Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.410-43$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Тарасюк Б. А. 
Інструментальні критерії оцінки функціональних порушень стану кардіоваскулярної та гепатобіліарної систем у дітей із патологією сполучної тканини / Б. А. Тарасюк, С. О. Бабко, О. Д. Іголкіна, Н. І. Гончаренко, В. Б. Ніколаєнко // Перинатология и педиатрия. - 2006. - № 1. - С. 88-90. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

У ході дослідження в результаті застосування сучасних неінвазивних методів розроблено інструментальні критерії виявлення ранніх функціональних порушень кардіоваскулярної та гепатобіліарної систем у дітей із вродженою та набутою патологією сполучної тканини.


Ключ. слова: діти, сполучна тканина, серце, судини, печінка, жовчний міхур
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410-433 + Р733.413.5-433

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Поддубная Е. П. 
Комплексная оценка адаптационных возможностей организма у детей на основе показателей реактивности сердечно-сосудистой системы и характеристик ЭЭГ / Е. П. Поддубная // Нейрофизиология. - 2006. - 38, № 1. - С. 72-84. - Библиогр.: 34 назв. - рус.

На основании комплексного анализа данных кардиоинтервалографических (КИГ) и реоэнцефалографических (РЭГ) исследований 37-ми здоровых детей и 63-х детей, страдающих бронхиальной астмой (БА), выделены наиболее информативные показатели, которые характеризуют особенности реакции сердечно-сосудистой системы при проведении активной ортостатической пробы: показатель вегетативной реактивности и индекс реактивности сосудов. Сделан вывод, что соотношение значений этих показателей позволяет охарактеризовать степень напряжения регуляторных механизмов и состояние адаптационных систем организма, определяющие адекватность контроля вегетативной сферы, с выделением следующих градаций: оптимальный уровень, компенсированные адаптационные нарушения (напряжение и перенапряжение регуляторных механизмов) и декомпенсированные нарушения адаптации (истощение регуляторных механизмов и срыв адаптации). Среди клинически здоровых детей выявлена группа риска (около 30 %) с признаками снижения адаптационных возможностей организма. Показано, что группы здоровых детей и детей, страдающих БА, различаются по представленности различных типов ЭЭГ покоя и вариантов ЭЭГ-реакций на гипервентиляционную пробу; качественные и количественные характеристики ЭЭГ-активности у детей, несмотря на индивидуальную вариабельность, отчетливо коррелируют с состоянием адаптационных процессов. Обсуждена целесообразность комплексного подхода к оценке адаптационных возможностей детского организма на основании показателей КИГ, РЭГ и ЭЭГ.


Ключ. слова: адаптация, вегетативная регуляция, кардиоинтервалография, реоэнцефалография, электроэнцефалография, бронхиальная астма, функциональные пробы
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410-433.75 + Р733.628-326 + Р733.412.202-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Стринадко М. М. 
Особливості морфофункціонального стану серцево-судинної системи дітей дошкільного віку та скринінгові методи його оцінки : Автореф. дис... канд. мед. наук / М. М. Стринадко; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. - Т., 2006. - 20 c. - укp.

Досліджено морфофункціональні особливості серцево-судинної системи (ССС) в дітей дошкільного віку з різними показниками артеріального тиску (АТ) з метою виявлення факторів ризику розвитку гіпер- і гіпотензивних станів та розробки алгоритму скринінгового обстеження серцево-судинної системи для виявлення дітей групи ризику стосовно розвитку даної патології. Вивчено показники морфофункціонального стану ССС дітей дошкільного віку, виявлено регіональні особливості АТ та розроблено відповідні перцентильні номограми залежно від віку та статі. Вивчено взаємозв'язки між морфофункціональним станом ССС, антропометричними показниками, даними соціометричного обстеження. Виявлено відмінності цих показників залежно від величини АТ, а також показників капіляроскопічної картини нігтьового ложа залежно від показників АТ. Виділено фактори ризику, що сприяють розвитку змін АТ у дошкільників. Запропоновано критерії первинного прогнозу розвитку гіпер- та гіпотензивних станів, наведено алгоритм скринінгового обстеження морфофункціонального стану дітей віком 3 - 7 років для виявлення ранніх змін з метою формування груп диспансерного спостереження та профілактики розвитку зазначених станів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341648 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лебідь І. Г. 
Оцінка функції правих відділів серця у новонароджених в нормі і при патології : Автореф. дис... канд. мед. наук / І. Г. Лебідь; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. - Сімф., 2006. - 20 c. - укp.

Виділено етапи становлення гемодинаміки у доношених новонароджених, а саме: період первинної адаптації та період стабілізації. Розроблено критерії оцінки гемодинамічних показників правого шлуночка (ПШ) як єдиного морфофункціонального блоку (притічної частини ПШ та вихідного тракту ПШ) у доношених немовлят за умов перебудови з внутрішньоутробного до позаутробного типу кровообігу у нормі та за патології. Надано порівняльну оцінку об'ємних параметрів і функцій правих відділів серця у різні вікові періоди (протягом перших 14-ти діб, 1-го місяця) у здорових новонароджених і новонароджених, які перенесли перинатальну гіпоксію. Виявлено фізіологічну динаміку показників діастолічної функції серця у доношених новонароджених у процесі перебудови кровообігу. З'ясовано, що у процесі адаптації гемодинаміки діастолічна функція серця має значення параметрів, що відповідають здоровим дітям більш старшого віку. Установлено патогенетичну роль дисфункції ПШ у розвитку постгіпоксичної дезадаптації серцево-судинної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341610 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Піддубна О. П. 
Характеристики ЕЕГ та реактивності серцево-судинної системи як показники адаптаційних можливостей організму у дітей : Автореф. дис... канд. біол. наук / О. П. Піддубна; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. - К., 2006. - 24 c. - укp.

З використанням кількісних методів аналізу електроенцефалографії (ЕЕГ), кардіоінтервалографії (КІГ) та реоенцефалографії (РЕГ) одержано нові дані про онтогенетичні особливості електричної активності мозку, церебральну гемодинаміку та вегетативну реактивність у дітей різного віку у нормі та деяких патологічних станах (за наявності бронхіальної астми (БА) у фазах загострення та ремісії). Вперше на підставі результатів комп'ютерного періодометричного аналізу ЕЕГ з використанням нових оригінальних програмних засобів одержано кількісні параметри, які характеризують часову структуру ЕЕГ-активності дітей шкільного віку та запропоновано об'єктивну класифікацію ЕЕГ-патернів, яка відображає вікові закономірності формування корово-підкоркових взаємовідносин в онтогенезі. У здорових дітей виділено та описано п'ять типів ЕЕГ, продемонстровано зміну їх представленості залежно від віку та ступеня вираженості адаптаційних порушень. Обгрунтовано можливість використання періодометричних показників для характеристики динамічних змін ЕЕГ під час проведення функціональних проб та за умов розвитку патологічного стану (у пацієнтів з БА у фазах ремісії та загострення). Вперше встановлено кореляцію характеристик ЕЕГ-активності та реактивності серцево-судинної системи у дітей у різних фізіологічних та патологічних станах. Запропоновано якісні та кількісні критерії, що дозволяють комплексно та динамічно оцінювати рівень адаптаційних можливостей дитячого організму на підставі використання простих, безпечних та високоінформативних методів апаратурного дослідження (ЕЕГ, КІГ та РЕГ).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410-433.71 + Р733.627-433.75

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА342639 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Дудник В. М. 
Характеристика випадково виявлених ЕКГ-порушень у дітей Вінницького регіону при відсутності у них патології серцево-судинної системи в анамнезі / В. М. Дудник, Г. І. Мантак, І. І. Андрікевич // Перинатология и педиатрия. - 2012. - № 4. - С. 95-97. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено основні випадково виявлені порушення на ЕКГ-спокою в дітей, у яких в анамнезі не встановлено клінічних ознак ураження серцево-судинної системи. Показано, що необхідно більше уваги приділяти виявленню змін на ЕКГ-спокою у дітей, детально трактувати ці порушення використовуючи сучасні методи обстеження, а також лікувати і спостерігати для попередження негативних наслідків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Михалюк Є. Л. 
ЕКГ-контроль як експертиза першої лінії раптової смерті на заняттях із фізичного виховання / Є. Л. Михалюк, С. М. Малахова, К. І. Лур'є, Л. І. Левченко // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2013. - № 1. - С. 199-203. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Незважаючи на безсумнівні досягнення в лікуванні захворювань серцево-судинної системи, розробку нових досконалих технологій діагностики та лікування, проблема раптової зупинки серця навіть у розвинених країнах дотепер залишається не вирішеною. Близько 13 % випадків смерті від усіх причин відбувається раптово, причому 88 % із них зумовлені серцевими причинами. Мета дослідження - застосування електрокардіографічного дослідження в студентів для попередження небажаних кардіоваскулярних подій. Результати роботи доводять, що електрокардіографічне дослідження надає змогу виявити порушення функціональної роботи серця навіть за відсутності скарг. Це сприяє правильному призначенню медичної групи для занять із фізичного виховання й за необхідності - спостереженню на диспансерному обліку в кардіолога. Висновки полягають у тому, що доцільним є проведення електрокардіографічного дослідження всіх підлітків, незалежно від наявності чи відсутності скарг, із метою своєчасного виявлення патологічних змін структур серця, правильного вибору дозування фізичних навантажень і попередження небажаних кардіоваскулярних подій, а за наявності показань - ехокардіоскопії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Федорців О. Є. 
Оцінка функціонального стану серцево-судинної системи в дітей із бронхіальною астмою / О. Є. Федорців, С. Б. Волошин // Перинатология и педиатрия. - 2014. - № 2. - С. 113-115. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити функціональний стан серцево-судинної системи в дітей із бронхіальною астмою (БА) за даними електрокардіографії. Під спостереженням на стаціонарному лікуванні в пульмонологічному відділенні КУТОР Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні знаходився 51 хворий із БА протягом 2012 - 2013 рр. Верифікацію діагнозу БА проведено відповідно до наказу МОЗ України від 08.10.2013 р. № 848. Стан серцево-судинної системи вивчено за даними електрокардіографії. Оцінку проведено за формою зубця P, комплексу QRS, зміщення інтервалу ST, характеристик зубця T. Функцію зовнішнього дихання досліджено за допомогою методу спірографії на апараті Spirotab III S/N 304662. Тип порушень зовнішнього дихання оцінено на підставі показників життєвої ємності легень, форсованої життєвої ємності легень, об'єму форсованого видиху за 1-шу секунду (ОФВ1) та індексу Тіффно. У пацієнтів із БА у фазі загострення з високою частотою зафіксовано зміни на електрокардіограмі (96,1 %), серед яких переважно зміни гіпоксичного характеру (80,4 %), порушення провідності (39,2 %), ознаки перевантаження правих відділів серця (33,3 %). Висновки: існує залежність між ступенем порушення функції зовнішнього дихання і частотою електрокардіографічних змін гіпоксичного характеру, що діагностуються під час загострення та узгоджуються з наростанням тяжкості перебігу БА.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202 + Р733.410-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ківенко Л. М. 
Результати інструментального дослідження серцево-судинної системи у підлітків / Л. М. Ківенко, Л. Г. Кравченко, С. В. Прохорова, В. Б. Кравченко, Т. В. Стоєва, В. І. Велічко, Р. М. Папінко // Медицина трансп. України. - 2014. - № 3. - С. 22-25. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - оцінка стану серцево-судинної системи у практично здорових підлітків. Проаналізовано результати обстеження 670 практично здорових підлітків віком 16 - 17 років з огляду на уразливість дітей цього віку щодо синдрому раптової серцевої смерті. Для вивчення стану серцево-судинної системи виконували електрокардіографічне та ехокардіоскопічне дослідження. Дані підлягали статистичній обробці з використанням Microsoft Excel-10. Виявлено порушення ритму серця та провідності майже у третини обстежених, причому найчастіше ЕКГ-зміни спостерігали у пацієнтів чоловічної статі (64,3 %). Це свідчить про потребу в ретельному обстеженні стану серцево-судинної системи підлітків, попри відсутність кардіальних скарг. Висновки: різноманітні варіанти порушень ритму серця і провідності є чинником ризику формування систолічної дисфункції міокарда, аритмогенної кардіопатії, раптової серцевої смерті. Тому підлітки в разі виявлення означених змін на ЕКГ потребують добового моніторингу ЕКГ, артеріального тиску, стрес-тестів, комплексного клініко-інструментального дослідження щоб ретельно оцінити стан серцево-судинної системи та за потреби цілеспрямовано призначити терапію, регулювати рівень фізичних навантажень, проводити диспансерне спостереження, а в деяких випадках вносити корективи під час вибору професії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Юрцева А. П. 
Випадок синдрому Віскотта-Олдрича в дитини / А. П. Юрцева, Б. М. Павликівська, Н. Ф. Бойчук, Н. С. Костишин // Архів клініч. медицини. - 2002. - № 1. - С. 76. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410-434

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського