Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (7)Книжкові видання та компакт-диски (36)
Пошуковий запит: (<.>U=Р410.212$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 83
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Фесюк С. М. 
Медична реабілітація хворих неспецифічним аортоартеріїтом черевного відділу з застосуванням лікувальних фізичних факторів : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.33 / С. М. Фесюк; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. - О., 1998. - 17 c. - укp. - рус.

Представлені дослідження по ефективності дециметровохвильової терапії, вуглекислих ванн, медикаментозних засобів в медичній реабілітації хворих неспецифічним аортоартеріїтом черевного відділу. Показано, що застосування запропонованих комплексів здійснює однонаправлену позитивну патогенетичну дію різного ступеня вираженості. Покращуються характеристики стану стінки черевної аорти, магістрального та регіонального кровотоку за даними ультрахвильового сканування, доплерографії, реовазографії і гепатографії. Це з'ясовує механізми досягнення ремісії досліджуваного захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.212.011-54 + Р410.210.11-54

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302331 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Влайков Г. Г. 
Патогенез та хірургічне лікування аневризми черевної частини аорти у хворих похилого та старечого віку : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.04 / Г. Г. Влайков; Ін-т серцево-судин. хірургії АМН України. - К., 1998. - 16 c. - укp. - рус.

На основі комплексного обстеження та лікування 110 хворих похилого та старечого віку з аневризмою черевної частини аорти вивчені структурно-функціональні особливості аневризми, обгрунтована доцільність застосування методів діагностики, розроблені показання та методи оперативного втручання. Запропоновані заочеревинний доступ та нові способи реконструктивних операцій. Це дозволило досягти добрих результатів оперативного лікування у 94,5% пацієнтів. Показник виживання хворих через 1 рік становив 95,2%, через 3 роки - 83,9%, через 5 років - 67,3%.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.212.036-1 + Р457.365.112

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302121 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Олійник І. Ю. 
Синдром Марфана / І. Ю. Олійник, Т. А. Рудий // Буков. мед. вісн.. - 2000. - 4, № 4. - С. 204-207. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Описано два випадки синдрому Марфана у чоловіків віком 18 і 26 років. Діагноз поставлено з огляду трупів після раптової смерті, даних судово-медичних розтинів та некропсії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.212.036-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кузик Ю. І. 
Розшаровуючі аневризми аорти: клініко-морфологічні особливості / Ю. І. Кузик // Буков. мед. вісн.. - 2001. - 5, № 4. - С. 73-76. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано, що за останні 20 років (1981 - 2000 рр.) розшаровуючі аневризми аорти (РАА) виявлено у 131-го померлого. При цьому у 1991 - 2000 рр. кількість РАА збільшилась у 2 рази у порівнянні з 1981 - 1990 рр. Серед причин РАА виявлено: атеросклероз - 83 спостереження, кістозний медіанекроз аорти - синдром Гзеля - Ердгейма - 25, неспецифічний аортоартеріїт - 9, синдром Марфана - 4, сифіліс - 1, інші причини - 9. Серед померлих переважали чоловіки (80,2 %), серед них 23,2 % - віком до 50-ти років. У більшості випадків аневризми локалізувались у низхідній частині аорти. Ураження всієї аорти із розшаруванням та утворенням двостовбурового просвіту найчастіше виявлялося за синдрому Гзеля - Ердгейма.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.212.036-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гомоляко І. В. 
Морфологічні та функціональні характеристики дихальної системи у пацієнтів з аневризмою черевної частини аорти / І. В. Гомоляко, Л. В. Березовчук, Н. Є. Клочкова, В. М. Шевченко, В. В. Силантьєв, А. П. Мазур, Г. Г. Влайков // Клініч. хірургія. - 2002. - № 5-6. - С. 76. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.212.036 + Р412-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26828 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Дубович Т. О. 
Будова атеросклеротично зміненої аорти при аневризмі її черевної частини та синдромі Леріша : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.03.09 / Т. О. Дубович; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2002. - 18 c. - укp.

Вперше проведено порівняльний аналіз будови стінки аорти та vasa vasorum аорти у випадку неускладненого атеросклерозу, аневризми черевної частини аорти (АЧЧА) та синдрому Леріша (СЛ). Вперше доведено, що у разі АЧЧА та СЛ відбуваються виражені типові дистрофічні зміни в усіх відділах стінки аорти, незалежно від наявності атеросклеротичних бляшок. Встановлено, що у випадку АЧЧА неоангіогенез супроводжується глибоким проникненням капілярів у середню оболонку стінки аорти, утворенням характерних щілинних і синусоїдних мікросудин; спостерігається утворення кіст у результаті деградації гладком'язових клітин та еластичних волокон. Досліджено, що у випадку переважають атрофічні зміни у середній оболонці, а у разі СЛ - потовщення внутрішньої оболонки стінки аорти у результаті розвитку м'язово-еластичної гіперплазії. Вперше з'ясовано, що в основі морфогенезу АЧЧА та СЛ лежать обумовлені хронічною гіпоксією відмінні від атеросклерозу, різні за своїми проявами та локалізацією дистрофічні процеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.212.036-4 + Р410.212.041-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322498 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бабаева О. И. 
Биохимическая характеристика соединительной ткани при аневризме аорты - можно ли предсказать ее разрыв? / О. И. Бабаева, М. В. Князева // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 4А (Дод. 1). - С. 109. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.212.036-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Кузик Ю. І. 
Медіанекроз аорти - розшаровуюча аневризма аорти: етіологія та морфогенез : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.03.02 / Ю. І. Кузик; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. - Л., 2003. - 21 c. - укp.

Визначено характерні варіанти макроскопічної картини аневризм за умов медіанекрозу аорти. Встановлено, що розшарування та розрив аорти виникає у випадку медіанекрозу без попередньої дилатації судинного просвіту. Описано комплекс патоморфологічних проявів, характерних для медіанекрозу аорти. Доведено, що один патологічний процес захоплює аорту на всьому протязі та її гілки, а в різних частинах судиної стінки спостерігаються однотипні зміни, але на різних стадіях розвитку цього процесу. Вперше на на підставі результатів морфологічного і спектрографічного досліджень запропоновано гіпотезу механізму розвитку патологічного процесу у випадку медіанекрозу аорти. З'ясовано, що токсичний вплив ксенобіотиків, зокрема, кадмію, на гладком'язові клітини призводить до зниження продукції елементів екстрацелюлярного матриксу - еластину та до вакуольної дистрофії гладко-м'язових клітин з накопиченням глікозаміногліканів. Доведено, що фізіологічна концентрація еластаз за умов альтерації гладко-м'язових клітин призводить до вогнищевого еластолізу за умови відсутності фізіологічної регенерації з наступним формуванням кістоподібних порожнин, що створює передумови для розриву та розшарування стінки аорти в момент критичних змін гемодинаміки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.212.036-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324152 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ільницька Л. А. 
Систолічна та діастолічна дисфункція лівого шлуночка у хворих на ІХС у поєднанні з аортальним стенозом : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Л. А. Ільницька; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. - К., 2003. - 21 c. - укp.

Здійснено оцінку та зіставлення результатів систолічної та діастолічної функцій лівого шлуночка, центральної гемодинаміки у хворих на ішемічну хворобу серця із супутнім аортальним стенозом (АС) залежно від функціонального класу пацієнтів і величини трансаортального градієнта тиску. Доведено, що наявність супутнього АС обумовлює більшу частоту діастолічної дисфункції. Проведено дослідження залежності розвитку дегенеративного АС від порушень ліпідного обміну та імунних змін. Обгрунтовано доцільність використання інгібітора АПФ еналаприлу для лікування даної категорії хворих. Установлено, шо ступінь супутнього дегенеративного АС і характер діастолічного трансмітрального кровотоку є критеріями для вибору дози препарату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.212.052-3 + Р410.11-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325496 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Бабаєва О. І. 
Біохімічні особливості сполучної тканини і фібринолізу при аневризмі аорти з загрозою розриву : Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.04 / О. І. Бабаєва; Ін-т геронтології АМН України. - К., 2003. - 19 c. - укp.

Встановлено закономірності змін біохімічних компонентів сполучної тканини, фібринолітичної системи та фібронектину у хворих на аневризму аорти й обгрунтовано можливість використання одежаних даних для прогнозування загрози її розриву у порівнянні з облітеруючим атеросклерозом нижніх кінцівок і синдромом Лериша. На підставі аналізу результатів обстеження 106-ти хворих виявлено, що розвиток аневризми аорти супроводжується значними змінами гомеостазу, зокрема стану сполучної тканини її стінки й агрегатного стану крові. Встановлено закономірності змін вмісту метаболітів екстрацелюлярного матрикса сполучної тканини та фібринолізу у біологічних рідинах осіб, хворих на аневризму аорти з загрозою розриву у порівнянні з групами пацієнтів з синдромом Лериша та облітеруючим атеросклерозом судин нижніх кінців. Встановлено роль вмісту оксипроліну, уронових кислот у сечі, сумарних сульфатованих глікозаміногліканів та їх фракцій, сумарних хондроїтин-сульфатів і гликопротеїнів, вмісту фібриногену, фібронектину, продуктів деградації фібрину/фібриногену, розчинних фібринмономерних комплексів у крові, а також часового періоду та коефіцієнта лізису еуглобулінів як допоміжних діагностичних показників прогнозування загрози розриву аневризми аорти. В експерименті на білих щурах доведено, що тканина аорти першочергово реагує на дію стресових факторів у порівнянні з кістковою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.212.036-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА339612 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Самойлова О. В. 
Клініко-ехокардіографічні та клініко-електрокардіографічні зіставлення у прогнозуванні перебігу аортального стенозу : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.12 / О. В. Самойлова; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. - К., 2003. - 21 c. - укp.

Уперше у хворих на аортальний стеноз (АС) під час проведення аналізу особливостей гіпертрофії лівого шлуночка (ЛШ) вивчено значення кінцево-систолічної напруги стінок ЛШ, що дало змогу встановити наявність "неадекватного" характеру гіпертрофії у хворих з різним ступенем АС. Визначено варіанти порушення діастолічного наповнення ЛШ у випадку АС та обгрунтовано негативну прогностичну значущість псевдонормального типу трансмітрального кровотоку. На підставі даних клініко-ехокардіографічних зіставлень, а також даних динамічного проспективного спостереження встановлено незалежні чинники ризику розвитку стенокардії, клінічних проявів серцевої недостатності, синкопальних станів і життєнебезпечних порушень ритму та провідності серця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.212.052-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325448 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Зербино Д. Д. 
Современная патология аорты: классификация, заболевания и синдромы, проблемы этиологии / Д. Д. Зербино // Серце і судини. - 2004. - № 3. - С. 4-10. - Библиогр.: 24 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.212-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Зербино Д. Д. 
Клинические маски при расслаивающих аневризмах аорты / Д. Д. Зербино, Ю. И. Кузык // Серце і судини. - 2004. - № 4. - С. 27-30. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Зазначено, що серед захворювань аорти особливе місце займають розшаровувальні аневризми аорти (РАА), які є складними для діагностики та лікування і супроводжуються високою летальністю. Мета - дослідити й описати можливі клінічні симптомокомплекси - маски РАА у разі медіонекрозу аорти (МНА). Проаналізовано 36 випадків смерті від РАА у разі МНА за 1998 - 2001 рр. Серед померлих превалювали чоловіки (28, або 77 %), з них 14 (39 %) померли у віці - до 50 років. Прижиттєво правильний діагноз РАА встановлено у 40,6 % випадків. Під час аналізу клінічної картини та даних автопсій виділено такі клінічні маски: "коронарні" (у 16, або 44,4 % випадків), "судинні периферичні" (у 3, або 8,4 %), "легеневі" (у 4, або 11,1 %), "церебральні" (у 5, або 13,9 %), "шлунково-кишкові" (у 4, або 11,1 %), "ниркові" (у 4, або 11,1 %). У 3-х хворих розвинувся справжній інфаркт міокарда. Морфологічно розшарування спостерігалося на рівні відходження коронарних артерій і супроводжувалося компресією їх початкових відділів. У всіх випадках "коронарної" маски хворі гинули від гострої гемотампонади. Правильний діагноз РАА найчастіше встановлювали під час ехокардіографічного дослідження. При житті РАА не розпізнали у 59 % хворих, що зумовлено розмаїтістю симптомокомплексів цієї недуги залежно від локалізації, обсягу та швидкості розшарування, зони розриву, вторинних морфологічних змін внутрішніх органів, центральної нервової системи, ускладнень. Облік варіантів клінічних масок РАА відкриває можливості для поліпшення діагностики цього захворювання.


Ключ. слова: патология аорты, расслаивающие аневризмы аорты, кистозный медионекроз аорты, клинические маски расслаивающих аневризм аорты
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.212.036-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Гомоляко І. В. 
Патоморфологічна характеристика аорти при аневризмах її черевної частини / І. В. Гомоляко, Т. А. Дубович, Г. Г. Влайков, Н. Є. Клочкова // Серце і судини. - 2004. - № 4. - С. 31-36. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Ключ. слова: аорта, атеросклероз, аневризма черевної частини аорти, патоморфологія, морфометрія
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.212.036-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Іванів Ю. А. 
Можливості вивчення діастолічної функції правого шлуночка при аортальному стенозі методом імпульсної тканинної допплерографії / Ю. А. Іванів // Укр. радіол. журн. - 2004. - 12, № 4. - С. 363-366. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Ключ. слова: тканевая импульсная допплерография, аортальный стеноз, диастолическая функция, правый желудочек
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.212.011-43

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Кондратова Т. В. 
Ультразвуковые параметры аорты у мужчин в возрасте 21 - 80 лет без сердечно-сосудистой патологии / Т. В. Кондратова // Серце і судини. - 2004. - № 4. - С. 37-40. - Библиогр.: 4 назв. - рус.


Ключ. слова: восходящая часть аорты, абдоминальная часть аорты, диаметр аорты, толщина стенки, возрастные группы
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.212-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Іваннікова С. В. 
Біохімічна характеристика сполучної тканини аорти у хворих з аневризмою аорти / С. В. Іваннікова, М. В. Князєва, Ф. С. Леонтьєва // Буков. мед. вісн.. - 2005. - 9, № 2. - С. 105-106. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Зазначено, що біохімічні аспекти патогенезу атеросклерозу, механізми формування характерних патологічних осередків у стінках аорти, що врешті решт можуть призвести до розриву стінки аорти, є надзвичайно складними стосовно вивчення стану екстрацелюлярного матриксу сполучної тканини аорти у разі аневризми аорти (АА) з загрозою розриву. Встановлено, що біохімічні зміни в екстрацелюлярному матриксі сполучної тканини стінки аорти у разі АА із загрозою розриву мають відмінності в різних ділянках аорти: у тканині гладкої ділянки спостерігається накопичення оксипроліну та значний зсув коефіцієнта оксипролін/тирозин. Подібним у тканині обох ділянок було зниження вмісту тирозину та гексуронових кислот.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.212.036-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Потапенко Р. І. 
Вплив ліпопротеїнів на продукцію стабільних метаболітів оксиду азоту аортою дорослих і старих щурів / Р. І. Потапенко, О. В. Ніжанковська, С. М. Новікова, М. К. Бурчинська, О. К. Кульчицький // Буков. мед. вісн.. - 2005. - 9, № 2. - С. 210-212. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.212-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Вансович В. Е. 
Наблюдение высокого мезентериального тромбоза / В. Е. Вансович, И. В. Павлова // Клініч. хірургія. - 2005. - № 3. - С. 61. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.212.035

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Ситар Л. Л. 
Клініко-патоморфологічний аналіз аневризм аорти при синдромі Марфана / Л. Л. Ситар, І. М. Кравченко, В. П. Захарова, Ю. І. Кузик, В. А. Діброва // Серце і судини. - 2006. - № 2. - С. 66-68. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Ключ. слова: синдром Марфана, медіонекроз, еластолізис, розшаровувальні аневризми аорти
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.212.036

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського