Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (46)Журнали та продовжувані видання (36)
Пошуковий запит: (<.>U=У052.9(4УКР)20-149.31$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Усікова Л. О. 
Аудиторська перевірка каси / Л. О. Усікова // Право і безпека. - 2006. - 5, № 5. - С. 85-88. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Зазначено, що дослідження комплексу правового механізму аудиту касових операцій спрямоване на зміцнення законодавчої бази та створення методичних рекомендацій процедури проведення аудиту.

Отмечено, что исследование комплекса правового механизма аудита кассовых операций направлено на усиление законодательной базы и создание методических рекомендаций процедуры проведения аудита.

Research of a complex of a legal mechanism of audit of cash operations is directed on amplification of legislative base and creation of methodical recommendations of procedure of realization of audit.


Ключ. слова: аудиторська перевірка, каса
Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.311-218

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Карп'як Я. С. 
Особливості податкового обліку зовнішньоекономічних операцій з надання послуг / Я. С. Карп'як, В. І. Воськало, С. Й. Сажинець // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2008. - № 633. - С. 288-293. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто проблеми податкового обліку зовнішньоекономічних операцій з надання послуг, зокрема, визначення дати виникнення податкових зобов'язань з податку на додану вартість та податку на прибуток, а також застосування валютних курсів при розрахунках із нерезидентами та при визначенні суми податків.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.312

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Власова І. О. 
Облік розрахунків з дебіторами та кредиторами : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.06.04 / І. О. Власова; Нац. аграр. ун-т. - К., 2005. - 20 c. - укp.

Досліджено економічну сутність розрахунків, їх взаємозв'язок із зобов'язаннями та заборгованістю, розроблено модель для виявлення межі використання цих термінів. Запропоновано 8 класифікаційних ознак для дебіторської та кредиторської заборгованості, які використано під час побудови Плану рахунків для обліку розрахункових операцій. Виявлено місце розрахунків серед об'єктів системи фінансового менеджменту як операції, що є першоджерелом виникнення грошових потоків, дебіторської та кредиторської заборгованості. З'ясовано економічну сутність розрахунків, досліджено особливості їх бухгалтерського обліку, формалізовано тлумачення змісту облікової політики та специфіку використання облікового інструментарію щодо обліку розрахунків. Удосконалено процеси документування та інвентаризації розрахунків, способи оцінки дебіторської заборгованості на дату складання фінансової звітності, запропоновано змінити структуру класів Плану рахунків для обліку розрахунків та внести відповідні корективи до Інструкції про їх використання, методику обліку розрахунків та нарахування резерву сумнівної заборгованості. Розроблено регістри аналітичного та синтетичного обліку, удосконалено форму N1 "Баланс" в частині розкриття інформації про дебіторську та кредиторську заборгованість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335535 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сльозенок Н. М. 
Кредити в іноземній валюті: проблеми обліку і оподаткування / Н. М. Сльозенок // Актуал. проблеми економіки. - 2010. - № 6. - С. 272-276. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проаналізовано концептуальні засади обліку кредитів в іноземній валюті та виявлено коло проблемних моментів, пов'язаних із податковим і фінансовим обліком таких кредитів. Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення обліку відсотків за кредитами в іноземній валюті.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.312

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Чирка Д. М. 
Бухгалтерський облік операцій в іноземній валюті: теорія, організація і методика : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Д. М. Чирка; Житомир. держ. технол. ун-т. - Житомир, 2012. - 20 c. - укp.

Уточнено економічну сутність та взаємозв'язок понять "операції в іноземній валюті" та "валютні операції в зовнішньоекономічній діяльності". Досліджено природу поняття "валюта", визначено прояв коливань курсів валют на показники фінансового стану. Досліджено курсові різниці як об'єкт бухгалтерського обліку, удосконалено їх класифікацію на основі ідентифікації реалізованих і нереалізованих курсових одиниць. Набули подальшого розвитку елементи облікової політики за операціями в іноземній валюті. Запропоновано методичні підходи до відображення операцій в іноземній валюті в частині реалізованих і нереалізованих курсових одиниць у бухгалтерському обліку. Удосконалено фінансову та внутрішню звітність, що забезпечує прийняття ефективних управлінських рішень з урахуванням валютного фактору. Розроблено методику перерахунку статей фінансової звітності у валюту представлення, відмінну від функціональної.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.312

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА387709 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Skrypnyk M. I. 
Mortgage as one of the most effective types of collateral: accounting aspects = Застава як один з найбільш ефективних видів забезпечення зобов'язань: облікові аспекти / M. I. Skrypnyk, I. M. Vygivska // Актуал. проблеми економіки. - 2015. - № 3. - С. 388-392. - Бібліогр.: 392 назв. - англ.

Досліджено місце застави серед інших способів забезпечення виконання договірних зобов'язань, встановлено її переваги та доцільність використання. Окреслено проблеми бухгалтерського обліку операцій із заставою.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.313 + Х839(4УКР)16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Грицак О. С. 
Бухгалтерський облік та внутрішній аудит операцій застави : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / О. С. Грицак; Житомир. держ. технол. ун-т. - Житомир, 2015. - 21 c. - укp.

Обгрунтовано теоретичні положення та розроблено практичні рекомендацій з удосконалення бухгалтерського обліку (БО) та внутрішнього аудиту операцій застави з метою формування інформаційного забезпечення управління договірними зобов'язаннями, забезпеченими заставою. Уточнено облікову сутність поняття застави, ідентифіковано їх місце в системі об'єктів БО суб'єктів застави. Теоретично обгрунтовано комплексний методичний підхід до БО операцій застави у заставодавця та заставодержателя, що враховує особливості їх діяльності, види застави, методичні підходи до оцінювання її предмету, особливості формування внутрішньої звітності. Удосконалено організаційно-методичні положення внутрішнього аудиту операцій застави в частині виділення його етапів, формування документального забезпечення перевірки, порядку проведення інвентаризації предметів застави та застосування комплексу аналітичних процедур в ході аудиту.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.313

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА415886 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кіляр О. Р. 
Облік і аналіз в управлінні давальницькою сировиною: теорія та методологія : монографія / О. Р. Кіляр, О. І. Павликівська. - Тернопіль : Вид-во ТНТУ ім. І. Пулюя, 2015. - 198 c. - Бібліогр.: с. 190-198 - укp.

Проаналізовано теоретичні положення та розроблено практичні рекомендації щодо вдосконалення методики обліку й аналізу операцій з давальницькою сировиною між резидентами України. Розглянуто основні передумови здійснення й управління такими операціями та їх вплив на фінансово-господарську діяльність підприємств-учасників. Висвітлено економічну сутність таких операцій і критерії визнання давальницької сировини та операцій з давальницькою сировиною. Визначено напрями вдосконалення таких елементів методу бухгалтерського обліку, як оцінка, звітність та відображення на рахунках, при їх застосуванні для операцій з давальницькою сировиною. Обгрунтовано шляхи вдосконалення методики обліку операцій з давальницькою сировиною на позабалансових рахунках.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.312 + У053.9(4УКР)0-553

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА793003 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Амбарчян В. 
Методика обліку кредитів за амортизованою собівартістю за умов зменшення їх корисності / В. Амбарчян // Проблеми і перспективи економіки та упр.. - 2016. - № 3. - С. 243-250. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто методику обліку кредитів, які відповідно до МСФЗ класифікуються як фінансові активи, що обліковуються за амортизованою собівартістю. Розкрито суть амортизованої собівартості як методу подальшої оцінки фінансових інструментів, що передбачає застосування методу ефективної ставки відсотка. Складено графік обліку кредиту, наданого суб'єкту господарювання, із неоднаковими за тривалістю періодами надходження грошових потоків. Розраховано дохідність кредиту в кожному обліковому періоді та загальну річну дохідність. Розраховано суму резерву за кредитом, що формується внаслідок виникнення об'єктивних свідчень непогашення 25 % грошових потоків. Побудовано графік амортизації фінансового активу за умов зменшення корисності кредиту в 4 періоді. На рахунках бухгалтерського обліку відображено процедури подальшої оцінки та формування резерву за наданим кредитом. Пояснено причини неповної амортизації дисконту у випадку зменшення корисності кредиту, а також можливі шляхи відображення різниці між первісною та наступною амортизаціями на рахунках бухгалтерського обліку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Пилипенко К. А. 
Методологічні підходи обліку розрахунків із кредиторами: вітчизняний та міжнародний аспект / К. А. Пилипенко, А. А. Коляка // Вісн. Бердян. ун-ту менеджменту і бізнесу. - 2018. - № 1. - С. 97-101. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто особливості регулювання бухгалтерського обліку кредиторської заборгованості у вітчизняній та міжнародній практиці. Визначено, що на відміну від вітчизняної системи обліку, в якій прийнято окремі стандарти для регулювання обліку кредиторської заборгованості, таких міжнародних стандартів не існує, а регулювання обліку здійснюється різними стандартами. При порівнянні критеріїв визнання кредиторської заборгованості у вітчизняній та зарубіжній практиці обліку виявлено певні відмінності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)20-149.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Фатенок-Ткачук А. О. 
Особливості обліку розрахунків з іноземними покупцями та замовниками / А. О. Фатенок-Ткачук, А. В. Губей // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2018. - № 6. - С. 12-18. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розглянуто суть і форми розрахунків з іноземними покупцями та замовниками. Визначено порядок укладання зовнішньоекономічних договорів з іноземними контрагентами та порядок проведення розрахунків із ними. Проаналізовано вимоги до здійснення розрахунків за експортними операціями відповідно до законодавчо-нормативних актів України. Розкрито особливості методики й організації бухгалтерського обліку, а також порядок оподаткування операцій щодо реалізації товарів, робіт, послуг іноземним покупцям та замовникам. Розглянуто порядок нарахування та відображення у бухгалтерському обліку курсових різниць.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.312

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Монташевич С. М. 
Законодавче регулювання ведення обліку експортно-імпортних операцій в Україні / С. М. Монташевич, С. Є. Шутка // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2019. - № 1. - С. 149-155. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Однією з основних форм економічних відносин України із зарубіжними країнами є проведення зовнішньоекономічної діяльності. Експортно-імпортні операції як складник зовнішньоекономічної діяльності підприємства є найважливішим джерелом одержання прибутку окремим підприємством і державою у цілому. А нормативно-правове забезпечення становить основу правильного ведення обліку на підприємстві. Законодавче забезпечення сприяє чіткому веденню обліку експортно-імпортних операцій, їх оподаткуванню та прозорому веденню підприємництва. Досліджено стан нормативно-правового регулювання бухгалтерського обліку експортно-імпортних операцій, надано перелік основних законодавчих актів, які його регулюють, запропоновано низку заходів для поліпшення діяльності підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.312 + Х819(4УКР)120.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Карпушенко М. Ю. 
Облік операцій в іноземній валюті у зовнішньоекономічній діяльності : навч. посіб. / М. Ю. Карпушенко; Харків. нац. ун-т міськ. госп-ва ім. О.М. Бекетова. - Харків : ХНУМГ ім. О.М. Бекетова, 2018. - 186 c. - Бібліогр.: с. 134-135 - укp.

Розглянуто питання бухгалтерського обліку експортних, імпортних, кредитних операцій, операцій із інвестування та операцій з давальницькою сировиною, а також інших операцій, що здійснюються підприємствами в іноземній валюті. Особливу увагу приділено питанням документального оформлення та державного регулювання валютних операцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.312 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА826859 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Семенець А. П. 
Бухгалтерський облік та контроль електронних грошей: організація і методика : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / А. П. Семенець; Житомир. держ. технол. ун-т. - Житомир, 2017. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано теоретичні положення, а також розроблено практичні рекомендації щодо удосконалення бухгалтерського обліку та контролю електронних грошей (ЕГ). Проаналізовано понятійний апарат та уточнено місце ЕГ в системі економічних категорій, ідентифіковано та уточнено економічну сутність понять "гроші", "електронні гроціі", "цифрові гроші", "безготівковий переказ грошей". Сформовано класифікаційний підхід до облікового відображення операцій з ЕГ. Розроблено комплексний підхід до методики облікового відображення ЕГ у користувача, у торговця, у агента з розповсюдження та у агента з розрахунків. Запропоновано форми первинних документів та систему аналітичних рахунків для відображення ЕГ в бухгалтерському обліку. Аргументовано необхідність внесення змін до звітності в частині відображення інформації про ЕГ. Розроблено рекомендації з удосконалення організації та методики контролю та аудиту операцій з ЕГ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-149.31-211.852 + У052.9(4УКР)20-149.31-211.852

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430966 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Болобошкова И. Э. 
Состояние и направления развития анализа коэффициента обеспеченности обязательств активами / И. Э. Болобошкова // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2021. - № 1/2. - С. 76-89. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Цель работы - определение степени влияния изменения величины краткосрочной кредиторской (КСКЗ) и краткосрочной дебиторской (КСДЗ) задолженности на величину коэффициента обеспеченности (КО) обязательств активами. В ходе проведенного исследования установлено отсутствие единого подхода и наличие определенных противоречий в методике расчета КО обязательств активами, содержащихся в Инструкции "О порядке расчета коэффициентов платежеспособности и проведения анализа финансового состояния и платежеспособности субъектов хозяйствования". Выделение и расчет влияния факторов пяти порядков позволяет установить существенное влияние изменения состояния КСКЗ и КСДЗ как в полном объеме, так и в разрезе конкретных организаций на изменение величины результативного показателя, а, следовательно, способствует принятию грамотных управленческих решений.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-145.727 + У052.9(4УКР)20-149.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського