умов відділення інтенсивної терапії з метою запобігання розвитку потенційних ускладнень, що загрожують життю людини. Це наочно ілюструє наведений у роботі клінічний випадок правця в нещепленої 6-річної дитини з добрим результатом. Тривалість захворювання становила 64 доби. Націлювання лікарів первинної ланки на забезпечення імунізацією груп ризику допоможе запобігти розвитку правця.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.64 + Р194.64-395

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ревенко Г. О. 
Імунна відповідь дорослих людей, які живуть з ВІЛ-інфекцією, на введення дифтерійного та правцевого анатоксинів (огляд літератури) / Г. О. Ревенко, В. В. Маврутенков // Актуал. инфектология. - 2018. - 6, № 1. - С. 7-11. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Зростання кількості людей, які живуть з ВІЛ-інфекцією (ЛЖВ), і значне збільшення тривалості їх життя на фоні антиретровірусної терапії ставлять актуальні питання про вакцинацію цих пацієнтів. Здійснено пошук інформації з використанням баз даних Scopus, Web of Science, MedLine, Global Health, Google Scholar, CyberLeninka. Аналіз науково-практичної літератури свідчить, що у ЛЖВ досить часто спостерігається втрата імунологічної пам'яті про попередні імунізації і менш ефективна імунна відповідь навіть після відновлення імунної системи на фоні антиретровірусної терапії, що може вимагати вживання додаткових заходів, наприклад, таких як оцінка рівня специфічних антитіл, ревакцинація або збільшення дози вакцин. Підкреслено необхідність вакцинації проти дифтерії та правця як важливої превентивної стратегії серед ЛЖВ дорослого віку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.0 + Р194.64-395 + Р194.23-395

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101103 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського