Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (12)
Пошуковий запит: (<.>U=С73(4УКР)64-234$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Дністрянський М. С. 
Трансформаційні процеси в етнонаціональній сфері України: параметри, тенденції, суперечності / М. С. Дністрянський // Соц.-екон. дослідж. в перехід. період. - 2007. - Вип. 5. - С. 88-98. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64-234 + Ф5(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69299 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Скляр В. М. 
Етномовні процеси в українському просторі: 1989 - 2001 рр. : монографія / В. М. Скляр; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - Х., 2009. - 544 c. - Бібліогр.: с. 365-392. - укp.

На підставі аналізу статистичних матеріалів переписів населення 1989 та 2001 рр. проаналізовано етнічний склад і мовну структуру населення України. Визначено етномовну ідентичність населення. Встановлено особливості територіального розміщення українців і представників ентнічних меншинних груп.

На основе анализа статистических материалов переписей населения 1989 и 2001 гг. проанализированы этнический состав и языковая структура населения Украины. Определена этноязыковая идентичность населения. Установлены особенности территориального размещения украинцев и представителей групп этнических меньшинств.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш121(4УКР)1 г + Ф51(4УКР)64 + С73(4УКР)64-234

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА714669 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Тодоров В. І. 
Болгари Українського Придунав'я: етногеографічна характеристика : автореф. дис... канд. геогр. наук : 11.00.02 / В. І. Тодоров; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. - О., 2009. - 20 c. - укp.

Проведено етногеографічне дослідження болгар Українського Придунав'я, найбільшої частини даної етнонаціональної групи країни. Обгрунтовано теоретико-методологічні принципи суспільно-географічного дослідження етнонаціональних груп, розселених у поліетнічному регіоні. Розроблено концепцію територіальних етногеографічних систем (ТЕГС). Виділено таксономічні рівні й етнонаціональні типи ТЕГС. Визначено місце та роль болгар у процесі заселення й освоєння території межиріччя Дунаю та Дністра. Проаналізовано основні види життєдіяльності болгар - відтворювальну, господарську та суспільно-політичну. Акцентовано увагу на трансформації життєдіяльності болгар Українського Придунав'я у 1990-х рр. - початку XXI ст. Визначено основні напрямки оптимізації територіальної організації життєдіяльності населення з метою забезпечення стійкого розвитку ТЕГС різних рівнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64-234 + У049(4УКР)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА363534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Скляр В. М. 
Еволюція етномовних процесів в Україні наприкінці XX - на початку XXI ст. : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 09.00.12 / В. М. Скляр; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2010. - 33 c. - укp.

Здійснено аналіз змін чисельності, етнічного складу та мовної структури населення в Україні, за окремими регіонами й областями. З'ясовано, що здобуття Україною незалежності призвело до нових тенденцій у змінах етномовної структури населення. Встановлено збереження інерційного впливу етнічних процесів радянських часів на мовну ідентичність населення, насамперед на урбаністичне середовище. Визначено, що переважна більшість представників малочисельних етнічних груп розселені дисперсно й є мігрантами в першому поколінні. Виявлено територіальні особливості етномовної структури населення урбаністичного середовища й українського прикордоння. Вдосконалено та розширено поняттєво-категорійний апарат із залученням термінів, які використовуються в суміжних соціогуманітарних науках. Сформовано цілісне бачення етномовних процесів у сучасній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш121(4УКР)1 г + Ф51(4УКР)64 + С73(4УКР)64-234

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370979 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лозинський Р. М. 
Етномовна географія України : автореф. дис. ... д-ра геогр. наук: 11.00.02 / Р. М. Лозинський; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2010. - 36 c. - укp.

Визначено суспільно-географічну сутність терміна "мовна ситуація", розроблено методику географічного вивчення мовного складу населення, виділено найважливіші етномовні процеси, проведено їх типологію. Розглянуто сучасний стан і тенденції мовної ситуації в Україні на початку ХХІ ст., досліджено стан мовного складу населення, динаміку етномовних процесів, поширення на території держави різних етнічних мов, розселення мовних груп, особливості етномовного домінування. Проаналізовано територіальні особливості мовної ситуації в Україні, проведено із застосуванням методу багатопоказникового аналізу етномовне райнонування, виділено 12 етномовних районів України, висвітлено основні параметри та тенденції розвитку мовної ситуації в кожному з районів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64-234 + У049(4УКР)2 + Ш121(4УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370877 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Аксьонова С. Ю. 
Гендерні відмінності витрат часу на домашню роботу / С. Ю. Аксьонова // Демографія та соц. економіка. - 2013. - № 2. - С. 126-136. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Серед розвинутих європейських країн Україна виділяється найбільшими витратами часу на домашню роботу. Вступ до шлюбу у чоловіків дещо зменшує, а у жінок підвищує завантаженість хатніми справами; наявність дітей у сім'ї збільшує витрати часу на домашню роботу як у жінок, так й у чоловіків. На відміну від багатьох європейських країн, в Україні активніші на ринку праці жінки також є більш активними й у виконанні домашньої роботи.


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4Укр)64-234 + С5*423.2*344

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Gerasymenko G. V. 
Gender-based violence in Ukraine: issues of assessment and policy response = Гендерне насильство в Україні: проблеми оцінки та політичної відповіді / G. V. Gerasymenko // Демографія та соц. економіка. - 2015. - № 3. - С. 138-149. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.

Гендерне насильство (ГН) - це глобальний феномен, що проявляється у всіх країнах світу в різноманітних формах, включаючи насильство в родині, торгівлю людьми, злочини на сексуальному підгрунті тощо. Однак у багатьох суспільствах це явище не одержує належного засудження внаслідок дії соціальних норм, культурних та релігійних бар'єрів. Зауважено, що ГН виступає спільним викликом для національних урядів та міжнародного співтовариства, обумовленим слабкою координацією між відповідальними урядовими органами та низьким рівнем секторальної здатності інститутів. Брак надійної статистики становить окрему проблему, оскільки факти ГН часто замовчуються, а жертви зазнають стигматизації в суспільстві. Досліджено проблематики ГН в Україні за даними МДОУ. Обстеження з питань поширення насильства проти жінок та адміністративних даних щодо чисельності зареєстрованих випадків ГН. Обгрунтовано основні джерела інформації про поширення та форми ГН в країні, досліджено їх переваги та обмеження. Викладені висновки та рекомендації можуть бути використані для формування пропозицій щодо національної політики, програм та інших політичних втручань з метою попередження та подолання гендерного насильства.


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64-234 + С5*333.73 + С5*423.2*344

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Балакірєва О. М. 
Самовизначення церковно-конфесійної належності: динаміка змін та зв'язок із соціально-демографічними характеристиками / О. М. Балакірєва, Д. А. Дмитрук // Укр. соціум. - 2016. - № 2. - С. 105-119. - укp.

Результати моніторингу відображають динаміку змін релігійної самоідентифікації населення України у 1999 - 2015 рр. На основі об'єднаних даних за 2015 р. надано головні соціально-демографічні характеристики різних груп населення, виокремлених на основі релігійної самоідентифікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4УКР)36-11 + С73(4УКР)64-234

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Скляр В. М. 
Українське прикордоння: етномовна структура населення за матеріалами Всеукраїнського перепису 2001 року : монографія / В. М. Скляр; Нац. техн. ун-т "Харків. політехн. ін-т". - Харків : Панов А.М., 2017. - 415 c. - Бібліогр.: с. 405-414 - укp.

Проаналізовано чисельність усього населення України, його етнічну та мовну структуру. Розкрито особливості територіального розміщення в українському прикордонні українсько- та російськомовного населення. Вивчено рівень збереження власних мов і ступінь мовної асиміляції етнічних меншин. Визначено рівень урбанізації та частки сільського населення серед загальної кількості населення прикордоння України та кожної з прикордонних областей. Встановлено відмінності у рівні урбанізації населення за етнічними та мовними ознаками.


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64-234"2001"

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА805469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Cмутчак З. В. 
Проблеми облаштування та зайнятості вимушено переміщених осіб / З. В. Cмутчак // Бізнес Інформ. - 2018. - № 1. - С. 195-200. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження сучасних викликів та загроз, що спричинили масові внутрішні міжрегіональні міграційні переселення населення в окремих регіонах України, а також загальних підходів до вивчення проблем облаштування та зайнятості вимушено переміщених осіб та реалізації заходів державної міграційної політики щодо їх розв'язання. Розкрито обсяги та чинники масових міжрегіональних міграційних переміщень населення України, викликаних анексією Російською Федерацією Криму і військовою агресією Росії на Донбасі. Розглянуто регіональні особливості розселення, а також методологічні та практичні аспекти вдосконалення управління і регулювання інтенсивних міжрегіональних вимушених переселень. Проаналізовано заходи державної міграційної політики щодо облаштування та працевлаштування в регіонах України вимушено переміщених осіб, впорядкування міграційного простору з позицій національних пріоритетів і попередження міграційних загроз національній безпеці України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.5 + С73(4УКР)64-234

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Зубик А. І. 
Сучасна українська діаспора: розселення, соціо- і демогеографічні процеси : автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.02 / А. І. Зубик; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Львів, 2017. - 17 c. - укp.

Розроблено теоретичні й методичні засади суспільно-географічного дослідження української діаспори. Визначено суспільно-географічну сутність терміна "діаспора", проаналізовано етнокультурні критерії програм перепису населення, на основі яких здійснено типізацію країн за інформаційною основою щодо української діаспори. Виділено чинники, що впливають на етногеографічні процеси у середовищі української діаспори. Виявлено сучасний стан та тенденції розселення української діаспори, зокрема досліджено зміни її розселення в розрізі макрорегіонів, країн та адміністративних одиниць середньої і нижньої ланки. Визначено статевовікову структуру української діаспори та її освітній рівень, виявлено та узагальнено закономірності у поширенні української мови у світі. Встановлено чинники, що впливають на зменшення чисельності українців у світі. Проаналізовано найважливіші проблеми вітчизняної діаспоральної політики та суспільно-географічних досліджень української діаспори. Розроблено і викладено рекомендації щодо їх вирішення. На основі аналізу результатів переписів населення здійснено типізацію країн, де проживає численна українська діаспора.


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64-234 + У049(4УКР)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428203 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського