Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>U=Р716.216.457.862.052$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Сюсюка В. Г. 
Структура акушерських ускладнень, особливості гінекологічного та соматичного анамнезу вагітних з варикозною хворобою в залежності від терміну її появи / В. Г. Сюсюка, К. Ю. Нерянов, С. П. Онопченко, О. В. Комарова // Запорож. мед. журн. - 2007. - № 1. - С. 34-36. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

На основании результатов проведенного исследования установлено, что у беременных, у которых симптомы варикозной болезни (ВБ) обусловлены настоящей беременностью, имеет место высокая частота осложнений гестации по сравнению с женщинами, у которых симптомы ВБ обусловлены предыдущей беременностью, или не обусловлены беременностью вообще. Большинство осложнений в родах имели сочетанный характер, что обусловило высокий процент оперативного родоразрешения беременных с ВБ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.457.862.052-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бабаджанова Г. С. 
Диагностика и лечение варикозного расширения вен малого таза у беременных / Г. С. Бабаджанова, М. Ф. Хабибуллаева // Здоровье женщины. - 2009. - № 4. - С. 75-77. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Приведены результаты исследования 125 беременных с варикозным расширением вен нижних конечностей. У 52 % из них путем цветного дуплексного картирования сосудов малого таза выявлено варикозное расширение вен малого таза, что указывает на высокую частоту этой патологии и информативность метода диагностики. Изучение гемостаза у этих больных выявило нарушения свертывающей системы крови: повышение уровня фибриногена, протромбинового индекса, тромбоэластограммы, снижение уровня антитромбина III. Для лечения варикозного расширения вен назначали препарат Флебодиа-600. В результате лечения отмечены клиническое улучшение, нормализация маточно-плацентарного и плодово-плацентарного кровотока, а также восстановление показателей гемостаза.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.457.862.052-52 + Р716.216.457.760.52-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Надер Х.Н. Дауд 
Функція фетоплацентарного комплексу у вагітних з варикозним розширенням вен нижніх кінцівок : Автореф. дис... канд. мед. наук / Х.Н. Дауд Надер; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2007. - 20 c. - укp.

Визначено фактори ризику, що призводять до розвитку та прогресування варикозної хвороби (ВХ) вен нижніх кінцівок, які необхідно враховувати під час прогнозування захворювання та планування лікувальних заходів. Вперше зроблено інтегральну оцінку стану гемодинаміки у судинах нижніх кінцівок і фетоплацентарному комплексі (ФПК). Визначено особливості гемостазу та ендокринної регуляції репродуктивної функції, а також стану внутрішньоутробного плода, морфологічних змін у плаценті у разі ВХ вен нижніх кінцівок у вагітних жінок. Вперше встановлено, що наявність ВХ нижніх кінцівок у жінок є достовірним обтяжуючим фактором системного негативного впливу на стан гемодинаміки в судинах системи мати - плацента - плід (позитивний кореляційний зв'язок, r = 0,635), що призводить до розвитку дисциркуляції з невиявленими (за даними доплерометрії) або клінічно вираженими ознаками фетоплацентарної недостатності в 32,1 % випадків. Вперше виявлено морфологічні та імуногістохімічні зміни послідів у разі ВХ нижніх кінцівок. Доведено доцільність призначення препарату "Детралекс" в комбінації з методом еластичної компресії нижніх кінцівок, що на 12 % підвищує ефективність профілактики та лікування гемореологічних і дисциркуляторних ускладнень гестації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.457.862.052

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА351346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бенюк В. О. 
Корекція гемодинамічних порушень у вагітних із варикозною хворобою / В. О. Бенюк, В. І. Медведь, І. А. Усевич, С. Д. Коваль, О. С. Коржелецький // Здоровье женщины. - 2017. - № 2. - С. 69-76. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета дослідження - визначення особливостей гемодинамічних порушень у вагітних із варикозною хворобою (ВХ). У дослідженні брали участь 80 вагітних із ВХ нижніх кінцівок: 42 вагітні з варикозною хворобою вен нижніх кінцівок (основна група) застосовували запропоновану авторами комплексну терапію; 38 вагітних (група порівняння) - традиційну терапію. Виконували дуплексне допплерометричне картування венозного басейну малого таза: зовнішніх клубових та яєчникових вен; венозного басейну ніг: стегнової та великої підшкірної вен. Запропоновано схему лікування, що включає використання лікарського засобу діофлан. Аналіз одержаних даних надав змогу визначити особливості гемодинаміки та її порушень у венозних басейнах малого таза і нижніх кінцівок у вагітних з ВХ. У процесі дослідження проведенор оцінювання запропонованої авторами методики корекції цих порушень із використанням препарату діофлан. Заключення: запропонована методика є статистично ефективнішим методом корекції гемодинамічних порушень у вагітних із ВХ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.230.52-5 + Р716.216.457.862.052

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бенюк В. О. 
Маркери дисфункції ендотелію у вагітних з варикозною хворобою вен нижніх кінцівок / В. О. Бенюк, С. Д. Коваль, В. В. Курочка, Т. В. Ковалюк // Здоровье женщины. - 2017. - № 4. - С. 75-77. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета дослідження - оцінювання впливу комплексної терапії на показники дисфункції ендотелію гомоцистеїну (ГЦ) і фібронектину (ФН) у вагітних з варикозною хворобою вен нижніх кінцівок (ВХВНК). Проведено визначення показників ГЦ і ФН у 80 вагітних з ВХВНК у III триместрі вагітності до та після лікування. Основна група - 42 вагітні з ВХВНК, які отримували комплексну терапію у терміні 30 - 36 тижнів (препарат з ангіопротекторною дією, прямий антикоагулянт; градуйована еластична компресія; флавоноїд з імунотропною дією); група порівняння - 38 жінок з ВХВНК, які отримували місцево гепариновмісний мазевий препарат. У групу контролю ввійшли 50 вагітних без ВХВНК. Під час аналізу концентрації ГЦ у плазмі крові у вагітних з ВХВНК підвищення його рівня виявляли у 38 % пацієнток основної групи і 28,9 % - групи порівняння; у групі контролю - лише у 2 %. В основній групі вміст ФН був підвищеним у 69 %; у групі порівняння - у 71 % пацієнток; у групі контролю - лише у 6 %. Проведено оцінювання маркерів дисфункції ендотелію у досліджуваних груп після лікування. Вміст ГЦ знизився в 1,7 разу в основній групі та лише в 0,8 разу - у групі порівняння. Середній рівень ФН в основній групі знизився на 31,2 % у порівнянні з вихідними даними; у групі порівняння його рівень зменшився лише на 12,2 %. Було виявлено у III триместрі у вагітних з ВХВНК статистично достовірно високі показники рівнів ГЦ і ФН у порівнянні з групою контролю. Зниження рівня ГЦ у 1,7 разу та вмісту ФН у плазмі крові у 1,5 разу свідчить про позитивний стабілізувальний вплив на ендотелій судин запропонованої комплексної терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.457.862.052

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Антонюк-Кисіль В. М. 
Мультидисциплінарний підхід до вибору методу хірургічної корекції і попередження венозних ускладнень при поєднаному первинному прогресуючому варикозному розширенні вен нижніх кінцівок, промежини, пахового каналу та зовнішніх статевих органів у вагітних : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.03 / В. М. Антонюк-Кисіль; Вінницький національний медичний університет імені М. І. Пирогова. - Вінниця, 2021. - 34 c. - укp.

Проведено комплексне дослідження з розробки заходів на основі принципів "Fast Track Surgery", спрямованих на запобігання локальним і системним венозним ускладненням при хірургічному лікуванні первинного, прогресуючого варикозного розширення вен нижніх кінцівок, промежини, пахового каналу та зовнішніх статевих органів і поєднаних форм під час вагітності та в міжпологовому періоді. Розпрацьовано й упроваджено новий напрям лікування варикозної хвороби під час вагітності шляхом ремоделювання малотравматичних, патогенетично обґрунтованих, гемодинамічних втручань на венозній системі в другому-третьому триместрі, безпечних для матері та плоду в умовах спеціалізованого акушерського стаціонару. Вперше на основі аналізу динаміки дуплексного ангіосканування встановлено механізми розвитку патологічних рефлюксів при сафенному, несафенному та їх поєднаних формах типах варикозної хвороби під час вагітності. Науково обґрунтовано вибір заходів безпеки на етапах операційного втручання для плоду та вагітної за умови поєднаного, первинного, прогресуючого варикозного розширення вен промежини, пахового каналу та зовнішніх статевих органів. Науково доведено переваги планового операційного втручання за умови поєднаного, первинного, прогресуючого варикозного розширення вен промежини, пахового каналу та зовнішніх статевих органів для профілактики гострих венозних ускладнень під час пологів. Розпрацьовано й упроваджено вдосконалені варіанти гемодинамічних операцій типу CHIVA та ASVAL при різних типах поєднаного, первинного, прогресуючого варикозного розширення вен нижніх кінцівок, промежини, пахового каналу та зовнішніх статевих органів під час вагітності. За даними дослідження вперше апробовано й упроваджено мультидисциплінарну програму "Fast Track Surgery" для хірургічного лікування поєднаного первинного прогресуючого варикозного розширення вен нижніх кінцівок, промежини, пахового каналу та зовнішніх статевих органів під час вагітності. За показниками шкал VCSS, VSD достовірно стверджено клінічну ефективність планового лікування поєднаного первинного прогресуючого варикозного розширення вен нижніх кінцівок, промежини, пахового каналу та зовнішніх статевих органів під час вагітності порівняно з неоперованими вагітними. Науково встановлено, що виконання превентивного операційного лікування первинного прогресуючого варикозного розширення вен нижніх кінцівок, промежини, пахового каналу та зовнішніх статевих органів під час вагітності не впливає на показники фето-плацентарного кровотоку, не спричиняє акушерських ускладнень і зменшує число хірургічних (кесарський розтин) пологів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.457.862.052-5 + Р716.216.230.52-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА451110 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Первинне хронічне захворювання вен під час вагітності: мультимодальний підхід до хірургічного лікування : монографія / В. М. Антонюк-Кисіль, І. Я. Дзюбановський, В. М. Єнікеєва, А. М. Продан. - Рівне : Волинські обереги, 2021. - 130, [1] c. - Бібліогр.: с. 126-[131] - укp.

Запропоновано новий науковий напрям у вирішенні актуальної проблеми двох суміжних спеціальностей акушерства та гінекології і хірургії, що полягає в розробці комплексу заходів на основі принципів «fast track surgery», спрямованих на запобігання локальним та системним венозним ускладненням, підвищення безпеки й ефективності відкритого мініінвазивного хірургічного лікування первинного, прогресуючого варикозного розширення вен нижніх кінцівок, промежини, пахового каналу та зовнішніх статевих органів та поєднаних форм під час вагітності. Наведено безпосередні результати хірургічного лікування та проведено оцінку якості життя вагітних із первинним хронічним захворюванням вен.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.23 + Р716.216.457.862.052

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА857441 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського