Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Книжкові видання та компакт-диски (43)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4УКР)616-313$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Монолатій І. С. 
Між вдаваною силою і фактичною безпорадністю: типологія дипломатії Західно-Української Народної Республіки / І. С. Монолатій // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2019. - № 4. - С. 7-29. - Бібліогр.: 88 назв. - укp.

Досліджено особливості зовнішньополітичної активності Західно-Української Народної Республіки. На підставі сучасних підходів у царині теорії міжнародних відносин досліджено 10 типів дипломатії цієї української держави у 1918 - 1923 рр.: "тиха" (quiet diplomacy) і "голосна" ("протестна") (protest diplomacy); "групова" (group diplomacy) і "нішева" (nichte diplomacy); "діяспорна" (diasporic diplomacy) і "багатокультурна" (multicultural diplomacy); "підприємницька" (enterprises diplomacy) і "бюрократична" (regulatory diplomacy); "дипломатія самітів" (summit diplomacy) та "інформаційна" дипломатія (cyber diplomacy). Зроблено висновок, що, хоча за основу міжнародно-правових відносин ЗУНР було взято основоположний принцип об'єднання з Україною, проблема безсилля дипломатії цієї української держави полягала у бажанні дипломатів середньої та нижчої ланки, які плутали партійні інтереси з національними, бути такими собі псевдодокторами політики, які уособлювали б міжнародний престиж держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)616-313 + Т3(4УКР)611-6 + Т3(4УКР)616-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Камінська О. 
Діяльність Сидора Голубовича на початковому етапі державотворення Західноукраїнської Народної Республіки (листопад - грудень 1918 р.) / О. Камінська // Hist. and Cultural Studies. - 2019. - 6, № 1. - С. 49-54. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проаналізовано діяльність С. Голубовича у період листопада - грудня 1918 р. З'ясовано його роль у державотворчому процесі напередодні створення ЗУНР та участь у роботі першого уряду держави. Зокрема увагу зосереджено на висвітленні діяльності політика на посаді державного секретаря судівництва. Показано головні здобутки першого Державного секретаріату у львівський і тернопільський період його роботи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-8 Голубович С. + Т3(4УКР)616-313

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Трошкіна К. Є. 
Становлення інституту громадянства в УНР та ЗУНР (1918 – 1921 рр.): історико-порівняльне дослідження : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / К. Є. Трошкіна; Приватний вищий навчальний заклад "Університет Короля Данила". - Івано-Франківськ, 2018. - 20 c. - укp.

Дисертація присвячена поглибленню дослідження становлення інституту громадянства в Українській Народній та Західноукраїнській республіках у 1918 - 1921 рр. Проаналізовано законодавчі акти та законопроєкти з питань громадянства. Розглянуто передумови, підстави набуття громадянства на українських землях, а також встановлено умови набуття громадянства, у тому числі для іноземців, його втрати, припинення, скасування. На основі історико-правового методу здійснено порівняльне дослідження спільних рис, особливостей і специфіки формування інституту громадянства за часів Центральної Ради УНР, Директорії та ЗУНР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)6-51 + Т3(4УКР)616-313

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440774 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Галущак М. М. 
Військово-політична думка ЗУНР/ЗОУНР (листопад 1918 р. - липень 1919 р.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / М. М. Галущак; Національна академія наук України, Інститут українознавства імені І. Крип'якевича, Інститут народознавства. - Львів, 2019. - 19 c. - укp.

Вперше розкрито теоретично-методологічні аспекти розбудови збройних сил ЗУНР, запропоновано періодизацію їхнього реформування на три етапи (1 - 9 листопада 1918 р.; 9 листопада 1918 р. - 9 червня 1919 р.; 9 червня - 16 липня 1919 р.), проаналізовано розподіл повноважень між головними військовими органами фронту та тилу. Окреслено семантичні межі терміна "військово-політична думка", який дисертант тлумачить як погляди політиків і військових на способи та засоби вирішення політичних завдань з допомогою військової сили. Наголошено на доцільності вживання терміна "Українське військо" щодо збройних сил ЗУНР / ЗОУНР. Охарактеризовано специфіку адміністрування збройних сил Австро-Угорської монархії, що стало основою для розбудови війська ЗУНР за європейським зразком. Розкрито погляди політичного та військового керівництва ЗУНР / ЗОУНР щодо розбудови національних збройних сил. Проаналізовано перебіг основних воєнних операцій, які розробляли НКУВ / НКГА в листопаді 1918 р. - липні 1919 р. Простежено еволюцію воєнної стратегії ЗУНР / ЗОУНР: від орієнтації на українські сили до прагнення здобути міжнародну підтримку Антанти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)616-313 + Ц4(4УКР)1:611/612

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Західно-Українська Народна Республіка, 1918-1923. Енциклопедія : [у 4 т.]. Т. 2. З - О / [редкол.: М. Кугутяк та ін.] ; Івано-Франків. облдержадмін. [та ін.]. - Б.м., 2019. - 829, [2] c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Пропоноване енциклопедичне видання вперше в українській та світовій історичній науці презентує читачеві комплексне дослідження одного з найяскравіших феноменів вітчизняної історії - доби Західно-Української Народ- ної Республіки. Енциклопедія є результатом тривалих наукових студій і сучасного творчого осмислення фундаментальних процесів українського державотворен- ня і соборності на початку XX століття, узагальнення здобутків вітчизняної та за- рубіжної історіографії у вивченні даної проблеми за роки незалежності України. На великому і якісно новому джерельному матеріалі з вітчизняних і зарубіжних архівосховищ і наукових бібліотек, ураховуючи сучасні методологічні підходи й останні досягнення соціогуманітарних наук, автори видання - науковці з Іва- но-Франківська, Києва, Львова, Чернівців, Тернополя - розглядають передумови революційного чину в Галичині, внутрішню і зовнішню політику ЗУНР, її збройну боротьбу і міжнародне становище, національні, соціально-економічні, культур- ні, етноконфесійні процеси в краї, партійно-політичну систему ЗУНР, її правову і законотворчу діяльність тощо. Велику увагу приділено повсякденному життю та побутові населення західноукраїнського регіону в 1918-1923 рр., просопографіч- ним аспектам історії ЗУНР, питанням історичної персоналістики і біографістики, відомим і маловідомим історичним постатям борців за українську державність, незалежність і соборність, висвітленню різноманітних тем і сюжетів Енциклопедії за допомогою унікальних фотодокументів та оригінального, автентичного ілю- стративного матеріалу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)616-313 я20

Рубрики:

Шифр НБУВ: В357875/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Західно-Українська Народна Республіка, 1918-1923. Енциклопедія : [у 4 т.]. Т. 4. Т - Я / [редкол.: М. Кугутяк та ін.] ; Івано-Франків. облдержадмін. [та ін.]. - Б.м., 2021. - 686 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Пропоноване енциклопедичне видання вперше в українській та світовій історичній науці презентує читачеві комплексне дослідження одного з найяскравіших феноменів вітчизняної історії - доби Західно-Української Народної Республіки. Енциклопедія є результатом тривалих наукових студій і сучасного творчого осмислення фундаментальних процесів українського державотворення і соборності на початку XX століття, узагальнення здобутків вітчизняної та зарубіжної історіографії у вивченні даної проблеми за роки незалежності України. На великому і якісно новому джерельному матеріалі з вітчизняних і закордонних архівосховищ і наукових бібліотек, застосовуючи сучасні методологічні підходи й останні досягнення соціогуманітарних наук, автори видання - науковці з Івано-Франківська, Києва, Львова, Чернівців, Тернополя - розглядають передумови революційного чину в Галичині, внут- рішню і зовнішню політику ЗУНР, її збройну боротьбу і міжнародне становище, національні, соціально-економічні, культурні, етноконфесійні процеси в краї, партійно-політичну систему ЗУНР, її правову і законотворчу діяльність тощо. Велику увагу приділено повсякденному життю та побутові населення західноукраїнського регіону в 1918-1923 рр., просопографічним аспектам історії ЗУНР, питанням історичної персоналістики і біографістики, відомим і мало- відомим історичним постатям борців за українську державність, незалежність і соборність, висвітленню різноманітних тем і сюжетів Енциклопедії за допо- могою унікальних фотодокументів та оригінального, автентичного ілюстра- тивного матеріалу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)616-313 я20

Рубрики:

Шифр НБУВ: В357875/4 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського