Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (19)Книжкові видання та компакт-диски (68)
Пошуковий запит: (<.>U=Р569.682.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 136
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Образцов І. Г. 
Розробка способів лікування хворих на рак гортані складкової локалізації : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.19 / І. Г. Образцов; Київ. НДІ отоларингології ім. О.С.Коломійченка. - К., 1998. - 17 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена розробці і апробуванню методів лікування хворих на рак гортані серединної локалізації (хірургічний і метод інтраопераційної фотодинамічної терапії) для підвищення ефективності лікування хворих на злоякісні пухлини гортані. У роботі проаналізовано результати спостережень у період лікування 146 онкологічних хворих, з яких 50 пацієнтам було виконано різні модифікації вертикальних резекцій гортані, 49 - операції за методом КНДІО-1, 47 - новий спосіб функціональної резекції гортані - геміларингектомія за методом КНДІО-2. Порівняно результати спостережень за хворими основної та контрольних груп через 2 та 5 років.На основі застосування апаратно-програмного комплексу дано оцінку порушень фонаторної функції у всіх групах спостережень з метою визначення оптимального способу резекції гортані у хворих на рак гортані складкової локалізації для досягнення повної медичної та соціальної реабілітації. Встановлено, що функціональні та онкологічні результати кращі при застосуванні нового способу геміларингектомії (дворічна виживаємість - 89,4%, п'ятирічна - 72,3%; деканюляцію проведено у 85,1% хворих, фонацію збережено в 93,6%, роздільної функції та дихання - у 89,4% випадків). Встановлено, що інтраопераційна фотодинамічна терапія підвищує якість протирецидивного лікування у хворих на рак гортані складкової локалізації і є альтернативою променевого методу лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302541 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Біль Б. Н. 
Хромофлюоресцентна мікроларингоскопія та ендоларингеальна мікрохірургія передракових станів та ранніх стадій раку гортані : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.19 / Б. Н. Біль; Київ. НДІ отоларингології ім. О.С.Коломійченка. - К., 1998. - 16 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена питанням мікроларингоскопії та ендоларингеальної мікрохірургії передракових станів та ранніх стадій раку гортані. Методом флюоресцентної мікроларингоскопії вивчений стан епітеліально-судинних змін у осіб з різною патологією гортані. Продемонстровано, що відсутність судинного малюнка на фоні дифузно гіперплазованого епітелію при хронічному гіперпластичному ларингіті, при дискератозі, а нерідко і при папіломатозі стало підставою для застосування флюоресцентної мікроларингоскопії. Показано, що злоякісні пухлини у протилежність доброякісним станам мають здатність не тільки швидко та інтенсивно накопичувати флюоресцеїн, але й довго (протягом доби) утримувати його. Ендоларингеальна мікрохірургія показана хворим з мікрокарциномою, внутрішньоепітеліальним раком та раком І стадії. Пацієнтам останньої групи в післяопераційному періоді проводилась променева терапія. Розроблений та впроваджений в практику новий мікрохірургічний інструмент.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302257 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ковтуненко О. В. 
Розробка реконструктивно-відновлювальних операцій з трансплантацією для лікування хворих на рак гортані III стадії : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / О. В. Ковтуненко; Київ. НДІ отоларингології ім. О.С.Коломійченка. - К., 1999. - 22 c. - укp.

Дисертацію присвячено питанням підвищення клінічної ефективності хірургічного лікування хворих на рак гортані III стадії шляхом розробки нових ефективних способів реконструктивно-відновлювальних операцій із трансплантацією та показань до них. Розвинуто новий напрямок у реконструктивній хірургії гортані, який засновано на застосуванні трансплантатів. Використано та систематизовано методи діагностики поширеності пухлинного процесу, а саме: комп'ютерну томографію, безконтактне теплобачення, ехотомоскопію. Визначено показання та описано розроблені хірургічні способи відновлення основних функцій гортані із застосуванням різноманітних ауто- і алотрансплантаційних матеріалів (тіло під'язикової кістки, зовнішнє охрястя щитовидного хряща, консервована тверда мозкова оболонка плоду). Наведено переваги і недоліки різноманітних трансплантаційних матеріалів. Розроблено показання щодо застосування трансплантаційного матеріалу під час хірургічного лікування хворих на рак гортані III стадії. Розглянуто питання щодо застосування променевої терапії хворим, з даним діагнозом та позитивні і негативні сторони променевої терапії у комбінованому лікуванні хворих на рак гортані з застосуванням трансплантаційного метеріалу. Запропоновано критерії деканюляції хворих на рак гортані III стадії після лікування за даними комп'ютерної томографії. Досліджено дихальну, фонаторну та розділювальну функції гортані хворих. Проведено високий ступінь ефективності реабілітації основних функцій гортані після виконання реконструктивно-відновлювальних операцій. Подано рекомендації з питань практичного застосування описаних методів обстеження і способів


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Тимчук С. М. 
Принципи оптимізації хірургічного лікування хворих на рак гортані : Автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.01.19 / С. М. Тимчук; Київ. НДІ отоларингології ім. О.С.Коломійченка. - К., 1999. - 42 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено проблемі розробки й оптимізації методів хірургічного лікування хворих на рак гортані, із максимальним використанням усього спектра діагностичних методів досліджень і визначення їхнього місця у виборі раціональних засобів реконструктивно-відновлювальних операцій у хворих при різних стадіях раку гортані. Використано систему комплексної діагностики поширеності пухлинного процесу: комп'ютерна томографія, безконтактне теплобачення, ехотомоскопія, радіоізотопна сцинтиграфія і методика визначення ознак регіонарного метастазування по реологічних показниках стану судин шиї. Описано розроблені хірургічні способи відновлення основних функцій гортані з застосуванням різноманітних аутотрансплантаційних матеріалів, об'єктивно доведена їхня ефективність. Показано можливості аутотрансплантації й удосконалені операції при раку гортані I - II стадій. Доведено, що гарним функціональним результатам реконструктивних операцій сприяє правильний вибір аутотрансплантата. Так для реконструкції при I - II стадіях раку гортані цілком придатні м'якотканинні трансплантати, в яких при застосуванні немає обмежень у площі матеріалу для пластики і тому з їх допомогою можливо закривати великі дефекти слизової гортані в перебігу оперативних втручань. Для реконструктивних операцій з приводу раку гортані III стадії, після видалення пухлини й утворення значного дефекту гортані, рекомендовано жорсткотканинні або комбіновані трансплантати (тіло під'язикової кістки в комбінації зі шматком апоневрозу прямого м'яза живота або зі шматком із широкої фасції стегна). Це особливо стосується серединної локалізації пухлини і серединної з

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304998 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Селезнев К. Г. 
Необходимость личностно-мотивационного подхода к реабилитации больных раком гортани / К. Г. Селезнев // Буков. мед. вісн.. - 1999. - 3, № 4. - С. 225-231. - Библиогр.: 25 назв. - рус.

Изложены теоретическое и практическое обоснование необходимости построения адекватной реабилитационной программы; изучение личностно-мотивационного спектра у больных раком гортани еще на начальном этапе установления диагноза и разработки тактики радикального лечения. В качестве основного метода определения психологических особенностей пациента предлагается использование методики определения внутренней картины болезни, разработанной Ленинградским психоневрологическим институтом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Селезньов К. Г. 
Системна медична реабілітація хворих на рак гортані : Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.19 / К. Г. Селезньов; Київ. НДІ отоларингології ім. О.С.Коломійченка. - К., 2000. - 32 c. - укp.

Розглянуто дві концепції підвищення ефективності медичної реабілітації хворих на рак гортані: поліпшення лікувально-діагностичних заходів на кожному етапі призводить до підвищення ефективності медичної реабілітації у цілому, а також визначення психологічних факторів, що впливають на самооцінку результата медичної реабілітації. З метою підтвердження даних концепцій було обстежено 1256 хворих на рак гортані. На всіх етапах діагностики та лікування використано традиційні методи дослідження та лікування, а також розроблені автором. Встановлено, що це підвищило ефективність медичної реабілітації на кожному етапі. Психологічний статус пацієнтів досліджено за допомогою тесту визначення внутрішньої картини хвороби, тесту Дембо - Рубінштейна, оцінки соціального статусу, освіти, сімейного становища та ступеня алкоголізації. Доведено, що найбільш сприятливий прогноз щодо самооцінки кінцевого результату медичної реабілітації - у пацієнтів із гармонічним, ергопатичним та анозогнозичним типами особистого реагування на хворобу. Виявлено, що найбільш несприятливими типами є депресивно-іпохондричні типи. Зроблено висновок: подальший розвиток системи медичної реабілітації можливий завдяки поліпшенню лікувально-діагностичних заходів на всіх її етапах, а також плануванню етапів та методів медичної реабілітації, з урахуванням психологічного статусу пацієнта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309069 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Савін О. О. 
Діагностика пухлин гортані / О. О. Савін // Укр. радіол. журн. - 2000. - 8, № 2. - С. 176-179. - Бібліогр.: 52 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-436.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Боброва Т. С. 
Мышиные моноклональные антитела к HeLa-ассоциированному антигену: распределение антигена в лизатах нормальных и опухолевых тканей / Т. С. Боброва, Ю. В. Чуев, В. А. Морозов // Эксперим. онкология. - 2000. - 22, № 3. - С. 118-125. - Библиогр.: 27 назв. - рус.

Получены моноклональные антитела 1F3-2D4 (класса IgG) к мембранным антигенам клеток HEp-2 (карцинома гортани, HeLa-подобная). С помощью моноклональных антител методом иммуноблоттинга в лизатах нормальных и опухолевых тканей различной локализации обнаружено семейство белков с мол. массой 30, 34, 36, 37 - 38, 70, 180 и 240 кД. В 74 % (в 70 из 94) карцином различной локализации отмечена выраженная экспрессия p38, в 39 % - умеренная или интенсивная. По предварительным данным, выраженная экспрессия белка p38 в лизатах тканей у больных раком желудка, молочной железы, тела и шейки матки, почки и кишечника, сочетающаяся с экспрессией других белков (p33, p36, p70, p180, p240 кД), может иметь прогностическое значение, указывая на возможность раннего метастазирования. Моноклональные антитела, возможно, выявляют общий иммуно-доминантный карбогидрат-ассоциированный эпитоп.


Ключ. слова: белок, моноклональные антитела, лизаты клеток опухолевых и нормальных тканей, иммуноблоттинг
Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Говда О. В. 
Профілактика гнійних ускладнень при лікуванні хворих на рак гортані : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.19 / О. В. Говда; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. - К., 2000. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312351 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Сумбаев В. В. 
Активность поли-(АДФ-рибоза)-полимеразы и протеинкиназы C в клетках рака гортани человека HEp-2 при обработке $E bold gamma-интерфероном и аллопуринолом / В. В. Сумбаев, И. М. Ясинская // Эксперим. онкология. - 2001. - 23, № 4. - С. 294-296 . - Библиогр.: 26 назв. - рус.

Установлено, что в клетках рака гортани человека HEp-2, обработанных гамма-интерфероном в сочетании с аллопуринолом, наблюдалось снижение активности поли-(АДФ-рибоза)-полимеразы и протеинкиназы C; обработанных только гамма-интерфероном - повышение; обработанных аллопуринолом, не зарегистрировано достоверных изменений.


Ключ. слова: поли-(АДФ-рибоза)-полимераза, протеинкиназа C, синтаза оксида азота, ксантиноксидаза, оксид азота, супероксидный радикал
Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Костінський І. Ю. 
Віддалені результати променевого і комбінованого методів лікування хворих на рак гортані / І. Ю. Костінський, Ю. К. Вівчаренко, І. С. Цибран, Ю. Б. Ткачук // Укр. радіол. журн. - 2001. - 9, № 4. - С. 429-430. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Чорнокур О. А. 
Хірургічне лікування хворих на рак гортанної частини глотки із застосуванням ауто- та алотрансплантатів : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.19 / О. А. Чорнокур; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. - К., 2001. - 20 c. - укp.

Досліджено питання підвищення клінічної ефективності хірургічного лікування хворих на рак гортаноглотки. Розроблено ефективні способи реконструктивно-відновлювальних операцій з трасплантацією та показання до них. Розвинуто напрямок у реконструктивній хірургії гортаноглотки з застосуванням різних видів трансплантатів. Визначено показання та описано розроблені хірургічні способи відновлення основних функцій гортаноглотки з застосуванням різноманітних ауто- й алотрансплантаційних матеріалів (фасції широкого м'яза стегна, консервованої твердої мозкової оболонки плоду). Показано переваги та недоліки різноманітних трансплантаційних матеріалів, розроблено показання до застосування трансплантаційного матеріалу під час хірургічного лікування хворих на рак гортаноглотки. Показано вплив променевої терапії в комбінованому лікуванні хворих на рак гортаноглотки у разі застосування трансплантаційного матеріалу. Досліджено дихальну, фонаторну та роздільну функції гортаноглотки у прооперованих хворих. Об'єктивно доведено ступінь ефективності реабілітації основних функцій гортаноглотки після виконання розроблених операцій. Надано рекомендації для практичного застосування описаних методів лікування хворих на рак гортаноглотки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.5-59 + Р569.682.6-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313481 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Klyuchivska 0.  
Growth characteristics of HEp-2 cells differing in their susceptibility to apoptosis induced by steroid hormones = Параметры роста сублиний клеток HEp-2, различающихся по чувствительности к индукции апоптоза под действием стероидных гормонов / 0. Klyuchivska, I. Yakymovych, R. Stoika // Эксперим. онкология. - 2001. - 23, № 2. - С. 134-135. - Библиогр.: 8 назв. - англ.

Клетки рака гортани человека сублинии НЕр-2Е7 с повышенной резистентностью к индукции апоптоза под действием 17beta-эстрадиола, диэтилстильбэстрола и тамоксифена, характеризуются более выраженным трансформированным фенотипом. Это проявляется в увеличении количества колоний при росте в полужидком агаре и сокращении времени генерации культуры в сравнении с родительской линией HEp-2. В то же время клетки НЕр-2Е7 оказались более чувствительными к цисплатину (500 нг/мл), чем исходные клетки HEp-2. Чувствительность клеток этой сублинии к действию лектина омелы (50 нг/мл) была примерно той же, как и у клеток родительской линии HEp-2. Таким образом, клетки НЕр-2Е7 с повышенной резистентностью к индукции апоптоза под действием половых стероидных гормонов и их антагониста тамоксифена, вероятно, не обладают множественной лекарственной резистентностью, поскольку эти клетки чувствительны к другим противоопухолевым препаратам.


Ключ. слова: tumor cells, steroid hormones, cisplatin, mistletoe lectin, apoptosis, resistance
Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Пилипюк М. В. 
Первинна і відстрочена пластика артеріалізованим шкірно-м'язовим клаптем після операцій з приводу місцево-поширеного раку гортані та гортанного відділу глотки : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.19 / М. В. Пилипюк; Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка АМН України. - К., 2001. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-59 + Р569.682.5-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315852 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Опришко В. В. 
Методи підвищення ефективності променевої терапії раку гортані : Матеріали II Українського з'їзду терапевтичних радіологів та радіаційних онкологів 10 - 12 черв. 2001 р. / В. В. Опришко, О. І. Крадінов, А. А. Савін, Д. С. Мечев, С. Н. Бобров, О. П. Прокопенко, В. І. Чирва, Б. А. Шалабасов, С. В. Серебрякова, А. В. Кубишкін // Укр. радіол. журн. - 2001. - 9, вип. 2. - С. 185-187. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Амиралиев Н. М. 
О лечебной тактике при раке гортани I - II стадии / Н. М. Амиралиев // Лікар. справа. - 2002. - № 2. - С. 72-76. - Библиогр.: 13 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Амиралиев Н. М. 
Результаты лечения рака гортани в стадии Т4NOMO / Н. М. Амиралиев // Клініч. хірургія. - 2002. - № 3. - С. 60-62. - Библиогр.: 7 назв. - рус.


Ключ. слова: рак гортани, хирургическое лечение, результаты
Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Ковтуненко О. В. 
Ускладнення при виконанні реконструктивних оперативних втручань у хворих на рак гортані / О. В. Ковтуненко // Галиц. лікар. вісн.. - 2002. - 9, № 3. - С. 153-154. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Простежено післяопераційний період у 123 хворих на рак гортані II та III стадії, яким виконувалися різні реконструктивні втручання з використанням аутотрансплантації (широка фасція стегна, під'язикова кістка, зовнішнє охрястя щитоподібного хряща, шкірно-жировий трансплантат). Наведені дані про особливості перебігу післяопераційного періоду дозволяють зробити висновок, що його перебіг залежить від багатьох обставин, але в першу чергу від застосованої променевої терапії. Найбільш ефективним варіантом комбінованого лікування хворих на рак гортані II, III стадії є проведення хірургічного етапу лікування - реконструктивної операції з трансплантацією з наступним післяопераційним курсом променевої терапії в режимі дрібного фракціонування (СОД 40 -45 Гр).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Зінченко Д. О. 
Обгрунтування та оцінка ефективності застосування полімерних фібринових композицій при хірургічному лікуванні хворих на рак гортані : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.19 / Д. О. Зінченко; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. - К., 2002. - 19 c. - укp.

Ефективність клінічного застосування полімерних фібринових композицій спрямованої дії доведено результатами лікування 179-ти хворих на рак гортані III - IV стадії, які отримали курс променевої терапії. Встановлено, що використання полімерної фібринової композиції з діоксидином під час ларингектомії дозволяє зменшити кількість місцевих післяопераційних ускладнень на 41,1 %, прискорює загоєння ран, у середньому, на 2 доби. Апробовано оригінальний спосіб пластики фарингоезофагостоми з інтеропераційним застосуванням полімерної фібринової композиції з діоксидином, що сприяло зменшенню рівня місцевих післяопераційних ускладнень на 29,7 %, а також прискоренню загоєнню ран майже на 1,6 доби. З'ясовано, що застосування фібринової композиції з циклофосфаном у ході дисекції шиї через рак гортані як нового методу антибластики не уповільнює процес гоєння рани, але запобігає виникненню рецидивів. Результатами біохімічних досліджень з приводу вивчення рівня гострофазних білків крові та проведених термографічних досліджень доведено прискорення процесу гоєння операційної рани у хворих на рак гортані, яким у процесі лікуваня було застосовано полімерні фібринові композиції спрямованої дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА319358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Костишин І. Д. 
Комбінований метод лікування раку гортані T2 NO MO - T3 NO MO з використанням крупнофракційного доопераційного опромінювання / І. Д. Костишин, Ю. К. Вівчаренко, І. Ю. Костинський, І. С. Цибран, Л. М. Зендоровська // Укр. радіол. журн. - 2003. - 11, № 2. - С. 195-196. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського