Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (33)
Пошуковий запит: (<.>U=У052.9(0)20-149.3-15 я86$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Небильцова О. В. 
Облік і звітність за міжнародними стандартами : навч. посіб. / О. В. Небильцова, Р. С. Коршикова, Л. І. Лук'яненко, В. В. Ходзицька; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". - К. : КНЕУ, 2011. - 453 c. - Бібліогр.: с. 453. - укp.

Розкрито сутність Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ) та основні процедури їх впровадження. Наведено структуру, основні вимоги та елементи фінансових звітів транснаціональних компаній та учасників ринку цінних паперів. Пояснено підходи до визнання та оцінки фінансових звітів, стисло викладено основні вимоги до розкриття інформації, яка впливає на їх підготовку. Подано детальну інформацію про особливості обліку активів, зобов'язань, доходів і витрат, фінансових інструментів, інвестицій в пайові цінні папери, асоційовані компанії, спільні підприємства та інвестиційної нерухомості, а також обліку курсових різниць та впливу цінових змін. Акцентовано на питаннях об'єднання бізнесу та особливостях консолідованих фінансових звітів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(0)20-149.3-15 я86 я73 + У052.9(4УКР)20-149.3-15 я86 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА758854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Задорожний З. В. 
Облік і звітність за міжнародними стандартами : навч. посіб. / З. В. Задорожний, В. М. Панасюк, Є. К. Ковальчук, В. Ю. Бродовський; Терноп. нац. екон. ун-т. - 2-ге вид., переробл. і доповн. - Тернопіль : ТНЕУ, 2014. - 445 c. - Бібліогр.: с. 439-440 - укp.

Висвітлено історію розвитку та основні положення міжнародних стандартів бухгалтерського обліку, процедури переходу на міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ). Проведено комплексне та системне дослідження інформації про обліково-аналітичні об'єкти згідно з МСФЗ. Розглянуто основні облікові категорії, закономірності їх взаємозв'язків, організацію первинного обліку, документообороту, синтетичного й аналітичного обліку окремих об'єктів за МСФЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(0)20-149.3-15 я86 я73 + У052.9(4УКР)20-149.3-15 я86 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО33383 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Задорожний З. В. 
Облік і звітність за міжнародними стандартами : навч. посіб. (навч.-метод. комплекс) / З. В. Задорожний, В. М. Панасюк, Є. К. Ковальчук, Л. Я. Бобрівець; Терноп. нац. екон. ун-т. - 2-ге вид., випр. і допов. - Тернопіль, 2015. - 302 c. - Бібліогр.: с. 301-302 - укp.

Розкрито концептуальні основи міжнародних стандартів бухгалтерського обліку (МСБО). Подано загальну характеристику фінансової звітності. Приділено увагу питанням обліку активів зобов'язань та інструментів капіталу. Висвітлено сутність і види об'єднання підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(0)20-149.3-15 я86 я73 + У052.9(4УКР)20-149.3-15 я86 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА801241 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Панасюк Т. П. 
Порівняльний аналіз фінансових звітів країн світу за міжнародними та національними стандартами / Т. П. Панасюк, М. В. Маленко, Т. П. Лободзинська // Екон. вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ" : зб. наук. пр. - 2017. - Вип. 14. - С. 182-189. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проведено дослідження та визначено актуальність здійснення порівняльного аналізу фінансових звітів країн світу згідно вимог міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ), загальноприйнятих принципів обліку США (GAAP) та національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку (НП(С)БО). Опрацьовано роботи вчених-економістів за суміжними дослідженнями. Проведено дослідження балансів різних країн світу та виявлено відмінності їх форми, структури і методики складання. Проаналізовано принцип розміщення статей у звітах про фінансовий стан підприємства, їх групування за рівнем ліквідності. Систематизовано дані за планами рахунків бухгалтерського обліку. Наведено перелік установ, що формують стандарти бухгалтерського обліку та фінансової звітності закордоном і в Україні. Визначено особливості формування структури балансів за національними і міжнародними стандартами. Здійснено порівняльний аналіз оцінки статей балансу згідно вимог МСФЗ та GAAP. Ідентифіковано розбіжності методики формування статей балансу згідно вимог НП(С)БО та МСФЗ. Зазначено, що запозичення закордонного досвіду облікової системи сприятиме створенню дієвого механізму для прийняття управлінських рішень, спрямованих на швидке орієнтування суб'єктів господарювання в системі сучасних інтеграційних процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(0)20-149.3-15 я86

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Khaled Ahmad Haroun Alhasana 
National standards of accounting and reporting in the era of digitalization of the economy = Національні стандарти обліку та звітності в еру цифровізації економіки / Khaled Ahmad Haroun Alhasana, Anas Mohammad Mousa Alrowwad // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 1. - С. 154-161. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Запропоновано авторський погляд на національні стандарти бухгалтерського обліку (БО) та звітності в контексті цифровізації економіки. Розглянуто ключові тенденції цифровізації та її вплив на БО як у світі, так і в Україні. Висвітлено провідні технології, які з'явилися в результаті тенденції цифровізації та їхній вплив на БО і звітність. Наведено приклади передового досвіду з розвинених країн щодо застосування нових технологій у контексті БО та звітності. Увагу приділено обліку криптоактивів. Наведено особливості обліку та звітності залежно від характеру окремих видів криптоактивів. Узагальнено найкращі галузеві практики та позиції провідних аудиторських компаній щодо обліку та звітності криптоактивів. Наведено приклади законодавчої практики розвинених країн щодо обліку, звітності та оподаткування криптоактивів. Проведено огляд законів і нормативних актів щодо криптоактивів в Україні. Висвітлено відповідні стандарти БО, які можна було б застосувати при розгляді різних аспектів криптоактивів. Визначено, що застосування ефективної нормативно-правової бази та рекомендацій є ключовою проблемою в контексті обліку та звітності криптоактивів. Наведено перелік запитань для дослідника або практика в контексті визначення підходу до обліку та звітності криптоактивів. Наведено приклад обліку токена відповідно до наявних в Україні стандартів БО. Узагальнено найкращі практики зовнішнього аудиту криптоактивів у межах аудиту фінансової звітності компаній. Окреслено потенційні зони ризику зовнішнього аудиту в контексті криптоактивів. Наведено авторське бачення потенційних напрямів еволюції національних стандартів БО в контексті цифровізації економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(0)20-149.3-15 я86 + У052.9(4УКР)2 я86

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Quliyev V. 
Problems of classification and valuation of financial assets = Проблеми класифікації та оцінки фінансових активів / V. Quliyev // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 1. - С. 162-172. - Бібліогр.: 25 назв. - англ.

Розглянуто основні проблеми класифікації та оцінки фінансових активів (ФА), а саме щодо невідповідності підходів, запропонованих Міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ) та Інструкціями з трансфертного ціноутворення ОЕСР. Дослідження виявило, що в багатьох країнах, які почали застосовувати МСФЗ, не існує єдиних правил класифікації, оцінки та визначення справедливої вартості ФА. Потреба вирішення цих питань є особливо важливою в контексті розвитку ініціативи ОЕСР щодо впровадження BEPS. Це визначило напрям дослідження та надало можливість сформулювати мету дослідження, яка полягає в розробленні обгрунтованих пропозицій щодо подальшого розвитку та вдосконалення положень МСФЗ щодо класифікації та оцінки справедливої вартості ФА. Методологічне підгрунтя дослідження передбачало інституційний підхід до вивчення соціально-економічних процесів та явищ, а також систему принципів і методів створення та оцінки цінності, яка базується на філософських, світоглядних, загальнонаукових і спеціальних наукових методах. Дослідження надало можливість систематизувати та класифікувати ФА за різними ознаками та ознаками. Запропонована класифікація ФА надає змогу визначити напрями вдосконалення бухгалтерського обліку в частині його організації на основі наближення МСФЗ до Керівництва з трансфертного ціноутворення ОЕСР. Перспективними напрямами подальших досліджень є розробка єдиного порядку визначення реальної вартості ФА для цілей оподаткування та бухгалтерського обліку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(0)20-149.3-15 я86 + У9(4УКР)290-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Lyubenko A. 
Audit features of the first IFRS financial statements = Особливості аудиту першої фінансової звітності за МСФЗ / A. Lyubenko, N. Znak, O. Karpachova // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 1. - С. 185-194. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Розглянуто тему виконання фінансового аудиту першої фінансової звітності (ФЗ), складеної за вимогами Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ). Досліджено вимоги до підготовки, змісту та оформлення працівників відповідно до Міжнародного стандарту аудиту (МСА) 230 "Аудиторська документація". Визначено основні цілі, актуальність та необхідність аудиту першої ФЗ за МСФЗ. Сформовано основні джерела інформації для виконання такого аудиту. Проаналізовано вимоги до першої ФЗ за МСФЗ. На основі цих вимог сформовано критерії, за якими аудитор буде перевіряти правильність переходу підприємства від національних стандартів до міжнародних. Визначено основні аудиторські процедури, які будуть застосовані аудитором у ході виконання такого аудиту. Під час дослідження було визначено важливість аудиту облікової політики за МСФЗ. Визначено критерії, за якими аудитор буде перевіряти відповідність застосованої облікової політики вимогам міжнародних стандартів. Визначено та проаналізовано роль правильного використання доцільної собівартості при переході на міжнародні стандарти. Сформовано вимоги для такого застосування, які будуть важливими при аудиті правильності складання першої ФЗ за МСФЗ. Наведено огляд трансформаційного файла переходу на МСФЗ як одного з важливих джерел інформації для виконання аудиту. Проаналізовано процедуру переходу з національних стандартів на міжнародні за допомогою трансформаційного файла. Визначено важливість використання аудитором такого трансформаційного файла. Здійснення дослідження теми аудиту першої ФЗ за МСФЗ надало можливість сформувати вимоги до аудиторської документації відповідно до вимог МСА. Зазначено основний склад аудиторської документації, який повинен бути в аудитора після завершення аудиту першої ФЗ за МСФЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)80-149.3 + У052.9(0)20-149.3-15 я86

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Пархоменко В. М. 
Облік і фінансова звітність за міжнародними стандартами : навч. посіб. / В. М. Пархоменко, Н. М. Малюга; Державна служба статистики України, Національна академія статистики, обліку та аудиту. - Київ, 2019. - 120 c. - укp.

Висвітлено загальні основи фінансової звітності за міжнародними стандартами. Передбачено логічну подачу теоретичного матеріалу, розглянуто послідовності дій із відображення господарських операцій у фінансовій звітності, формування облікової політики, що дозволяє студенту сформувати базу для подальшого розуміння інших фахових дисциплін. Зазначено, що міжнародні стандарти бухгалтерського обліку та фінансової звітності - невід’ємна складова сучасного бізнесу та економічної діяльності в цілому. Наголошено, що в сучасних ринкових умовах діяльності суб’єктів господарювання застосування міжнародних стандартів бухгалтерського обліку та фінансової звітності має першочергове значення для ефективного управління, своєчасного отримання адекватної облікової інформації про господарські операції, про наявне майно та його використання, про доходи, витрати, фінансові результати. Посібник має зручну для користування структуру викладення матеріалів, наведення прикладів, які дозволяють зрозуміти засади застосування стандартів фінансової звітності. Побудова за змістом сприяє ефективному сприйняттю та засвоєнню читачами поданих тем.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.3-15 я73 + У052.9(0)20-149.3-15 я86 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА863767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Bezverkhyi K. 
International standardization of non-financial reporting = Міжнародна стандартизація нефінансової звітності / K. Bezverkhyi, N. Poddubna, O. Moshkovska // Зовн. торгівля: економіка, фінанси, право. - 2023. - № 3. - С. 83-91. - Бібліогр.: 27 назв. - англ.

The lack of uniform approaches to the development of non-financial reporting, the presence of various international standards of non-financial reporting, makes it impossible to develop optimal ways of developing such reporting in Ukraine, which worsens the CSR information provision of domestic business entities. The purpose of this study is to determine ways of developing non-financial reporting based on international standards with the aim of implementing it in Ukraine. For this, general scientific and special research methods were used: synthesis, induction and deduction, system analysis, logical generalization; abstract and logical. On the basis of the analyzed international standards of non-financial reporting, we have identified ways of developing non-financial reporting in Ukraine, namely: implementation of international standards of non-financial reporting; establishment of mandatory requirements for non-financial reporting for companies of certain sizes and industries; development of tools for measuring non-financial indicators; strengthening control and reporting on non-financial indicators; raising the awareness of stakeholders regarding the importance of non-financial reporting and its impact on society. It was established that the development of non-financial reporting based on international standards requires wider attention and support from interested parties. Raising the awareness of these parties about the importance of non-financial reporting and its impact on society can be achieved through information campaigns, training programs, conferences and other events that contribute to their greater understanding. It is also important to consider feedback and suggestions from interested parties on how to develop non-financial reporting to address the needs of different groups and ensure the effectiveness of the process.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-15 + У052.9(0)20-149.3-15 я86

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Zadorozhnyy Z.-M. 
Global management accounting principles in the system of providing resource potential of the enterprise = Глобальні принципи управлінського обліку в системі забезпечення ресурсного потенціалу підприємства / Z.-M. Zadorozhnyy, V. Muravskyi, V. Semaniuk, M. Gumenna-Derij // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 3. - С. 63-71. - Бібліогр.: 29 назв. - англ.

Ефективне управління підприємствами в умовах ризикованості бізнесу грунтується на використанні релевантної інформації. Основним постачальником облікової інформації є управлінський облік, що потребує уточнення його наукового позиціонування. Мета роботи - здійснення аналізу наукових публікацій із питань принципів управлінського обліку, а також змісту Глобальних принципів управлінського обліку, розроблених СІМА й АІСРА, та розробка шляхів їх удосконалення. Використано такі методи дослідження: аналіз, синтез, порівняння, логічне узагальнення та наукова абстракція, системний підхід, статистичний та історичний методи. Розкрито сутність управлінського обліку та його принципів. Проаналізовано визначення управлінського обліку в міжнародних нормативних документах, Законі України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", публікаціях вітчизняних і зарубіжних науковців. Здійснено порівняльний аналіз назв і сутності глобальних принципів управлінського обліку у відповідному нормативному документі, науковій літературі вітчизняних і зарубіжних учених-економістів. Обгрунтовано, що глобальні принципи управлінського обліку у відповідному міжнародному нормативному документі повинні мати такі назви: комунікаційний вплив; релевантність інформації; аналіз вартості; довірливе управління.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(0)20-149.3-15 я86 + У052.9(4УКР)221

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Облік і фінансова звітність за міжнародними стандартами : навч. посіб. / О. В. Фоміна, С. М. Семенова, О. М. Ромашко, О. О. Августова, Д. В. Головіна, О. М. Прокопова, І. К. Шушакова; ред.: О. В. Фоміна; Державний торговельно-економічний університет. - Київ : Держ. торг.-екон. ун-т, 2023. - 243 c. - Бібліогр.: с. 240-243 - укp.

Розроблено та представлено навчальний посібник для формування у студентів теоретичних знань і практичних навичок з методики обліку та складання звітності за міжнародними стандартами. Зазначено, що до структури навчального посібника включено теоретичний матеріал, тестові, практичні та ситуаційні завдання, контрольні питання за кожною з тем. Включено для розглянуто наступні теми: сутність міжнародних стандартів фінансової звітності та основні процедури їх впровадження, склад і структура фінансових звітів та основні вимоги до їх подання, додаткові розкриття інформації у фінансових звітах.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.3-15 я73 + У052.9(0)20-149.3-15 я86 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867064 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Khomiak N. 
Problems of organization and maintenance of financial accounting in the conditions of implementation of the latest methods and tools = Проблеми організації та ведення фінансового обліку в умовах імплементації новітніх методів та інструментів / N. Khomiak, M. Petchenko, O. Yarmoliuk, S. Viter, O. Dmytrenko // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 6. - С. 88-98. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Актуальність теми дослідження пов'язана з появою ряду нових викликів для системи бухгалтерського фінансового обліку поряд із невирішеними проблемами, що існують уже тривалий час. Мета роботи - вивчення існуючих проблем бухгалтерського фінансового обліку, а також окреслення нових викликів сучасності, що несуть і загрози, і можливості. У дослідженні використано такі наукові методи: аналіз і синтез, узагальнення, метод установлення причинно-наслідкових зав'язків, метод економіко-статистичного аналізу, графічні методи. У результаті проведеного дослідження визначено ряд проблем, які було визначено як "традиційні", тобто такі, що існують тривалий час, а також групу проблем, які охарактеризовані як "нові виклики", що пов'язані здебільшого з появою інноваційних інструментів обліку. "Традиційні" проблеми розглянуто загалом і в розрізі окремих напрямів. Характеристика нових викликів полягає в розкритті найбільш популярних на сьогодні новітніх інструментів обліку, а також у характеристиці ризиків, пов'язаних із їх застосуванням. У підсумку зазначено, що частина існуючих проблем бухгалтерського фінансового обліку має бути вирішена на державному рівні шляхом унесення змін до законодавчої бази. Інша частина проблем може бути розв'язана через запровадження новітніх технологій. Наголошено, що неефективне та невідповідне застосування нових технологій може призвести не до покращання організації бухгалтерського обліку, а до появи нових проблем. Напрямом подальших досліджень може бути вивчення досвіду інших країн щодо гармонізації МСФЗ із національними стандартами звітності та використання новітніх технологій, а також пошук шляхів адаптації цього досвіду до українських реалій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(0)226 + У052.9(0)20-149.3-15 я86 + У052.9(4УКР)226

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Акімова Н. 
Моделі формування обліково-аналітичної системи фінансової та управлінської звітності на основі інформаційної платформи МСФЗ / Н. Акімова, Т. Наумова, А. Азаден, В. Козуб, С. Козуб // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 6. - С. 198-217. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Моделювання, будучи універсальним методом наукового пізнання, передбачає вивчення будь-якого об'єкта (процесу) у вигляді створення сукупності моделей, які мають основні характеристики та властивості досліджуваного об'єкта. Економічне моделювання є відтворенням економічних об'єктів і процесів в обмежених, малих експериментальних формах і штучно створених умовах. Моделювання як науковий метод давно почали використовувати в системі наукових досліджень загалом та обліку зокрема. Мета роботи - вдосконалення теоретичних і методичних підходів до дослідження бухгалтерського моделювання для організації ефективного облікового процесу, що надає змогу підвищити якість результатної інформації та створити прийнятні умови переходу до використання міжнародних стандартів фінансової звітності. У результаті проведеного дослідження розглянуто можливості моделювання облікового процесу на сучасному етапі та розроблено моделі складання бухгалтерської (фінансової) та управлінської звітності в умовах переходу до МСФЗ. Охарактеризовано 3 моделі облікової політики та запропоновано концептуальну модель формування облікової політики відповідно до МСФЗ, що надасть можливість розглядати облікову політику як інструмент оптимізації процесу підготовки звітності за МСФЗ. Доведено необхідність розробки механізму формування управлінської облікової політики, спрямованої на підготовку інформації відповідно до вимог МСФЗ, що підвищує ступінь достовірності інформації та надає змогу оптимізувати на різних рівнях управління процес ухвалення управлінських рішень. Проаналізовано способи отримання звітності за МСФЗ українськими компаніями та запропоновано моделі обробки облікової інформації при використанні методу трансформації, паралельного обліку (конверсії), трансляції, а також концептуальна модель автоматизованої обробки облікової інформації при використанні комбінованого методу складання бухгалтерської (фінансової) звітності. Зроблено висновок, що застосування розробленої методики надасть змогу автоматизувати складання бухгалтерської (фінансової) звітності підприємств в умовах переходу на міжнародні стандарти та оперативно отримувати достовірну результатну інформацію, необхідну зацікавленим користувачам для ухвалення економічних рішень. Запропоновано модель трансформації бухгалтерської звітності у формат управлінських звітів, адаптованих до вимог МСФЗ, у якій виділено взаємозв'язок окремих показників балансу за видами діяльності з іншими управлінськими звітами. Практичне значення отриманих результатів полягає в тому, що використання розроблених науково-методичних рекомендацій, моделей і методик відповідно до принципів міжнародних стандартів фінансової звітності сприятиме підвищенню якості інформаційних ресурсів і зростанню ефективності використання господарських засобів суб'єктів господарювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(0)20-149.3-15 я86 + У052.9(4УКР)229.0-149.3-15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського