Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>U=У010.295.327.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Загурський О. М. 
Ринок землі сільськогосподарського призначення в Україні: формування та тенденції розвитку : автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.01 / О. М. Загурський; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. - К., 2009. - 19 c. - укp.

Проаналізовано інституційні та неінституційні обмеження, що існують в Україні щодо володіння, користування та розпорядження земельними ресурсами у порівнянні з обмеженнями, що існують в інших країнах трансформаційної економіки. Визначено основні напрями необхідних інституційних змін у сфері обігу земельних ресурсів сільськогосподарського призначення. Запропоновано механізми створення конкурентного ринку земель цього типу як в Україні в цілому, так і на прикладі окремо взятого агропромислового регіону. Обгрунтовано основні принципи функціонування моделі ринку землі сільськогосподарського призначення. Розроблено теоретичні засади та концептуальні підходи для вдосконалення державної політики на ринку землі й у сфері використання земельних ресурсів сільськогосподарського призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.16 + У010.295.327.1 + У9(4УКР)320-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА366021 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гарасим П. М. 
Ринок земель сільськогосподарського призначення: перспективи розвитку : монографія / П. М. Гарасим, О. Д. Гнаткович, С. Д. Смолінська. - Л., 2008. - 183 c. - Бібліогр.: 155 назв - укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні аспекти формування та функціонування ринку земель сільськогосподарського призначення в Україні. Визначено шляхи удосконалення використання земельних ресурсів в сільському господарстві й обгрунтовано напрями державної політики щодо регулювання земельних відносин за умов здійснення ринкових перетворень. Охарактеризовано механізм формування ринкової ціни на земельні ділянки сільськогосподарського призначення. Обгрунтовано підходи до формування Державного земельного (іпотечного) банку й елементів інфраструктури ринку даної категорії земель. Розроблено алгоритм застави сільськогосподарських земель.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.327.1 + У9(4УКР)320-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА737124 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Свистун Л. А. 
Формування ринку землі в умовах реалізації державної регіональної політики : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / Л. А. Свистун; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю. Кондратюка. - Полтава, 2010. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано зміст, завдання, інструменти та напрями реалізації регіональної земельної політики. Визначено теоретико-методологічні засади процесу формування ринку землі. Проведено дослідження його складових, функцій та особливостей. Проаналізовано основні соціально-економічні та правові чинники, які стимулюють та стримують розвиток ринку землі в регіонах України. Розроблено модель ринку землі та проведено рейтингову оцінку регіонів за рівнем сприятливості його розвитку. Сформульовано концептуальні положення та визначено пріоритети розроблення та реалізації земельної політики на регіональному рівні. Обгрунтовано основні напрями вдосконалення організаційно- та фінансово-інвестиційного забезпечення функціонування ринку землі на регіональному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.327.1 + У9(4УКР)320-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА371431 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Юхименко П. І. 
Інституціональні основи ринку землі сільськогосподарського призначення в Україні: теорія і практика : монографія / П. І. Юхименко, О. М. Загурський. - К. : Центр учб. л-ри, 2010. - 233 c. - Бібліогр.: с. 219-233 - укp.

Вперше проаналізовано основи формування ринку землі сільськогосподарського призначення. Увагу приділено аналізу формування ефективного інституціонального поля із урахуванням національних особливостей, яке забезпечить можливість ефективному господарю скористатися усіма специфічними правами власності. Запропоновано основні принципи державно-регульованої моделі ринку землі сільськогосподарського призначення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.327.1 + У9(4УКР)320-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА767941 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Калиніченко Ю. В. 
Концептуальні засади моніторингу ринків земель і земельних поліпшень для здійснення оцінної діяльності / Ю. В. Калиніченко // Геодез., картогр. і аерофотознімання : укр. міжвід. наук.-техн. зб. - 2011. - Вип. 75. - С. 167-170. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Исследованы теоретические и практические аспекты мониторинга рынков недвижимости для осуществления оценочной деятельности. Обоснована необходимость проведения мониторинга в процессе определения стоимости недвижимости. Определена последовательность действий при осуществлении мониторинга рынка недвижимости.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.327.1 + У9(4УКР)320-517

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Вірченко О. В. 
Формування та розвиток ринку землі в умовах економічної модернізації : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / О. В. Вірченко; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Досліджено особливості формування та розвитку ринку землі за умов економічної модернізації. Обгрунтовано практичні рекомендації щодо вдосконалення державного регулювання земельних відносин в Україні та розроблено механізми оцінювання та прогнозування розвитку ринку землі. Виявлено причини формування та сутність ринку землі, специфіку землі як виробничого ресурсу та товару. Узагальнено теоретичні підходи до аналізу ролі землі в системі суспільного відтворення та ринку землі як механізму перерозподілу прав власності на землю. Розкрито чинники та передумови формування ринку землі як завершального етапу трансформації земельних відносин. Виявлено сутність і структуру ринку землі, його функції та різновиди. Здійснено порівняльний аналіз реформування земельних відносин в країнах світу. Проаналізовано сучасний стан та виявлено основні суперечності реформування земельних відносин в Україні. Досліджено інституційні особливості формування ринку землі в національній економіці. Запропоновано комплекс практичних рекомендацій щодо вдосконалення системи державного регулювання земельних відносин, щодо обмеження ринкового обігу земель в перші роки функціонування ринку землі, щодо оцінювання ефективності та прогнозування розвитку ринку землі в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.327.1 + У50-51 + У9(4УКР)0-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407940 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Mysiuk V. O. 
The impact of the Land Market Law on land audit = Вплив Закону про ринок землі на аудит земельних ділянок / V. O. Mysiuk, M. Y. Tatenko, N. Y. Tatenko // Бізнес Інформ. - 2020. - № 8. - С. 178-183. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Досліджено особливості проведення аудиту земельних ділянок на території України. Обгрунтовано основні проблемні питання практичного характеру, що виникають в процесі купівлі, продажу, оренди та інших операцій із земельною ділянкою. Відображені та розкриті основні етапи аудиту земель. Зокрема, розкрито особливості онлайн-сервісу Feodal.online, який значно спрощує такий вид перевірки, та основні переваги даного сервісу. Коротко охарактеризовано асоціацію "Зелена спілка України", яка є лідером серед аудиторських перевірок земельних ділянок. Проаналізовано основні положення закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення" № 552-IX, який було ухвалено Верховною Радою 31 березня 2020 р. Розкрито думку різних науковців, практиків і політиків про переваги та недоліки даного нормативно-правового акта. Коротко розкриті історичні факти про мораторій на продаж землі. Наведено перелік країн, які до сьогодні не мають земельного ринку. Враховано та розкрито особливості оподаткування землі, залежність суми податку від розміру нормативно-грошової оцінки та вказано, які саме статті Податкового кодексу України необхідно змінити та доповнити. Проаналізовано відповідність проєкту законів України "Про державну інвентаризацію (аудит) земель" № 2405 від 08.11.2019 р. і "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення" № 552-IX від 31.03.2020 р. Розкрито основні переваги (на думку авторів) земельного закону, розглянуто ряд неточностей і суперечностей, що виникли внаслідок прийняття закону про ринок землі. Як наслідок, запропоновано основні ефективні шляхи вдосконалення законодавства в даній сфері, враховуючи особливості української ринкової економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.327.1 + У052.9(4УКР)8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського