Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (36)
Пошуковий запит: (<.>U=С5 и$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Лушин П. В. 
Психологія педагогічної зміни (екофасилітація) : Наук.-метод. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / П. В. Лушин. - Кіровоград : Імекс ЛТД, 2002. - 76 c. - укp.

Наведено матеріали, що покладено в основу психологічних курсів екопсихології людини, сугестопедії та оригінального майстер-класу з екологічної фасилітації. Розглянуто поняття особистісної зміни як незворотного, нелінійного та малопередбачуваного переходу до нової ідентичності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю984.030.2-9 я73 + С5 и.я73 + Ч314 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА621443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Зыбцев В. Н. 
Основы теоретической и прикладной социологии : Для студ. вузов / В. Н. Зыбцев, Б. В. Кусмаров, О. Г. Мясников. - Донецк : Норд-пресс, 2005. - 452 c. - Библиогр.: с. 448-452 - рус.

Освещены основные социологические концепции ХІХ - ХХ вв., проблемы социологического исследования отдельных аспектов социальной жизни. Изложены основные положения структурного функционализма Парсонса, символического интеракционизма, этнометодологии Г.Гарфинкеля. Приведены основные методы проведения конкретно-социологических исследований, в частности, наблюдения, эксперимента, опроса, изучения малых социальных групп. Охарактеризованы основные теории социологии ХІХ в., в частности, О.Конта, Г.Спенсера, Э.Дюркгейма, М.Вебера. Рассмотрены сущность понятия, элементы, предназначение и формы культуры, а также функциональный подход к исследованию общества. Описаны виды социальных групп, раскрыта сущность понятий толпы, социальных мобильности и структуры, личности, девиантного поведения, семьи, конфликта, общественного мнения.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5 в011.0 я73 + С5 и.я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА672209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Туленков М. В. 
Політика соціального захисту : монографія / М. В. Туленков, Ю. Ж. Шайгородський. - К. : Центр соц. комунікацій, 2011. - 182 c. - Бібліогр.: с. 168-182. - укp.

Крізь призму соціолого-політичного підходу розглянуто теоретико-методологічні аспекти соціального захисту, проаналізовано наукові підходи до визначеня його сутнісно-змістових характеристик. Висвітлено місце та роль соціального захисту у глобальному соціальному просторі. Охарактеризовано інституційні чинники формування системи соціального захисту в Україні, зокрема, правові засади та індикативні детермінанти політики даного захисту. Значну увагу приділено аналізу ефективності функціонування системи соціального захисту в Україні на сучасному етапі.


Індекс рубрикатора НБУВ: С4(4УКР) + С5 и + У9(4УКР)272

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА749265 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Суіменко Є. І. 
Соціальна інженерія : експерим. курс лекцій / Є. І. Суіменко; ред.: Л. О. Лещенко; НАН України, Ін-т соціол., Вища шк. соціол. - К., 2011. - 224 c. - укp.

Висвітлено методологічні питання, процедури та операції з перетворення соціологічних знань (СЗ) на соціальну практику, а також предметний простір соціоінженерної діяльності (СІД). Визначено взаємозв'язок науки й інженерії, місце соціальної інженерії (СІ) в структурі СЗ, основні функції і завдання соціоінженерних розробок. Розкрито питання історії становлення і розвитку СІД, формування СІ як спеціальної галузі соціологічної науки та інструменту організаційно-управлінської діяльності. Викладено методологію і процедури соціоконструкторської та соціовинахідницької діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5 и.в03

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА744925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кубіцький С. О. 
Технології соціально-педагогічної роботи в зарубіжних країнах : навч. посіб. для студ. ВНЗ / С. О. Кубіцький; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Ніжин : Лисенко М.М., 2013. - 277 c. - укp.

Розглянуто історію виникнення соціальної роботи як професійної та наукової діяльності в зарубіжних країнах. Показано особливості соціальної роботи в англомовних країнах (США, Канаді, Великобританії) та країнах Європи (в Німеччині, Франції, Швеції, Росії). Проаналізовано соціальну діяльність у країнах Сходу (Японії, Ізраїлі). Надано відомості про систему служб соціального забезпечення, обслуговування інвалідів, мігрантів і біженців, захисту дітей, роботи з сім'ями, дітьми та молоддю. Увагу приділено проблемам підготовки соціальних працівників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312.4(4/8) я73 + С5 и

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА768895 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Мельниченко А. А. 
Соціальна інженерія як фактор забезпечення стійкого розвитку соціальних систем / А. А. Мельниченко // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Політологія. Соціологія. Право. - 2012. - № 1. - С. 73-78. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Обгрунтовано роль соціальної інженерії у забезпеченні сталого розвитку суспільства, який представлено як пріоритетну альтернативу майбутнього соціального поступу. Важливе місце відводиться характеристиці підходів до розуміння феномену соціальної інженерії.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5 и.в03 + С5*2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:П.С.Пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Зуєв В. М. 
Соціальні технології в царині соціальної інженерії і соціального конструювання / В. М. Зуєв // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Політологія. Соціологія. Право. - 2012. - № 2. - С. 29-33. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Поняття соціальної технології визначено з огляду на специфіку соціальної інженерії і соціального конструювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5 и.в03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:П.С.Пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ягодзінський С. М. 
Соціальна інженерія і соціальна самоорганізація як способи трансляції соціокультурного потенціалу глобальних інформаційних мереж / С. М. Ягодзінський // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2014. - № 2. - С. 68-71. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено інформаційну архітектоніку мережевої соціальної інженерії, розкрито механізми її реалізації у культурі постмодерну. Обгрунтовано думку про обмежений характер соціальної самоорганізації та неможливість повної реалізації соціокультурного потенціалу інформаційних мереж у глобальному масштабі. Зауважено, що здійснена через маркування станів і подій конкатенація фрагментованих соціальних мереж і є одним зі способів трансляції соціокультурного потенціалу глобальних інформаційних мереж. Основою цього процесу є пошук стійких композиційних структур комплементації культурно-історичних і віртуальних соціальних мереж, виявлення точок доступу до них та методів синхронізації притаманних їм образів суспільних подій, станів і процесів. Зазначено відкритість інформаційного суспільства та його культурних детермінант до маніпулювання як класичними і соціально-політичними, так і новітніми й інформаційно-мережевими методами. Особливість останніх криється не стільки в кумулятивному, скільки у синергетичному соціальному ефекті.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5 и. в03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Бондаренко І. С. 
Перші методологічні моделі соціального інжинірингу та їх комунікаційні стратегії / І. С. Бондаренко // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2017. - Вип. 4. - С. 10-17. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Досліджено історію становлення методологічних практик соціального інжинірингу та здійснено пошук його концептуальних основ в артефактах індустріального суспільства. Введено в загальний контекст вітчизняної науки невідомі досі персоналії американських дослідників, з яких, власне, почалася соціальна інженерія як наукова галузь та професійна діяльність.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5 и.в03 + С5*333.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Лукашевич М. П. 
Соціологія соціальної роботи: теорія та практика : підручник / М. П. Лукашевич, Ф. Ф. Шандор; ДВНЗ "Ужгород. нац. ун-т". - Ужгород : РІК-У, 2018. - 231 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Визначено, оформлено й уточнено зміст основних сутнісних ознак і характеристик, понятійно-категоріального апарату, що описують цю галузь соціологічних знань. Уточнено визначення соціології соціальної роботи як науки і навчальної дисципліни, яке представлено у вітчизняних та зарубіжних джерелах з соціальної роботи та соціології. Визначено соціологію соціальної роботи як галузеву соціологічну теорію середнього рівня, яка, притаманними їй соціологічними методами, досліджує соціальний феномен соціальної роботи в сукупності його проявів: соціальної діяльності і поведінки людини у сфері соціальної роботи соціальних груп і організацій, соціальної системи соціальної роботи і її інституалізації, менеджменту та самоменеджменту соціальної роботи.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5 и.я73-1 + С40 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА820964 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Гоблик В. В. 
Прикладна соціологія: логістика і методи дослідження : навч. посіб. / В. В. Гоблик, Т. Д. Щербан; Мукачівський державний університет. - Мукачево : РВВ МДУ, 2021. - 107 c. - Бібліогр.: с. 56-63 - укp.

Розглянуто питання, що відносяться до емпіричного, прикладного способу отримання соціологічних знань. Прикладна соціологія - це система методологічних, методичних і процедурних правил та заходів, направлених на вивчення соціальних факторів, що вимагають верифікації. Виходячи із даного визначення, вже сама прикладна соціологія ділиться на три рівні: методологічний, методичний та процедурний. Під методологічним рівнем прикладної соціології слід розуміти основну, яка грунтується на визначеній гносеологічній парадигмі, теоретичну або концептуальну модель, що лежить в основі вивчення та інтерпретації предметів і результатів досліджень. Методичний рівень виражається у здійсненні соціологічних вимірів соціальних явищ та процесів, і пов'язаних з ним методів збору та обробки емпіричної інформації розглядаються питання, пов'язані з підготовкою проведення соціологічних досліджень. Розглянуто практично всі основні методи збору первинної соціологічної інформації. Надано характеристику кожного методу і з точки зору його переваг, і з позиції його обмеженості у виявленні сукупності соціальних факторів. Викладено питання, які відносяться до післядослідницького етапу роботи. Обгрунтовано, як здійснити узагальнення, відображення та інтерпретацію отриманих результатів дослідження, а також про те, які існують можливості та способи використання соціологічної інформації в управлінській діяльності щодо прогнозування соціальних процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5 и

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848033 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Соціологія   
12.

Бондаренко І. С. 
Соціально-комунікаційні технології радянських практик соціального інжинірингу: регіознавчі студії / І. С. Бондаренко // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2021. - № 2. - С. 90-95. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета дослідження - актуалізація унікального досвіду українських учених у царині наукової організації праці/соціального інжинірингу у 20-ті - 30-ті рр. XX ст. Об'єктом дослідження стало грандіозне спорудження Дніпровської ГЕС протягом 1927 - 1932 рр. Для аналізу комунікаційних технологій соціального інжинірингу обрано широку фактологічну базу - засекречені архівні матеріали, у яких подано реальну картину будівництва найбільшого промислового об'єкта СРСР, і періодику тієї доби. Спираючись на методику історико-системного, історико-порівняльного аналізу й соціально-комунікаційного методу оцінювання історичних фактів, визначено справжні соціально-економічні й комунікаційні алгоритми стимулювання продуктивності праці радянських робітників. Доведено, що здобутки української школи соціальної інженерії щодо оптимізації виробництва й продуктивності праці, психотехнічні розробки радянських науковців, у яких оригінально вивчено психологію й соціологію праці, залишалися незатребуваними в радянських практиках соціального інжинірингу. У роботі подано дотепер недосліджені факти діяльності відділів агітації і пропаганди щодо ідеологічної обробки громадської думки трударів Дніпробуду: масова й індивідуальна агітація, проведення різноманітних заходів й урочистостей, пропаганда у масмедіа, зосібна, у професійно-виробничій пресі. Магістральним висновком наукової розвідки постає теза, що НОП як науково-прикладна система заходів індустріального розвитку поступово трансформувалася в ідеологічний фасад соціалістичного будівництва, зводячи міцний фундамент для утопічної соціальної інженерії держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5 и + С1(4УКР) + С5*665.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:Соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського