Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (34)Книжкові видання та компакт-диски (189)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Р457.463.054$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 465
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Казакова В. В. 
Биохимические аспекты эндогенной интоксикации организма человека при грыжах передней брюшной стенки : Дис... канд. биол. наук: 03.00.04 / В. В. Казакова; Симферопольский гос. университет. - Симферополь, 1996. - 139 c. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС50261 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Лисенко Р. Б. 
Оптимізація хірургічного лікування післяопераційних вентральних гриж великих розмірів у хворих із ожирінням : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.03 / Р. Б. Лисенко; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 1999. - 16 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено питанням етіопатогенезу, особливостям клінічного перебігу післяопераційних вентральних гриж великих розмірів у хворих із ожирінням і розробці на цій основі найбільш раціональної тактики їх хірургічного лікування. Особливу увагу приділено передопераційній підготовці, що починається з амбулаторного режиму, включає комплекс дієтичного харчування, вправи з лікувально-фізичного комплексу. Запропоновано новий спосіб профілактики нагноєння рани у хворих із ожирінням. Впроваджено використання розширених оперативних розрізів, що передбачають абдомінопластику. У хворих із ожирінням 2-4 ст. герніопластика поєднується з видаленням основного депо жиру (висячого "фартуха" великого сальника). Розроблено модифікований спосіб вентропластики місцевими тканинами, новий спосіб аутодермальної пластики, що дозволяють ефективно укріплювати слабкі місця апоневроза в зоні пластики, зменшують навантаження на основний шов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Черенько М. П. 
Симультанні операції при великих і гігантських післяопераційних грижах живота у пацієнтів похилого та старечого віку / М. П. Черенько, Ю. В. Ігнатовський, Я. П. Фелештинський, С. М. Піотрович // Буков. мед. вісн.. - 1999. - 3, № 3/4 (Спец. вип.). - С. 83-85. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Наведено результати оперативного лікування 57 хворих похилого та старечого віку з післяопераційними грижами великих і гігантських розмірів у поєднанні з хірургічними захворюваннями інших органів черевної порожнини. Автори дійшли висновку, що герніопластика під час виконання симультанних операцій у таких хворих повинна виконуватись без зменшення об'єму черевної порожнини, з використанням допоміжного пластичного матеріалу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Фелештинський Я. П. 
Патогенез, хірургічне лікування і профілактика рецидивів гриж черевної стінки у пацієнтів похилого і старечого віку : Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / Я. П. Фелештинський; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2000. - 35 c. - укp.

Досліджено особливості патогенезу гриж черевної стінки у пацієнтів похилого і старечого віку, розроблено патогенетично обгрунтовані способи герніопластики та профілактики рецидиву грижі. З'ясовано, що основною ланкою патогенезу гриж живота у пацієнтів даної вікової категорії є механічна слабкість м'язово-апоневротичних тканин черевної стінки, яка призводить до грижеутворення навіть на тлі помірно підвищеного внутрішньочеревного тиску. Удосконалено передопераційну підготовку у випадках гриж живота великого і гігантського розмірів шляхом доповнення традиційних заходів електростимуляцією дихальних м'язів та медикаментозною терапією, що забезпечило зниження операційного ризику та післяопераційної летальності (до 1,1 % проти 7 - 20 % за літературними даними). Розроблено нові способи авто- й алопластичних операцій, що забезпечують механічно міцне і безнатяжне закриття грижових дефектів. Запропоновано спосіб профілактики рецидиву грижі з використанням короткохвильової терапії на ділянці післяопераційної рани, яка сприяє стимуляції синтезу колагену в опорних тканинах черевної стінки, знижує ймовірність нагноєння рани і зменшує частоту рецидиву грижі. Розроблено комплексний підхід до хірургічного лікування гриж черевної стінки у пацієнтів похилого та старечого віку, який забезпечує зниження загальної частоти рецидивів грижі (до 2,7 % проти 30 - 45 % за літературними даними).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309101 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Керимов Е. Я. 
Оперативне лікування післяопераційних вентральних гриж способами багатошарової м'язово-апоневротичної пластики і ретромускулярної аутодермопластики (клініко-експериментальне дослідження) : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Е. Я. Керимов; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2000. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано можливість застосування в операційній герніології багатошарової м'язово-апоневротичної пластики та ретромускулярної аутодермопластики з лазерною деепітелізацією шкірного шматка. Встановлено, що багатошарова м'язово-апоневротична пластика та ретромускулярна аутодермопластика створюють багатошаровий міцний каркас черевної стінки та супроводжуються низьким рівнем післяопераційних ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309481 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ороховский В.  
Основные грыжесечения / В. Ороховский, И. Гастингер, В. Гусак, Ф. Кекерлинг, И. Хорнтрих, Ш. Шваниц. - Ганновер; Донецк; Коттбус : МУНЦЭХ: КИТИС, 2000. - 236 c. - рус.

Описаны самые распространенные широко применяемые методы грыжесечений, в частности, традиционный открытый и видео-эндоскопический способы. Представлены общие сведения о грыжах передней брюшной стенки с ее хирургической анатомией. Рассмотрена техника оперативных вмешательств при бедренных, апоневротических, ущемленных, рубцовых грыжах, паховых грыжах у детей, парастомальных грыжах брюшной стенки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34503 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Власов В. В. 
Поетапне лікування хворих на післяопераційну вентральну грижу / В. В. Власов // Буков. мед. вісн.. - 2000. - 4, № 4. - С. 27-29. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Вивчено наслідки хірургічного лікування 456 хворих на післяопераційну вентральну грижу (ПОВГ) різної локалізації. Вік хворих був у межах від 16 і до понад 80 років. Жінки становили більшість (73,7 %). Застововано поетапне лікування 21 хворого на ПОВГ. Хворих було поділено на три групи: у 1-й групі на першому етапі виконували корекцію супровідної абдомінальної хірургічної патології, на другому - герніопластику (11); у 2-й -спочатку виконували герніопластику ПОВГ, що мала менші розміри грижового дефекту (ГД), потім - герніопластику ПОВГ з більшим ГД, що локалізувався в іншій анатомічній ділянці живота (3); у 3-й - на першому етапі виконували герніопластику нижніх 2/3 ГД,- другому - герніопластику третини ГД гігантської ПОВГ(7), що залишився. Проміжок часу між етапами лікування становив один - шість місяців. Хворих після поетапного лікування ПОВГ оглянуто у строки від 1 до 5 років, рецидиву грижі не виявлено.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гречаний А. П. 
Хірургічне лікування защемлених пахвинних та стегнових гриж за методом Ніхуса / А. П. Гречаний, О. В. Цигикало // Буков. мед. вісн.. - 2000. - 4, № 2. - С. 52-54. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено порівняльну характеристику 48 герніотомій за методом Ніхуса з 805 операціями, виконаними за традиційними методиками хірургічного лікування пахвинних і стегнових гриж у хірургічному відділенні Ромненської ЦРЛ Сумської області протягом 1992 - 1998 рр. На основі аналізу післяопераційних ускладнень та віддалених наслідків лікування доведено доцільність та обгрунтовано переваги широкого застосування методики герніотомії за методом Ніхуса у разі защемлених пахвинних та стегнових гриж, у тому числі у хворих похилого та старечого віку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Баязітов М. Р. 
Ефективність алопластики великих та гігантських післяопераційних вентральних гриж (клініко-експериментальне дослідження) : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.03 / М. Р. Баязітов; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. - Т., 2001. - 20 c. - укp.

В експерименті на щурах вивчено реакцію сполучної тканини на поліпропіленову сітку. Доведено, що низькоінтенсивне магнітолазерне опромінення в оптимальних дозах знижує запальну реакцію оточуючих тканин на імплантант, сприяє оптимізації процесів дозрівання сполучної тканин, а також утворенню міцного сполучнотканинного рубця. Встановлено, що найчастішими ускладненнями у разі імплантації зазначеної сітки є гематоми та сероми у ділянці розміщення протеза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Фелештинський Я. П. 
Короткохвильова терапія в післяопераційному періоді як профілактичний захід рецидиву грижі живота / Я. П. Фелештинський, С. М. Піотрович // Буков. мед. вісн.. - 2001. - 5, № 3. - С. 151-153. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Висвітлено результати застосування короткохвильової терапії (КХТ) в післяопераційному періоді з використанням апарата "Політон" (Україна) у 136-ти хворих на грижу живота різної локалізації та розмірів. Застосування КХТ в післяопераційному періоді стимулює місцевий синтез колагену та сприяє формуванню механічно міцного післяопераційного рубця, що є ефективним профілактичним заходом рецидиву грижі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054-542

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Кісляков В. В. 
Клініко-морфологічна характеристика і лікування рецидивних пахвинних гриж : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.03 / В. В. Кісляков; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. - Сімф., 2002. - 20 c. - укp.

Досліджено питання етіопатогенезу, клінічного перебігу, діагностики, а також запропоновано підхід до лікування хворих на рецидивні (РПГ) та багаторазово-рецидивуючі пахвинні грижі (БРПГ) з розробкою раціонального застосування трансплантатів для пластики пахвинного каналу. Особливе місце приділено вивченню анатомо-морфологічних змін структур у пахвинній ділянці та каналі. Досліджено 182 хворих. Вивчено особливості хірургічної анатомії пахвинного каналу залежно від раніше застосовуваного методу герніопластики. Розглянуто питання вибору методу повторної операції залежно від ступеня морфологічних змін у пахвинній ділянці, наявності або відсутності елементів "дрімаючої інфекції". Крім суб'єктивних методів вивчення клініки РПГ і БРПГ використано додаткові методи діагностики з використанням розроблених методик ультразвукового дослідження та комп'ютерної томографії. Отримані результати досліджень дають змогу визначити характер раніше виконаної операції, вид грижі, дані про грижовий вміст, розташування насінного канатика, а також робити вимірювання не тільки дефекту в задній стінці пахвинного каналу, але пахвинного проміжку. За результатами вивчення хірургічної анатомії пахвинного каналу у разі РПГ і БРПГ розроблено техніку операції, основою якої є принцип строгої поетапної послідовності у ході операції з урахуванням об'єму грижі та топографоанатомічних змін. Експериментально розроблено та впроваджено до клінічної практики найбільш раціональний спосіб застосування трансплантатів для пластики грижових дефектів у разі РПГ і БРПГ у тих випадках, коли цілком зруйновано пупаратове зв'язування та відсутні ділянки

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317483 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Грубник В. В. 
Эндоскопическая герниопластика паховой грыжи как альтернатива открытому вмешательству / В. В. Грубник, Н. Р. Баязитов, Р. С. Парфентьев // Клініч. хірургія. - 2002. - № 7. - С. 24-26. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Проанализированы результаты лечения 124-х пациентов с паховой грыжей, которым произведена эндоскопическая герниопластика (ГП). Трансабдоминальная ГП (ТАГП) осуществлена у 96-ти из них, преперитонеальная (ППГП) - у 28-ми. Рецидив грыжи возник у 2-х больных. Особенно эффективно применение метода при наличии рецидивной и двусторонней паховой грыжи. Недостатками метода являются: высокая стоимость, необходимость применения наркоза, опасность повреждения органов брюшной полости.


Ключ. слова: паховая грыжа, лечение, эндоскопическая герниопластика
Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Саєнко В. Ф. 
Особливості профілактики нагноєння операційної рани у хворих з патологічним ожирінням / В. Ф. Саєнко, А. С. Лаврик, А. С. Тивончук, О. П. Стеценко, П. Г. Швед // Клініч. хірургія. - 2002. - № 11-12. - С. 59-60. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Воровський С. М. 
Оперативне лікування пахвинних гриж із передочеревинного доступу : Автореф. дис.. канд. мед. наук : 14.01.03 / С. М. Воровський; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2002. - 18 c. - укp.

Запропоновано новий спосіб лікування пахвинних гриж із передочеревинного доступу, який виключає травму сім'яного канатика та яєчка і забезпечує надійний результат у чоловіків молодого, середнього та похилого віку за різних форм гриж. За допомогою даного способу ліквідовано грижові ворота, не торкаючись сім'яного канатика та його елементів, зберігаючи фізіологічну роль пахвинного каналу. Доведено, що мінімальна травматичність сім'яного канатика та його елементів досягається залишенням грижового мішка (у разі косих гриж), що роз'єднується з черевною порожниною в області шийки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321576 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Белянский Л. С. 
Особенности открытой пластики грыжи брюшной стенки у пациентов с избыточной массой тела и патологическим ожирением / Л. С. Белянский, А. С. Лаврик, Н. В. Манойло, А. С. Тывончук, А. П. Стеценко // Клініч. хірургія. - 2002. - № 11-12. - С. 5-6. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054-99

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Фелештинський Я. П. 
Хірургічне лікування рецидивної пахвинної грижі з використанням поліпропіленової сітки / Я. П. Фелештинський, М. І. Тутченко, Ю. В. Ігнатовський, С. М. Піотрович // Клініч. хірургія. - 2002. - № 11-12. - С. 71-72. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Стороженко О. В. 
Хірургічна тактика при поєднанні післяопераційної грижі черевної стінки з іншими захворюваннями органів черевної порожнини у пацієнтів з ожирінням / О. В. Стороженко // Клініч. хірургія. - 2002. - № 4. - С. 30-33. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Узагальнено досвід виконання симультанних операцій (СО) у 113-ти хворих на ожиріння, поєднане з післяопераційною грижею черевної стінки (ПОГЧС). У плановому порядку оперовано 108 хворих, за невідкладними показаннями - 5. Запропоновано підхід до вибору методу й обсягу оперативного втручання. Обгрунтоване виконання СО з приводу ПОГЧС у пацієнтів з ожирінням та іншими захворюваннями органів черевної порожнини є перспективним напрямком хірургії, забезпечує високу медико-соціальну й економічну ефективність.


Ключ. слова: післяопераційна грижа черевної стінки, ожиріння, поєднані хірургічні захворювання, симультанні операції, дерматоліпектомія
Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Біцька І. В. 
Профілактика рецидивів післяопераційних вентральних гриж / І. В. Біцька, М. Д. Василюк // Галиц. лікар. вісн.. - 2002. - 9, № 3. - С. 20-21. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Піддано хірургічному лікуванню за розробленою методикою 80 хворих з дефектом апоневроза передньої черевної стінки, який супроводжувався післяопераційною вентральною грижею. У всіх хворих спостережено стабільне загоєння пластики воріт грижі, що сприяло покращанню якості життя та відновленню працездатності. У контрольній групі (32 хворих) рецидив зафіксовано у 5-ти (15 %).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.8-99

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Жебровский В. В. 
Выбор способа реконструкции брюшной стенки по поводу послеоперационной грыжи с использованием данных ультразвукового сканирования / В. В. Жебровский, Ф. Н. Ильченко // Клініч. хірургія. - 2002. - № 5-6. - С. 11. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26828 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Ильченко Ф. Н. 
Профилактика воспалительных осложнений заживления раны у больных с послеоперационной грыжей брюшной стенки / Ф. Н. Ильченко // Клініч. хірургія. - 2002. - № 11-12. - С. 31-33. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського