Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (32)
Пошуковий запит: (<.>U=Р716.216.514.0$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Малюта Р. М. 
Взаємозв'язок і вплив факторів ризику вертикальної трансмісії ВІЛ при обтяженому наркологічному анамнезі у вагітної / Р. М. Малюта, М. Л. Аряєв, І. В. Сімененко // Здоровье женщины. - 2006. - № 1. - С. 190-192. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Ключ. слова: ВІЛ, вагітність, новонароджений, трансмісія, наркоманія, антиретровірусні препарати (АРВ).
Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.0-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Аряєв М. Л. 
Фактори ризику перинатальної трансмісії ВІЛ і прогресування ВІЛ-інфекції у дітей / М. Л. Аряєв, Н. В. Котова, О. О. Старець // Експерим. і клініч. медицина. - 2008. - № 4. - С. 31-33. - укp.

Обстежено 541-у дитину, народжену ВІЛ-інфікованими жінками. Вивчено фактори ризику, що впливають на рівень трансмісії ВІЛ від матері до дитини та швидкість прогресування захворювання у разі перинатального інфікування ВІЛ, встановлено їх взаємозв'язок. Для виявлення взаємозв'язку між прогностично значущими факторами ризику проведено процедуру кластерного, регресійного та багатофакторного аналізу методом Varimax normalizet.

Наблюдали 541-го ребенка, рожденного ВИЧ-инфицированными женщинами. Изучены факторы риска, которые влияют на уровень трансмиссии ВИЧ от матери к ребенку и быстроту прогрессирования заболевания при перинатальном инфицировании ВИЧ, установлена их взаимосвязь. Для выявления взаимосвязи между прогностически значимыми факторами риска проведена процедура кластерного, регрессивного и многофакторного анализа методом Varimax normalizet.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.0 + Р733.514.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Моїсеєнко Р. О. 
Вагітність, наркозалежність і ВІЛ: нові підходи до надання послуг матерям і дітям (за матеріалами конференції) / Р. О. Моїсеєнко, В. М. Коломейчук // Здоровье женщины. - 2009. - № 7. - С. 16-21. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.0 + Р716.216.645.021.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Однокоз Т. О. 
Прогнозування та попередження передчасного розриву плодових оболонок у ВІЛ-інфікованих вагітних з метою профілактики інтранатального інфікування плода : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т. О. Однокоз; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2009. - 17 c. - укp.

Обгрунтовано можливість зниження рівня вертикальної трансмісії ВІЛ від матері до дитини шляхом зменшення частоти передчасного розриву плодових оболонок у вагітних з бактеріальним вагінозом з застосуванням комплексу патогенетичної терапії для ефективної санації джерела інфекції. Проведено ретроспективний аналіз перебігу вагітності, пологів і післяпологового періоду у ВІЛ-інфікованих жінок, встановлено прогностичні критерії передчасного розриву плодових оболонок. Досліджено видовий склад і популяційний рівень мікробного пейзажу у ВІЛ-інфікованих жінок з передчасним розривом плодових оболонок. Визначено фактори та механізми неспецифічного та специфічного імунного протиінфекційного захисту, досліджено стан перекисного окиснення ліпідів і тканинного необмеженого протеолізу. Патогенетично обгрунтовано та впроваджено у клінічну практику раціональне розродження жінок з запобіганням передчасному розриву плодових оболонок на тлі бактеріального вагінозу у ВІЛ-інфікованих жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.0 + Р716.216.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368760 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Жилка Н. Я. 
Соціально-економічні наслідки вертикальної трансмісії ВІЛ / Н. Я. Жилка // Україна. Здоров'я нації. - 2009. - № 1/2. - С. 24-29. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Вивчено економічну ефективність запровадження заходів щодо попередження передачі ВІЛ від матері до дитини.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Р11 + Р716.216.514.0 + Р733.514.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Торн К.  
Прогрес у профілактиці передачі ВІЛ-інфекції від матері дитині в Україні: результати дослідження когорти по народженню / К. Торн, І. Семененко, Т. Пилипенко, Р. Малюта // Здоровье женщины. - 2009. - № 4. - С. 31-39. - Бібліогр.: 42 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.0 + Р716.212.2 + Р733.514.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Камінський В. В. 
Залежність перебігу вагітності у жінок з ВІЛ-інфекцією від їх соціального анамнезу / В. В. Камінський, К. О. Венцківський, М. Н. Шалько // Здоровье женщины. - 2010. - № 6. - С. 80-82. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Розглянуто особливості перебігу вагітності у жінок з ВIЛ-інфекцією, що значною мірою залежать від акушерського, загального та соціального анамнезу, який визначає акушерські та перинатальні наслідки, а також ускладнення у післяпологовий період. Висвітлено дані поширеності ВІЛ/СНІД у нашій державі та у світі за останнє десятиліття. Розглянуто вкрай негативний вплив інфекційної захворюваності на демографічну картину в Україні, що прямо чи опосередковано зменшує репродуктивний потенціал населення і скорочує тривалість життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.0-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Сахелашвілі М. І. 
Особливості перебігу ВІЛ-асоційованого туберкульозу у вагітних / М. І. Сахелашвілі, М. М. Савула, Т. В. Буртняк, Н. С. Майовецька, Л. Р. Остап'юк, М. Л. Павленко, І. С. Бутко, Н. А. Хоп'як // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2010. - № 3. - С. 64-67. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

За даними Львівської та Тернопільської областей визначено кількість ВІЛ-інфікованих вагітних і особливості перебігу туберкульозу після народження дітей. Встановлено, що в 2009 р. загальна кількість ВІЛ-інфікованих вагітних збільшилася в 2 рази у порівнянні з 2005 роком. Така закономірність характерна і для дітей, народжених ВІЛ-інфікованими жінками. Найчастішою клінічною формою туберкульозу у вагітних на тлі ВІЛ-інфекції/СНІДу був дисемінований туберкульоз легень з ознаками генералізації, часто з бактеріально-грибковими ураженнями і сепсисом. Нерідко у них виявляли мульти- і розширену резистентність МБТ до АМБП. Усе це сприяло прогресуванню туберкульозного процесу та летальному завершенню хвороби.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.0 + Р716.216.54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Запорожан В. М. 
Попередження передачі ВІЛ від матері до дитини, діагностика, лікування та соціально-психологічна підтримка ВІЛ-інфікованих : навч. посіб. / В. М. Запорожан, М. Л. Аряєв, Н. В. Котова, О. О. Старець, С. П. Посохова. - К. : Здоров'я, 2010. - 160 c. - укp.

Викладено питання, що включені до типової наскрізної навчальної програми з питань профілактики ВІЛ-інфікування, запобігання передачі ВІЛ від матері до дитини, діагностики, лікування ВІЛ-інфікованих і соціально-психологічної підтримки людей, що живуть з ВІЛ. Розглянуто загальні питання ВІЛ-інфекції, етичну і правову основи національної стратегії зниження рівня поширення ВІЛ в Україні, а також основи та принципи лікування ВІЛ-інфекції у дорослих і дітей. Висвітлено основні принципи організації заходів та алгоритми надання послуг з запобігання передачі ВІЛ від матері до дитини. Розглянуто принцип мультидисциплінарного підходу до ведення ВІЛ-інфікованих вагітних і народжених ними дітей.

Изложены вопросы, включенные в типовую сквозную учебную программу по вопросам профилактики ВИЧ-инфицирования, предупреждения передачи ВИЧ от матери к ребенку, диагностики, лечения ВИЧ-инфицированных и социально-психологической поддержки людей, живущих с ВИЧ. Рассмотрены общие вопросы ВИЧ-инфекции, этическуая и правовая основы национальной стратегии снижения уровня распространения ВИЧ в Украине, а также основы и принципы лечения ВИЧ-инфекции у взрослых и детей. Освещены основные принципы организации мероприятий и алгоритмы предоставления услуг по предупреждению передачи ВИЧ от матери к ребенку. Рассмотрен принцип мультидисциплинарного подхода к ведению ВИЧ-инфицированных беременных и рожденных ими детей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.0 я73-1 + Р733.514.0 я73-1 + Р11(4УКР)599.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА732425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Жилка Н. Я. 
Медико-соціальне обгрунтування системи профілактики передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.02.03, 14.01.01 / Н. Я. Жилка; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. - К., 2011. - 39 c. - укp.

Обгрунтовано систему профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини на принципах системності та функціональної єдності. Розроблено систему визначення основних концептуальних підходів до удосконалення системи профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини (ППМД). В основу покладено чотирьохкомпонентний підхід ефективності ППМД, рекомендований ВООЗ Ч профілактика ВІЛ серед жінок, профілактика небажаної вагітності, профілактика передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини, лікування та соціальна підтримка. Міжсекторальність медико-соціальної допомоги ВІЛ-інфікованим вагітним та їх народженим дітям на всіх рівнях забезпечується введенням до системи нових елементів з наданням їм нових додаткових функцій, а також впровадженням нових організаційних і медичних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.0 + Р733.514.0 + С5*651*1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА382623 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Коржинський Ю. С. 
Вміст цинку в крові дітей, народжених ВІЛ-інфікованими жінками з урахуванням супутньої патології / Ю. С. Коржинський, А. Є. Лісний, Г. М. Троцький // Архів клініч. медицини. - 2011. - № 1. - С. 32-34. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.0 + Р716.216.514.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Котова Н. В. 
Вплив шкідливих звичок ВІЛ-інфікованих матерів на стан здоров'я їхніх дітей / Н. В. Котова, О. О. Старець // Перинатология и педиатрия. - 2011. - № 1. - С. 56-58. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

З метою оцінки впливу пренатальної дії наркотичних речовин на стан дітей ВІЛ-інфікованих матерів проведено проспективне дослідження стану здоров'я 324 неінфікованих дітей першого року життя та 207 ВІЛ-інфікованих дітей з різними темпами прогресування захворювання. Встановлено, що у дітей ВІЛ-інфікованих матерів-СІН в 2,3 разу вищий ризик інфікування ВІЛ, ніж у дітей ВІЛ-інфікованих матерів-не СІН; у ВІЛ-інфікованих дітей матерів-СІН у 4,2 разу вищий ризик швидкого прогресування захворювання з розвитком III - IV клінічної стадії на першому році життя. Діти ВІЛ-інфікованих матерів-СІН є групою ризику щодо захворюваності на загальні інфекції, анемію, білково-енергетичну недостатність; серед них в 3 рази вищий ризик смертності на першому році життя від різних інфекцій, вроджених вад розвитку, синдрому раптової смерті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.0 + Р733.514.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Сорокина И. В. 
Влияние ВИЧ-инфекции матери на состояние сосудистого русла щитовидной железы плода / И. В. Сорокина, С. А. Шерстюк, Н. А. Ремнева // Патологія. - 2011. - 8, № 3. - С. 40-42. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

С целью выявления влияния ВИЧ-инфекции матери на состояние сосудистого русла щитовидной железы плода проведено гистологическое, морфометрическое и иммуногистохимическое исследование, благодаря которому выявлены увеличение интенсивности свечения коллагена IV типа в базальных мембранах капилляров и артериол, дистрофические изменения эндотелиоцитов и уменьшение экспрессии эндотелина-1, что может быть следствием хронической внутриутробной гипоксии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.0 + Р716.212.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Каплін М. М. 
Динаміка виявлення ВІЛ-інфікованих вагітних жінок та передачі інфекції новонародженим дітям / М. М. Каплін, О. О. Калінінська, В. М. Бутенко, В. С. Калінінська, В. М. Голубнича, Т. В. Івахнюк // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Медицина. - 2012. - № 2. - С. 153-157. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

З метою вивчення стану ВІЛ-інфікованості вагітних жінок і рівня передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини проаналізовано поширення ВІЛ-інфікованості, шляхи передачі ВІЛ-інфекції, динаміку виявлення підтверджених антитіл до ВІЛ вагітних жінок. На підставі даних, одержаних під час сероепідеміологічного моніторингу серед вагітних жінок за останні 10 років на території Сумської області та породілей в обласному клінічному перинатальному центрі, зроблено оцінку результатів дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Нечипоренко Н. М. 
Порівняльна соціоепідеміологічна і клінічна характеристика жінок із сифілітичною інфекцією під час вагітності, ВІЛ-інфікованих вагітних та ВІЛ-інфікованих вагітних, хворих на сифіліс / Н. М. Нечипоренко // Здоровье женщины. - 2012. - № 10. - С. 145-151. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Наведено дані соціоепідеміологічної та клінічної характеристики вагітних, хворих на сифіліс, ВІЛ-інфікованих і ВІЛ-інфікованих вагітних із сифілітичною інфекцією. Результати одержано за даними аналізу 1022 історій хвороб, проведеного з 2008 по 2012 рік. У ході дослідження жінки були розділені на 3 групи: із сифілітичною інфекцією під час вагітності; ВІЛ-інфіковані та з позитивними серологічними реакціями на сифіліс і ВІЛ під час вагітності. Одержані дані свідчать про необхідність профілактичної роботи, що передбачає просвітництво вагітних із питань сексуальної поведінки, інфекцій, що передаються статевим шляхом, і плануванням сім'ї.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.591 + Р716.216.514.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Шерстюк С.О. 
Патологічна анатомія органів ендокринної системи мертвонароджених та дітей, померлих у віці до 1 року, від ВІЛ-інфікованих матерів : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.03.02 / С.О. Шерстюк; Харк. нац. мед. ун-т. - Х., 2013. - 32 c. - укp.

Визначено особливості ендокринної системи мертвонароджених та дітей, померлих у віці до одного року, від ВІЛ-інфікованих матерів на підставі комплексного патоморфологічного дослідження аденогіпофіза, щитовидної залози, надниркових залоз, підшлункової залози та статевих залоз з урахуванням морфофункціонального стану плаценти. Констатовано, що материнська ВІЛ-інфекція під час вагітності викликає тяжкі зміни в ендокринній системі плода, що виявилися порушенням ембріогенезу та, як наслідок, пригніченням функціонального стану всієї популяції ендокриноцитів аденогіпофіза, за винятком тиреотропоцитів, що у свою чергу обумовило пригнічення морфофункціональної активності надниркових залоз, ендокринного апарата підшлункової залози, статевих залоз та підвищення секреторної активності щитовидної залози. З’ясовано, що для постнатального онтогенезу ендокринної системи дітей від ВІЛ-інфікованих матерів характерна дискоординація компенсаторних механізмів у вигляді низької секреторної активності ендокриноцитів аденогіпофіза, яка виявилась в периферичних залозах ендокринної системи пригніченням функціональної активності, що в остаточному підсумку призвело до зриву компенсаторно-адаптаційних процесів і, без сумніву, відіграло величезну роль у танатогенезі. Доведено, що ВІЛ-інфекція матері викликає порушення морфогенезу органів ендокринної системи плода (масивне розростання строми, пригнічення епітеліальної клітинної популяції), зумовлюючи їх дисфункцію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р251.75 + Р716.212.27-2 + Р716.216.514.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398957 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Нечипоренко Н. М. 
Клініко-епідеміологічна характеристика, лікування та реабілітація дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів, хворих на сифіліс : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.20 / Н. М. Нечипоренко; ДУ "Ін-т дерматології та венерології НАМН України". - Х., 2013. - 16 c. - укp.

Присвячено удосконаленню принципів та напрямів профілактики та реабілітації здоров’я дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів. Вперше було проведено клініко-лабораторне обстеження 21-і матері та їх 22-х новонароджених дітей з перинатальним контактом на ВІЛ та сифіліс. Вивчено особливості преморбідного фону матерів, ко-інфікованих на ВІЛ і сифіліс та клініко-серологічні особливості формування здоров’я дітей з перинатальним контактом на ВІЛ та сифіліс. Вперше визначено ефективність специфічного профілактичного лікування у дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів, хворих на сифіліс. Обгрунтовано диференційований підхід до реабілітації дітей з урахуванням інфекційного статусу та медико-соціальних особливостей матерів під час та після вагітності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.591 + Р716.216.514.0 + Р716.226 + Р733.591-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА399417 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Бурячківський Е. С. 
Патоморфологія посліду при ВІЛ-інфекції та її вплив на плід : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.02 / Е. С. Бурячківський; Харк. нац. мед. ун-т. - Х., 2013. - 20 c. - укp.

Встановлено морфологічні особливості плацентарного бар'єру у разі ВІЛ-інфекції залежно від шляхів зараження: патологічна незрілість плаценти, виражені гемодинамічні розлади та запальні процеси найвиразніші у ВІЛ-інфікованих жінок у разі ін'єкційного шляху зараження. Доведено розвиток лікувального патоморфозу структурних змін посліду у разі ВІЛ-інфекції залежно від використання антиретровірусної терапії: ступінь виразності та розповсюдженості порушень набагато менший за умов застосування противірусного лікування. Виявлено імуногістохімічні особливості фетоплацентарного комплексу в жінок за наявності ВІЛ-інфекції: підвищений вміст колагенів І та IV типів у тканині плаценти свідчить про прискорення процесів колагеноутворення, що призводить до вираженого фіброзу ворсин, а зростання рівня колагену III типу - про порушення дозрівання ворсинчастого хоріона. Доведено наявність виразних імунопатологічних змін у плаценті за допомогою вивчення відносної щільності розміщення клітин-продуцентів цитокінів у вигляді зменшення кількості клітин-продуцентів прозапальних ІЛ-2 та ІЛ-1β, а також збільшення кількості клітин-продуцентів протизапального ІЛ-4. Обгрунтовано можливість використання показників, що відображають порушення компенсаторно-пристосувальних процесів в плаценті (кількість термінальних ворсин, відносний об'єм строми ворсин і судин у них, відносний об'єм синцитіального епітелію) для діагностики та прогнозування перинатальних наслідків. Встановлено взаємозв'язок перинатальних ускладнень із морфофункціональними змінами в фетоплацентарній системі за наявності ВІЛ-інфекціїї та за умов поєднання ВІЛ-інфекції із полінаркоманією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.0 + Р716.226.514.0 + Р716.212.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403900 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Венцківський К. О. 
Імунологічні зміни у ВІЛ-позитивних вагітних із асоційованою герпетичною інфекцією / К. О. Венцківський // Здоровье женщины. - 2013. - № 9. - С. 91-93. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Наведено аналіз клінічного перебігу першої половини вагітності у ВІЛ-інфікованих пацієнток і жінок із асоційованою ВІЛ- і вірусом простого герпесу-інфекцією. Установлено, що разом із притаманною ВІЛ-інфікованим вагітним високою частотою інфекційних гестаційних ускладнень досліджувана група мала також значний ризик невиношування. Вивчено особливості балансу інтерлейкінів у обстежених вагітних та їх значення у розвитку гестаційних ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.0 + Р716.216.514.37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Шпак І. В. 
Прогнозування акушерських, перинатальних ускладнень у жінок, інфікованих вірусом грипу / І. В. Шпак // Здоровье женщины. - 2013. - № 3. - С. 93-95. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Обстежено 327 вагітних. Шанси розвитку акушерських і перинатальних ускладнень за наявності поліморфізму генів COL1A1 (T/T), PAI-1 (4G/4G), ендотеліальної синтази оксиду азоту (eNOS3) у вагітних, інфікованих вірусом грипу, склали 1,7 і знаходяться у межах довірчого інтервалу (CI 0,53 - 2,19; P = 0,95). Проведення передконцепційної підготовки та застосування запропонованих заходів не впливає на частоту поліморфізму досліджених генів, але профілактує виникнення акушерсько-перинатальних ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського