Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>U=У583.058.51$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Макогон Ю. В. 
Стратегии повышения конкурентоспособности машиностроительной продукции: международный аспект / Ю. В. Макогон, Т. С. Медведкин // Економіка пром-сті. - 2006. - № 5. - С. 40-55. - рус.

Розглянуто передумови та наслідки переходу до постіндустріальної моделі розвитку виробничої сфери у глобальній економіці з визначенням структури світового ринку технологій, провідних експортерів й імпортерів науково-технічної продукції. Висвітлено питання зовнішньоекономічної діяльності України та Донеччини, а також інноваційної діяльності (на прикладі машинобудівної галузі) на регіональному та державному рівнях.


Індекс рубрикатора НБУВ: У583.058.51-13 + У9(4УКР)8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Нямещук Г. В. 
Вплив іноземних інвестицій на формування економічного потенціалу підприємств космічної галузі України : автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Г. В. Нямещук; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. - К., 2009. - 21 c. - укp.

Досліджено теоретичні основи сутності та природи категорії "іноземні інвестиції" в контексті впливу її на формування економічного потенціалу високотехнологічних підприємств (ВТП). Розроблено концептуальні основи складу та структури економічного потенціалу як цілісної системи взаємодії інтелектуального, інноваційного та експортного потенціалів, сутнісно об'єднаних зовнішніми та внутрішніми механізмами іноземного інвестування. На підставі аналізу ролі та особливостей потенціалу ВТП космічної галузі України визначено ВТП як інтегральну взаємодію можливостей, які проектуються в інноваційну та експортну складові, спрямовані на залучення іноземних інвестицій у ході реалізації міжнародних космічних проектів. Вперше визначено науково-методичні засади та емпірично обгрунтовано доцільність формування галузевого інноваційного кластера, який є вертикально-горизонтальною структурою, що поєднує стратегічні пріоритети розвитку держави, фінансові ресурси та інноваційні потенціали вітчизняних виробників космічних технологій; систематизовано у цьому контексті стимулювальні ефекти іноземних інвестицій внаслідок створення спільних підприємств, започаткування міжнародних комерційних проектів та укладання контрактів для розробки та виготовлення космічних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У583.058.515.275.1-56 + У9(4Укр)305,851,527,51-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Голляк Ю. Б. 
Міжнародна міжгалузева взаємодія в авіаційній галузі : монографія / Ю. Б. Голляк. - К. : ПанТот, 2010. - 267 c. - укp.

Розкрито теоретичні проблеми організації та формування міжгалузевих відносин у промисловості. Розглянуто методологічні та концептуальні засади міжгалузевої взаємодії в авіаційній галузі. Охарактеризовано економіко-адптивний механізм функціонування міжнародного міжгалузевого циклу. Висвітлено проблеми регулювання національних ринків відповідно до сучасних стратегій конкурентоспроможності. Наведено рекомендації щодо підвищення ефективності управління розвитком і модернізацією вітчизняних підприємств авіаційної галузі.

Раскрыты теоретические проблемы организации и формирования межотраслевых отношений в промышленности. Рассмотрены методологические и концептуальные основы межотраслевого взаимодействия в авиационной отрасли. Охарактеризован экономико-адаптивный механизм функционирования международного межотраслевого цикла. Освещены проблемы регулирования национальных рынков в соответствии с современными стратегиями конкурентоспособности. Даны рекомендации по повышению эффективности управления развитием и модернизацией отечественных предприятий авиационной отрасли.


Індекс рубрикатора НБУВ: У583.058.515.275 + У9(4УКР)305.851.527.5 + У9(4УКР)830.585.152.75

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА731271 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Таранич О. В. 
Формування міжнародної конкурентоспроможності країн на світовому ринку вугільного машинобудування : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / О. В. Таранич; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2011. - 23 c. - укp.

Досліджено теоретичні основи конкуренції та конкурентоспроможності в теоріях світової торгівлі. Розглянуто еволюцію концепції міжнародної конкурентоспроможності країн, обгрунтовано науково-організаційні засади її формування у світогосподарській системі. Оцінено міжнародну конкурентоспроможність країн у світовому конкурентному середовищі, проаналізовано формування конкурентних переваг країн на світовому ринку вугільного машинобудування. Досліджено тенденції розвитку та фактори конкурентоспроможності України на світовому ринку вугільного машинобудування. Визначено напрями та особливості забезпечення міжнародної конкурентоспроможності країн на світовому ринку вугільного машинобудування, а також механізм її формування. Здійснено економіко-математичне моделювання міжнародної конкурентоспроможності України шляхом підвищення її експортного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У583.058.515.16-13

Шифр НБУВ: РА380651 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Горбулін В. П. 
Ризики та можливі здобутки відновлення експлуатації міжнародного ракетно-космічного комплексу Sea Launch / В. П. Горбулін, В. С. Шеховцов, А. І. Шевцов // Стратегіч. пріоритети. - 2017. - № 3. - С. 5-11. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто перспективи можливого відновлення експлуатації ракетно-космічного комплексу Sea Launch. Встановлено, що набуття компанією S7 Group у власність його основних складових та виготовлення й постачання Україною ракет-носіїв "Зеніт-3SL" - чинники, здатні забезпечити реальні можливості для успішного входження цього комплексу у світовий космічний комерційний ринок. Наведено результати прогнозування попиту світового ринку на пускові послуги. Відзначено ризики перерозподілу ринку пускових послуг у найближчій і подальших перспективах. Аргументовано, що виконання ДП "ВО "Південмаш" замовлень щодо виготовлення РН "Зеніт-3SL" надасть змогу пом'якшити складну ситуацію із завантаженням виробничих потужностей об'єднання.


Індекс рубрикатора НБУВ: О6,0 + У583.058.515.276

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25775 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Семененко Т. М. 
Діагностика діяльності ТНК в умовах фінансової нестабільності : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / Т. М. Семененко; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. - Київ, 2019. - 20 c. - укp.

Досліджено методи і методики діагностики діяльності транснаціональних корпорацій в умовах наростання фінансової нестабільності. Розкрито теоретико-методологічні засади діагностики бізнес-діяльності ТНК, здійснено оцінку конкурентної диспозиції транснаціональних корпоративних структур у глобальній економіці, визначено сутнісну природу глобальної фінансової нестабільності та її фактори, а також роль і завдання діагностики діяльності ТНК у забезпеченні їх конкурентоспроможності. Значну увагу приділено аналізу сучасних методів діагностики діяльності ТНК з погляду їх адекватності глобальним умовам, узагальненню зарубіжного досвіду прогнозування банкрутства транснаціональних корпорацій, характеристиці коефіцієнтного аналізу як інструмента діагностики фінансового стану транснаціональних корпорацій, а також аналізу неформалізованих методів діагностики бізнес-структур корпоративного сектору. Надано комплексну оцінку ефективності корпоративних стратегій інтернаціоналізації діяльності автомобільних ТНК, визначено ключові виклики їх фінансової стабільності, здійснено аналіз динаміки фінансового стану автомобільних корпорацій у контексті випробовування глобальною економічною кризою, а також обгрунтовано методичні підходи до удосконалення методів діагностики корпоративних структур автомобільного сектору.


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916-93 + У583.058.515.273.1-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438583 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Fomichenko I. 
Investment cooperation and production cooperation of Ukraine and the EU = Інвестиційна співпраця і виробнича кооперація України і ЄС / I. Fomichenko, Ye. Myronenko, V. Shashko, Ye. Bolotina, I. Stashkevych // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 1. - С. 390-397. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

Мета роботи - дослідження інвестиційного співробітництва та виробничої кооперації України з країнами Європейського Союзу (ЄС) у контексті світових інтеграційних процесів. У процесі дослідження використано такі загальнонаукові та прикладні методи дослідження: аналізу та синтезу, дедукції та індукції - у процесі вибору факторів зовнішнього середовища, які впливають на інвестиційну активність машинобудівних підприємств (МБП); систематизації та узагальнення - у процесі проведення експортно-імпортних операцій України з країнами ЄС; монографічні методи - для поглибленого дослідження поставлених завдань; абстрактно-логічні методи - для теоретичного узагальнення результатів дослідження та формулювання висновків і пропозицій. Запропоновано підхід щодо аналізу інвестиційної співпраці та виробничої кооперації України і ЄС у контексті світових інтеграційних процесів на основі використання PEST-аналізу зовнішніх факторів, що впливають на діяльність МБП, і SWOT-аналізу конкурентних переваг підприємств машинобудівної галузі України, що надає можливість визначити сильні та слабкі сторони внутрішнього середовища відносно можливостей і загроз зовнішнього середовища та запропонувати потенціальні напрями розвитку їхньої зовнішньоекономічної діяльності в умовах європейської інтеграції. Практична значимість полягає в розробленні пропозицій щодо мінімізації негативного впливу зовнішніх факторів функціонування підприємств, серед яких проведення переорієнтації на виробництво високотехнологічної та інноваційної продукції, змін у податковій політиці, державному управлінні, а також прискорення процесів модернізації основних фондів, стимулювання інноваційну діяльність і сприяння виробництву високотехнологічної продукції, що призведе до зростання рівня конкурентоспроможності МБП як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. Оригінальність полягає в обгрунтуванні структурних елементів підходу до аналізу інвестиційної співпраці та виробничої кооперації України і ЄС у контексті світових інтеграційних процесів, які визначають напрями мінімізації негативного впливу факторів на конкурентоспроможність МБП, що надає змогу визначити резерви її підвищення та розвитку та, як наслідок, здатність до забезпечення переозброєння багатьох високотехнологічних наукоємних галузей економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851-56 + У583.058.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського