Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Книжкові видання та компакт-диски (141)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4УКР)611-41$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
Категорія:    
1.

Репета І. В. 
Революція 1917 - 1921 років у історичній пам'яті України: регіональний вимір / І. В. Репета // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2018. - № 6. - С. 124-132. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

На сучасному етапі розвитку України одним із визначальних чинників, що суттєво впливає на процеси державотворення української нації є історична пам'ять, яка виступає важливою складовою самоідентифікації населення країни. Висвітлено чинники, що вплинули на формування історичної пам'яті в регіонах країни, одними з яких є революційні події 1917 - 1921 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Левітас Ф. Л. 
Українсько-російські відносини в історико-етнополітичному контексті національної революції 1917 - 1921 рр. / Ф. Л. Левітас, О. О. Салата, Ю. А. Ладний // Сторінки історії : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 48. - С. 31-48. - Бібліогр.: 45 назв. - укp.

Розглянуто українсько-російські відносини від початку ХХ ст. до завершення Української національної революції. Розглянуто етапи у формуванні етнополітики в Україні в умовах самодержавства, постреволюційних часів, української державності та в період багатовладдя. Авторська візія будується на матеріалах різноманітних історичних джерел, які до цього часу були неузагальнені та маловідомі. За авторським поглядом, українсько-російські відносини періоду, який досліджується, суттєво впливали на етнополітику в Україні й особливості міжнаціональних відносин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-41 + Т3(4УКР)611-64(4РОС)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Словник енциклопедії історії Української революції 1917 - 1921 років / упоряд.: В. Верстюк, Р. Пиріг, Т. Осташко, О. Бойко, В. Устименко, О. Кудлай, Г. Корольов, В. Скальський, Р. Тимченко, О. Лупандін, Г. Басара-Теліщак; НАН України, Ін-т історії України. - Київ : Ін-т історії України НАН України, 2019. - 123 c. - укp.

Вміщено 1846 гасел, що відображають комплекс проблем історії Української революції, її розвиток, головні складові частини, загальні закономірності та регіональні особливості. Гаслами розкрито широкий контекст революції, її головні події, явища, громадські організації, політичні партії, суспільні рухи, міжнародні відносини, а також життєвий шлях видатних діячів і дієвих осіб революційної доби. Увагу зосереджено на процесах українського державо- та націєтворення періоду революції, державних інститутах і їх діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-41 я21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА839550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Верстюк В. 
Союз Пілсудського - Петлюри в історії боротьби за українську державність / В. Верстюк // Укр. іст. журн. - 2020. - № 2. - С. 4-21. - Бібліогр.: 41 назв. - укp.

Проаналізовано перебіг українсько-польських відносин часів Української революції 1917 - 1921 рр., перехід від фази збройного протистояння до налагодження союзницької взаємодії, спрямованої на відсіч спільному ворогові - російському більшовизму. Методика дослідження спирається на загальні наукові методи аналізу, історизму, порівняння, деталізації та узагальнення. Застосовано компаративний і структурний методи. Події 1919 - 1920 рр. розглянуто у широкому міжнародному контексті становлення Версальської політичної системи, геополітичного переформатування Центрально-Східної Європи. На основі української та польської історіографії, через уведення до наукового обігу низки нових архівних матеріалів фокусується увага на процесі становлення українсько-польських дипломатичних відносин, дипломатичній місії на чолі з А. Лівицьким, її прибутті до Варшави у жовтні 1919 р., дискусіях із польськими політиками з приводу визначення майбутнього міждержавного кордону. Чинниками, що справляли вагомий вплив на переговорний процес, стали поразки військ УНР, перехід Української галицької армії на бік генерала А. Денікіна, жорсткі вимоги Варшави щодо включення до складу II Речіпосполитої Східної Галичини й Західної Волині, вимушене визнання українською стороною територіальних втрат, їх фіксація в декларації від 2 грудня 1919 р., реакція вітчизняних політиків на поступки уряду УНР, роль Ю. Пілсудського й С. Петлюри в підготовці договору, завершення переговорного процесу, підписання політичної та військової конвенцій і похід об'єднаних сил на Київ. Детально розкрито непростий, сповнений компромісів процес пошуку шляхів до порозуміння, що зрештою призвело до єдності у протистоянні спільному ворогові. У висновках констатується, що Варшавський договір залишається дискусійною подією. Оцінки його позбавлені однозначності та спрощеного негативізму. Наголошено, що хоч тодішній союз і був нерівнозначним, проте дозволив продовжити боротьбу за українську незалежність до кінця 1921 р., а сьогодні є історичним плацдармом для формування позитивної візії українсько-польських стосунків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-41 + Т3(4УКР)61-8 + Т3(4ПОЛ)61-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шаповал Ю. 
Учасник і літописець Української революції: Павло Христюк (до 130-річчя з дня народження) / Ю. Шаповал, Н. Рижева // Укр. іст. журн. - 2020. - № 2. - С. 198-216. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Мета статті - створення життєопису П. Христюка - кооператора, громадсько-політичного діяча, публіциста, автора фундаментальної праці з історії Української революції. Методологічну основу становить принцип історизму в єдності всіх його компонентів. Дослідження грунтується на критичному аналізі архівних і друкованих джерел. Використано мікроісторичний підхід. Наукова новизна полягає у спробі створити на основі раніше недоступних архівних ресурсів, а також з урахуванням наявних публікацій детальний опис життєвого шляху, діяльності та значення інтелектуальної спадщини П. Христюка. Використано документи ДПУ-НКВС, що дозволяють пролити світло на обставини його трагічної долі. Усе це надало змогу підготувати найповніший на цей час біографічний нарис, уточнити чимало важливих моментів, спростувати певні неточності у принагідних публікаціях. Висновки: П. Христюк постає виразним адептом соціалістичних ідей, репрезентантом того прошарку діячів, які накреслювали для України та для всієї Східної Європи поміркований кооперативний соціалізм із демократичною політичною формою. Водночас він сповідував толерантність до тих, хто мали інші позиції, але видавалися йому можливими союзниками у виборюванні та збереженні незалежної України. П. Христюк став не лише учасником, а й літописцем пережитих подій. Його фундаментальна праця у часи існування СРСР замовчувалася невипадково, адже її автор разом з іншими представниками тодішнього революційного покоління наполягав на тому, що Українська революція суттєво відрізнялася від "петроградської моделі" 1917 р., котра закінчилася більшовицькою партійною диктатурою. Це, а також політична активність у період Української Центральної Ради й Директорії У HP, після повернення П. Христюка з вимушеної еміурації в 1923 р. поставило його на наступні вісім років у коло тимчасових "попутників" більшовиків, до яких нова влада не мала довіри. Усе це визначило його долю, коли комуністичний режим розпочав наступ на українську інтелігенцію, сфабрикувавши в 1930 р. "справу Спілки визволення України" й готуючи на наступний рік "справу Українського національного центру". Саме за останньою П. Христюк був засуджений і згодом загинув.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-41 + Т3(4УКР)61-8 + Ф69(4УКР)2'13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Власюк С. О. 
Українська революція 1917 - 1921 рр. в історичній політиці П. Порошенка / С. О. Власюк // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2019. - Вип. 52 (т. 2). - С. 158-164. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - висвітлення місця Української революції 1917 - 1921 рр. у пам'яттєвих практиках сучасної України. Заходи з нагоди відзначення сторіччя подій революції є на разі найбільш масштабними, які проводить влада. У цей період було видозмінено сформований попередніми очільниками держави комеморативний канон з відзначення Дня Соборності України і повернуто традицію особистого вшанування пам'яті учасників бою під Крутами Президентом України. Помітним є також наслідування меморіальних ініціатив В. Ющенка, проте після прийняття декомунізаційних законів змінилися умови реалізації пунктів указів Глави держави. Методологічну основу становить міждисциплінарний підхід, характерний для усіх досліджень "memory studies", в основі якого дискурс-аналіз, історико-порівняльний аналіз, принципи системності та логічності викладу. Наукова новизна роботи полягає у тому, що вона є першим дослідженням політики пам'яті центральних і місцевих органів влади у 2014 - 2018 рр. щодо періоду Визвольних змагань 1917 - 1921 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-41 + Т3(4УКР)64-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Солдатенко В. Ф. 
Україна: революційна доба й наступні десятиліття : історико-історіогр. есе / В. Ф. Солдатенко; Національна академія наук України, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса. - Київ : ІПіЕНД ім. І. Ф. Кураса НАН України, 2021. - 516 c. - Бібліогр. в знесках - укp. - рус.

Викладено матеріали, які відображають науковий пошук вітчизняної історичної науки, що розробляє актуальну проблематику досвіду XX ст. Увагу приділено вивченню теоретико-методологічних проблем наукового пізнання, розвитку суспільно-політичної думки та динаміки масових рухів, генеалогії української ідеї, національного державотворення, української соборності, традицій вітчизняної партійної історії, досвіду політичних трансформацій і режимів, політики національної пам'яті, феномену формування та функціонування еліт.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-411 + Т3(4УКР)613

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848629 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Революційна доба 1917-1921 років у системі координат сучасної історіографії : [зб. наук. ст.] / В. Ф. Верстюк, О. Лупандін, Р. Пиріг, Г. Корольов, Т. Осташко, О. Кудлай, Р. Тимченко; ред.: В. Ф. Верстюк; Національна академія наук України, Інститут історії України. - Київ : Ін-т історії України НАН України, 2020. - 250 c. - Бібліогр. в підрядк. прим. - укp.

Визначено сучасні інтерпретації революційної доби 1917 - 1921 рр. Охарактеризовано діяльність Ради Міністрів Української Держави (травень - грудень 1918 р.): сучасна історіографія. Досліджено історіографію Української революції 1917 - 1921 рр., концепцію "Другого світу" та "геополітичний трикутник". Наведено життя та діяльність В’ячеслава Липинського в українській зарубіжній історіографії 1920 - 1980-х рр. Визначено сучасну вітчизняну історіографію діяльності Української Центральної Ради у сфері міжнародних відносин. Наведено історіографію Західноукраїнської Народної Республіки: нарис сучасної української історіографії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-41 + Т1(0)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА849111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Власюк С. О. 
Українська революція 1917 - 1921 рр. в державній політиці пам'яті сучасної України : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / С. О. Власюк; Національний університет "Острозька академія". - Острог, 2020. - 20 c. - укp.

Досліджено місце Української революції 1917 - 1921 рр. у державній політиці пам'яті впродовж 1991 - 2016 рр. Охарактеризовано зміни історичної свідомості українського суспільства в контексті подій 1917 - 1921 рр. З'ясовано політичні чинники впливу на політику пам'яті. Розкрито сутність владно-регіональних версій пам'яті про Українську революцію 1917 - 1921 рр. Визначено інституційні та законодавчі основи меморіальної політики. Досліджено трансформацію офіційних комеморацій із нагоди ювілеїв революції та її учасників, а також політику творення, збереження та ліквідації маркерів символічного простору, пов'язаних із періодом 1917 - 1921 рр. Проаналізовано роль державної влади у формуванні освітніх образів Української революції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-41 + Ф3(4УКР)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444440 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Українська революція 1917 - 1921 рр. на сторінках журналів "Визвольний шлях" та "Український історичний журнал" (1991 - 2016) : бібліогр. покажч. / ред.: Кононенко В. О.; упоряд.: О. О. Галганова, О. А. Рожнятовська,; Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого. - Київ : Нац. б-ка України ім. Ярослава Мудрого, 2018. - 79 c. - укp.

Подано інформацію про публікації з історії Української революції 1917 - 1921 рр. (надруковані в журналах "Визвольний шлях" та "Український історичний журнал" протягом 1991 - 2016 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-41 я1 + Я172(4УКР)12

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА851239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Селяноцентричний феномен Української революції 1917 - 1921 рр.: аграризм : монографія / С. В. Корновенко, М. В. Глібіщук, В. І. Ільницький, О. В. Компанієць, В. С. Лозовий, Ю. Г. Пасічна, В. П. Тельвак; Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького. - Черкаси : Чабаненко Ю. А., 2021. - 243 c. - Бібліогр.: с. 208-243 - укp.

Розглянуто аграризм як селяноцентричний феномен країн Центральної та Південно-Східної Європи другої половини XIX - першої третини XX ст. Розкрито загальноєвропейські причини, особливості формування східноєвропейського аграризму. Охарактеризовано обставини формування українського аграризму у період Української революції (1917 - 1921 pp.). Висвітлено селянські аграристські підходи та практики вирішення аграрного питання у зазначений період. Увагу приділено інтелектуальному та громадсько-політичному селяноцентричному дискурсу другої половини XIX - початку XX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-41

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА858362 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Добко Т. 
Українська революція (1917-1921) у бібліографічних покажчиках : монографія / Т. Добко, О. Дуднік; ред.: Л. А. Дубровіна; Національна академія наук України, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського. - Київ : НБУ ім. В. І. Вернадського, 2022. - 386, [1] c. - Бібліогр. в знесках - укp.

Охарактеризовано бібліографічні джерела з історії Української революції та визвольної боротьби українського народу (1917-1921), видані в УРСР, СРСР, незалежній Україні та за кордоном у XX - на початку XXI ст. Увага акцентовано на ідеологічних і методологічних засадах їх укладання, аналізується їхній зміст та інформаційне наповнення. Проаналізовано бібліографічні покажчики, списки, огляди, методико-бібліографічні матеріали, біобібліографічні видання, присвячені окремим регіонам, визначним подіям, військовим і державним структурам, підрозділам, органам і організаціям революційної доби, а також визначним діячам Української революції 1917-1921 р. - В. Винниченку, М. Грушевському, В. Липинському, Н. Махну, С. Петлюрі, П. Скоропадському та ін. Розглнуто покажчики, що розкривають зміст окремих періодичних видань. Значну увагу приділено аналізу покажчиків, підготовлених представниками українських національно-патріотичних сил за кордоном, бібліографічних видань радянських дослідників, а також актуальним сучасним бібліографічним працям, присвяченим 100-річчю Української революції. Праця містить список бібліографічних посібників, які висвітлюють питання Української революції, її видатних діячів і учасників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-41 я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС69776 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Муха Д. І. 
П. О. Христюк (1890-1941). Літописець української революції: життєпис, державницька діяльність, наукова спадщина / Д. І. Муха; ред.: В. П. Коцур. - Київ : Наукова столиця, 2022. - 178 c. - Бібліогр. в знесках - укp.

Наведено інформацію про життя, суспільно-політичну діяльність, наукову спадщину літописця української революції 1917-1920 рр. Павла Оникійовича Христюка. 1


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-41 + Т3(4УКР)61-8 Христюк П. О.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА860165 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Олександр Карпенко - історик Української революції : до 100-річчя від Дня народж. / С. Адамович, Т. Бевз, В. Великочий, О. Вівчаренко, М. Вітенко, М. Гуйванюк, Л. Дрогомирецька, О. Дутчак, О. Єгрешій, О. Жерноклеєв, Ю. Кобець, Л. Кобута, С. Кобута, С. Кобута, П. Козловський, А. Королько, О. Кравчук, М. Кугутяк, М. Литвин, О. Марущенко, А. Міщук, М. Міщук, М. Мовна, І. Патер, І. Пендзей, П. Сіреджук, І. Соляр, І. Райківський, Л. Шологон, В. Яремчук; ред.: М. Кугутяк, І. Райківський, С. Кобута; Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника. - Івано-Франківськ : Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника, 2022. - 359 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - пол.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)6-8 Карпенко О. Ю. я434 + Т3(4УКР)611-411 я434

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА862723 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Документи Української революційної доби 1917-1921 рр. у Державному архіві Київській області: тематичний путівник по фондах / ред.: , С. Каменєва, Г. Бойко, О. Мочаліна; упоряд.: О. Шорсткіна,; Державний архів Київської області. - Київ : Ліра-К, 2021. - 172 c. - Бібліогр.: с. 158-160 - укp.

Присвячено 100-річчю Українських національно-визвольних змагань 1917 - 1921 років. У систематизованому вигляді репрезентовано документи періоду Української революції 1917 - 1921 років з фондів Державного архіву Київської області. Описові статті містять історичні довідки до фондів та анотації про склад і зміст документів зазначеної тематики. Оснащено сучасним довідковим апаратом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-41,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС70519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Peasant-centric dimension of the socio-cultural space of Ukraine during the revolution of 1917-1921 : collective monograph / S. V. Kornovenko, V. P. Telvak, V. S. Lozovyi, O. V. Kompaniiets, V. I. Ilnytskyi, M. V. Hlibischuk, Yu. G. Pasichna; Bohdan Khmelnytsky National University of Cherkasy. - Lviv : Liha-Pres, 2021. - 127 c. - Бібліогр. в кінці ст. та в підрядк. прим. - англ.

The monograph contains the results of research conducted under a grant from the National Research Fund of Ukraine “Agrarianism: the Peasant-centric Phenomenon of the Ukrainian Revolution of 1917-1921”.


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР)032 + У532.0-18 + С5*424.22*333.641 + Т3(4УКР)611-41

Рубрики:

Шифр НБУВ: ІВ230289 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Українська революція і державність: (1917-1921 рр.) : наук.-бібліогр. вид. : [у 2 кн.]. Кн. 1 / [С. С. Кіраль та ін. ; редкол.: Л. А. Дубровіна та ін.] ; НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського. - Київ, 2024. - 654, [1] c. - Бібліогр. в підрядк. прим. - укp.

Представлено науково-бібліографічний покажчик, який хронологічно продовжує попереднє видання 2001-го року, що позитивно оцінено фахівцями-істориками. Описано назви офіційних документів, монографій, дисертацій, наукових статей з часописів, збірників, наукових записок вищих навчальних закладів і науково-дослідних установ, науково-популярних і мемуарних публікацій, книг, брошур, авторефератів дисертацій, тез, матеріалів наукових конференцій, рецензій тощо. Включено наступні розділи: директорія Української Народної Республіки (далі – УНР), Західно-Українська Народна Республіка (далі - ЗУНР). Акт злуки УНР і ЗУНР, війна за українську державність з більшовицькою Росією, УНР та антибільшовицький Білий рух та інше. Запропоновано історіографічну та джерелознавчу інформацію, розраховану насамперед на науковців, викладачів вищих навчальних закладів, а також усіх тих, хто вивчає новітню історію України й національну культуру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-313 я1 + Т3(4УКР)611-41 я1 + Х2(4УКР)611/612-5 я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В359755/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Українська революція і державність: (1917-1921 рр.) : наук.-бібліогр. вид. : [у 2 кн.]. Кн. 2 / [С. С. Кіраль та ін. ; редкол.: Л. А. Дубровіна та ін.] ; НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського. - Київ, 2024. - 656-1168, [4] c. - укp.

Представлено науково-бібліографічний покажчик, який хронологічно продовжує попереднє видання 2001-го року, що позитивно оцінено фахівцями-істориками. Описано назви офіційних документів, монографій, дисертацій, наукових статей з часописів, збірників, наукових записок вищих навчальних закладів і науково-дослідних установ, науково-популярних і мемуарних публікацій, книг, брошур, авторефератів дисертацій, тез, матеріалів наукових конференцій, рецензій тощо. Включено наступні розділи: українська революція і державність 1917-1921 років у дослідженнях істориків: терміни, концепції, джерела, доба Української Центральної Ради, Українська Народна Республіка, Українська держава Павла Скоропадського та інше. Запропоновано історіографічну та джерелознавчу інформацію, розраховану насамперед на науковців, викладачів вищих навчальних закладів, а також усіх тих, хто вивчає новітню історію України й національну культуру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-313 я1 + Т3(4УКР)611-41 я1 + Х2(4УКР)611/612-5 я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В359755/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Українська армія в умовах боротьби за національну державність: 1917 - 1921 : [зб. інформ.-аналіт. матеріалів] / В. В. Мараєва, О. П. Остапчук, І. П. Хруленко, В. П. Вітюк; Збройні Сили України. - Київ : НДЦ ГП ЗС України, 2023. - 165 c. - Бібліогр.: с. 163-165 - укp.

Висвітлено найбільш значимі події та факти Української національної революції 1917 - 1921 рр., зокрема участь української армії у боротьбі за національну державність. Наведено етапи Української революції, описано її особливості та результати. Наголошено, що у ході революції український народ уперше в XX ст. створив незалежну національну державу, яка у формі різних утворень мала всі ознаки незалежної держави: територію, кордони, символи, органи влади, військо, національну валюту, мову. Зазначено, що вперше після століть бездержавності відбулось об'єднання в одній соборній державі східних і західних українських земель.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4(4УКР)1:611/612 + Т3(4УКР)611-41

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА869175 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського