Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (10)Книжкові видання та компакт-диски (27)
Пошуковий запит: (<.>U=Р716.212.1-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Гайструк А.  
Використання мілдронату для корекції фетоплацентарної недостатності у вагітних із гіпертензивним синдромом / А. Гайструк, Н. Гайструк, О. Булавенко, О. Ріга // Ліки України. - 2003. - № 6. - С. 29-30. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати дослідження використання специфічного антигіпоксанту мілдронату для профілактики фетоплацентарної недостатності у вагітних із гіпертензивним синдромом. Установлено, що застосування мілдронату протягом 12 днів спочатку по 5 мл 10 % розчину на 200 мл фізіологічного розчину, потім по 1 капсулі (0,25 г) двічі на день дає змогу істотно покращити перинатальні наслідки розродження згаданої категорії вагітних.


Ключ. слова: фетоплацентарна недостатність, гіпертензивний синдром, мілдронат
Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Резніченко Г. І. 
Ефективність застосування тіотриазоліну та пірацетаму в терапії хронічної плацентарної недостатності / Г. І. Резніченко, Ю. М. Бессарабов // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2004. - № 1. - С. 110-116. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Исследовано влияние применения препаратов "Пирацетам" и "Тиотриазолин" на состояние беременных с хронической плацентарной недостаточностью и их новорожденных. Полученные результаты свидетельствуют, что применение указанных препаратов в комплексной терапии беременных с данной патологией позволяет улучшить катехоламиндепонирующую функцию эритроцитов и уменьшить напряжение в симпато-адреналовой системе, положительно влиять на изменения клеточных мембран и системы иммунитета, улучшать обмен веществ, что приводит к уменьшению проявлений эндотоксикоза. Включение в стандартное лечение беременных с хронической плацентарной недостаточностью пирацетама и тиотриазолина позволило несколько снизить удельный вес осложнений в родах и достоверно снизить частоту применения кесарева сечения в группах женщин, которые получали пирацетам, в сравнении с группой женщин, которые получали базовую терапию. В группе детей, матери которых получали одновременно пирацетам и тиотриазолин, были наилучшими показатели состояния здоровья и достоверно более низкой заболеваемость.


Ключ. слова: хроническая плацентарная недостаточность, пирацетам, тиотриазолин
Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Куземенская М. Л. 
Современные подходы к лечению фетоплацентарной недостаточности у женщин, занятых в химическом производстве / М. Л. Куземенская // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Медицина. - 2004. - № 7. - С. 161-164. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Обосновано назначение препарата "Легалон", который является эффективным методом коррекции нарушений маточно-плацентарного кровообращения и гормональной функции фетоплацентарного комплекса у женщин в химической промышленности.


Ключ. слова: современный подход, фетоплацентарная недостаточность, женщины, химическое производство
Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.1-52

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Якубовський А. Ф. 
Вагітність і пологи у юних першороділь, профілактика та лікування порушень у фетоплацентарному комплексі : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / А. Ф. Якубовський; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. - Вінниця, 1999. - 18 c. - укp.

Дисертацію присвячено проблемі профілактики порушень у фетоплацентарному комплексі в юних першороділь. Проведено комплексне дослідження гормонального статусу, показників коагулограми, морфологічних та біохімічних особливостей крові у системі "мати - новонароджений". Розглянуто морфологічні й ультразвукові особливості плаценти та біофізичний профіль плода. Одержані дані довели, що вагітність та пологи у юних першороділь ускладнені хронічною фетоплацентарною недостатністю на фоні анемії, гіпопротеінемії, порушень гемостазу з розвитком перинатальної дистрофії. З метою корекції порушень запропоновано комплекс лікувально-профілактичних заходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.1-5 + Р716.222-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307489 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шемякова М. О. 
Діагностика, лікування та профілактика фетоплацентарної недостатності у жінок, які страждають варикозною хворобою : Автореф. дис... канд. мед. наук / М. О. Шемякова; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького, НДІ мед. пробл. сім'ї. - Донецьк, 2005. - 22 c. - укp.

Охарактеризовано питання зниження частоти фетоплацентарної недостатності (ФПН) у вагітних з варикозною хворобою. Висвітлено деякі аспекти патогенезу ФПН у вагітних з варикозною хворобою та виявлено залежність стану фетоплацентарної системи (ФПС) від стадії та локалізації варикозного розширення вен на підставі визначення особливостей стану системи гемостазу, психоемоційного статусу вагітних у порівнянні з отриманими показниками гемодинаміки та ендокринної функції ФПС, стану плода та новонародженого, а також макро- та мікроструктури плацент. Створено математичну модель прогнозування стану новонароджених від матерів з варикозною хворобою залежно від показників коагулограми та гормонального профілю у ІІ триместрі вагітності. Розроблено схему лікувально-профілактичних заходів щодо покращання стану ФПС у вагітних з варикозною хворобою залежно від стадії захворювання та локалізації ураження судин, що дозволило ефективно знизити частоту ФПН та її ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.230.52-5 + Р716.212.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341577 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Фатхі Р.С.Ель Дахдух 
Зміни у фетоплацентарному комплексі у вагітних з хронічним токсоплазмозом та їх корекція : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Фатхі Р.С.Ель Дахдух; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2003. - 20 c. - укp.

На основі клінічного, лабораторного та інструментального обстеження вагітних з хронічним токсоплазмозом встановлено, що процес гестації ускладнюється розвитком явищ загрози переривання у першому та другому триместрах, передчасними пологами. Доведено, що відбувається пригнічення ендокринної функції фетоплацентарної недостатності (ФПН) з наступним порушенням адаптаційно-компенсаторних реакцій, які забезпечують фізіологічний перебіг вагітності. Зазначено, що оцінка біофізичного профілю плоду свідчить про розвиток його хронічної гіпоксії, що проявляється зниженням реактивності його серцево-судинної системи, дихальної та рухової активності, м'язового тонусу. Показано, що у складі материнського фібриноїду плаценти, крім колагену IV типу, є інтерстиціальні колагени I і III типів. Досліджено, що включення до складу комплексної терапії препарату "Фансидар" та гіпербаричної оксигенації покращує трофічні процеси у плаценті, що проявляються нормалізацією васкуляризації, і, як наслідок, зменшується вираженість інволютивно-дистрофічних змін на фоні посилення компенсаторно-адаптаційних реакцій та підвищення ступеня зрілості ворсинчастого хоріона. Встановлено, що відбуваються зміни кількісних та якісних параметрів місцевих імунних реакцій, що проявляється зменшенням обсягів фібриноїдних перетворень і розповсюдженості лімфо-плазмоцитарно-макрофагальної реакції в усіх відділах плаценти та в оболонках, а також збільшенням у складі інфільтратів популяції CD4-лімфоцитів. Виявлено, що покращується функція ФПН, яка створює сприятливі умови для доношування вагітності та зменшення кількості ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324609 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Калюжка А. А. 
Нормобарична гіпоксична терапія в етапному відновлювальному лікуванні вагітних з хронічною плацентарною недостатністю : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.33 / А. А. Калюжка; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. - О., 2002. - 20 c. - укp.

Розроблено методику використання нормобаричної гіпоксичної терапії (НГТ) у вагітних з хронічною плацентарною недостатністю з обліком впливу різних параметрів гіпоксії, яка поліпшує клінічний перебіг вагітності та фетоплацентарний кровообіг, що сприяє знеболенню, нормалізує артеріальний тиск, посилює антианемічний ефект (за умов комплексного лікування антианемічними препаратами). За даними доплерометричного дослідження встановлено, що НГТ сприятливо впливає на фетоплацентарний кровообіг у пупковій вені та аорті плода, нормалізує "кутонезалежні" індекси у пупкових артеріях. Вивчено вплив НГТ на фетометричні та плацентарні показники. Доведено, що сумісне використання НГТ з вазоактивними препаратами повністю нормалізує фетометричні показники у вагітних із синдромом затримки розвитку плода I ступеня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.1-54

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317120 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Пахаренко Л. В. 
Патогенетичні аспекти хронічної плацентарної недостатності при затримці розвитку плода та методи їх корекції : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / Л. В. Пахаренко; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. - Т., 2004. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано шляхи зменшення частоти акушерських та перинатальних ускладнень у вагітних жінок з хронічною плацентарною недостатністю та затримкою розвитку плода. Встановлено взаємозв'язок між біохімічними, імунологічними, морфологічними та доплерометричними порушеннями та розвитком плацентарної недостатності. Виявлено, що посилення процесів перекисного окиснення ліпідів і зниження активності антиоксидантного захисту, дисбаланс цитокінового профілю відбувались за наявності виражених гістологічних та електрономікроскопічних змін у плаценті, що призвело до підвищення резистентності судин фетоплацентарного комплексу та погіршення внутрішньоутробного стану плода. Обгрунтовано доцільність застосування препарату "Коензим композитум". Розроблено та впроваджено лікувально патогенетичний комплекс корекції виявлених порушень, застосування якого дозволило знизити частоту акушерських і перинатальних ускладнень у даної категорії вагітних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Чепка Ю. Л. 
Прогнозування фетоплацентарної недостатності та обгрунтування лікувально-профілактичних заходів при ній : Автореф. дис. канд. мед. наук : 14.01.01 / Ю. Л. Чепка; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2003. - 17 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Талько О. В. 
Профілактика перинатальної патології у вагітних віком понад 40 років : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / О. В. Талько; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2005. - 19 c. - укp.

У порівняльному аспекті уперше вивчено акушерську та перинатальну патологію у жінок віком понад 40 років (у першороділь та таких, що вже народжували). Установлено основні причини, частоту та структуру порушень функціонального стану фетаплацентарного комплексу у даних жінок. З'ясовано взаємозв'язок між клінічними, функціональними та ендокринологічними показниками стану цього комплексу. Визначено основні причини та структуру перинатальної патології у жінок старшої вікової групи, одержано дані щодо її патогенезу, науково обгрунтовано необхідність здійснення лікувально-профілактичних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337673 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Грабар В. В. 
Профілактика та корекція плацентарної недостатності та синдрому затримки внутрішньоутробного розвитку плода при герпетичній інфекції у вагітних : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В. В. Грабар; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 1999. - 19 c. - укp.

Дисертацію присвячено вирішенню проблеми оптимізації ведення вагітності у жінок, інфікованих вірусом звичайного герпесу (ВЗГ), що забезпечує профілактику та корекцію хронічної плацентарної недостатності (ХПН). Досліджено епідеміологічні особливості герпетичної інфекції (ГІ) серед популяції вагітних Східної України. Набула розвитку імунологічна концепція ХПН у ВЗГ-інфікованих жінок, на підставі якого розроблено алгоритм ведення і варіант терапії для даного контингенту. Доведено, що у ВЗГ-інфікованих жінок формується складний імунодефіцитний стан. За цих умов відбувається пошкодження фетоплацентарного комплексу антитілами з гемолітичними та лімфоцитотоксичними властивостями, що призводить до формування ХПН. У жінок з ГІ ураження плаценти розвивається за одним із двох напрямків: розвиток плацентиту або порушення ангіогенезу незапального характеру. Використання у вагітних з ГІ запропонованого алгоритму, що базується на комплексній оцінці клінічних, вірусологічних, імунологічних, ехографічних даних, включення до терапії ХПН імуномодулюючих засобів (лаферону, спленіну, імуналу або настойки ехінацеї) забезпечує нормалізацію функції плаценти, а, отже, сприяє оптимізації перинатальних виходів у ВЗГ-інфікованих жінок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.1-5 + Р716.216.514.21-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307454 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Жайворонок С. О. 
Профілактика та лікування плацентарної недостатності у вагітних з лейоміомою матки : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / С. О. Жайворонок; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. - К., 2005. - 18 c. - укp.

Наведено дані про стан фетоплацентарного комплексу та нейроендокринної адаптації у вагітних з лейоміомою матки. Встановлено, що за даної патології мають місце порушення гемодинаміки в системі мати - плацента - плід, які призводять до формування плацентарної недостатності, внутрішньоутробної гіпоксії та затримки розвитку плода. Виявлено, що дані порушення значною мірою обумовлені наявністю лейоматозних вузлів на матці, їх кількістю та розташуванням, зміною рівня основних стрес-асоційованих гормонів і психічним напруженням. Розроблено лікувально-профілактичний комплекс для вагітних з лейоміомою матки, спрямований на корекцію порушень психоемоційного стану, нормалізацію гемодинаміки та підтримку компенсаторних процесів у системі мати - плацента - плід. Науково обгрунтовано доцільність застосування та експериментально підтверджено лікувальну ефективність запропонованих заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.569.714.1-52 + Р716.212.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА339992 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Тетерін В. В. 
Профілактика та лікування фетоплацентарної недостатності у вагітних з цитомегаловірусною інфекцією : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / В. В. Тетерін; АМН України. Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. - К., 2002. - 19 c. - укp.

Встановлено, що основними патогенетичними аспектами розвитку ускладнень вагітності та пологів, порушень стану плода та новонародженого є інфекція (мікст-інфекція та вагінальна інфекція) та зниження імунологічної реактивності вагітних, особливо місцевого імунітету. Доведено, що існує взаємозв'язок між інфікуванням і станом плода й особливостями перебігу вагітності та пологів. Патогенетично обгрунтовано та практично апробовано лікувально-профілактичні заходи для вагітних з цитомегаловірусною інфекцією. На фоні зниження мікробного обсіменіння, нормалізації імунологічної реактивності організму, особливо місцевого імунітету, спостережено поліпшення функціонування фетоплацентарного комплексу та зменшення ускладнень у перебігу вагітності та пологів, покращання перинатальних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317524 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Трушкевич О. О. 
Профілактика фетоплацентарної недостатності у вагітних з тиреотоксикозом та нейроциркуляторною астенією : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / О. О. Трушкевич; Київ. мед. акад. післядипл. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2001. - 19 c. - укp.

На підставі проведення клініко-лабораторних і функціональних досліджень визначено функціональний стан фетоплацентарного комплексу та щитовидної залози, розглянуто рецепторний апарат Т-лімфоцитів та особливості центральної гемодинаміки у вагітних з тиреотоксикозом та нейроциркуляторної астенії. Науково обгрунтовано впроваджені практичні рекомендації щодо зниження частоти акушерської та перинатальної патології в цій групі жінок на підставі використання комплексу лікувально-профілактичних заходів. Запропоновано методи контролю за станом фетоплацентарного комплексу у вагітних з тиреотоксикозом та нейроциркуляторною астенією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.1-5 + Р716.216.415.120.21-5 + Р716.216.645.093.32-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Діжа М. О. 
Профілактика фетоплацентарної недостатності у юних та вікових первородящих : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / М. О. Діжа; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2001. - 19 c. - укp.

Вивчено питання зниження частоти порушень у системі мати - плацента - плід у породіль віком до 18 та понад 30 років. На підставі клініко-функціональних та ендокринологічних методів дослідження встановлено особливості формування та функціонального стану фетоплацентарного комплексу у віковому аспекті. Науково обгрунтовано, розроблено та впроваджено практичні рекомендації щодо зниження частоти порушень у системі мати - плацента - плід у юних і вікових породіль на підставі використання нового специфічного антигіпоксанта мілдроната за розробленими схемами, що дозволило поліпшити результати розродження породіль віком до 18 та понад 30 років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.1-5 + Р716.222-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313857 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Ніцович І. Р. 
Озонотерапія в комплексному лікуванні та профілактиці фетоплацентарної недостатності у вагітних групи високого ризику / І. Р. Ніцович // Буков. мед. вісн.. - 2004. - 8, № 1. - С. 93-95. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто проблему комплексного лікування фетоплацентарної недостатності у вагітних групи високого ризику (екстрагенітальна патологія, обтяжений акушерський анамнез), пролонгування вагітності, покращання стану плода та новонародженого у разі комплексного застосування озону у вагітних групи високого ризику. Покращання клінічних і лабораторних показників стану органів і систем матері сприяє пролонгуванню вагітності та зниженню ускладнень гестаційного періоду та більш сприятливому прогнозу для плода та новонародженого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.1-5

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Шадлун Д. Р. 
Порівняльні аспекти корекції фетоплацентарної недостатності / Д. Р. Шадлун // Буков. мед. вісн.. - 2001. - 5, № 3. - С. 209-211. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розроблено методику диференційованого підходу до профілактики та лікування фетоплацентарної недостатності на підставі використання базисної (хофітолу, актовегіну, мілдронату) та допоміжної терапії (комплексів мінералів та вітамінів, антибактеріальної, противірусної та седативної терапії). Це дозволило суттєво поліпшити перинатальні наслідки розродження та знизити частоту плодових втрат.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Архипкина Л. В. 
Прогнозирование и оптимизация терапии задержки внутриутробного развития плода : Дис...канд.мед.наук:14.00.01 / Л. В. Архипкина; Харьковский институт усовершенствования врачей. - Х., 1993. - 183 c. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС42651 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Архипкина Л. В. 
Прогнозирование и оптимизация терапии задержки внутриутробного развития плода : Дис...канд.мед.наук:14.00.01 / Л. В. Архипкина; Харьковский институт усовершенствования врачей. - Х., 1993. - 183 c. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС42651 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Печеряга С. В. 
Профілактика та лікування первинної плацентарної дисфункції при аномальному розміщенні плідного яйця в матці : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / С. В. Печеряга; Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького. - Львів, 2017. - 22 c. - укp.

Визначено критерії діагностики первинної плацентарної дисфункції при розташуванні хоріону в нижніх відділах матки. Виділено групу ризику виникнення аномальної плацентації: жінки від 30 років, з порушенням менструальної функції, обтяженим репродуктивним анамнезом, гінекологічними та екстрагенітальними захворюваннями в анамнезі. Доведено доцільність визначення показників системи гемостазу, гормонів та білків зони вагітності при низькій плацентації в 1 триместрі гестації. Визначено діагностично-прогностичну цінність дослідження кровоплину та об’єму хоріону у вагітних із низькою плацентацією. На основі отриманих результатів розроблено, апробовано та впроваджено в практику пологодопоміжних закладів комплекс профілактики та лікування плацентарної дисфункції при низькій плацентації, що дозволило провести корекцію гормональної, білоксинтетичної функції, системи гемостазу, покращити допплерометричні показники у маткових та спіральних артеріях, а також знизити рівень ускладнень вагітності та пологів, передчасного відшарування плаценти, асфіксій новонароджених тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА436763 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського