Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=У532.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Ковтун О. А. 
Проблеми періодизації трансформації фінансової поведінки домогосподарств на ринку фінансових послуг України / О. А. Ковтун // Пробл. економіки. - 2013. - № 3. - С. 274-281. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета дослідження - обгрунтування трансформації фінансової поведінки домогосподарств у рамках запропонованої періодизації формування та розвитку економічної системи та ринку фінансових послуг України. Здійснено аналіз існуючих періодизацій національного фінансового ринку, виявлено їх переваги та недоліки, запропоновано власну поетапну періодизацію формування та розвитку ринку фінансових послуг. У процесі дослідження обгрунтовано, що зміни, які відбуваються в економіці, безпосередньо впливають на ментальність та фінансову поведінку домогосподарств. Усвідомлена, активна або інерційна поведінка домогосподарств, у свою чергу, формує на ринку як збільшення, так і зменшення попиту на окремі фінансові послуги. Перспективними напрямами подальших досліджень є розробка індикаторів фінансової поведінки домогосподарств у сучасних умовах, а отже й побудова моделей, які дозволили б кластеризувати їх за певними ознаками. Для цього необхідно здійснити аналіз зарубіжного досвіду управління фінансовим потенціалом домогосподарств для виявлення існуючих механізмів активізації їх фінансової діяльності та розробки нових - дієвих та ефективних.


Індекс рубрикатора НБУВ: У532.42-93 + У9(4УКР)324.2-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Удова Л. О. 
Особисті селянські господарства у системі обов'язкових платежів / Л. О. Удова // Актуал. проблеми економіки. - 2014. - № 3. - С. 455-462. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуто існуючу практику оподаткування доходів особистих селянських господарств; узагальнено світовий досвід податкового навантаження на доходи сільських домогосподарств; запропоновано напрями оподаткування доходів особистих селянських господарств з урахуванням зарубіжного досвіду.


Індекс рубрикатора НБУВ: У532.42-93 + У9(4УКР)324.2-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Когатько Ю. Л. 
Міжнародний досвід оцінки доходу від особистого підсобного господарства / Ю. Л. Когатько // Демографія та соц. економіка. - 2018. - № 3. - С. 114-123. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто підходи, які використовуються для оцінки доходів від особистого підсобного господарства в різних країнах світу. Виявлені основні проблеми, що виникають під час обчислення доходів домогосподарства від сільськогосподарської діяльності. Показано основні фактори, які визначають ціну землі, а також потенційних доходів від її використання. Проаналізовано застосування нормативів виробництва сільськогосподарських культур у різних країнах. Визначено, що деякі країни Східної Європи і Центральної Азії оцінюють імовірні доходи від сільського господарства домогосподарств на основі передбачуваної оцінки доходів від землі й утримання худоби. Виявлено, що кадастровий підхід оцінки доходів від особистого підсобного господарства, який найчастіше застосовують у більшості країн світу, базується на інформації про особливості грунтів і їх розташування, способи використання землі в сільському господарстві, широтної зональності і висотної поясності, собівартості і ціни вирощеної продукції, видах тварин, що утримуються. Однак кадастровий підхід має обмеження, серед яких нерівномірність одержуваних доходів, нестабільність цін, великий розкид продажних цін і доходів від аналогічних земельних ділянок на ринку. Визначено, що орендний підхід частіше використовують у країнах, де розвинений ринок оренди землі, і при цьому відсутня крайня диференціація з відставанням деяких регіонів. Показано, що замість неточного кадастрового підходу, є можливість застосування статистичного підходу на основі розподілу доходів від сільського господарства з використанням даних, отриманих у результаті опитування домогосподарств. Надано пропозиції щодо оцінки доходів від особистого підсобного господарства. Підкреслено доцільність диференціації доходів залежно від видів тварин, яких вирощують у домогосподарстві, адже населення інколи не використовує для відгодівлі належні в сім'ї земельні ресурси.


Індекс рубрикатора НБУВ: У532.42-864

Шифр НБУВ: Ж25188 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського