Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=У50-552$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Abdelhamid Nechad 
Resources and capabilities in emerging countries: which causality? = Ресурси та можливості в країнах, що розвиваються: яка причинна обумовленість? / Abdelhamid Nechad // Економіка і регіон. - 2019. - № 4. - С. 45-54. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Проаналізовано спостереження та результати, що вказують на контраст між підходами, заснованими на корисності і ресурсах, і підходом, заснованим на можливостях, засновником якого є Амартія Сіна (Нобелівська премія з економіки в 1998 році). Таким чином, підхід, заснований на можливостях, намагається виправити ситуацію, зосередивши увагу на можливості досягнення конкретних цілей, а не на засобах. Природа реального існування завжди була цікава для соціальних мислителів протягом століть. Якщо нинішні критерії економічного прогресу, відображені цілим рядом статистичних даних "під ключ", орієнтовані на зростання неживих "об'єктів комфорту" (таких як ВНП і ВВП в основі незліченних економічних досліджень розвитку), цей фокус може бути тільки виправданим впливом зазначених об'єктів на людські життя, на які вони прямо або побічно впливають. інтерес до їх заміни безпосередніми показниками якості життя, добробуту та свободи, якими насолоджуються людські життя, стає все більш і більш очевидним. Стаття викладена у двох частинах. У першій частині висвітлено недосконалість традиційних валютних показників, а також труднощі вимірювання різних аспектів бідності, особливо в країнах, що розвиваються, таких як Марокко. Стверджено, що бідність - це не просто ідея неадекватності економічних засобів особистості, а швидше за все фундаментальний недолік, який тягне за собою позбавлення. Друга частина статті присвячена переорієнтації на здатності, щоб пояснити, якою мірою підхід на основі можливостей міг би стати основою для оцінки рівня поневірянь, а не ресурсів, що фокусується на доходах та багатстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-552

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Монастирський В. Р. 
Природні ресурси і рекреаційні комплекси світу : навч. посіб. для студентів закл. вищ. освіти / В. Р. Монастирський; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів : ННВК "АТБ", 2022. - 199 c. - Бібліогр.: с. 192-194 - укp.

Звернено увагу на рекреаційну діяльність і рекреаційно-туристичне обслуговування як складову господарського комплексу. Висвітлено теоретичні основи рекреаційного районування, природні передумови виникнення рекреаційних комплексів Європи. Описано природні ресурси і рекреаційні комплекси Прибалтійського, Центрального та Причорноморського мезорайонів Європейського макрорайону. Розглянуто природні ресурси і рекреаційні комплекси Адріатичного, Піренейського, мезорайонів Європейського макрорайону , а також рекреаційні комплекси Апеніно-Мальтійського, Греції, Франції та Монако мезорайонів Європейського макрорайону. Охарактеризовано природні ресурси і рекреаційні комплекси Німеччини і країн Бенілюкс, Альпійського мезорайону. Проаналізовано природні ресурси і рекреаційні комплекси мезорайонів Великої Британії та Ірландії, країн Європейської Півночі, Білорусії і Європейської частини Росії Європейського макрорайону. Визначено особливості функціонування рекреаційних комплексів Азії, Америки, Австралії, Океанії та Африки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б2 я73 + У50-552 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА856710 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського