Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*665-94*4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Бурова О. І. 
Поселенська диференціація життєвого комфорту населення європейських країн: порівняльний аналіз / О. І. Бурова // Укр. соціум. - 2012. - № 1. - С. 23-38. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Порівняно поселенську диференціацію життєвого комфорту європейських країн. У західноєвропейських країнах простежується тенденція зростання показників життєвого комфорту зі зменшенням розміру населеного пункту. У постсоціалістичних країнах помітна загальна тенденція зростання цих показників зі збільшенням розміру населеного пункту.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665-94*424.2*325.8*152.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лутчин Н. П. 
Статистична оцінка та інформаційне забезпечення аналізу якості життя осіб з інвалідністю в Україні: проблеми та перспективи дослідження / Н. П. Лутчин // Демографія та соц. економіка. - 2021. - № 3. - С. 82-99. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Розглянуто проблеми аналізу якості життя осіб з інвалідністю в Україні. Мета роботи - об'єктивна оцінка якості життя осіб з інвалідністю із залученням даних із офіційних джерел та формування обстежень даної категорії осіб в Україні з врахуванням суб'єктивного оцінювання. Актуальність дослідження зумовлена складністю оцінки проблем осіб з інвалідністю як особистості в сучасному суспільстві. Існуючі проблеми пов'язані з відсутністю в Україні на регіональному і національному рівнях достатнього інформаційного забезпечення. Здійснено аналіз осіб неповносправних, виходячи з наявної інформаційної бази Державної статистичної служби України, Міністерства соціальної політики України, Державного центру зайнятості та Фонду соціального захисту інвалідів. Проаналізована динаміка чисельності та структура причин інвалідності, доступ до освітніх послуг та рівень зайнятості осіб неповносправних. Частково проаналізований рівень забезпеченості осіб з інвалідністю товарами тривалого використання, які полегшують фізичне навантаження та забезпечують їм більш комфортне існування в суспільстві. Визначено фактори, що впливають на рівень працевлаштування осіб з інвалідністю. Для дослідження чинників впливу на рівень працевлаштування осіб з інвалідністю застосовано класичний кореляційно-регресійний метод з використанням пакета Statistica. Виявлено, що варіація працевлаштування інвалідів на 28 % залежить від доступу до вищої освіти осіб з інвалідністю, зокрема, більший вплив на рівень працевлаштування має доступ інвалідів до вищої освіти повного циклу навчання. Результати дослідження показали, що в Україні відсутній комплексний підхід щодо дослідження соціально-економічного профілю осіб з інвалідністю, що не дає можливості формування ефективної соціальної політики держави. Запропоновано авторський підхід щодо суб'єктивного оцінювання якості життя осіб неповносправних та сформульовані пропозиції для оцінки всіх аспектів, які формують якість життя осіб з інвалідністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665-94*4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25188 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського