Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (39)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4УКР)0-1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Верменич Я. В. 
Історична регіоналістика в Україні: спроба концептуального аналізу / Я. В. Верменич; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2001. - 232 c. - (Істор. зошити). - Бібліогр.: с. 198-216. - укp.

Проаналізовано процес становлення вітчизняної історичної регіоналістики як наукового напряму. Висвітлено методологічні та теоретичні аспекти дослідження регіональної специфіки, пізнавальні та соціокультурні функції підсистеми регіоналістики - історичного краєзнавства. Наведено регіональні аспекти рефлексивного рівня історіографії. Особливу увагу приділено історіографічній спадщині фундаторів національної регіоналістики - В.Д.Антоновича, Д.Багалія, М.Грушевського.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т219 + Т3(4УКР)0-1 + Т3(4УКР0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кабачинський М. І. 
Історія кордонів та Прикордонних військ України / М. І. Кабачинський; Нац. акад. Прикордон. військ України ім. Б.Хмельницького. - Хмельницький, 2000. - 215 c. - Бібліогр.: 150 назв. - укp.

Досліджено процес формування етнічної та державної території України. Розглянуто особливості охорони прикордонних границь держави на різних етапах її розвитку, зокрема, з XIV до початку ХХ ст. Висвітлено боротьбу за українську державність та спроби організувати прикордонну охорону у 1917 - 1921 рр. Окрему увагу приділено становленню та розвитку служби охорони кордонів і прикордонних військ України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-1 + Т3(4УКР)0-01 + Ц68,8(4УКР)1-1 + Х819(4УКР)112.038-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Вавричин М. Г. 
Україна на стародавніх картах (кінець ХV - перша половина ХVІІ ст.) : Альб. / М. Г. Вавричин, Я. Р. Дашкевич, У. Р. Кришталович. - К. : ДНВП "Картографія", 2004. - 208 c. - (Пам'ятки картогр. України). - укp.

Включено репродукції західноєвропейських середньовічних карт із зображенням території України, що зберігаються у фондах Львівської наукової бібліотеки ім. В.Стефаника НАН України та Наукової бібліотеки Львівського національного університету ім. І.Франка. Подано в хронологічному порядку 83 карти із зображенням українських земель, що були видані од кінця XV до середини XVII ст. Факсиміле стародавніх карт доповнені детальними описами українською та англійською мовами.

Включены репродукции западноевропейских средневековых карт с изображением территории Украины, которые хранятся в фондах Львовской научной библиотеки им. В.Стефаника НАН Украины и Научной библиотеки Львовского национального университета им. И.Франко. Представлены в хронологическом порядке 83 карты с изображением украинских земель, которые были изданы с конца XV до средины XVII вв. Факсимиле древних карт дополнены детальным описанием на украинском и английском языках.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-1 я6 + Д174.27

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО26266 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Стороженко І.  
Великий Кордон і українське козацтво кінця XV - середини XVII ст. / І. Стороженко // Київ. старовина. - 2006. - № 1. - С. 31-45. - Бібліогр.: с. 40-41. - укp.

Розглянуто концепцію Я.Дашкевича про історико-культурний Великий Степовий Кордон України, його призначення, географічну та організаційну структуру. Охарактеризовано діяльність одного з провідних його компонентів - українського козацтва, завдяки якому Великий Кордон як військова система зазнав бурхливого розвитку, збалансованості, що ознаменувалося укладанням українсько-кримськотатарського союзу 1648 - 1653 рр. та його реалізацією.

Рассмотрены концепция Я.Дашкевича об историко-культурном Великом Степном Кордоне Украины, его предназначение, географическая и организационная структура. Охарактеризована деятельность одного из ведущих его компонентов - украинского казачества, благодаря которому Великий Кордон как воинская система получил бурное развитие, сбалансированность, ознаменовавшихся составлением украинско-крымскотатарского союза 1648 - 1653 гг. и его реализацией.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)4-294 + Т3(4Укр)0-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Верменич Я. В. 
Історична регіоналістика в Україні (Закінч.) / Я. В. Верменич // Укр. іст. журн. - 2002. - № 2. - С. 3-26. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)0-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Моця Б. О. 
Формування та розбудова структур прикордонної варти на території України (кінець IX - початок XX ст.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Б. О. Моця; Чернігів. нац. пед. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. - Чернігів, 2010. - 20 c. - укp.

Визначено основні тенденції здійснення державної політики стосовно формування та розбудови прикордонної варти на території України, розглянуто їх вплив на розвиток системи охорони кордонів у IX - на початку XX ст. Охарактеризовано забезпечення безпеки кордонів різних державних утворень на території України та зміни у порядку здійснення прикордонного контролю. Досліджено зміни в управлінні, структурі та кадровій політиці прикордонної охорони. Охарактеризовано процеси еволюції прикордонної охорони на території України в загальноісторичному контексті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА374403 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Котенко А.Л. 
До питання про творення українського національного простору в журналі "Основа" / А.Л. Котенко // Укр. іст. журн. - 2012. - № 2. - С. 42-57. - укp.

Розглянуто публікації журналу "Основа" крізь призму нової просторової історії. Редактор та автори журналу активно переслідували мету конструювання українського національного простору, систематично привертаючи увагу своїх читачів до просторової проблематики, наприклад, до питань дослідження території, населеної українським етносом, заохочення національного туризму чи творення перших національних місць пам'яті. Підкреслюючи цю сторону діяльності співробітників "Основи", привернуто увагу до просторової складової націоналізму, яка зазвичай ігнорується дослідниками.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Верменич Я. В. 
Історичні витоки територіальних проблем в україно-польських відносинах / Я. В. Верменич // Історія України. Маловідомі імена, події, факти : зб. наук. ст. - 2004. - Вип. 28. - С. 486-496. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-1 + Т3(4УКР)0-64(4ПОЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342281/Вип. 28 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Верменич Я. В. 
Локально-регіональні рівні вітчизняного наративу / Я. В. Верменич // Укр. іст. журн.. - 2013. - № 5. - С. 4-23. - укp.

Критичному аналізу піддається вітчизняне бачення гранд-наративу як простеження у "великому форматі" основних етапів еволюції - від появи на території сучасної України осілого населення до сьогодення. Як альтернативу запропоновано локально-регіональну схему історичної репрезентації з акцентом на перехресних культурних впливах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-1 + Ш401.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Сабіна фон Льовіс 
Соціально-просторова диференціація минулого України та її прояв у Західній Україні / Сабіна фон Льовіс // Укр. геогр. журн.. - 2019. - № 1. - С. 59-68. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

У межах виконання проекту "Фантомні кордони у Центральній та Східній Європі" досліджено актуальне та дискусійне питання поділу України на різні регіони, яке висвітлюють, зокрема, у засобах масової інформації, наукових працях, політиці. Межі таких регіонів часто збігаються з колишніми імперськими кордонами та кордонами національних держав. На прикладі ідентичнісних розмежувань і відмежувань у локальних спільнотах Західної України, зокрема двох сіл, що розташовані обабіч р. Збруч і межують між собою, проаналізовано питання, чи відіграють ці, нині вже неіснуючі, кордони певну роль у повсякденному житті мешканців, як це проявляється у їх оцінці історичних подій та поведінці, зокрема електоральній. Показано, що на основі символів і пам'ятників у двох селах Західної України у сільських громадах формуються амбівалентні ідентифікаційні простори і багаторівневий підхід до історії. Наголошено на необхідності багатопланового вивчення локальних підвалин культурно-історичної ідентичності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-1 + С5*18:Д8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Романцов В. О. 
Історична демографія України XVIII - початку XXI ст. : спецкурс для студентів ВНЗ / В. О. Романцов. - Київ : Вид-во ім. О. Теліги, 2010. - 159 c. - Бібліогр.: с. 158-159 - укp.

На основі досліджень науковців, матеріалів ревізій і переписів населення проаналізовано складні процеси, які відбувалися на споконвічних українських землях з XVIII ст. до наших днів, зокрема в контексті основних демографічних характеристик. Увагу приділено з'ясуванню змін у національному складі населення та в інших демографічних процесах (народжуваність, смертність, поділ за статтю, природне зростання та ін.). Подано інформацію про українську діаспору за часів радянської влади та після розвалу СРСР на теренах Російської Федерації, Білорусії, Казахстану та Молдови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-1 + С73(4УКР)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА834362 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Верменич Я. 
Теоретико-методологічні детермінанти дослідження кордонів та пограничного простору / Я. Верменич // Укр. іст. журн. - 2020. - № 5. - С. 130-146. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Мета роботи - осмислення проблеми дослідження кордонів і порубіжних територій у просторово-політичному, національно-регіональному, семантичному, екзистенційному й термінологічному вимірах. Традиційні підходи до вивчення кордонів базуються на постулатах геополітики. Сучасна геополітика надає великого значення формуванню історико-географічних образів погранич наоснові злиття часових та просторових параметрів і їх відображення у відповідних знаках, символах. Концепт "хронотопу прикордоння" - часово-просторового континууму з пріоритетом часу - дає змогу простежити складну еволюцію розвитку пограниччя з урахуванням геополітичних впливів та напрямів міграційних процесів. Сучасні геополітичні реалії диктують необхідність пошуку нових пояснювальних моделей і, відповідно, - нової наукової мови. Традиційні підходи, базовані на ідеях центральності й нормативності західної інтелектуальної традиції, сьогодні вже "не спрацьовують". Центри та периферії у сучасному світі стрімко міняються місцями, інтеграційні процеси супроводяться не менш помітними відцентровими. Порівняння, зв'язки, взаємообміни, перехресні впливи постають у вигляді фундаментальних опор для пошуку нових пояснювальних парадигм. Основний висновок: не випадково у світі спостерігається підвищений інтерес до концептуалізації теоретичної лімології - науки про кордони. Упродовж другої половини XX й початку XXI ст. пройдено величезну відстань відкласичних геополітичних підходів донекласичних антропологічних і новітніх - постнекласичних. Теоретична лімологія дедалі впевненіше прокладає собі шлях у систему освіти. Що ж до України, то в нас кордонознавство існує у кращому випадку у прикладному вимірі, а термін "лімологія" поволі приживається лише у предметному полі історичної та політичної регіоналістики. Саме тому концептуалізація нового наукового напряму має стати своєрідним викликом для історичної науки. Адже саме їй під силу створити таку модель ставлення до інакшості, яка утримуватиме соціум від нових розмежувань по лінії "наші - не наші". А також простежити на основі аналізу багатьох історичних колізій вплив "ефекту колії", залежності від пройденого шляху траєкторій майбутнього розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-1 + Х912.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Верменич Я. В. 
Територіальна ідентичність українського пограниччя: історичні витоки та геополітичні впливи / Я. В. Верменич; ред.: В. А. Смолій; Національна академія наук України, Інститут історії України. - Київ : Ін-т історії НАН України, 2019. - 366 c. - Бібліогр. в знесках - укp.

Монографія присвячена дослідженню основних тенденцій просторового розвитку українських пограничних регіонів в історичній ретроспективі, з'ясуванню переваг і вад їх прикордонного статусу, виявленню закономірностей динаміки процесів просторових трансформацій і деформацій та специфіки територіальних і регіональних ідентичностей на порубіжжі. Акцент зроблено на аналізі феномена прикордонної культури та ментальності пограничних соціумів, варіативності соціокультурних кодів на порубіжжях і відмінностях ціннісних систем. Репрезентовано можливі шляхи мінімізації конфліктності у "проблемних" регіонах і стратегії формування регіональної політики на засадах сталого розвитку самобутності регіонів і використання переваг децентралізації для прийняття управлінських рішень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т218(4УКР) + Т3(4УКР)0-1 + Ю217.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС67868 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського