Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Р418.11-37$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Григор'єва Н. В. 
Особливості показників кісткового метаболізму і їх корекція у жінок перименопаузального віку після двосторонньої оваріектомії (експериментально-клінічне дослідження) : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / Н. В. Григор'єва; Одес. держ. мед. ун-т. - О., 1998. - 18 c. - укp. - рус.

Встановлено, що видалення яєчників у самок щурів зрілого віку веде до ранніх змін кісткового метаболізму, а саме, до зниження рівня кальцію та лужної фосфатази, і до прояву гістологічних ознак остеодистрофії вже через 6 тижнів після операції. Вказується оптимально ефективна доза етінілестрадіолу для корекції кальцієвого обміну після двосторонньої оваріектомії, яка становить 0,06 - 0,09 мкг/д для щурів вагою 300 +- 20 г, що в 1,5 - 2 рази нижча, ніж загальноприйнята доза, яка використовується для лікування остеопорозу. Підтверджено зміну показників кісткового метаболізму (найбільш інформативним є зниження вмісту кальцію, підвищення рівня лужної фосфатази в сироватці крові), посилення гіпоестрогенізму та підвищення продукції гонадотропних гормонів, що проявляється виникненням усіх симптомів посткастраційного синдрому, в тому числі ознак остеопорозу вже на протязі першого року після операції, тоді як без неї вони виявляються через 3 - 5 - 7 років. Раннє комбіноване призначення замісної гормонотерапії з препаратами кальцію після хірургічної кастрації в пери- та постменопаузальному віці сприяє нормалізації показників кісткового метаболізму, зменшує інтенсивність симптомів посткастраційного синдрому або веде до їх повної регресії і попереджує остеопороз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.59-3 + Р569.715.2-59 + Р418.11-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302460 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лихацька Т. В. 
Остеопороз і остеопенічний синдром у хворих на поєднану патологію гастродуоденопанкреатичної зони і печінки та їх корекція : автореф. дис... канд. мед. наук / Т. В. Лихацька; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. - Л., 2007. - 19 c. - укp.

Уперше встановлено зміни мінеральної щільності кісткової тканини (МЩКТ) осьового скелета та стегнової кістки у хворих на поєднану патологію гастродуоденопанкреатичної зони та печінки (хронічний гастродуоденіт з панкреатитом, хронічний панкреатит на тлі хронічних гепатитів) з використанням методу двофотонної рентгенівської денситометрії. Показано залежність стану кісткової тканини від ступеня остеодефіциту й особливостей клінічного перебігу мікст-патології. Установлено, що вираженість остеодефіциту за хронічних запальних захворювань гастродуоденопанкреатичної зони та печінки є більшою зі збільшенням віку пацієнтів, тривалості захворювання та наявності менопаузи у жінок. Оцінено роль чинників ризику виникнення остеопорозу за хронічних запальних захворювань гастродуоденопанкреатичної зони та печінки. Доведено, що зниження МЩКТ корелює зі зростанням показників ендогенної інтоксикації та обміну сполучної тканини у сироватці крові. Запропоновано алгоритм моніторингу (залежно від змін кісткової маси), лікування та профілактики остеодефіциту, доведено їх ефективність і наведено клініко-патогенетичне обгрунтування лікувально-профілактичних заходів з використанням остеотропних препаратів і антирезорбентів. Установлено, що запропоновані методи лікування запобігають подальшим втратам кісткової маси у хворих з остеодефіцитом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.11-37 + Р413-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА354848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гончарук Л. М. 
Патогенетичне обгрунтування диференційованого лікування гастродуоденопатій, індукованих нестероїдними протизапальними препаратами, у хворих на остеоартроз : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / Л. М. Гончарук; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. - К., 2011. - 18 c. - укp.

Наведено результати комплексного вивчення змін оксидантно-протиоксидантного гомеостазу, фібринолітичної та протеолітичної активностей плазми крові, морфофункціонального стану еритроцитів, функціонального стану ендотелію, процесів апоптозу та проліферації, морфологічних змін слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки у разі гастродуоденопатій, індукованих нестероїдними протизапальними препаратами, у хворих на остеоартроз залежно від наявності Helicobacter pylori. Обгрунтовано доцільність застосування ребаміпіду й амлодипіну з метою лікування та профілактики гастродуоденопатій, спричинених нестероїдними протизапальними препаратами, у хворих на остеоартроз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-5 + Р418.11-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384761 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Михайловська Н. С. 
Патогенетичний взаємозв'язок ішемічної хвороби серця та остеопенічного синдрому / Н. С. Михайловська, І. О. Шевченко, О. О. Зеленіна // Запорож. мед. журн.. - 2015. - № 1. - С. 105-110. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Актуальность проблемы ишемической болезни сердца, коморбидной с остеопорозом, обусловлена увеличением распространенности, отсутствием своевременной диагностики, профилактики, тяжелыми осложнениями и значительным влиянием на качество жизни пациентов. С целью представить и обобщить современный взгляд на патогенетическую связь ишемической болезни сердца и остеопенического синдрома провели обзор специализированной литературы. Установили, что ишемическая болезнь сердца и остеопороз имеют общие факторы риска (гиподинамия, курение, злоупотребление алкоголем, масса тела, нерациональное питание и т.д.) и механизмы прогрессирования с вовлечением каскада провоспалительных цитокинов, остеопротегерина, эндотелиальной дисфункции, эстрогенов, дефицита кальция, ренин-ангиотензин-альдостероновой и симпатической нервной системы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-37 + Р418.11-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського