Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Книжкові видання та компакт-диски (29)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Р58/60$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 56
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Дерматовенерологія воєнного часу : атлас : укр., англ. та фр. мовами / Д. Г. Башмаков, Л. А. Болотна, В. С. Глушок, О. І. Денисенко, М. Е. Запольський, Л. Д. Калюжна, Я. Ф. Кутасевич, Г. І. Макуріна, А. В. Петренко, А. В. Прохач, І. В. Свистунов, Т. В. Святенко, О. Л. Статкевич; ред.: Т. В. Святенко, Г. І. Макуріна, І. В. Свистунов. - Вінниця : Нова книга, 2023. - 175 c. - укp. - англ. - фр.

Висвітлено такі актуальні питання, як особливості ураження шкіри у військових та цивільних в умовах воєнних дій, можливості надання дерматовенерологічної допомоги у воєнний час, ураження шкіри при інфекції COVID-19, ураження шкіри у дітей. Вміщено унікальні кольорові фотографії, що відображають різноманітні дерматологічні, венерологічні й інфекційні захворювання. Представлено дерматологічні прояви багатьох соматичних хвороб і станів, у тому числі рідкісних випадків. Окремо приділено увагу можливості надання дерматовенерологічної допомоги у воєнний час.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р58/60 я6 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС71184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Коляденко К. В. 
Дизайн майбутнього європейської дерматовенерології / К. В. Коляденко, О. Є. Федоренко // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2022. - № 3/4. - С. 54-56. - укp.

Саме під такою назвою впродовж чотирьох днів (із 7 по 10 вересня 2022 р.) в Мілані відбувався 31-й конгрес Європейської академії дерматології та венерології (EADV). Цього року керівництво цієї поважної європейської фахової організації обрало новаторський гібридний формат проведення заходу, що надало змогу делегатам конгресу бути як безпосередньо присутніми в Мілані, так і брати участь в його роботі в онлайн-режимі. Клінічних дерматовенерологів та науковців об'єднала спільна мета: створити міжнародну фахову організацію, члени якої в подальшому матимуть можливість активно розвиватися та вільно ділитися набутим досвідом у різних галузях дерматології і венерології. Практичним втіленням цього стали більш ніж 600 доповідей на понад 170 окремих сесіях, що відбулись у ці дні. На 31-му Конгресі EADV-2022 було організовано також багато заходів для медсестер. Відбулись окремі презентації, присвячені ключовій ролі медсестер у психологічно підтримувальній онкодерматології та терапевтичній освіті пацієнтів з атопічним дерматитом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р58/60 я431(4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Актуальні питання дерматології, венерології та ВІЛ/СНІД-інфекції : матеріали наук. конф., присвяч. 130-річчю проф. І. С. Попова / ред.: В. А. Капустник, В. М. Лісовий, Ю. В. Андрашко, О. Д. Александрук, С. А. Бондар, Л. А. Болотна, А. М. Дащук, О. І. Денисенко, Є. І. Добржанська, А. Д. Дюдюн, Л. Д. Калюжна, В. Г. Кравченко, Я. Ф. Кутасевіч, М. М. Лебедюк, А. І. Літус, Г. І. Макуріна, В. В. М'ясоєдов, Л. В. Рощенюк, О. О. Сизон, В. І. Степаненко; Харківський національний медичний університет. - Харків : ЕСТЕТ ПРИНТ, 2021. - 187 c. - укp. - рус. - англ.

Висвітлено роль професора С. Попова в історії становлення та розвитку кафедри дерматовенерології Харківського національного медичного університету. Розглянуто актуальні проблеми дерматології, венерології таі ВІЛ/СНІД інфекції. Розглянуто питання етіопатогенезу, клініки, діагностики та лікування низки шкірно-венеричних хвороб. Наведено результати дослідження фармакодинаміки густого екстракту з коренеплодів пастернаку - потенційного засобу для лікування захворювань шкіри. Розкрито особливості визначення антимікотичної активності наночастинок міді та світлодіодного випромінювання. Вивчено можливості оптимізації терапевтичних заходів у хворих на нумулярну екзему. Розкрито особливості етіологічних аспектів, клінічних проявів урогенітальної інфекції. Увагу приділено питанням експериментального визначення якості життя на початку короновірусної епідемії в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р58/60 я431 + Р514.0 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА853032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Федоренко О. Є. 
Ювілейний 30-й конгрес Європейської академії дерматологів та венерологів / О. Є. Федоренко, К. В. Коляденко // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2021. - № 4. - С. 78-81. - укp.

Попри суворим обмеженням щодо живого спілкування та значним складностям у продовженні наукової діяльності, у наш пандемічний час з 29 жовтня по 2 листопада 2021 р. між дерматовенерологами відбувся майже "живий" обмін думками та поглядами. Це стало можливим лише завдяки сучасним засобам Мануель Серрано (Барселона, Іспанія) зробив своє найважливіше відкриття, ідентифікувавши та охарактеризувавши ген p16 як один із найважливіших генів протиракового захисту. В його лекції на тему "Роль старіння у здоров'ї та хворобах" відзначено, що у процесі старіння організму такі клітини дифузно накопичуються (до 5 - 10 % усіх клітин) в тканинах. Такого роду клітини, що старіють, масово накопичуються (до 30 - 50 % усіх клітин) за множинних фіброзних захворювань. У цьому плані фіброз можна розглядати як процес прискореного старіння, що вибірково уражає ту чи іншу тканину. Олександр Наваріні - практикуючий лікар-клініцист з Базеля (Швейцарія). Він є кваліфікованим дерматологом, експериментальним імунологом та спеціалістом з методів сучасної генетики. Доповідь "Автозапалення та автоімунітет: нові концепції" ілюструє нові сучасні погляди, що поєднують авгозапальні та нейтрофільні дерматози як "вроджені імунні порушення". Зміни у класифікації - це завжди новий шанс порівняти та переосмислити, здавалося б, ідіопатичні стани. Наведені в лекції факти підтвердили, що виявлення причетності IL-1 до генералізованого пустульозного псоріазу сприяло розробці нових ефективних методів лікування. Крім того, було обговорено інші нові концепції, такі як географія дерматології, що визначається резидентними Т-клітинами, сурогатний маркер у дерматології та автоматична кількісна оцінка шкірних захворювань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р58/60 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лин В. Н. 
Личности в истории мировой дерматовенерологии / В. Н. Лин, А. М. Кириуцов // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2020. - № 2. - С. 77-98. - Библиогр.: 131 назв. - рус.

Дерматовенерология своими корнями уходит в глубокую древность. Вклад в эту науку внесли физиологи, патологи, хирурги Древней Греции, Древнего Рима, Востока, а также дерматовенерологи XVIII - XX ст. Предложены отдельные страницы многовековой истории дерматовенерологии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р58/60д

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кравченко В. Г. 
Координація інтегративних відносин дерматовенерологічної галузі з первинною ланкою на етапі реформування вітчизняної системи охорони здоров'я / В. Г. Кравченко, К. Є. Іщейкін, В. І. Степаненко, Я. О. Ємченко, І. Б. Попова, А. В. Кравченко // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2020. - № 3. - С. 7-14. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - визначення об'ємів і алгоритму співпраці лікарів-дерматовенерологів та лікарів сімейної медицини по наданню лікарських послуг при хворобах шкіри та інфекціях, що передаються статевим шляхом (ІПСШ). Аналіз динаміки захворюваності на шкірні та венеричні хвороби в Україні та віртуальне створення епідеміологічної ситуації за умови відсутності інтегративних стосунків між окремими службами охорони здоров'я. Запропоновано алгоритм, об'єм і раціональні підходи до надання послуг пацієнтам на первинному і спеціалізованому рівні. Діагностика і лікування хворих на тяжкі і інфекційні дерматози, як і ІПСШ, повинні проводитись на спеціалізованому рівні. Перманентне спостереження за пацієнтами з хронічно-рецидивуючими і поширеними дерматозами в міжрецидивні періоди здійснюється лікарями сімейної медицини. Висновки: падання медичних послуг пацієнтам дерматовенерологійного профілю повинне здійснюватись зі збереженням і використанням значного позитивного вітчизняного досвіду галузі. Практичне нехтування добре організованою дерматовенерологічною службою може виявитись фатальною помилкою керівництва охорони здоров'я. Механічне перенесення європейського досвіду діяльності їх працівників первинної ланки, так званих "воротарів" медицини, на наш соціально-економічний грунт та специфічні умови кадрового і матеріального забезпечення може стати зовсім не виправданим. Результативність надання медичних послуг пацієнтам дерматовенерологічного профілю на сучасному етапі значною мірою буде залежати від чітко узгоджених дій первинної і спеціалізованої ланок. Необхідна попередньо добре спланована і впроваджена якісна підготовка лікарів первинної ланки. Запропоновані алгоритм, інтегрований об'єм і раціональні підходи спроможні стати запорукою в успішній боротьбі з дерматовенерологічними проблемами. Напрацювання ефективної співпраці первинної і спеціалізованої дерматовенерологічної ланок може послужити матеріалом для узагальнення передового досвіду у вигляді настанов або медичних рекомендацій для подальшого успішного його впровадження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р58/60(4УКР)к

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Лин В. Н. 
Личности в истории отечественной дерматовенерологии / В. Н. Лин, А. М. Кириуцов // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2020. - № 4. - С. 61-74. - Библиогр.: 42 назв. - рус.

Истоки становления отечественной дерматовенерологии затерялись в глубине веков. С появлением во второй половине XVI в. книгопечатания на Руси стала возможной публикация книг по вопросам медицины ("Травники") с рекомендациями по лечению в том числе кожных и венерических заболеваний. В 1620 г. был создан Аптечный приказ, в котором имелся ряд аптек и лекарей. Среди прочих лекарств широко применялись различные пластыри и мази ("Мальханы"). В XVIII в. отечественными авторами было написано свыше десяти книг, посвященных кожным болезням. Многими достижениями в XVIII - XIX в. дерматовенерология обязана терапевтам, хирургам и другим отечественным специалистам, попутно занимавшимся кожными и венерическими болезнями. Первые самостоятельные кафедры дерматологии и венерологии в России были созданы в 1869 г. В работе рассказывается о личностях в истории отечественной дерматовенерологии: Н. И. Пирогове, Г. А. Захарьине, С. П. Боткине, М. И. Стуковенкове, А. Г. Ге, И. И. Мечникове, В. М. Бехтереве, В. М. Броннере, И. В. Давыдовском, М. А. Розентуле, А. М. Ариевиче, Л. Н. Машкиллейсоне, М. Н. Бухаровиче, М. П. Фришмане, И. И. Ильине, М. В. Миличе, Б. А. Беренбейне.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р58/60 г/д

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Колесник М. 
Досягнення та перспективи в сучасній дерматовенерології / М. Колесник // Укр. мед. часоп.. - 2019. - № 6. - С. 9-12. - укp.

21 - 22 листопада 2019 р. в Харкові відбулася Науково-практична конференція з міжнародною участю "Досягнення та перспективи в сучасній дерматовенерології: європейський та український досвід, взаємодія науки та практики", присвячена 95-річчю з дня заснування Державної установи (ДУ) "Інститут дерматології та венерології Національної академії медичних наук (НАМН) України".


Індекс рубрикатора НБУВ: Р58/60 е(4УКР)л0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Михальчук В. М. 
Заходи з виконання основних завдань шкірно-венерологічного диспансеру та результати аналізу можливих ризиків з метою підвищення ефективності фінансово-економічних показників діяльності / В. М. Михальчук, З. В. Гбур, О. К. Толстанов, К. В. Щиріна // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Пульс. - 2019. - № 6. - С. 91-99. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Охарактеризовано напрями діяльності сучасного шкірно-венерологічного диспансера ШВД). Запропоновано заходи щодо вдосконалення роботи закладу: оптимізація чисельності персоналу; внесення змін в організаційну структуру відповідно до нової системи фінансування та управління; здійснення планування, організація та контроль за діяльністю закладу в межах функцій фінансового управління. Виокремлено першочергові заходи реформування діяльності ШВД, враховуючи сучасний стан розвитку системи охорони здоров'я. Наведено та охарактеризовано основні методи реалізації завдань шкірно-венерологічних закладів: адміністративні, правові, економічні, соціально-мотиваційні. Виявлено низку зовнішніх ризиків, що можуть негативно впливати на діяльність ШВД: ризики, пов'язані зі становищем на ринку праці, зокрема ризики, пов'язані з сучасним станом сфери охорони здоров'я; ризики, пов'язані з медико-демографічною кризою в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р58/60с(4УКР)л75 + Р11(4УКР)285.80

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Колесник М. 
Досягнення та перспективи в сучасній дерматовенерології / М. Колесник // Укр. мед. часоп.. - 2019. - № 6. - С. 9-12. - укp.

21 - 22 листопада 2019 р. в Харкові відбулася Науково-практична конференція з міжнародною участю "Досягнення та перспективи в сучасній дерматовенерології: європейський та український досвід, взаємодія науки та практики", присвячена 95-річчю з дня заснування Державної установи (ДУ) "Інститут дерматології та венерології Національної академії медичних наук (НАМН) України".


Індекс рубрикатора НБУВ: Р58/60 е(4УКР)л0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Михальчук В. М. 
Заходи з виконання основних завдань шкірно-венерологічного диспансеру та результати аналізу можливих ризиків з метою підвищення ефективності фінансово-економічних показників діяльності / В. М. Михальчук, З. В. Гбур, О. К. Толстанов, К. В. Щиріна // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Пульс. - 2019. - № 6. - С. 91-99. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Охарактеризовано напрями діяльності сучасного шкірно-венерологічного диспансера ШВД). Запропоновано заходи щодо вдосконалення роботи закладу: оптимізація чисельності персоналу; внесення змін в організаційну структуру відповідно до нової системи фінансування та управління; здійснення планування, організація та контроль за діяльністю закладу в межах функцій фінансового управління. Виокремлено першочергові заходи реформування діяльності ШВД, враховуючи сучасний стан розвитку системи охорони здоров'я. Наведено та охарактеризовано основні методи реалізації завдань шкірно-венерологічних закладів: адміністративні, правові, економічні, соціально-мотиваційні. Виявлено низку зовнішніх ризиків, що можуть негативно впливати на діяльність ШВД: ризики, пов'язані зі становищем на ринку праці, зокрема ризики, пов'язані з сучасним станом сфери охорони здоров'я; ризики, пов'язані з медико-демографічною кризою в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р58/60с(4УКР)л75 + Р11(4УКР)285.80

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Степаненко В. І. 
Постанова Президії Української асоціації лікарів-дерматовенерологів і косметологів на науково-практичній конференції з міжнародною участю "Особливості надання дерматовенерологічної допомоги населенню України в умовах медичної реформи" (18 жовтня 2018 p., Івано-Франківськ) / В. І. Степаненко // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2018. - № 4. - С. 11-12. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р58/60

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Науково-практична конференція з міжнародною участю Української асоціації лікарів-дерматовенерологів і косметологів "Особливості надання дерматовенерологічної допомоги населенню України в умовах медичної реформи" (17 - 18 жовтня 2018 р., Івано-Франківськ) // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2018. - № 4. - С. 8-10. - укp.

17 - 18 жовтня 2018 р. у м. Івано-Франківськ відбулась науково-практична конференція з міжнародною участю "Особливості надання дерматовенерологічної допомоги населенню України в умовах медичної реформи", в роботі якої взяли участь 543 лікарі-дерматовенерологи, в тому числі 286 делегатів від усіх 27 регіональних осередків УАЛДВК та 257 гостей. Співорганізатори заходу: Івано-Франківський національний медичний університет МОЗ України, Національний медичний університет ім. О. О. Богомольця МОЗ України, Департамент охорони здоров'я Івано-Франківської обласної державної адміністрації, ВГО "Українська асоціація лікарів-дерматовенерологів і косметологів".


Індекс рубрикатора НБУВ: Р58/60е

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Коляденко К. В. 
27-й конгрес Європейської академії дерматології та венерології (Париж, Франція) / К. В. Коляденко // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2018. - № 4. - С. 110-111. - укp.

У Парижі (Франція) 12 - 17 вересня відбувся 27-й конгрес Європейської академії дерматології та венерології. Протягом останніх трьох років розробляли наукову програму конгресу в новому форматі тематичних секцій в різних потоках, призначених для задоволення всіх очікувань учасників. У межах заходу 12 вересня відбулась щорічна зустріч членів Європейської спільноти з історії дерматовенерології. Члени спільноти відвідали музей Марії Кюрі та послухали лекцію професора Мішель Жанье (Франція) з історії сифілісу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р58/60е

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Корхов С. С. 
О неточностях и ошибках в трактовке некоторых исторических аспектов дерматовенерологии / С. С. Корхов, М. Н. Лебедюк // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2018. - № 4. - С. 95-103. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Описаны отдельные неточности и ошибки в трактовке некоторых исторических аспектов в дерматологии и венерологии. Приведены конкретные примеры. Проанализированы некоторые обстоятельства, приводящие к искажению информации.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р58/60

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Голяченко Г. Б. 
Всеукраїнська науково-практична конференція Української асоціації лікарів-дерматовенерологів і косметологів "Сучасні підходи до формування клінічних настанов з діагностики і лікування шкірних захворювань та інфекцій, що передаються статевим шляхом: європейський досвід та українські реалії" (19 - 20 жовтня 2016 р., м. Тернопіль) / Г. Б. Голяченко, Н. П. Вакіряк, Г. О. Безкоровайна // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2016. - № 4. - С. 7-9. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р58/60 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Коляденко К. В. 
Оптимізація програми викладання курсу дерматовенерології для студентів медичних вузів з урахуванням досвіду викладання відповідної дисципліни на медичному факультеті університету Св. Володимира наприкінці XIX - на початку XX століття / К. В. Коляденко // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2016. - № 1. - С. 117-121. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Наведено дані про організацію навчальних програм з дерматології та венерології для студентів-медиків на медичному факультеті університету Св. Володимира в кінці XIX та на початку XX ст. Деякі аспекти цієї системи можуть бути актуальні і сьогодні під час підготовки кваліфікованих фахівців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р58/60 р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Сучасні підходи до формування клінічних настанов з діагностики і лікування шкірних захворювань та інфекцій, що передаються статевим шляхом: європейський досвід і українські реалії : тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. Укр. асоц. лікарів-дерматовенерологів і косметологів (19 - 20 жовт. 2016 р., м. Тернопіль) // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2016. - № 4. - С. 98-128. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р58/60 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

"Новітні технології діагностичних, лікувальних та профілактичних заходів в дерматовенерології та методи і стан їхнього впровадження" // Дерматологія та венерологія. - 2016. - № 3. - С. 69-100. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р58/60

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15288 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Колесник М. 
Новейшие технологии диагностических, лечебных и профилактических мероприятий в дерматовенерологии / М. Колесник // Укр. мед. часоп.. - 2016. - № 6. - С. 33-36. - рус.

11 - 12 ноября 2016 г. в Харькове прошла Научно-практическая конференция "Новейшие технологии диагностических, лечебных и профилактических мероприятий в дерматовенерологии, методы и состояние их внедрения". Во время конференции рассмотрен широкий спектр вопросов, касающихся современных возможностей терапии распространенных дерматозов; уделено внимание состоянию диагностики и лечения инфекций, передающихся половым путем; приведены новые подходы в диагностике и терапии данных заболеваний.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р58/60 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського