Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (23)
Пошуковий запит: (<.>U=Р661.210.122-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Мельничук А. С. 
Деякі показники білкового й кісткового обміну у хворих на генералізований пародонтит при частковій утраті зубів / А. С. Мельничук, М. М. Рожко, Г. М. Ерстенюк // Соврем. стоматология. - 2012. - № 4. - С. 24-26. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

У 63 хворих на генералізований пародонтит (ГП) I - II ступеня з частковою втратою зубів (серед яких 33 раніше не лікованих хворих - I група і 30 пацієнтів, які потребували заміни ортопедичних конструкцій, - II група) та 27-и здорових пацієнтів досліджено показники білкового й кісткового обміну в ротовій рідині. Установлено порушення білкового обміну, що свідчить про вірогідне підвищення вмісту загальною білка та оксипроліну в ротовій рідині. Різноспрямовані зміни активності фосфатаз (підвищення кислої і зниження лужної) указують на розбалансованість процесів кісткоутворення в досліджуваних хворих. Зміни вивчених показників у хворих I та II груп були близькими, проте в пацієнтів, яким необхідне повторне ортопедичне лікування, метаболічні порушення були більш вираженими. При плануванні комплексної терапії хворих на ГП I - II ступеня, які потребують первинного або повторного ортопедичного лікування, треба враховувати необхідність корекції виявлених порушень білкового й кісткового обміну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Зубачик В. М. 
Патогенетичне значення дисфункції ендотелію судин мікроциркуляторного русла пародонта у формуванні та перебігу генералізованого пародонтиту / В. М. Зубачик, Ю. Б. Різник // Соврем. стоматология. - 2013. - № 4. - С. 50-53. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Кордіяк О. Й. 
Експериментальна оцінка перебігу запального процесу на метаболічній моделі пародонтиту та після фармакотерапевтичної корекції / О. Й. Кордіяк // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2012. - № 4. - С. 39-44. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

У 24 белых беспородных крыс-самцов в возрасте 2 - 4 месяцев воссоздали метаболическую модель пародонтита с применением per/os 0,04 %-го раствора аммония хлорида (контроль - 6 интактных крыс). Фармакотерапевтическая коррекция проведена путем внутримышечного введения 5 %-го раствора мельдония дигидрата, per/os - кальция глицерофосфата. Отмечено ослабление воспалительных явлений и улучшение энергетического метаболизма по визуальной (балльной) оценке состояния пародонта, а также уровня магния и кальция в сыворотке крови, содержанию МДА, активности СОД и каталазы сыворотки крови и гомогената десен крыс.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Матвійків Т. І. 
Клінічний стан тканин пародонта у хворих на хронічний генералізований пародонтит на тлі системної антибіотикотерапії у зв'язку з супутньою виразковою хворобою шлунку / Т. І. Матвійків, В. І. Герелюк // Галиц. лікар. вісн.. - 2013. - 20, № 2. - С. 71-74. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Обстежено 54 хворих з виразковою хворобою шлунку та дванадцятипалої кишки і системною антибіотикотерапією (САБТ), у яких діагностовано хронічний генералізований пародонтит (ХГП). Для 62,8 % хворих - це ХГП I ступеня, а для 37,2 % випадків - ХГП II ступеня. Зміни в пародонтальних індексах, загалом після проведеної САБТ, мають тенденцію до покращання клінічної картини в ротовій порожнині, проте виявлено суттєве зростання показників індексу SBI та РМА в місячний термін для хворих, яким не проводилась професійна гігієна порожнини рота, що є проявом активізації запально-дистрофічних процесів у пародонті на тлі САБТ супутньої патології та вказує на її ятрогенний вплив. Помітний позитивний ефект одержано від запропонованого коригувального лікування (прийом суспензії пробіотика "Ентерожерміна" у тандемі з полосканням антисептичним розчином "Стоматофіт", застосуванням лікувально-профілактичної зубної пасти на основі лікарських трав і попередньо проведеною професійною гігієною ротової порожнини). Комплексні заходи професійної гігієни, за результатами дослідження гігієнічних індексів ротової порожнини у хворих на ХГП з супутньою патологією та САБТ, показали важливість своєчасного застосування професійної гігієни ротової порожнини з конкретним визначенням терміну її проведення, що надає підставу рекомендувати та широко застосовувати таку методику в пародонтологічній практиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52 + Р661.210.122-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Матвійків Т. І. 
Клінічний стан тканин пародонта у хворих на хронічний генералізований пародонтит на тлі системної антибіотикотерапії супутньої патології / Т. І. Матвійків, В. І. Герелюк // Галиц. лікар. вісн.. - 2012. - 19, № 4. - С. 49-52. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Обстежено 48 хворих із бактеріальними пневмоніями, в яких було встановлено діагноз хронічний генералізований пародонтит (у 64,6 % випадків I ступеня і в 36,4 % II ступеня розвитку). Зміни в пародонтальних індексах після проведеної антибіотикотерапії мають тенденцію до покращання клінічної картини в ротовій порожнині, проте найбільш виражений позитивний ефект одержано від запропонованого коригуючого лікування (прийом суспензії пробіотика "Ентерожерміна" у тандемі з полосканням антисептичним розчином "Стоматофіт", застосуванням лікувально-профілактичної зубної пасти на основі лікарських трав і попередньо проведеною професійною гігієною ротової порожнини). Комплексні заходи показали важливість своєчасного проведення професійної гігієни порожнини рота з конкретним визначенням терміну її проведення, що надає підставу рекомендувати та широко застосовувати таку методику в пародонтологічній практиці, особливо за умов стаціонару, де хворі залишаються під наглядом лікарів загальної практики і мають обмежений доступ до лікаря-стоматолога.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122-3 + Р412.301.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Политун А. М. 
Клинико-рентгенологическая и биохимическая оценка состояния костной ткани при генерализованном пародонтите у лиц пожилого возраста / А. М. Политун, С. Магомедов, Т. Н. Кананович // Соврем. стоматология. - 2013. - № 3. - С. 36-39. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Рассмотрены результаты клинико-рентгенологических и биохимических исследований пожилых пациентов с генерализованным пародонтитом. Полученные данные позволили выявить факторы риска и закономерности дисбаланса ремоделирования альвеолярного отростка у пожилых людей. Это необходимо учитывать при составлении плана лечебных мероприятий.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Дзецюх Т. І. 
Особливості перебігу гострого пародонтиту за умов гіпотиреозу в експерименті : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / Т. І. Дзецюх; ДВНЗ "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського". - Тернопіль, 2014. - 20 c. - укp.

Вперше досліджено стан фагоцитарної, клітинної, гуморальної ланок імунної системи, інтенсивності процесів ліпопероксидації, активності ферментної і неферментної ланок антиоксидантної системи, особливостей цитокінового профілю у щурів з гострим пародонтитом на тлі мерказоліл-індукованого гіпотиреозу. Встановлено найбільш чутливі діагностичні і прогностичні критерії гострого пародонтиту за умов гіпотиреозу. На основі інтегрального оцінювання основних патогенетичних ланок перебігу гострого експериментального пародонтиту у тварин з гіпотиреозом запропоновано новий фармакологічний препарат для їх корекції - комбіновані таблетки, що містять екстракт ехінацеї, цинку аспарагінат та аскорбінову кислоту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122-3 + Р415.120.23-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА405778 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ярова С. П. 
Скануюча електронна мікроскопія поверхні дентину при використанні ремінералізуючих засобів / С. П. Ярова, О. С. Гензицька // Вісн. стоматології. - 2013. - № 1. - С. 34-36. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Досліджено зуби з ознаками гіперестезії дентину, видалені у пацієнтів з генералізованим пародонтитом II - III ступенів тяжкості, хронічний перебіг. Доведено ефективність використання ремінералізуючих препаратів, дія яких обгрунтовується на механічній обтурації відкритих дентинних канальців, що забезпечує умови для ліквідації ознак гіперестезії дентину під час захворювань тканин пародонта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.21 + Р661.210.122-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Максименко П. В. 
Вибір показань до знімного протезування у пацієнтів з хронічним генералізованим пародонтитом та односторонніми необмеженими дефектами / П. В. Максименко // Вісн. стоматології. - 2013. - № 1. - С. 101-104. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто актуальну проблему сучасної ортопедичної стоматології - вибір оптимальної конструкції знімного протеза під час хронічного генералізованого пародонтиту. Розроблено універсальний діагностичний тест, що дозволяє об'єктивно оцінити стан тканин протезного поля і пародонта опорних зубів зокрема, що в результаті дозволяє уникнути ускладнень і обважнює перебіг пародонтиту у пацієнтів зі знімними протезами. Основу методу складає діагностика ротової рідини за допомогою методу лазерно-кореляційної спектроскопії. В результаті досліджень чітко розмежовані показання для акрилового жорсткого базису, нейлонового гнучкого базису або дуги і металевої дуги бюгельного протеза під час протезування часткових дефектів, ускладнених хронічним пародонтитом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 + Р661.210.122-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Леоненко П. В. 
Оцінка якості поверхні дентальних імплантатів за допомогою безконтактного інтерференційного 3D профілометру / П. В. Леоненко, І. М. Закієв, Г. А. Гогоці // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22, кн. 4. - С. 98-109. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122-3 + Р668.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Романишин С. С. 
Клініко-патогенетичні особливості перебігу генералізованого пародонтиту під впливом зинаксину / С. С. Романишин, В. І. Герелюк, О. П. Кобрин, Н. І. Кукурудз, Л. І. Курбатова, Н. М. Павелко, Г. С. Кропельницька // Буков. мед. вісн.. - 2014. - 18, № 3. - С. 128-131. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

У результаті проведеного комплексного клінічно-лабораторного дослідження встановлено патогенетичну роль дисбалансу цитокінів у формуванні патологічного процесу в тканинах пародонта. Кореляційний аналіз вмісту цитокінів у ясенній і ротовій рідинах хворих на генералізований пародонтит і даних клінічних показників стану тканин пародонта показав, що між прозапальними цитокінами і клінічними показниками існує сильний прямий зв'язок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Ліснічук М. В. 
Вплив бактеріотерапії на мікробіоценоз ясенної борозни у хворих на запальні хвороби пародонту / М. В. Ліснічук // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2014. - № 3. - С. 67-71. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Определена эффективность про- и синбиотиков в лечении больных хроническим катаральным гингивитом по состоянию микробиоценоза десневой борозды. Нормализацию биотопа оценивали по показателям общего микробного обсеменения и количественного определения индигенной микрофлоры по уровню лактобацилл в десневой борозде у 61 больного хроническим генерализованным катаральным гингивитом. Микробиологическое исследование клинического материала проводили до лечения, а также после его завершения в срок формирования биопленок и колониерезистентности симбионтов с промежутками, позволяющими отслеживать последовательность становления биотопов на этапах выздоровления организма. Применения про- и синбиотиков на разных стадиях патологического процесса способствует восстановлению нормофлоры, инволюции воспалительных явлений и нормализации защитных функций макроорганизма. Кроме того, учитывая постоянную связь микрофлоры полости рта с другими отделами пищеварительного тракта, распространение лактобацилл и бифидобактерий положительно влияет на состояние здоровья организма в целом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Дроник И. И. 
Роль свободнорадикального окисления в возникновении гнойного процесса в пародонте у больных хроническим генерализованным пародонтитом I - II степени тяжести / И. И. Дроник // Мед. перспективи. - 2014. - 19, № 4. - С. 127-130. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Наведено результати порівняльного вивчення та значення вільнорадикального окиснення у виникненні гнійного процесу в пародонті у хворих на хронічний генералізований пародонтит (ХГП) I - II ступеня тяжкості у 46 хворих. Мета дослідження - вивчення особливостей стану перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) і антиоксидантної системи у хворих на ГП, встановлення ролі змін антирадикального захисту у виникненні гнійно-запального процесу в пародонтальних тканинах. Виявлено, що у хворих на ХГП з гноєтечею з пародонтальних кишень більш суттєво знижена активність ключових ферментів антиоксидантної системи - супероксиддисмутази і каталази, порівняно з цим показником у пацієнтів без гнійних вогнищ у навколозубних структурах. Встановлено, що процеси ПОЛ мають велике значення в розвитку гнійного запалення в пародонтальних тканинах у хворих на ХГП, про що свідчить достовірно велике накопичення МДА і гідроокисів ліпідів у плазмі і, особливо, в клітинних елементах крові (еритроцитах), ніж у пацієнтів, які не мають цього ускладнення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Ватаманюк Н. В. 
Особенности микробного пейзажа у больных генерализованным пародонтитом на доклинико-рентгенологической стадии его развития / Н. В. Ватаманюк // Мед. перспективи. - 2014. - 19, № 4. - С. 131-135. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Представлено результати порівняльного вивчення особливостей мікробного пейзажу у хворих на генералізований пародонтит на доклініко-рентгенологічній стадії його розвитку у 42 хворих. Мета дослідження - порівняльне вивчення складу мікробіоценозу пародонтальних тканин у хворих на хронічний катаральний гінгівіт і хронічний генералізований пародонтит на початковому етапі його розвитку та розробка обірунтувань мікробіологічних критеріїв раннього виникнення деструктивного процесу в навколозубних структурах. Виявлено, що мікрофлора, виділена з зубоясенної борозенки, є діагностично значущою для виявлення етіології хронічного генералізованого катарального гінгівіту та хронічного генералізованого пародонтиту на початкових етапах його розвитку. Встановлено, що наявність двох і більше видів основних пародонтопатогенів у мікробних асоціаціях збільшує ймовірність формування запально-деструктивних явищ в тканинах пародонту у хворих на хронічний генералізований катаральний гінгівіт і є однією з причин його переходу в хронічний генералізований пародонтит.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122-3 + Р264.862

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Дуда К. М. 
Патогенетичні особливості перебігу гострого пародонтиту на тлі стрептозотоцин-індукованого цукрового діабету типу 2 : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / К. М. Дуда; Буков. держ. мед. ун-т. - Чернівці, 2015. - 20 c. - укp.

Вперше надано комплексну оцінку змін показників неспецифічної резистентності організму, клітинної, гуморальної ланок імунної системи, інтенсивності процесів ліпідної пероксидації, активності ферментної та неферментної ланок антиоксидантної системи, особливостей цитокінового профілю у щурів з гострим пародонтитом на тлі стрептозотоцин-індукованого цукрового діабету (ЦД) II типу. За результатами аналізу виявлених порушень встановлено найбільш інформативні діагностичні критерії гострого пародонтиту, що перебігає на тлі стрептозотоцин-індукованого ЦД II типу. Вперше доведено ефективність нового фармакологічного препарату, що містить екстракт ехінацеї, цинку аспарагінат та аскорбінову кислоту для корекції системних порушень, що виникають у разі гострого експериментального пародонтиту, що перебігає на тлі ЦД II типу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122-3 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Білозецький І. І. 
Частота і особливості ураження пародонта у пацієнтів з ревматоїдним артритом / І. І. Білозецький, Н. В. Грималюк, О. І. Зарудна, У. С. Слаба, О. С. Маховська, Л. В. Задорожна, Л. Л. Легка, А. Л. Лобанова // Галиц. лікар. вісн.. - 2014. - 21, № 4. - С. 6-9. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122-37 + Р419.180.11-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Волосовець Т. М. 
Особливості перебігу катарального гінгівіту, генералізованого пародонтиту початкового та I ступеня, асоційованих із персистуючою герпесвірусною інфекцією в різних вікових групах / Т. М. Волосовець // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2014. - № 4. - С. 64-72. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Рассмотрены особенности течения катарального гингивита, генерализованного пародонтита легкой степени, ассоциированных с персистирующей герпесвирусной инфекцией (ГВИ) в различных возрастных группах. Проанализирована роль персистирующей ГВИ в возникновении и развитии патологии тканей пародонта, освещены некоторые иммунологические аспекты течения заболеваний, проведена сравнительная характеристика течения воспалительных и дистрофически-воспалительных заболеваний тканей пародонта в возрастном аспекте у пациентов, пораженных персистирующей ГВИ и без наличия явных проявлений ГВИ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.111-3 + Р661.210.122-3 + Р661.220.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Мазур І. П. 
Оцінка факторів несприятливого перебігу генералізованого пародонтиту в пацієнтів з ревматоїдним артритом / І. П. Мазур, І. І. Білозецький // Соврем. стоматология. - 2015. - № 1. - С. 12-17. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122-3 + Р418.120.161

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Шкільняк Л. І. 
Функціональний стан м'язів у хворих на бруксизм та пародонтит / Л. І. Шкільняк // Вісн. стоматології. - 2015. - № 2. - С. 52-54. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Серед актуальних проблем стоматології провідне місце займають захворювання тканин пародонту. Основною причиною розвитку пародонтиту є перевантаження пародонту при відсутності оптимальних навантажень на вісь зуба, існує думка, що бруксизм є самостійною причиною захворювань пародонту. Обстежено 30 пацієнтів з діагнозом хронічний генералізований пародонтит: 20 пацієнтів, які пред'являли скарги на втомлюваність, скутість в ділянці жувальних м'язів, нічні епізоди бруксизму; 10 пацієнтів без скарг та клінічних проявів бруксизму. Для оцінки стану м'язів щелепно-лицевої ділянки застосовувався метод електроміографії. У хворих з хронічним генералізованим пародонтитом, пов'язаним з бруксизмом, при проведенні електроміографічного дослідження виявлено порушення міодінамічної рівноваги жувальної групи м'язів, що значно обтяжувало протікання основного захворювання, та погіршувало ефективність лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Вовченко М. Н. 
Возможное влияние лекарственной терапии ишемической болезни сердца на течение хронического пародонтита : (обзор) / М. Н. Вовченко, Д. В. Емельянов // Укр. терапевт. журн.. - 2017. - № 3. - С. 82-87. - Библиогр.: 38 назв. - рус.

В работе представлен обзор некоторых литературных данных о коморбидности таких нозологических форм как ишемическая болезнь сердца и хронический пародонтит. Проанализированы возможные влияния традиционной терапии ишемической болезни сердца на течение пародонтита, учитывая их патогенетическую взаимосвязь. Определено благоприятное действие препаратов, применяющихся при терапии ишемической болезни сердца на состояние пародонтального комплекса, что создает хороший фон для успешного стоматологического лечения у данной категории больных.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52 + Р661.210.122-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського