Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>U=Р264.936-7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Гладка О. А. 
Формування у iCorynebacterium diphtheriae/i резистентності до еритроміцину, індукованої його тривалим впливом / О. А. Гладка, О. І. Мотика // Мікробіол. журн. - 2000. - 62, № 5. - С. 37-44. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Ключ. слова: Corynebacterium diphtheriae, антибіотикорезистентність, еритроміцин
Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.936-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Романюк С. І. 
Антигенні й імунобіологічні властивості дифтерійного токсину та його субодиниць : Автореф. дис... канд. біол. наук : 02.00.10 / С. І. Романюк; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. - К., 2002. - 20 c. - укp.

Досліджено антигенні властивості дифтерійного токсину (ДТ) та його субодиниць у дітей з різними формами дифтерійної інфекції та після вакцинації, а також імунобіологічної активності ДТ, яка дозволяє йому протидіяти імунній системі. Розроблено імуноферментні методи виявлення ДТ й антитіл проти нього, які можуть бути використані з метою вдосконалення діагностики дифтерії. Створено комп'ютерну програму щодо кількісної оцінки результатів імуноблотингу. Проаналізовано сироватки крові дітей різних діагностичних груп стосовно вмісту ДТ, антитоксичних антитіл та їх специфічності до субодиниць ДТ. Встановлено, що антитіла хворих на дифтерію та носіїв відрізняються за специфічністю до субодиниць А та В ДТ. Запропоновано математичну модель дифтерійної інфекції для розрахунку терапевтичних доз антитоксичної сироватки коня. Вперше встановлено, що ДТ здатен проникати у фагоцити та специфічні до нього В-лімфоцити навіть за відсутності класичного рецептора для ДТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.936-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320327 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ждамарова Л. А. 
Вплив біотичних та абіотичних факторів на персистенцію та біологічні властивості збудника дифтерії : Автореф. дис... канд. мед. наук : 03.00.07 / Л. А. Ждамарова; АМН України. Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. - Х., 2004. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.936-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328696 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Олійник О. С. 
Одержання одноланцюгових варіабельних фрагментів антитіл проти дифтерійного токсину : автореф. дис. ... канд. біол. наук: 03.00.20 / О. С. Олійник; Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України. - К., 2010. - 19 c. - укp.

Розглянуто проблеми одержання scFv-антитіл проти дифтерійного токсину, досліджено їх протективні властивості та можливості використання у діагностиці дифтерії. З неімунної та імунної бібліотек імуноглобулінових генів миші одержано методом фагового дисплею та охарактеризовано scFv-антитіла до дифтерійного токсину. Сконструйовано імунну бібліотеку кДНК імуноглобулінових генів мишей, імунізованих рекомбінантними аналогами A та B субодиниць дифтерійного токсину. Запропоновано універсальний підхід для детекції scFv-антитіл і їх комплексів з антигеном у імуноферментному аналізі. Висвітлено можливість використання одержаних scFv і їх похідних, об'єднаних з фрагментом стафілококового білка A, для виявлення дифтерійного токсину. Відібрано чотири антитоксичні scFv-антитіла, які здатні пригнічувати токсичні ефекти дифтерійного токсину, перешкоджаючи його проникненню до клітин-мішеней. Зазначено, що одержані scFv-антитіла можуть бути використані у діагностиці та терапії дифтерії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.23-4 + Р264.936-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370180 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Labyntsev A. J. 
Effect of the T-domain on intracellular transport of diphtheria toxin / A. J. Labyntsev, D. V. Kolybo, E. S. Yurchenko, A. A. Kaberniuk, N. V. Korotkevych, S. V. Komisarenko // Ukr. Biochem. J.. - 2014. - 86, № 3. - С. 77-87. - Бібліогр.: 35 назв. - англ.

Субодиниця B дифтерійного токсину (ДТ), яка складається із 2-х доменів, R - рецепторного та Т - трансмембранного, відіграє важливу роль у зв'язуванні токсину з рецептором на клітинах-мішенях та у транспортуванні каталітичної субодиниці A до цитозолю. Рекомбінантні аналоги субодиниці B є перспективними представниками унікального класу транспортувальних протеїнів, які здатні забезпечити доставку біологічно активних молекул до цитозолю клітин. Створення таких конструкцій вимагає з'ясування ролі кожного із фрагментів ДТ у транспортуванні комплексу рецептор - токсин. Досліджено роль T-домену у внутрішньоклітинному транспортуванні рекомбінантних фрагментів ДТ. Для цього порівнено особливості внутрішньоіклітинного транспортування R-домену та субодиниці B, яка містить в собі як R-, так і Т-домен. Рекомбінантні фрагменти ДТ мітили флуоресцентними протеїнами, що надало змогу використовувати в дослідженні техніку колокалізації. За допомогою методу конфокальної мікроскопії встановлено відмінності у транспортуванні рекомбінантних похідних ДТ у клітинах лінії Vero. Показано, що R-домен швидше потрапляє до тубулярних компартментів клітини, ніж субодиниця B. Аналіз колокалізації R-домену та субодиниці B підтверджує майже лінійне її зростання за коефіцієнтом Пірсона (PCC) у разі збільшення часу інкубації. Проте відсоток субодиниці B, колокалізованої з R-доменом, визначений за коефіцієнтом Мандерса (M1), зростає нелінійно, що може свідчити про здатність субодиниці В потрапляти до певних компартментів клітини, недоступних для R-домену. Роль T-домену у внутрішньоклітинному транспортуванні та компартменталізації токсину, вірогідно, пов'язана з його здатністю до формування протонних каналів і взаємодії з комплексом протеїнів цитоплазми COPI.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.936-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кабернюк А. А. 
Отримання рекомбінантних флуоресцентних похідних субодиниці в дифтерійного токсину та дослідження їхніх рецепторзв'язувальних властивостей / А. А. Кабернюк, А. Ю. Лабинцев // Укр. біохім. журн.. - 2008. - 80, № 4. - С. 159. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.936-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Олійник О. С. 
Створення імунної бібліотеки імуноглобулінових генів миші та відбір одноланцюгових Fv-антитіл, специфічних до B-субодиниці дифтерійного токсину / О. С. Олійник, А. А. Кабернюк, Т. А. Редчук, Н. В. Короткевич, А. Ю. Лабинцев, С. І. Романюк, Д. В. Колибо, С. В. Комісаренко // Укр. біохім. журн.. - 2009. - 81, № 2. - С. 68-79. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*444*74 + Р264.936-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Кабернюк А. А. 
Флуоресцентні похідні субодиниці в дифтерійного токсину та взаємодія їх із клітинами лінії IBVeroD / А. А. Кабернюк, А. Ю. Лабинцев, Д. В. Колибо, О. С. Олійник, Т. А. Редчук, Н. В. Короткевич, В. Ф. Горчев, С. О. Карахім, С. В. Комісаренко // Укр. біохім. журн.. - 2009. - 81, № 1. - С. 67-77. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.936-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Короткевич Н. В. 
Цитотоксичність субодиниці B дифтерійного токсину щодо гістоцитарної лімфоми людини U937 / Н. В. Короткевич, А. Ю. Лабинцев, А. А. Кабернюк, О. С. Олійник, С. І. Романюк, Д. В. Колибо, С. В. Комісаренко // Укр. біохім. журн.. - 2009. - 81, № 4 (спец. вип.). - С. 69-80. - Бібліогр.: 49 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.936-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Oliinyk O. 
Development of sandwich-ELISA with scFv-protein A fusions for detection of diphtheria toxin / O. Oliinyk, A. Kaberniuk, T. Redchuk, N. Korotkevich, A. Labyntsev, S. Romaniuk, D. Kolibo // Укр. біохім. журн.. - 2009. - 81, № 4 (спец. вип.). - С. 306. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.936-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Лабинцев А. Ю. 
Взаємодія субодиниці в дифтерійного токсину із клітинами чутливих та нечутливих до токсину видів ссавців / А. Ю. Лабинцев, Н. В. Короткевич, А. А. Кабернюк, С. І. Романюк, Д. В. Колибо, С. В. Комісаренко // Укр. біохім. журн.. - 2010. - 82, № 6. - С. 65-75. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Для дослідження взаємодії дифтерійного токсину (ДТ) з поверхнею чутливих і нечутливих до нього клітин використано рекомбінантне флуоресцентне похідне ДТ (EGFP-SbB), одержане шляхом заміни субодиниці А токсину на зелений флуоресцентний протеїн (EGFP). Проведені дослідження показали, що протеїн EGFP-SbB здатний взаємодіяти з рецепторами як чутливих до ДТ клітин мавпи (лінії Vero), так і нечутливих клітин миші (лінії 3Т3). Показано втричі вищу спорідненість цього протеїну до клітин лінії Vero у порівнянні з клітинами лінії 3Т3. Продемонстровано його здатність не лише взаємодіяти з рецепторами обох ліній клітин, але й проникати всередину цих клітин. Встановлено, що цей процес гальмується після додавання інгібітора ендоцитозу феніларсеноксиду. Одержані дані вказують на те, що відмінності чутливості клітин мишей і приматів до ДТ можуть бути обумовлені не лише різною спорідненістю токсину до їхніх рецепторів, але й процесами, що відбуваються після проникнення токсину всередину клітини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.936-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Лабинцев А. Ю. 
Молекулярні механізми реалізації рецептор-зв'язувальної та транспортної функції дифтерійного токсину : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / А. Ю. Лабинцев; НАН України, Ін-т біохімії імені О.В. Палладіна. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Вперше виявлено вплив трансмембранного дифтерійного токсину (ДТ) на процес дозрівання ендосом з токсином, на їх транспорт та ендосомний pH. Вперше продемонстровано співлокалізацію фрагментів ДТ з маркерами ендосомного шляху в часі. Підтверджено здатність SubB ДТ взаємодіяти з клітинами нечутливих до токсину видів тварин. Вперше одержано генетичні конструкції, що кодують фрагменти ДТ, злиті з різноманітними флуоресцентними та pH-чутливими флуоресцентними протеїнами, охарактеризовано їх функціональні властивості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.272.3*72 + Р264.936-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА418684 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Chudina T. O. 
Synthesis and characterization of poly(D,L-lactic-CO-glycolic)acid microparticles loaded by diphtheria toxoid = Синтез та характеристика мікрочасток на основі полі(лактид-кoгліколіду) навантажених дифтерійним токсоїдом / T. O. Chudina, M. A. Skoryk, E. I. Legach // Biotechnologia Acta. - 2018. - 11, № 2. - С. 23-29. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Мета роботи - синтезувати частинки на основі полі(лактид-ко-гліколіду)-PLGA й одержати їх комплекси з нетоксичним фрагментом дифтерійного токсину, міченим зеленим флуорисцентним протеїном (ЕGFPSubB); охарактеризувати певні фізико-хімічні властивості одержаних кон'югатів і дослідити вплив модифікації поверхні. Було синтезовано два типи частинок PLGA: з іммобілізованим антигеном на поверхні частинок - PLGA 1, та з інкапсульованим всередині частинки - PLGA 2. Одержані мікрочастинки характеризувалися за навантаженням антигену, розміром часток, індексу полідісперсності та вивільнення антигену in vitro.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.936-7 + Л710.13/14 + Л719.96:Р

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Manoilov K. Yu. 
Necessity of translocation domain for realisation of cytostatic effect of non-toxic derivatives of diphtheria toxin = Необхідність транслокаційного домену для реалізації цитостатичного ефекту нетоксичних похідних дифтерійного токсину / K. Yu. Manoilov, O. I. Krynina, A. Ju. Labyntsev, S. I. Romaniuk, D. V. Kolybo // Biotechnologia Acta. - 2018. - 11, № 2. - С. 64-71. - Бібліогр.: 34 назв. - англ.

Мета роботи - оцінити in vitro цитостатичну дію рекомбінантних фрагментів нетоксичного точкового мутанту дифтерійного токсину - CRM197, який було запропоновано як потенційний препарат для лікування трійчасто-негативного раку грудної залози. Із цією метою з використанням методу метало-афінної хроматографії на Ni-NTA агарозі виділили рекомбінантні похідні дифтерійного токсину - CRM197, SbB (субодиницю B) і рецепторний домен Rd та дослідили їх вплив на ріст поодиноких колоній клітин трійчасто-негативного раку грудної залози людини MDA-MB-231 за такими показниками, як площа, периметр та індекс циркулярності. Одержані результати показали, що CRM197 і SbB, які містили у складі молекули транслокаційний домен Td, однаковою мірою виявляли цитостатичний ефект стосовно клітин MDA-MB-231, зменшуючи площу та периметр поодиноких колоній. Протеїн Rd не впливав на останні два параметри, які характеризують розмір колоній, однак змінював форму їх краю, про що свідчить підвищення індексу циркулярності. Ймовірно, що Td може брати участь у реалізації цитостатичної дії через притаманну йому пороутворювальну активність щодо ліпідних мембран. Зроблено висновок, що Rd і Td, на відміну від каталітичного домену дифтерійного токсину, відіграють важливу роль у реалізації цитотоксичних властивостей CRM197, а SbB, яка складається з Rd і Td, є структурним фрагментом дифтерійного токсину з найменшою молекулярною масою, і її можна використовувати як аналог CRM197.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.936-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Manoilov K. Yu. 
Biological properties and medical application of diphtheria toxin derivatives = Біологічні властивості та медичне застосування похідних дифтерійного токсину : (a rev.) / K. Yu. Manoilov // Biotechnologia Acta. - 2018. - 11, № 3. - С. 27-46. - Бібліогр.: 198 назв. - англ.

Мета огляду - аналіз даних літератури, пов'язаних із практичним застосуванням різноманітних похідних дифтерійного токсину. Дослідження взаємодії дифтерійного токсину з чутливими і резистентними клітинами ссавців проводили вже протягом відносно тривалого часу, однак й дотепер існують деякі нерозв'язані проблеми, що стосуються молекулярних механізмів його функціонування. Нативний дифтерійний токсин (ДТ) і частини його молекули, які зберігають токсичність, використовують як інструменти у новітніх біотехнологічних методах специфічного знищення підтипів клітин у багатоклітинних організмах. Нові рекомбінантні похідні ДТ періодично одержують у лабораторіях у всьому світу. У біологічних дослідженнях аналоги ДТ є зручними інструментами для вивчення функцій природного токсину. Нетоксичний аналог ДТ, протеїн CRM197, вже введено в клінічну практику як компонент вакцин і протипухлинний агент. Терапія спрямованими токсинами на основі ДТ є потенційно перспективною для лікування раку, тому вивчення його похідних дифтерійного токсину має велике значення для біотехнології та медицини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.936-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського