Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (9)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*671.131$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Романовська О. В. 
Механізми впливу та маніпуляції в моді / О. В. Романовська, Я. І. Драчук // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Політологія. Соціологія. Право. - 2012. - № 3. - С. 56-60. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто проблему впливу механізмів моди на індивідів та споживацьку поведінку. Механізми моди являють собою процес створення, поширення, циркуляції та донесення до споживачів певної інформації, таким чином створюючи комунікативний процес між двома сторонами модної індустрії - творцями моди та її покупцями. Специфіка цих механізмів виявляється у глибинному впливі на свідомість та підсвідомість людей. Тому в такому процесі часто мають місце маніпулятивні впливи, які націлені на формування бажання та потреби бути на модній хвилі свого часу.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*671.131*351.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:П.С.Пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Хлистун О. С. 
Соціокультурне значення іміджу та образу шоумена / О. С. Хлистун // Укр. культура: минуле, сучасне, шляхи розвитку. Напрям: Культурологія : наук. зб. - 2021. - Вип. 37. - С. 110-115. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проаналізовано окремі аспекти іміджу й образу сучасного шоумена та їх значення в контексті соціокультурних трансформацій та посилення ролі постаті публічної особи. Наголошується, що імідж і образ шоумена часто задають тон у суспільних поглядах, ідеології, зміщуючи традиційне сприйняття образу людини, її якостей та тілесності почасти до більш простого і, одночасно, більш яскравого, розкутого не лише в культурній і мистецькій сфері, а й в усьому суспільному просторі.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*671.131*351.5 + С5*685.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дихнич Л. П. 
Гендерне тло у сучасних дослідженнях моди / Л. П. Дихнич, О. В. Костюченко // Укр. культура: минуле, сучасне, шляхи розвитку. Напрям: Культурологія : наук. зб. - 2016. - Вип. 23. - С. 140-148. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Визначено сутність: моди як системи дрес-кодів, що розмежовують статеві і класові відмінності за встановленими правилами; модного одягу як матеріальної репрезентації соціальних форм, кульмінаційного вираження ідеї гендерної нерівності; переосмислено взаємовідносини між чоловічою та жіночою ідентичністю в моді; виявлені детермінанти та принципи формування і презентації фемінності й маскулінності, стилю унісекс як гендерної рівноправності і трансформації гендерних ролей; наголошено на якісних змінах у жіночій і чоловічій моді, що засвідчують загальний вектор розвитку у сфері гендерних відносин до прогресуючого зростання жіночої емансипації, рівності статей, біархату, розмивання кордонів гендерних категорій і наповненні їх новим змістом.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*671.131*351.5 + М4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Легенький Ю. Г. 
Соціальний дизайн: образ і документ в часові та просторі культури / Ю. Г. Легенький; Національний історико-етнографічний заповідник "Переяслав" . - Київ : Лисенко М. М., 2023. - 383 c. - Бібліогр.: с. 363-380 - укp.

Представлено наукове узагальнення лекційного курсу, що читався на кафедрі дизайну. Реконструйовано системи презентації інформації в контексті образних реалій культурних практик. Зазначено, що стан осмислення проблеми презентації інформації в контексті трансформацій культурних практик, зокрема глобальних та інтегративних процесів, що відбуваються протягом другої половини ХХ-го століття і початку ХХІ-го століття, примушує звернутися до системи документування як полісистемного простору, орієнтованого на культурний синтез. Розглянуто дизайн, як систему проектної дії, яка інтегрує потенціал функціональної системи (досвід системогенезу) та орієнтована на культурогенез (самозбереження та регенерацію) культурної цілісності доби, де такі категорії, як "образ", "гештальт", "патерн", набувають статусу нормативної бази - "документа", та інше.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*671 + С5*671.131*351.5 + Щ100.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867094 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського