Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (14)
Пошуковий запит: (<.>U=Р264.927.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Олійник Л. В. 
Ветеринарно-санітарний контроль харчових токсикоінфекцій / Л. В. Олійник. - К. : Аграр. наука, 2004. - 199 c. - Бібліогр.: 236 назв. - укp.

Розглянуто питання харчових токсикоінфекцій, наведено відомості щодо основних збудників, їх біологічні характеристики, висвітлено методи та засоби діагностики, а також заходи щодо контролю і профілактики. Описано особливості епізоотології та епідеміології сальмонельозів, стафіло- та стрептококових харчових отруєнь. Значну увагу приділено питанням ветеринарно-санітарного контролю продукції тваринництва та її реалізації.

Рассмотрены вопросы пищевых токсикоинфекций, приведены сведения об основных возбудителях, их биологические характеристики, освещены методы и средства диагностики, а также мероприятия по контролю и профилактике. Описаны особенности эпизоотологии и эпидемиологии сальмонеллезов, стафило- и стрептококковых пищевых отравлений. Значительное внимание уделено вопросам ветеринарно-санитарного контроля продукции животноводства и её реализации.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.12 + Р264.927.24 + Р123.8-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА651081 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шабельник О. І. 
Вплив різних методів інактивації токсинів сальмонел на продукцію цитокінів і циклічних нуклеотидів моноцитами, нейтрофілами та ентероцитами Iin vitroD : Автореф. дис... канд. біол. наук : 14.03.04 / О. І. Шабельник; Луган. держ. мед. ун-т. - Луганськ, 2005. - 16 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.927.2 + П873.361.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА339067 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Грешило М. С. 
Сальмонельози у дітей : монографія / М. С. Грешило, В. І. Руда, Л. В. Пипа; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І. Пирогова. - Хмельницький, 2011. - 212 c. - Бібліогр.: 95 назв - укp.

Висвітлено питання етіології, епідеміології, клініки, діагностики, лікування та профілактики сальмонельозів у дітей. Увагу приділено етіології та класифікації клінічних форм, диференціальній діагностиці сальмонельозів і клінічно подібних захворювань. Описано різні варіанти клінічного перебігу, ускладнення та рецидиви сальмонельозів, а також методи їх ранньої діагностики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.121 + Р264.927.2 + Р194.121

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА746374 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лиманська О. Ю. 
Потенційні температурно-чутливі рибоперемикачі в геномі сальмонел / О. Ю. Лиманська, Л. О. Муртазаєва, О. П. Лиманський // Цитология и генетика. - 2013. - 47, № 5. - С. 12-21. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

На цей час відомо низку температурно-чутливих елементів - РНК-термометрів, що відрізняються структурно та функціонально, і які контролюють розмаїття біологічних процесів бактерій, включаючи вірулентність. Відомі PHК-термометри є структурами, що являють собою або одну протяжну шпилькову структуру, або декілька шпильок, які можуть бути як досконалими, так і недосконалими. На основі комп'ютерного та термодинамічного аналізів повністю секвенованих геномів 25 ізолятів Salmonella enteriса встановлено алгоритм та критерії пошуку потенційних РНК-термометрів, що дозволить в подальшому провести пошук потенційних РНК-термометрів в геномі інших соціально значимих патогенів. Для S. enterica на додаток до відомого 4U-PHК-термометра визначено чотири шпилькові структури, які можуть бути новими РНК-термометрами. Вони відповідають необхідним та достатнім умовам утворення РНК-термометрів та є висококонсервативними неканонічними структурами, оскільки присутні в геномі всіх досліджених ізолятів S. enterica. Проаналізовано температурно-чутливий мотив в плазміді рХО1 збудника сибірки Bacillus anthracis, а досконалі шпильки, що утворюють хрестоподібну структуру в суперспіральній плазміді pUC8, візуалізовано за допомогою атомно-силової мікроскопії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.151.25*44 + Р264.927.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Яловенко О. І. 
Оцінка мутагенної активності окремих інгредієнтів та готових засобів (парфумерних, косметичних, мийних) в альтернативних біологічних тест-системах / О. І. Яловенко, О. В. Раєцька, З. Ю. Майстренко, О. М. Дуган // Довкілля та здоров'я. - 2005. - № 2. - С. 63-64. - Бібліогр.: с. 64 - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.927.2-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Вовк О. О. 
Вплив токсинів сальмонел на секреторну активність та метаболічний статус моноцитів і нейтрофілів крові людини iin vitro/i : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / О. О. Вовк; ДЗ "Луган. держ. мед. ун-т". - Луганськ, 2012. - 16 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.927.2 + Р514.121

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА391448 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Олійник Л. В. 
Застосування ПЛР для індикації та ідентифікації збудників харчових токсикоінфекцій / Л. В. Олійник // Вісн. аграр. науки. - 2002. - № 5. - С. 43-45. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

На підставі вивчення генетичного апарату збудника інфекційних хвороб наведено методи для їх виявлення, що використовуються за кордоном і в нашій країні. На підставі застосування методу полімеразної ланцюгової реакції (Polimeraze Chain Peaction - ПЛР) для ідентифікації збудників харчових токсикоінфекцій та ідентифікації їх на видовому та внутрішньовидовому рівнях встановлено критерії більш чіткого контролю епідеміологічної ситуації в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.927.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Благодатний В. М. 
Таксономічні різновиди мікроорганізмів роду Salmonella / В. М. Благодатний // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23, кн. 2. - С. 548-553. - укp.

Міжнародною номенклатурною комісією в 1934 р. на честь Daniel E. Salmon коло мікроорганізмів, що викликали харчові отруєння було присвоєно назву сальмонели. До теперішнього часу класифікація цих мікроорганізмів була громіздкою, дещо заплутаною. Мета роботи - адаптувати сучасну класифікацію мікроорганізмів роду Salmonella до рівня обгрунтованих в звичайних клінічних лабораторіях. Наведено уточнювальну характеристику мікроорганізмів роду Salmonella. З'ясовано практичну епідеміологічну значимість окремих груп мікроорганізмів. Виявлено недоліки сучасної класифікації сальмонел. Висновки: для звичайної клінічної практики економічно обгрунтованим є тільки назва виду, наприклад: скорочено S.enterica ssp. і визначення антибіотикограми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.927.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Тімченко О. В. 
Біологічні особливості Salmonella spp., Citrobacter spp. та Staphylococcus aureus - контамінантів харчових продуктів та кормів : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / О. В. Тімченко; Національна академія аграрних наук України, Національний науковий центр "Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини". - Харків, 2018. - 22 c. - укp.

У культур S. Typhimurium визначено монофазну антигенну структуру, понижену ферментативну активність до арабінози, манніту і дульциту, відсутність відновлення сульфіта до сульфіда заліза на вісмут-сульфітному агарі, уповільнену вірулентність до мишей. Встановлено, що через пасаж цих монофазних культур S. Typhimurium в організмі білих мишей, антигенна структура їх здатна до відновлення, а ферментативні властивості активуються, але культуральні характеристики на ВСА не змінюються. Епізоотичні культури St. аureus, виділені з харчових продуктів, мають зразу 9 факторів патогенності в 5,6 % випадків, а інші — 13 варіацій по 5 – 8 факторів. У високовірулентних культур виявили плaзмокоагулазу за 1 – 4 год., лeцитиназу за 24 год. і гемолізин за 9 – 8 год. Citrobacter spp., виділені з кормів та харчових продуктів, виробляють фактори вірулентності (ДНК-аза, лецитиназа, гемолізин), доведено їх здібність викликати в білих мишей симптоми токсикоінфекції (37,9 % випадків) та загибель (11,7 %). Культури цитробактерій проявляють антагонізм до штамів S. marcescens і L. innocua та, в меншій мірі, — до E. faecalis, Eb. аerogenes, P. vulgaris и St. аurеus. Пригнічення штама E. coli викликали С. freundii та С. rodentium. Всі дослідні Citrobacter spp. продукують фермент пірролідонілпептидазу, на відміну від Salmonella spp. Між бактеріями родів Citrobacter, Salmonella та St. аureus в асоціаціях існує синергізм, який проявляється посиленням стійкості до антибіотиків у порівнянні з їх монокультурами, інтенсивним проявом гемолітчної, лецитиназної та ДНК-азної активності С. freundii, але подавляється синтез гемолізинів та коагулази St. аureus.


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.4 + Р124.851-5 + Р264.927.2-7 + Р264.921.1-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА437792 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Букіна Ю. В. 
Сальмонела-індуковані зміни кишкового мікробіому і транскрипції генів FFAR 2, Foxp 3 і RORyt імунної відповіді : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 03.00.07 / Ю. В. Букіна; Національна академія медичних наук України, Інститут мікробіології та імунології імені І. І. Мечникова. - Харків, 2020. - 24 c. - укp.

Увагу приділено розробці лікування cальмонела-індукованих змін кишкового мікробіому і транскрипції генів FFAR 2, Foxp 3 i RORγt імунної відповіді. Проаналізовано зміни складу кишкової мікробіоти щурів при введенні ванкоміцину, S. enteritidis, S. typhimurium і B. fragilis. Доведено здатність бактероїдів зменшувати прояв сальмонела-індукованого запалення кишечника (СІЗК) за рахунок збільшення кількості Bacteroides spp., E. faecalis, E. faecium, Lactobacillus spp. та зменшення Salmonella spp., P. aeruginosa, Enterobacter spp., Klebsiella spp., E. coli. Ідентифіковано гени резистентності до карбапенемів, цефалоспоринів і глікопептидних антибіотиків у мікроорганізмів родин Enterobacteriaceae, Bacteroidaceae, Peptostreptococcaceae, Enterococcaceae і P. aeruginosa. Експериментально доведено вплив імунорегуляторних бактерій B. fragilis на транскрипційну активність генів і концентрацію коротколанцюгових жирних кислот (КЛЖК). Установлено вплив ванкоміцину, сальмонел і B. fragilis на рівень експресії ефекторних білків сальмонел Sop B, SopE 2, Sip A та на кількість Sytox+ клітин і нейтрофільних позаклітинних пасток (НПП) при СІЗК. Зазначено, що теоретичне узагальнення та розв'язання науково-практичної задачі полягає у можливості використання культури B. fragilis для корекції патологічних змін кишкового мікробіому при сальмонела-індукованій інфекції. Рекомендовано використання культур B. fragilis в ролі можливої ад'ювантної терапії у поєднанні з антибактеріальними препаратами у схемі лікування СІЗК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.121 + Р264.927.2-4 + Р264.863

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445695 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського