Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>U=Р627.016.25-37$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Гордійчук О. О. 
Динаміка розвитку неврологічного дефіциту, порушень функції ходьби та когнітивних функцій у хворих на множинний склероз : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / О. О. Гордійчук; МОЗ України, Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. - К., 2011. - 20 c. - укp.

На підставі комплексного клінічного дослідження з застосуванням методик EDSS, MSFC, МРТ-дослідження головного мозку й автоматизованої системи одержано детальні дані стосовно структури неврологічних розладів та їх динаміки в популяційній когорті хворих з множинним склерозом на амбулаторних стадіях, рівня когнітивних порушень, структури розладів ходьби та їх динаміки в період 1 - 3-х років спостереження. Встановлено, що формується три основних патерни динаміки в коротко- та середньостроковій перспективі - покращання функцій, їх погіршення та стабільний перебіг (без наочних змін). Уточнено предиктори напрямку подальшого перебігу (сприятливий чи несприятливий), до яких відносяться кількість загострень захворювання та їх частота в перший рік клінічних маніфестацій, вік початку захворювання та характер перших проявів (моно- чи мультисистемний). Досліджено взаємозв'язки між окремими семіологічними ознаками під час МРТ-дослідження головного мозку у разі множинного склерозу, встановлено їх комплексну предикторну роль у визначенні стадії захворювання. Уточнено дані про ранні та дифузні атрофічні зміни мозку, які вірогідно відображають нейродегенеративну складову процесу та клінічно можуть виявлятися значно пізніше. Обгрунтовано твердження про субклінічний розвиток вторинного прогресування у хворих з кваліфікованим ремітивним перебігом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25-37 + Р418.1-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА383613 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Корсунская Л. Л. 
Клинический случай поражения периферической нервной системы в виде нейропатии локтевого нерва у больного с рассеянным склерозом / Л. Л. Корсунская, Е. В. Клопотий, М. Ю. Чонина // Тавр. мед.-биол. вестн. - 2009. - 12, № 4. - С. 87-90. - Библиогр.: 18 назв. - рус.

На основі власного досвіду описано клінічний випадок ураження периферичної нервової системи у вигляді нейропатії ліктьового нерву у хворого з вторинно-прогресуючим розсіяним склерозом. Надано огляд літератури за проблемою нетипового щодо розсіяного склерозу ураження структур периферичної нервової системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.952-3 + Р627.016.25-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Негрич Т. І. 
Механізми виникнення і способи лікування синдрому втоми при розсіяному склерозі / Т. І. Негрич, С. Я. Кирилюк // Укр. неврол. журн.. - 2013. - № 3. - С. 32-37. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити ефективність комбінованого препарату фолієвої кислоти та калію йодиду - Йодофолу - в лікуванні синдрому втоми у хворих на розсіяний склероз (РС). Обстежено 20 хворих на РС із рецидивно-ремітивним перебігом у стадії ремісії, які скаржилися на втому. Середній вік хворих - 35 років. Пацієнти приймали Йодофол по одній таблетці на добу протягом 3 міс. Усім хворим проведено комплексне клініко-неврологічне обстеження й оцінено втому за допомогою шкал-опитувальників. Після проведеного лікування у пацієнтів спостережено достовірне зниження впливу втоми на життєдіяльність, що виявлялося зменшенням бала за шкалою MFIS, впливом втоми на когнітивну, психосоціальну і фізичну сфери життєдіяльності. За даними шкали FDS, зменшилася кількість хворих з астенією, зі втомою при звичайних фізичних навантаженнях, а також частота та вираженість синдрому втоми. Висновки: на тлі лікування Йодофолом відзначено достовірне зниження вираженості синдрому втоми у пацієнтів з РС, що виявлялося зменшенням кількості балів за шкалами після 3-місячного курсу лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бобрик Н. В. 
Коморбідність у хворих на розсіяний склероз, які мешкають у Волинській області / Н. В. Бобрик // Укр. неврол. журн.. - 2015. - № 4. - С. 83-88. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - визначити поширеність коморбідних станів хворих на розсіяний склероз (PC), які мешкають у Волинській області, порівняно із загальною популяцією та з'ясувати вплив наявності супутніх захворювань на епідеміологічні показники PC. Обстежено 292 пацієнтів з PC. Для порівняння частоти певних коморбідних станів на 100 тис. населення у когорті хворих на PC з такою у загальній популяції Волинської області використовували дані щорічного довідника показників діяльності лікувально-профілактичних закладів Волинської області (2012 - 2013). Найпоширенішими коморбідними станами у хворих на PC у Волинській області є патологія шлунково-кишкового тракту, гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця, зоб, сечокам'яна хвороба, радикулопатії. До захворювань, частота яких значно перевищує (більше ніж у 5 разів) поширеність у загальній популяції, належать: патологія шлунково-кишкового тракту, сечокам'яна хвороба, радикулопатії, доброякісні новоутворення яєчників, хвороби молочної залози, анкілозувальний спондиліт. Для групи пацієнтів з двома і більше коморбідними станами характерні старший середній вік та пізніший вік дебюту порівняно з тими, хто страждає лише на PC. Установлено, що серед хворих на PC достовірно менше H. pylori-позитивних пацієнтів. Висновки: у пацієнтів з коморбідністю пізніший дебют PC, проте тривалість періоду від появи перших симптомів PC до встановлення діагнозу - менша. Вивчення особливостей коморбідних станів у хворих на PC сприяє їх своєчасному виявленню та покращенню якості наданої медичної допомоги.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Хижняк Ю. В. 
Клініко-нейропсихологічні співвідношення у хворих на розсіяний склероз : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / Ю. В. Хижняк; Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика. - Київ, 2019. - 18 c. - укp.

На підставі комплексного нейропсихологічного, нейрофізіологічного та магнітно-резонансної томографії (МРТ) - дослідження 165 хворих на розсіяний склероз (РС) та 38 пацієнтів з клінічно ізольованим синдромом (КІС) із когнітивними розладами, втомою та депресією визначені клінічні характеристики та особливості взаємовпливу вище названих симптомів. Проведений аналіз когнітивних порушень у хворих на РС за допомогою амплітудно-часових показників викликаних когнітивних потенціалів (ВКП) Р300, а також їх співставлення з результатами бальної оцінки анкетних шкал. Шляхом визначення відносного ризику виявлення когнітивних розладів, втоми і депресії залежно від наявності вогнищ в білій речовині головного мозку певної локалізації та радіологічної характеристики, була дана прогностична оцінка їх розвитку. Доведено ефективність препарату амантадину сульфату у лікуванні не лише симптому втоми, а й когнітивних порушень у хворих на розсіяний склероз. Продемонстровано ефективність лікування когнітивних розладів у хворих на розсіяний склероз препаратом цитіколіну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25-37 + Р64-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438565 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Домрес Н. В. 
Особливості взаємозв'язку спастичності у хворих на розсіяний склероз зі ступенем інвалідизації, нейрофункціональними та нейропсихологічними розладами / Н. В. Домрес, Т. О. Кобись, Л. І. Соколова // Укр. неврол. журн. - 2020. - № 4. - С. 30-36. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Гудзенко Г. В. 
Когнітивні порушення при розсіяному склерозі / Г. В. Гудзенко // Укр. неврол. журн. - 2020. - № 4. - С. 37-42. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Матюшко М. Г. 
Стан зорового аналізатору у хворих на розсіяний склероз : Дис... канд. мед. наук: 14.01.15; 14.01.17 / М. Г. Матюшко; Національний медичний університет імені О. О. Богомольця. - К., 1996. - 158 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р67-37 + Р627.016.25-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС50461 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського