Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4УКР)47-22$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Заяць А. Є. 
Міське суспільство Волині XVI - першої половини XVII ст. : монографія / А. Є. Заяць; ред.: М. Г. Крикун; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Львів : ЛНУ ім. Івана Франка, 2019. - 581, [16] c. - Бібліогр.: с. 493-537 - укp.

Розглянуто процес становлення та функціонування міського суспільства Волині у ранньомодерну добу. Проаналізовано проблему дефініції, класифікації та термінології міських поселень. Вивчено функції міських поселень та фактори їх розвитку. З'ясовано роль власників приватних та старост королівських міст на формування устрою й особливості розвитку волинських міст. Особливу увагу приділено міському управлінню та участі у ньому війта, лентвійта, ради, лави та найманих міських урядників. Описано міське судочинство та його особливості у королівських та приватних містах. Прослідковано джерела формування міської громади, її правове становище, соціальну структуру, етнічний та професійний склад, а також місце шляхти у міському соціумі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47-22 + Т3(4УКР346)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС66863 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Зайцева Т. Д. 
Антропологія міст і міського права на руських землях Корони Польської в XIV – першій половині XVII ст. : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.02 / Т. Д. Зайцева; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2019. - 38 c. - укp.

Поєднано підходи історичної та правової антропології для дослідження пізньосередньовічного і ранньомодерного міста на руських землях Корони Польської в XIV – першій половині XVII ст. Застосовано культурно-антропологічний підхід до вивчення минулого, спираючись переважно на джерела правового характеру – "Саксонське зерцало", Статут Яна Ласького, трактати Бартломея Ґроїцького, Павла Щербича, Павла Кушевича, сеймові конституції, локаційні привілеї тощо, – які засвідчують вплив на тогочасне міщанське суспільство як звичаю і традиції, так і ідей гуманізму та Реформації. Показано, що джерела майже всіх типів, зокрема й правові, містять глибинний пласт інформації, який дає змогу досліджувати антропологічні аспекти життя тогочасного міста – світ правових уявлень, соціальні фобії, нормативну й асоціальну поведінку, форми насильства, розмаїті ідентичності (соціальні, етнічні, конфесійні), гендерні аспекти тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47-22

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441649 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського