Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (7)Книжкові видання та компакт-диски (36)
Пошуковий запит: (<.>U=Р413.510.11-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 163
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Зупанец И. А. 
Сравнительное изучение влияния глюкозамина гидрохлорида, румалона и DONAsupR/sup - 2OOS на функциональное состояние печени в условиях токсического гепатита / И. А. Зупанец, С. В. Мисюрева // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2000. - № 2. - С. 110. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Цубанова Н. А. 
Антиоксидантна активність венотропіну в умовах гострого тетрахлорметанового гепатиту / Н. А. Цубанова // Клініч. фармація. - 2004. - 8, № 3. - С. 60-63. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проведене експериментальне дослідження впливу венотропіну, його компонентів, нативного порошку плодів гіркокаштану і пшеничних висівок, а також препаратів порівняння "Аесцин" та "Ескузан" на процеси вільнорадикального окиснення за умов гострого тетрахлорметанового гепатиту. Встановлено виражену антиоксидантну активність венотропіну в дозі 1,7 мг/кг з аесцином. Венотропін завдяки комплексу діючих речовин нативного порошку плодів гіркокаштану інгібує процеси ліпопероксидації в печінці щурів та підвищує активність антиоксидантної системи дослідних тварин. Встановлено, що венотропін на відміну від препаратів порівняння нормалізує процеси жовчоутворення на тлі експериментального гепатиту. За вираженістю антиоксидантної та гепатопротекторної дії венотропін, вірогідно, перевершує препарати порівняння "Аесцин" та "Ескузан", що можна пояснити оригінальним складом венотропіну.


Ключ. слова: венотропін, гострий гепатит, антиоксидантна дія
Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Яценко О. Ю. 
Гепатопротекторна дія рибіфлану при парацетамоловому гепатиті / О. Ю. Яценко, Л. М. Малоштан // Клініч. фармація. - 2004. - 8, № 3. - С. 45-48. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Проведено дослідження з вивчення гепатопротекторної та антиоксидантної активності рибіфлану (70 %-на настойка з листя смородини чорної) за гострого ураження парацетамолом у щурів. Установлено, що використання рибіфлану при лікарському гепатиті, викликаному парацетамолом, призводить до зменшення інтенсивності цитолітичних і вільнорадикальних процесів у печінці, підвищує активність антиоксидантної системи гепатоцитів і сприяє нормалізації вуглеводного, білкового, ліпідного обмінів і відновленню процесів жовчоутворення і жовчовиділення. Досліджуваний препарат "Рибіфлан" за антицитолітичною та антиоксидантною дією перевершує поліфенольний гепатопротектор "Силібор". Одержані результати свідчать про гепатозахисну активність рибіфлану і вказують на перспективність його використання для профілактики та комплексного лікування лікарського гепатиту.


Ключ. слова: рибіфлан, біофлавоноїди, гепатопротекторна активність, антиоксидантна дія, парацетамоловий гепатит
Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кушнір І. Е. 
Патогенетичне використання антиоксидантної терапії стеатогепатиту різної етіології / І. Е. Кушнір // Клініч. фармація. - 2005. - 9, № 3. - С. 11-14. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Представлено результати дослідження впливу препарату "Альтан" на клінічні, лабораторні та інструментальні показники у хворих на неалкогольний та алкогольний стеатогепатит. Показано, що альтан має гепатопротекторну, протизапальну дію, що виражалося в нормалізації рівня амінотрансфераз (АТФ) сироватки крові, зменшенні розмірів печінки, зниженні акустичної щільності і нормалізації структури печінкової тканини у 80 % пацієнтів, зниженні гетерогенності вмісту і зникненні згустків жовчі в порожнині жовчного міхура, зменшенні товщини і щільності його стінки. Визначено високу антиоксидантну активність альтану, під впливом якого активність глутатіонпероксидази в еритроцитах та плазмі крові хворих збільшувалась в 1,6 рази з одночасним вірогідним підвищенням активності супероксиддисмутази (СОД) та каталази, що дає підстави для його використання як засобу патогенетичної терапії стеатогепатиту різної етіології. Висока ефективність і безпечність препарату дозволяють рекомендувати прийом альтану не тільки на стаціонарному етапі лікування, але й в амбулаторних умовах.

Представлены результаты исследования влияния препарата "Альтан" на клинические, лабораторные и инструментальные показатели у больных неалкогольным и алкогольным стеатогепатитом. Показано, что альтан обладает гепатопротекторным, противовоспалительным действием, что выражалось в нормализации уровня аминотрансфераз сыворотки крови, уменьшении размеров печени, снижении акустической плотности и нормализации структуры печеночной ткани у 80 % пациентов, снижении гетерогенности содержимого и исчезновении сгустков желчи в просвете желчного пузыря, уменьшении толщины и плотности его стенки. Выявлена высокая антиоксидантная активность альтана, под влиянием которого активность глутатионпероксидазы в эритроцитах и плазме крови больных увеличивалась в 1,6 раза с одновременным достоверным повышением активности супероксиддисмутазы и каталазы, что дает основание для использования данного препарата в качестве средства патогенетической терапии стеатогепатита различной этиологии. Высокая эффективность и безопасность препарата позволяют рекомендовать прием альтана не только на стационарном этапе лечения, но и в амбулаторных условиях.

The results of the investigation of Altan's effects on the clinical, laboratory and instrumental indices of patients with non-alcoholic and alcoholic steatohepatitis are presented. Altan has been shown to possess hepatoprotective and anti-inflammatoryactions, that was expressed in normalization of aminotransferase level in blood serum, reduction of liver's dimensions, decrease of aucoustic density and normalization of the hepatic tissue structure in 80 % of patients, decrease of heterogenicity of the content and disappearance of bile's clots in the gall- bladder's lumen, reduction of thickness and density of its wall. A high antioxidant activity of Altan is has been revealed due to it the activity of glutathionperoxidase in erythrocytes and blood plasma of patients has increased in 1.6 times with the simultaneous reliable rise of the activity of superoxide dismutase and katalase. It proves the given drug to be useful as an agent of pathogenetic therapy of steatohepatitis of different etiology. A high therapeutic efficiency and its safety allow to recommend Altan's administration not only in-patient treatment, but in out-patient conditions as well.


Ключ. слова: Неалкогольний стеатогепатит, алкогольний стеатогепатит, терапія, альтан
Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Скрипник І. М. 
"Хофітол" як препарат вибору в лікуванні хворих на хронічний токсичний гепатит у поєднанні із захворюваннями біліарного тракту / І. М. Скрипник, І. І. Дегтярьова, Г. В. Невойт // Клініч. фармація. - 2004. - 8, № 3. - С. 28-30. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

У хворих на хронічний токсичний гепатит з супутнім хронічним холециститом встановлено підвищення літогенних властивостей міхурової жовчі, підсилення процесів ліпідної пероксидації на тлі зниження антиоксидантного захисту організму. Доведено нормалізуючу дію хофітолу на детоксикаційну функцію печінки у хворих на хронічний токсичний гепатит, в тому числі й у разі поєднання з хронічним холециститом. За наявності біліарної дискінезії за гіпотонічно-гіперкінетичним типом у хворих на хронічний токсичний гепатит у поєднанні з хронічним холециститом засобом вибору серед гепатопротекторів рослинного походження є хофітол, що зумовлено поєднанням мембраностабілізувальної дії на гепатоцити і нормалізувальним впливом препарату на холерез і літогенні властивості жовчі.


Ключ. слова: хронічний токсичний гепатит, хронічний холецистит, дискінезії жовчного міхура і жовчовивідних шляхів, хофітол
Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-52 + Р413.520.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Файзуллін О. В. 
Вивчення гепатопротекторної активності екстракту з листя винограду культурного в умовах гострого тетрахлорметанового гепатиту / О. В. Файзуллін, Л. М. Вороніна, А. Л. Загайко, Ю. Б. Лар'яновська // Клініч. фармація. - 2006. - 10, № 2. - С. 36-39. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

На моделі гострого тетрахлорметанового гепатиту проведено вивчення гепатозахисної активності екстракту з листя винограду культурного у порівнянні з гепатопротектором - силібором. Встановлено, що за умов модельної патології досліджувана субстанція чинить виразний лікувальний ефект. Досліджуваний екстракт виявляє здатність до гальмування процесів вільнорадикального окиснення, нормалізації функції антиоксидантної системи та зменшення цитолітичного синдрому, що проявляється у зменшенні вмісту ТБК-реактантів, нормалізації рівня відновленого глутатіону та активності каталази у тканині печінки, у зменшенні активності АлАТ у сироватці крові. Гепатозахисні властивості екстракту з листя винограду культурного підтверджено даними гістоморфологічного аналізу, що свідчать про здатність досліджуваної субстанції обмежувати у печінці некротичні та дистрофічні процеси, які розвиваються під дією тетрахлорметану.

На модели острого тетрахлорметанового гепатита проведено изучение гепатозащитных свойств экстракта из листьев Винограда культурного в сравнении с гепатопротектором силибором. Установлено, что в условиях модельной патологии исследуемая субстанция проявляет выраженный лечебный эффект. Исследуемый экстракт проявляет способность к угнетению процессов свободнорадикального окисления, нормализации функции антиоксидантной системы и уменьшению цитолитического синдрома, что проявляется снижением содержания ТБК-реактантов, нормализацией уровня восстановленного глутатиона и активности каталазы в ткани печени, снижением активности АлАТ в сыворотке крови. Гепатозащитные свойства экстракта из листьев Винограда культурного подтверждены данными гистоморфологическогоанализа, которые свидетельствуют о способности исследуемой субстанции ограничивать некротические и дистрофические изменения в печени, которые развиваются под действием тетрахлорметана.

The study of hepato-protective properties of grape leaves extract comparing with silibor hepatoprotector under acute toxic hepatitis in rats caused by tetrachlormethane has been carried out. The substance investigated has been shown to reveal a markedtherapeutic effect in the conditions of the model pathology. The extract studied is capable to inhibit free radical oxidation processes, to improve the antioxidant system functional state and decrease cytolytic syndrome; it has been revealed in decreasing TBA reagents content, in nornalizing the reduced glutation level and catalase activity in liver tissues and in decreasing aminotransferases activity in blood serum. The hepato-protective properties of grape leaves extract has been confirmed by the histomorphological data analysis. They testify the ability of the extract studied to limit necrotic and dystrophic changes in liver developed by tetrachlormethane action.


Ключ. слова: Гепатопротекторна дія, гострий тетрахлорметановий гепатит, екстракт з листя Винограду культурного
Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Міщенко О. Я. 
Морфологічні аспекти оцінки гепатотропної дії нових фармакологічних засобів / О. Я. Міщенко, Ю. Б. Лар'яновська // Клініч. фармація. - 2006. - 10, № 2. - С. 51-57. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

На моделі хронічного тетрахлорметанового гепатиту проведено морфологічну оцінку гепатотропної дії нових комбінованих засобів адаптогенної дії полентару, феполену та фелентару, розроблених у НФаУ, у порівнянні з екстрактом елеутерокока, пивними дріжджами з бурштиновою кислотою та силібором. Встановлено, що нові комбіновані засоби феполен та фелентар, як і препарат "Силібор", проявляють достатньо виразну гепатопротекторну дію; екстракт елеутерокока та пивні дріжджі з бурштиновою кислотою (БК) мають дуже слабку гепатопротекторну активність. За виразністю антинекротичної дії та нормалізуючим впливом на порушену балочну орієнтацію гепатоцитів феполен та фелентар перевищують гепатопротекторну активність силібору, але дещо поступаються йому за гальмівним впливом на паренхіматозну жирову дистрофію і за виразністю активізувальної дії на регенераторні процеси в осередках деструкції. Полентар проявляє аналогічний за характером та близький за виразністю до силібору антинекротичний ефект і поступається йому за гальмівним впливом на жирову дистрофію та активацією ознак регенерації. Екстракт елеутерокока та пивні дріжджі з БК за ступенем виразності гепатопротекторної дії практично не відрізняються один від одного та значно поступаються силібору.

На модели хронического тетрахлорметанового гепатита проведена морфологическая оценка гепатотропного действия новых комбинированных средств адаптогенного действия: поллентара, феполена и фелентара, разработанных в НФаУ, в сравнении с экстрактом элеутерококка, пивными дрожжами с янтарной кислотой и силибором. Установлено, что новые комбинированные средства: феполен и фелентар, как и препарат силибор, оказывают выраженный гепатопротекторный эффект; экстракт элеутерококка и пивные дрожжи с янтарной кислотой имеют незначительную гепатопротекторную активность. По выраженности антинекротического действия и нормализующего влияния на нарушенную балочную ориентацию гепатоцитов феполен и фелентар превосходят гепатопротекторную активность силибора, но несколько уступают ему по угнетающему влиянию на паренхиматозную жировую дистрофию и по выраженности активирующего действия на регенераторные процессы в очагах деструкции. Поллентар оказывает антинекротический эффект, аналогичный эффекту силибора, но менее выраженно угнетает развитие жировой дистрофии и активирует регенерацию. Экстракт элеутерококка и пивные дрожжи с янтарной кислотой по выраженности гепатопротекторного действия уступают силибору.

The morphological estimation of hepatotropic action of new combined adaptogenic medications: pollentar, phepolen and phelentar developed in the Nаtional University of Pharmacy in comparison with eleutherococcus extract, beer yeast with the succinic acid and silibor has been performed on the model of chronic tetrachlormethanic hepatitis. The new combined medications: phepolen and phelentar, as well as silibor have been proven to possess a hepato-protective effect; eleutherococcus extract and beer yeast with the succinic acid have a low hepato- protective activity. Phepolen and phelentar exceed the hepato-protective activity of silibor, have a greater antinecrotic action and improve the disturbed orientation of hepatocytes, but they are inferior to silibor in inhibition effect on parenchyma fatty dystrophy and in expressiveness of the activating action on the regeneration processes in the nidi of destruction. Pollentar has an antinecrotic effect similar to the effect of silibor, but it inhibits the fatty dystrophy development less markedly and activates the regeneration. Hepato-protective effect of eleutherococcus extract and beer yeast with the succinic acid is less than that of silibor.


Ключ. слова: Гепатотропна активність, поллентар, феполен, фелентар
Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Козько В. Н. 
Проблемы и перспективы этиотропной терапии хронических вирусных гепатитов / В. Н. Козько, А. Е. Бондарь, М. И. Краснов, А. О. Соломенник, А. В. Гаврилов // Врачеб. практика. - 2007. - № 1. - С. 50-54. - Библиогр.: с. 53-54 - рус.

Розглянуто актуальні питання сучасної етіотропної терапії хронічних вірусних гепатитів В та С. Проаналізовано результати клінічних досліджень, визначено проблеми та перспективні напрямки противірусної терапії.

Рассмотрены актуальные вопросы современной этиотропной терапии хронических вирусных гепатитов В и С. Проанализированы результаты клинических исследований, освещены проблемы и определены перспективные направления противовирусной терапии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-5 + Р413.510.11-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22649 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гарник Т.  
Адаптированная диета в лечении больных с неалкогольным стеатогепатитом / Т. Гарник // Ліки України. - 2004. - № 5. - С. 40-43. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Розглянуто основні причини розвитку неалкогольного стеатогепатиту. Описано клінічну картину та можливості лікування із застосуванням адаптованої дієти у 58 хворих із неалкогольним стеатогепатитом.


Ключ. слова: диетотерапия, неалкогольный стеатогепатит, липиды, фитосредства
Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гарник Т. П. 
Вплив диференційованої терапії на перебіг стеатогепатиту / Т. П. Гарник // Сучас. гастроентерологія. - 2004. - № 2. - С. 45-50. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Изучены клинико-лабораторные показатели 309-ти больных стеатогепатитом до и после лечения, которое включало назначение адаптированной диетотерапии, сорбента "Силард" и фитосредств.


Ключ. слова: стеатогепатити, дієтотерапія, сорбенти, фітозасоби, клінічні, біохімічні показники
Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Гарник Т.  
Гепатопротекторное действие фитосредств в комплексной терапии и реабилитации больных хроническим гепатитом / Т. Гарник // Ліки України. - 2002. - № 11. - С. 2-5. - Библиогр.: 19 назв. - рус.

Проаналізовано дію фітозасобів як гепатопротекторів щодо забезпечення антиоксидантних властивостей під час лікування хворих на хронічні гепатити.


Ключ. слова: фитосредства, биологически активные вещества, антиоксидантные свойства, гепатиты
Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Федишин С.  
Застосування Левасилу в лікуванні алкогольного гепатиту / С. Федишин, Н. Харченко, Т. Гаглоєва, І. Коруля // Ліки України. - 2004. - № 4. - С. 77. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Аскаров Т. А. 
Коррекция нарушений в иммунной и кроветворной системах при токсическом гепатите с помощью Лакто Флор190 в эксперименте / Т. А. Аскаров // Лікар. справа. - 2004. - № 5-6. - С. 71-73. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Reduction in cells quantity of thymus, lymphatic nodes, bone marrow and rosette formation cells, decrease in erythrocytes and leucocytes number, suppression of antibody production are seen in experimentally developed acute toxic hepatitis (ATH). Lacto Flor preparation was established to have potential properties to restore different immune and hematological systems disorders observed in mice with ATH.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Даценко Б. М. 
Криовоздействие на печень при лечении хронического гепатита и метастазов колоректального рака / Б. М. Даценко, А. Я. Бардюк, А. Б. Даценко, Е. А. Богун // Клініч. хірургія. - 2002. - № 5-6. - С. 60. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-5 + Р569.435.1-24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26828 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Митропольская Н. Ю. 
Медико-биологические аспекты гепатопротекторных свойств лекарственных грибов при воздействии негативных экологических факторов / Н. Ю. Митропольская, Н. А. Бисько, В. Г. Бабицкая, Л. В. Пленина // Екологія довкілля та безпека життєдіяльн. - 2003. - № 2. - С. 66-70. - Библиогр.: 11 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.5*875 + Р413.510.11-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23889 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Опанасюк Н.  
Неалкогольный стеатогепатит: современные представления, подходы к лечению / Н. Опанасюк // Ліки України. - 2004. - № 4. - С. 27-31. - Библиогр.: 11 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Горбаков В. В. 
Опыт применения гептрала в лечении диффузных заболеваний печени / В. В. Горбаков, В. П. Галик, С. М. Кириллов // Укр. терапевт. журн. - 2004. - № 1. - С. 87-92. - Библиогр.: 10 назв. - рус.


Ключ. слова: печень, алкогольные поражения, вирусный гепатит, лекарственный гепатит, лечение, адеметионин (гептрал)
Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-52 + Р514.16-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Свинцицкий А. С. 
Оценка эффективности препарата "Ливолин форте" при жировом гепатозе / А. С. Свинцицкий, Е. Н. Ревенок, Г. А. Соловьева, А. И. Ткачук // Сучас. гастроентерологія. - 2004. - № 4. - С. 83-86. - Библиогр.: 12 назв. - рус.


Ключ. слова: ливолин форте, печень, эссенциальные фосфолипиды
Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Свинцицкий А. С. 
Оценка эффективности препарата ливолин форте в лечении больных стеатогепатитом / А. С. Свинцицкий, Е. Н. Ревенок, Г. А. Соловьева, А. И. Ткачук // Лікар. справа. - 2003. - № 2. - С. 76-80. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

The article analyzes efficacy of the drug livolin in the treatment of patients with fatty hepatosis. It is shown that livolin promotes a rapid arresting of clinical symptomatology, normalization of biochemical indices, makes for improvement of physical-and-chemical properties of the bile.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Свинцицький А.  
Оцінка ефективності препарату Ліволін форте в лікуванні хворих із жировим гепатозом / А. Свинцицький, Е. Ревенок, Г. Соловйова, А. Ткачук // Ліки України. - 2004. - № 2. - С. 63-64. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського